מנוים וכרטיסים בכדורגל הישראלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏8/7/09.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/12/11
  2. Ice Cream חסה

ההשוואה שעשו אי שם ב-2004 (http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx) מראה שאנחנו מהמדינות הזולות באירופה, על מה שוב עושים מאומה?

3. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

ארגון אוהדי הפועל פ"ת יצא במבצע מנויים מוזלים לסיבוב השני והשלישי לכבוד המעבר לאיצטדיון ראש הזהב

מבוגר -350 ש"ח
    חיילים/סטודנטים- 280 ש"ח
    ילד עד גיל 18 - 160 ש"ח

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

צריך לציין שלאחר המשבר הכלכלי חלק גדול מהליגות באירופה הורידו את מחירי הכרטיסים, בעוד כאן (למעט בני יהודה עם הפרויקט של כרטיס לכולם ב50 ש"ח) המחירים נשארו אותו הדבר. ולכן הפערים בין המחירים בישראל (לגרמניה והולנד למשל) הם קטנים עד לא קיימים.

אתה קולט שמשחק בליגה ההולנדית (איאקס מול רודה למשל) עולה אותו הדבר כמו משחק בין מכבי פתח תקווה לרמת השרון? שמשחק בין באיירן לשאלקה יעלה כמעט אותו הדבר כמו משחק בין ראשון לציון לעכו. זה פשוט בלתי נתפס לאור ההבדלים באיכות, במתקנים ובגישה לספורט.

crazyblue5, מה היה המחיר המקורי עבור מנוי בתחילת השנה? וכמה ניקובים יש במנוי שאתם מוכרים כעת?

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אבל זאת השוואה לא נכונה.
    אז מה אתה רוצה שאם כרטיס בהולנד יעלה, לדוגמא, 80 שקל, אז בארץ בגלל שהרמה פח, היציעים כמעט ריקים והאיצטדיון ישן, יורידו את המחיר ל 8 שקל? אין מה לעשות כאן השוואה כי שם אלו המחירים עם איצטדיונים וקבוצות יותר טובות, וכאן יש קבוצות ומתקנים אחרים. אתה לא יכול לקבוע מחיר לכרטיס על פי רמת האיצטדיון והכדורגל.

נערך לאחרונה ב: ‏21/12/11
  6. WellNeverDie Member

אני מסכים שהמחיר לא צריך להיות פרמטר לרמת הכדורגל, אבל המחיר כן צריך להיות קשור לאיכות המתקן. אני לא אומר שלכל מושב יהיה חימום וכפתור מיוחד שיזמן את מוכר הגרעינים אבל אני כן חושב שאמור להיות לי כסא נוח לשבת עליו (לעמוד עליו יהיה נכון יותר לומר), שאני אוכל לראות בצורה סבירה את המגרש (ושלא יהיה לי תקוע עמוד באמצע הפנים) ושאני באמת אוכל ללכת לשרותים אם אהיה צריך. אה כן, ואם אני בא ברכב - שיהיה לי איפה להחנות אותו. אבל אל זה אין מה להרחיב... אם הייתה לנו תחבורה ציבורית כמו באירופה לא היינו צריכים להסחב עם מכוניות.

האצטדיונים בארץ זוועתים. אי אפשר לקחת מחירים גבוהים ליציעים כמו בר"ג או למשל 6-8 בקריית אליעזר (גם אם זאת קבוצת חוץ). באירופה משפחות הולכות לראות כדורגל, בארץ נדיר לראות את המראה הזה. אי אפשר לקחת מחירים כאלו גבוהים והתמורה אפסית - שלא לדבר על הרמה. אם חלק מהכסף הזה היה הולך לשיפור המתקנים, מילא. נדיר לראות שיפוצים ותיקונים קטנים באצטדיונים וזה דבר בלתי נסבל, אז כן, אם המתקן כל כך מחורבן אין סיבה שאני אשלם 70 שקל לכרטיס.

7. Ice Cream חסה

אי אפשר לעשות מחירים של 50 שקל כשכל כך מעט קהל מגיע ופוטנציאל הקהל (כלומר המקומות באיצטדיון) לא מתקרב בכלל לזה שיש בהולנד או גרמניה. יותר משתלם לעשות 80 שקל שהשרופים ממילא ישלמו, ות'אמת שזה לא כזה מחיר מטורף ביחס לכל פרמטר. אבא ושני ילדים שרוצים ללכת לכדורגל: 480 שקל+דלק בחודש...

8. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

בטח שהתשלום אמור להיות קשור לרמה ולאיכות המתקן.
    למה בארץ צריך לשלם על רמה נמוכה בהרבה ומתקנים ברמת עולם שלישי אותו מחיר כמו בחו"ל, שם יש לך איפה להחנות (או להגיע בתחבורה ציבורית אבל נוציא את זה מהמשוואה), זוויות צפייה אדירות, אקוסטיקה, שיורתים נורמליים וכו' וכו'.
    ועוד לא דיברתי על הרמה...

סתם דוגמא - אם אופניים סוג ב' בארץ עולים 70 ש"ח, ובחו"ל האופניים הכי טובים שיש עולים 80 ש"ח, למה שאראה בארץ?
    אז ברור שלא אעבור לחו"ל כדי לראות כדורגל.
    אבל רבאק, תהיו הגיוניים.
    אתם לא יכולים לבקש כאלו מחירים, ואח"כ לבכות למה אין קהל.
    קודם כל שיהיה כיף להגיע ויהיה מה לראות ואז ידברו למה יש במשחק ליגת העל רק 1,500 צופים בדוחק.

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אבל זה לא עובד ככה.
    א'. כי אני לא רואה אוהד שיסכים לשלם יותר כי "האיצטדיון שלו יותר טוב והקבוצה שלו משחקת כדורגל יותר טוב".
    ב'. גם ככה כמעט כל בעל בית מגיע כאן להפסדים, אי אפשר להוריד את מחירי הכרטיסים ל 10 שקלים, כי זאת הרמה שת המתקן + הקבוצה.

10. Ice Cream חסה

אוהדי כדורגל באים לא רק בשביל החוויה ובגלל שהשירותים נקיים, אלא גם כי הם לא יכולים פשוט בלי הקבוצה שלהם, וגם כי הם יודעים שהימצאותם במגרש תעזור לקבוצה שלהם לנצח. יש מדינות בעיקר בסקנדינביה שיכולות לבנות על הכדורגל כחוויה לכל המשפחה, אני לא חושב שבישראל יש את התנאים לזה.

ואם ארוחה במקדונלד'ס מצ'וקמק ופחות מגוון עולה בארץ 50 שקל ובארה"ב במתחם ענקי ומגוון של מקדונלד'ס זה יעלה לך 5-8$ אתה תפסיק לאכול מקדונלד'ס בארץ?

עם א' אני פחות מסכים כי קבוצות עם איצטדיון טוב יותר יביאו יותר אוהדים, וכנ"ל גם כשקבוצה משחקת טוב יותר היא תביא יותר אוהדים. אבל עם ב' אני לגמרי איתך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/12/11
  11. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

ברור לי למה באים, אבל זה יכול להיות בכמויות גדולות הרבה יותר, ונגיש לאנשים שלהם הכסף לא גודל על העצים. אי אפשר להביא דורות חדשים למגרשים כשהם יודעים שסביב משחק אחד בליגה הישראלית ברמה נמוכה במתקן ברמה ששואפת לאפס צריך להוציא על הכל כולל הכל במקרה הטוב כ-200 ש"ח.

שי, קבוצה שהולך לך (דהיינו - ברמה טובה יותר) ויש מתקן (כמו שעושים בחיפה למשל), האוהדים יבואו גם במחירים גבוהים. למרות שאני בכלל חושב שצריך לעשות מחיר אחיד לכל ליגה, ולכל המשחקים. למשה משחק של ראשון-עכו צריך לעלות יותר מרמה"ש-נתניה? (למשל..)
    אבל להגיע לכל מיני אורוות בשביל לראות 0-0 משמים דל מצבים ורמה תמורת 80 ש"ח זו שחיטה לאור היום.
    בעל הבית מגיע להפסדים? אם יורידו את המחירים אני לא בטוח שהם כ"כ יפסידו, כי יותר יגיעו.
    אגב, לא ביקשתי להוריד ל-10 ש"ח, אך יש מקום להוריד את מחירי הכרטיסים ללפחות 45-50 ש"ח.
    אני גם מוכן להתערב שיבואו יותר אנשים.
    אני באופן יודע על הרבה אנשים שלא באים בגלל העניין הכספי, לא חבל?

איך קבוצות בחו"ל שכרטיס למשחק עולה בערך כמו פה (כפי שצויין - שם יש על מה) לא מפסידות?
    אתה חושב שאותו כמות הייתה מגיע אם זה היה יקר ב25% יותר למשל?

נערך לאחרונה ב: ‏21/12/11
  12. Ice Cream חסה

אנשים שכסף לא בהישג ידם ולא יכולים להרשות לעצמם לבוא למשחק של רמת השרון-נתניה לא יוכלו להרשות את זה לעצמם גם אם זה יהיה ריאל מדריד ברצלונה. זה אלף.

דבר שני- 200 שקל על הכל כולל הכל, מה זה אומר? לקנות קולה, נקניקיה וארטיק ב-50 שקל? זה בעיה שלהם. אפשר להביא סנדוויצ'ים ושתייה בקרטון...

אתה רציני? אתה חושב שאם יורידו מחיר של כל מוצר למינימום ויותר יקנו זה יוביל לרווחים?
    בוא נקח מספרים ריאליים של אוהדים: ב-80 שקל (אני מוותר על הנוער בחישוב אפילו) יימכרו 3500 כרטיסים להפועל חיפה- הפועל פתח תקווה, זה 280 אלף שקל.
    ב-50 שקל תמכור יותר כרטיסים, נגיד 5500. זה ייצא 275 אלף שקל, וגם עלויות האבטחה יהיו גבוהות יותר.

תחשב את זה מקומות באיצטדיון ביחס למחיר ותראה ששם זה הרבה יותר.

אותה כמות לא, אבל הרווחים היו גדלים ובהרבה והכמות של האוהדים הייתה נשארת כמעט זהה.

אם אנחנו רוצים להפוך את הכדורגל הישראלי לחוויה משפחתית כמו באירופה (לא כולל טורקיה, סרביה, קרואטיה, רוסיה ואיטליה) אז צריך שיהיה שינוי בתרבות הכדורגל בקרב האוהדים. איזו משפחה תרצה להגיע למגרש כשבשירותים של הנשים והנכים כולם נכנסים חופשי, דוחפים ילדים, כל המשחק עומדים (על הכיסאות...), יושבים להם במקומות שהם הזמינו, מסתירים לילדים וכו'? באירופה יש הסכמה על כך שיש יציעים לשרופים, ויש יציעים למשפחות- בארץ יש איצטדיונים עם יציע אחד בקושי...

13. Civil Anti Madridista

אני מנסה לברר דרך האינטרנט איך ניתן להשיג כרטיס למשחק של מכבי חיפה בעכו היום בערב

מישהו יכול לקשר אותי איכשהו? ניסיתי דרך לאן אבל לא ממש הצלחתי

14. זכאי Member

אם מדובר במכבי חיפה אני ממליץ לך לברר לא דרך לאן, אלא דרך קופות גרבר חיפה

15. Don Joan Roman Member

כרטיס למשחק של בית"ר נגד מכבי פ"ת באיצטדיון ראש הזהב עולה פאקינג 90 ש"ח לפניי עמלה שאיתה זה הופך ל105 ש"ח לראש.

נערך לאחרונה ב: ‏5/3/12