מכבי ת"א 12/13: אלופי המדינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Fanatic, ‏6/7/12.

1. Telkiyski Member

אך אחד לא מפריז.
    הפועל ההיא היא הקבוצה הישראלית היחידה אי פעם שלקחה פה אליפות בעונה של אירופה, והיא עוד לקחה דאבל.
    הפועל ההיא היא הקבוצה הישראלית היחידה אי פעם שסיימה שלב בתים באירופה במקום הראשון (ועוד איזה בית).
    הפועל ההיא הפסידה משחק ליגה אחד בודד במשך עונה שלמה. כמה מכבי הפסידה שנה שעברה?
    אם אני לא טועה הקבוצה ההיא שברה גם את שיא השערים בממוצע למשחק בעונה.

ולגבי ה-13 נק' פער, אתה יודע מה היה ההפרש של ק"ש ממקום שני כשהיא הבטיחה את האליפות? וגם אף אחד לא אמר שלא הגיע למכבי לקחת אליפות שנה שעברה, אבל פרופורציות, היו פה כבר קבוצות יותר מלהיבות שלקחו אליפות, לא רק הפועל של 2010.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בוא נסכים שעל טעם וריח אין מה להתווכח, זה גם לא הדיון לזה.

3. Telkiyski Member

אתה העלית פה את הפועל של הדאבל וטענת שמכבי של שנה שעברה הייתה קבוצה לא פחות גדולה ממנה.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה לא אומר שהתחלתי דיון על כך. רק הבאתי דוגמה והשוואה למכבי של שנה שעברה.

5. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל ההיא גם היתה הקבוצה היחידה בהיסטוריה שזכתה באליפות למרות שצברה פחות נקודות מהמקום השני. הלאה, זה לא מעניין.

6. Telkiyski Member

הפועל שיחקה לפי הכללים שלא היא זו שקבעה להזכירך.
    ובלי קשר, לפחות את המחזור האחרון שיחקנו בטדי ולא העבירו לנו את המשחק לר"ג.

7. Raulito Madridista

ChelseaPensioner,
    גם אתה לא גאון הדור אבל אני אענה לך קודם - אמרתי שמכבי השתפרה - העמיקה את הסגל, אבל לא בטוח שזה יספיק לליגת האלופות.

אפשר לחשוב שהפועל ת"א שלחה מכתב להתאחדות וביקשה את שיטת הקיזוז. הפועל נהנתה מהחלטה מטושפת שנקבעה הרבה זמן לפניכן וזהו. ואני אגיד שוב פעם: עם מכבי חיפה נעשה צדק בכך שהיא הייתה אחראית לגורלה במחזור האחרון. חיפה לא הפסיק לפשל במאני-טיים כולל ההפסד לנו בקרייה. שלא נדבר על הפער ההזוי שהיא פתחה במהלך הצמרת. חיפה של אלישע הייתה קבוצה צעירה עם מוטיבצייה אבל שיחקה כדורגל בינוני+ במקרה הטוב.

'הצעירים המוכשרים גדלו בשנה - וראדה פריצה הזדקן בעונה, לא? או שבמכבי ת"א זה לא ככה והשחקנים היותר מבוגרים נתקעים בגיל מסוים. מאנה מגן טוב אבל די לקרוא חצאי משפטים - תתייחס לסיטואצייה הנוכחית, למאנה מודל 12/13 ולא מה היה לפני שנה-שנתיים-שלוש. הליגה בעונה שעברה הייתה פח זבל. למכבי חיפה לא היה חלוץ אחד נורמלי, הפועל לא הייתה קבוצת כדורגל. בית"ר, קבוצה עם סגל בינוני מאוד - הייתה הלהיט לזמן רב. איך אפשר להשוות לעונת 09/10 כשחיפה והפועל היו חזקות, בית"ר עדיין בתמונת הצמרת מההתחלה ועד הסוף(יצחקי, ורד, תמוז, ברוכיאן, בנאדו וגרשון, הרוש) ועוד קבוצות. ברור שליגה של 16 היא גדולה ומוגזמת, אבל קבוצת האמצע היו יותר טובות.

חבל שלא כתבת בהתחלת ההודעה שמכבי של העונה שעברה הייתה טובה כמו הפועל, כי הייתי מפסיק לקרוא ולא הייתי מבזבז את הזמן שלי על השטויות שלך :aaarofl: :aaarofl: :aaarofl:

8. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

עונת הקיזוז של הפועל לא מעניינת אותי, וכך גם ההשוואה למכבי של העונה האחרונה. הלאה.

ראוליטו, אני אתעלם מניסיון העקיצה ואענה לך עניינית - אני לא זוכר עונה, מאז האליפות האחרונה שלקחנו ב-2003, בה לא אמרו על הליגה שזו ליגה חלשה. אמרו את זה כשחיפה דרסה ולקחה אליפויות בנובמבר, אמרו את זה כשגאיידמק הגיע וכולם לקחו צעד אחורה, אמרו על חיפה ב-2009 שהיא אלופת ברירת-מחדל (והיא אכן היתה כך, לאחר ה'ויברח' של גאיידמק), אמרו את זה גם כשאתם לקחתם (למען השם, מכבי סיימה באותה העונה במקום השלישי! היתה חיפה, הייתם אתם, ומתחת ריקבון), אמרו את זה כשק"ש זכתה ואמרו את זה גם השנה. זו הליגה, זו הרמה, זה מה שיש.

אני לא יכול להתייחס לסיטואציה הנוכחית לגבי מאנה. גם אתה לא. אני יכול להתייחס למה שאני יודע - מדובר בשחקן הרכב בליגה הספרדית שהיה פצוע העונה למספר חודשים וחזר לשחק בששת המחזורים האחרונים. מה זה מבטיח? כלום. אני גם יודע שראדה פריצה הגיע לכאן בגיל מבוגר יותר וטרף את הליגה. אני יודע שערן זהבי הגיע לאחר שנה וחצי בהן כמעט לא שיחק. זה יצא בסדר. אני גם יודע ששכטר הגיע להפועל לאחר שנה בה לא שיחק. אני לא חושב שזה הפריע למישהו מאוהדי הפועל לבנות סביבו ציפיות ולרקום חלומות.
    בסיטואציה הנוכחית מכבי נשארה עם סגל דומה מאוד לזה שיותר מהספיק בשביל האליפות בשנה שעברה, עם עיבוי לספסל וחיזוקים מרשימים - כנראה הטובים ביותר שאפשר היה להביא - במקומות בהם עזבו שחקנים טובים שאי אפשר היה להשאיר. אני לא זה שציפה לראות איזה שם גדול כמו מסיללה כדי להבין שהולכים שם על ליגת האלופות. אם זה יספיק או לא, נדע בהמשך. אולי כבר ביום רביעי.

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/13
  9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

כי העובדה שהמשחק שוחק ברמת גן הביאה למכבי אליפות.
    מספיק כבר, זו הטענה הכי מפגרת אי פעם!

ו-Raulito, אתחיל מהאימרה הדבילית שעם חיפה נעשה צדק בכך שהייתה אחראית לגורלה - חיפה הרוויחה על הדשא שלוש נקודות יותר מהפועל ובכלל הייתה צריכה לחגוג אליפות, עם כל הנפילות בפלייאוף, מחזור לסיום. לא משנה איך תהפוך את זה, צדק לא נעשה עימה.
    ומצחיק אותי כמה שאתה מזלזל במכבי של העונה החולפת. בכמה אספקטים של המשחק היא פורצת דרך בארץ. החל מינואר והגעת פריצה וזהבי היא בוודאות קבוצה ברמה מאוד דומה לזו של הפועל בעונת ה"דאבל". מכבי של העונה החולפת הייתה קבוצה מדהימה, לא פחות. שיחקה את הכדורגל הכי מסודר שיש והפעילה לחץ מדהים. למכבי הזו היה ועדיין יש סגל שחקנים פחות טוב מזה של הפועל באותה עונה (שכטר, ורמוט, דה סילבה, זהבי וכו' בשיאם הם מעל הליגה. שזה אגב לא אומר ששכטר וורמוט העונה יהיו ענקיים, כי מאז זרמו הרבה מים בירקון), אבל בכל זאת היא שיחקה ברמה דומה. הפועל הסתמכה הרבה יותר על יכולת אישית.
    כולם עושים מהפועל הגוטמנית מינימום ריאל מדריד של די סטפאנו ופושקש. היא הייתה קבוצה מצוינת, אחת מהטובות ב-15 שנה האחרונות, אבל לא כזו ענקית.

אה כן, פריצה היה בן 32 בעונה החולפת, הוא שיחק ברצף עונה וחצי והיה מעל הליגה. אל תדאג לו.
    רק בארץ שחקן שחוצה את ה-30 מקבל יחס של כזה שזקוק להליכון. מילא 40, כולה 33, דרוגבה בגיל מבוגר יותר הביא צ'מפיונס לצ'לסי.

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/13
  10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מעבר לזה ששוב הגענו לדיון של למי יש יותר גדול,
    נפתח דיון חדש ומושקע לעונה הקרובה.
    מוזמנים להמשיך שם את הדיון.

תודה.