מכבי ת"א 11/12: קרויף הבן מנג'ר, אוסקר גרסיה מאמן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏8/7/11.

1. TariboWest Member

משהו לגבי מואנס דבור. כמי שעוקב קצת אחרי כדורגל הנוער בארץ, הסטטיסטיקות של החלוץ הצעיר הזה הם מטורפות - ב5 שנים האחרונות שלו (שזה אומר מגיל נערים ג' עד גיל נוער) הוא הבקיע 172 (!) שערים ב-135 משחקים. בגיל 16 הוא הבקיע 67 שערים ב-26 משחקים. המספרים האלו מאוד מאוד קיצוניים, גם בגילאים האלו.
    יהיה מאוד מעניין לראות למה השחקן הזה ייתפתח. לפחות לפי הסטטיסטיקות, יש פה משהו מיוחד.

2. Fanatic Member

ובדיוק בגלל זה הוא צריך לשחק בתפקיד שהוא שיחק מגיל 0. חלוץ. לא קיצוני, לא קשר- רק חלוץ.
    הוא לא מספיק מהיר כדי לשחק על הקו ואחד הדברים הטובים בו היא יכולת הסיום שלו מול השער. לדעתי האילתורים האלה רק יפריעו לו להתפתח.

3. Number 8 Member

עומר - הסגל לא דליל מדי, הקישור וההתקפה בנויים טוב, הבעיה היא ההגנה. סטרול וריף פרץ ייעדרו מספר חודשים, משמע קלמי סבן הבלם המחליף. מלול בדרך החוצה, משמע קלמי סבן/יואב זיו המחליפים של עומר ורד. יואב זיו יהיה בחוץ, משמע אורי כהן מגן מחליף. בהגנה אנחנו די דלילים, אני לא סומך בכלל על קלמי סבן בשיט בתור בלם, אבל מעבר לכך אני די מרוצה מהסגל.

גיא חיימוב הוא סוג של הימור, לטוב או לרע, אתמול הגול היה גם באשמתו(לא אשמה מלאה) אבל לקח במחצית השנייה גול בטוח.

אמרתי כבר, מונאס דאבור ענק. יש לו יכולת טכנית מצויינת וחוש ריח גדול להבקעת שערים. כמו שאמרתי, אני לא אופתע אם הוא יתפוס מקום של קבע בהרכב.

ברגע שאלברמן יחזור לקישור ויצחקי יישתף פעולה בהתקפה, אנחנו ניראה יותר טוב.

4. סטפן שאלוי Member

ה"קקה הישראלי" עוזב סוף סוף את מכבי?

גולדהאר עשה אכן לא מעט טעויות של טירון בתחילת הדרך, אך לזכותו יאמר כי עקומת הלימוד שלו מהירה: הוא הצליח בלי למצמץ להעיף את נימני, ועכשיו הוא בעיצומו של תהליך ניקוי חדר ההלבשה מהסוציומאט הזה, יחד עם "מלטש היהלומים".

זה יהיה נחמד אם מכבי ת"א תחזור לימי הזוהר שלה, לא רק איציק. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

א. אני לא חושב שגולדהר רצה להעיף את נמני מההתחלה (שוב את זה אני מספר מהיכרות אישית איתו). סך הכל הוא נתן לו הזדמנות הוגנת ואין לי ספק שאם המצב של מכבי בטבלה היה יותר טוב, נמני לא היה מפוטר, היחסים בין גולדהר לנמני תמיד היו בסדר גמור, פשוט ברגע שהוא ראה שהקהל כבר בבעבוע והקבוצה לא נותנת פייט אמיתי הוא החליט לעשות חיתוך. השאלה אם זה היה נכון? לדעתי לא באמצע העונה, מה שכן בסיום העונה אם לא היתה אליפות נמני היה הולך לבד לטעמי.

ב. ריף פרץ זה אחד מפחי האשפה הגדולים וכמוהו גם אורי כהן! אוי ואבוי שאנחנו צריכים לבנות על 2 הזבלים האלה. קלמי סבן בלם? כמו שסטרול נראה זה אופציה לא רעה...בטח עדיף עליו מאשר מגן.

ג. דאבור ענק? רק הזמן יגיד. מה שכן אני מקווה שגולדהר והקבוצה, אם תגיע איזה הצעה מצחיקה, לא ישחררו אף אחד שיהיה טוב אלא ישימו עליהם תג מחיר כמו שהפועל וחיפה שמות, 2-3 מיליון יורו ככה שיוכלו להשתמש בכסף הזה להביא שחקנים.

ד. חיימוב זה הימור, הוא הססן ויכול להיות שהוא עדיין צריך את הזמן הסתגלות שלו, אני בכל אופן לא שופט אותו לרע, הוא עדיף על גיא סולומון.

ה. קודם שאלברמן ויצחקי יחזרו, הם חשובים מאוד במיוחד למשחק החוץ באזרבייג'אן, עם גול אחד שלנו שם לפני שהם יכבשו, נסגור את הסיפור.

נערך לאחרונה ב: ‏16/7/11
  6. Number 8 Member

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

חס וחלילה חס ושלום למכור...ועוד בסכום מגוחך של 3 מיליון דולר...אם דמארי נקנה ב-3 מיליון יורו אז עטר שווה 5 מיליון יורו.

די עם השחרורים האלה רבאק! לגבי בוזגלו וכחלון אני עוד יכול להבין, אישית אני לא מחזיק משניהם. אבל דור מלול, קולאוטי ועטר? די!

8. Muurad Member

המקור הוא בOJogo שזה עיתון הספורט האמין בפורטוגל בנוגע לפורטו ונחשב למקורב ומשוחד לטובתו.

http://www.ojogo.pt/27-196/artigo936288.asp

יפה לראות שהכישרון הפשוט עצום של אלירן מקבל הכרה, אבל הוא קריטי מידי לקבוצה שלנו עם יצחקי שנפצע כל יומיים.. בשבילו אני מקווה שיעבור וינסה את מזלו, בשבילנו לא.

9. alexshw Member

עטר לא שווה גם מליון וחצי יורו. זה שחקן של דאווינים שלא יודע להכריע משחקים חשובים.
    הנה רק מול האזרים הוא יכל לגמור משחק והעדיף פעולה אישית.
    אז כבש 18 שערים במכבי ת"א, גם שי הולצמן היה מגיע למספרים האלה בליגה. לא כל אחד שכובש את הכמות הזו, הוא באמת שחקן שמתאים לרמות הגבוהות.

10. riquelme1 Member

עטר שווה הרבה יותר ממיליון יורו, אלירן עטר ביחד עם איתי שכטר הוא החלוץ עם הכשרון הכי גדול בארץ, והוא באמת אחד שיכול להצליח גם ברמות הגבוהות ביותר.

לכבוש 18 שערים בעונה הזוועתית של מכבי ת''א בעונה שעברה זה לא כזה פשוט כמו שאתה מתאר, יש לעטר בתור חלוץ כמעט הכל, מהירות, כוח, דריבל, וגם סיומת טובה, נכון שלפעמיים הוא אנוכי, אבל זה משהו שעם עבודה טובה אפשר לסדר אצלו. ובכלל, מתי חלוץ במכבי כבש 18 שערי ליגה?

הלוואי ויעבור לפורטו, מועדון שמומחה בלהביא כשרונות צעירים ולפתח אותם.

חבל לי על דור מלול, עוד כשרון גדול שמכבי זורקת לפח בקלות, הוא שווה הרבה יותר מקבוצת מרכז בבלגיה, ומבחינת מכבי זה החלטה טיפשית שמוותרים על שחקן בית כל כך מוכשר.

11. אלי מתחן Member

עטר אחד השחקנים הכי טיפשים בליגה, ואני לא חושב שזה משהו שיכול להשתנות.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי לא זרקה את דור מלול, הוא רצה ללכת. הוא הושאל לבירסחוט עד לסיום העונה. לדעתי החלטה מטומטמת שלו.

אגב סיבה למה העניין עם פורטו לדעתי הוא ירייה באפילה היא הסיבה שגם אם אלירן עטר יעבור, באירופה הוא כבר לא יוכל לשחק עם פורטו כי הוא שיחק עם מכבי...(יוכל רק מינואר אבל מי מבטיח להם בכלל שהם יעלו?)

13. alexshw Member

בצ'מפיונס יוכל, ע"ע טורס וסוארס, אבל זה נשמע כרגע כמו הסיפור עם דונאדוני.
    ואן ממציאים ידיעות.

14. Muurad Member

וואן לא ממציאים כלום, הבאתי את המקור שהוא עיתון מכובד ואמין בפורטוגל בכל הנוגע לחדשות על פורטו.

אולי העניין הוא מינורי ועדיין לא התפתח למקום רציני(לפחות ממה שאנחנו יודעים), אבל עדיין יש עניין.

15. Number 8 Member

מכבי דוגלת בשיטה שאם שחקן לא מעוניין לשחק במכבי - הדלת פתוחה. מכבי זה לא מועדון שייתחנן לשחקנים להגיע אליו או להישאר אצלו, יש המון שחקנים, בעיקר צעירים, שהחלום שלהם זה לשחק במכבי ת"א מול הקהל, זה שהמועדון לא הכי מצליח בשנים האחרונות, לא אומר שצריך לשכנע שחקנים להישאר אלא הם צריכים לבוא ולשכנע את הצוות המקצועי שהם ראויים לשחק במכבי. קאלה רצה לעזוב לבית"ר אז שיחררנו אותו בלי בעיות, כנ"ל עם כחלון עכשיו ועם דור מלול. מי שלא רוצה להישאר - וולקאם.

אז דור מלול הושאל לחצי שנה לבירשחוט עם אופצייה לרכישה. הוא יצא פחדן, ברגע שיש לו קצת תחרות עם עומר ורד, הוא החליט ללכת על האופצייה הבטוחה ביותר והיא בירשחוט שם יש לו מקום בטוח בהרכב. זה לא שלא היה לו מקום במכבי, בחצי העונה האחרונה הוא פתח קבוע בהרכב וגם העונה היה אמור להיות האופצייה הראשונה בהרכב והיה אמור לפתוח ביום חמישי אם הוא לא היה זורק הכל ואומר שהוא רוצה לעזוב לבלגיה.

בנוגע לאלירן עטר - אסור לשחרר אותו. בעונה שעברה ברק יצחקי היה השחקן הכי חשוב שלנו ואחרי המשחק עם אולימפיאקוס בארץ שברק עשה להם בית ספר לכדורגל, היו ידיעות שהציעו למכבי ת"א 4 מיליון על ברק ומכבי דחתה את ההצעה על הסף וכך צריך להיות גם עם עטר כי הוא השחקן הכי חשוב שלנו והבאנקר היחידי בהרכב.
    יש לו כמעט הכל - מהירות, נגיחה טובה, בעיטה אדירה ברגל ימין, בשמאל קצת פחות, התמצאות טובה ברחבה, פיזיות. נכון שהוא אנוכי ולא חושב קדימה אבל זה בהחלט דברים שיכולים לשפר, בניגוד למהירות למשל.