מכבי ת"א 11/12: קרויף הבן מנג'ר, אוסקר גרסיה מאמן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏8/7/11.

1. danielone Member

ההרכב שמוטי העלה למשחק אימון נגד הפועל ירושלים.
    גיא חיימוב, דור מלול, סאבו פאביצ'ביץ', ניבאלדו, יואב זיו, האריס מדוניאנין, רפי דהן, מושיקו לוגסי, גיז'רמו ישראלביץ', אלירן עטר ורוברטו קולאוטי.
    פחות או יותר זה ההרכב שיפתח ביום חמישי.

2. Fanatic Member

עדיין יש התלבטות בין מלול לורד שנראה לי שנראה הרבה רוטציה בעמדה הזאת העונה.
    לא לשכוח גם שיצחקי ואלברמן עם מתיחות ויש סיכוי שנראה אותם פותחים ביום חמישי אם המצב שלהם יהיה טוב יותר.

3. Number 8 Member

אם אלברמן יהיה כשיר, אני מאמין שהוא יפתח. מה שכן, ביום חמישי ולפחות בתחילת העונה, נראה את קולאוטי ועטר יחדיו בחוד עד שיצחקי יחזור לכושר, בהתחלה הוא ישחק 30 דקות פה ושם ואז ייכנס להרכב. מה שגם אסור לשכוח את קולאוטי שהציג יכולת מצויינת במחנה האימונים כי אם הוא יציג את אותה יכולת, תהיה מלחמה מעניינת על ההרכב בין שניהם כי ברור לכולם שאלירן עטר באנקר בהרכב הפותח.

אגב, סטרול ייעדר שלוש חודשים וריף פרץ חצי שנה, משמע הבלמים המחליפים שלנו הם ייני וסבן, לא מציאה בלשון המעטה, בטח שצריך לסמוך על ניבאלדו שלא ייפצע.

4. danielone Member

רובארטו קולאוטי ואלי זיזוב חולים. יצחקי סובל ממתיחה במפשעה. ייני ורפי דהן פצועים. אין לאיווניר הרבה מה להתלבט. אם קולאוטי פצוע. שיעלה את קונאטה.

5. Nitay a Member

השקט והיציבות טובים למכבי.
    הסגל טוב מאוד ואין סיבה להביא רכש מפוצץ.
    אם כי לדעתי יש מקום לחזק את עמדות המגינים.
    שווה אפילו להביא זרים לעמדות הללו..עקב המחסור במגינים ישראלים טובים.

בעניין יצחקי, מכבי צריכה אותו השנה בשביל לאיים על התואר..
    אבל יש לה התקפה מספיק טובה גם בלי יכולת שיא שלו,
    והעונה לא תיפול על היכולת של יצחקי.
    לדעתי מכבי צריכה להשאיר את קולאוטי.
    הוא השתפר מאוד בשליש האחרון של העונה,ואף הבקיע צמד בדרבי.
    חוץ מזה הוא החלוץ עם המשחק ראש הכי טוב בליגה.

6. danielone Member

ראיתי שבאנפילד הארגנטינית רוצה את קולאוטי. מקווה שהוא יעבור לשם העונה.

7. Number 8 Member

קולאוטי הוא חלוץ שצריך את הכדור ברגליים שלו לפני שבועטים את הכדור האחרון, סוג של רוד ואן ניסטלרוי במאן יונייטד, וגם רוב הגולים שלו במכבי חיפה ובעונה שעברה היו ככה, אם זה בדרבי נגד הפועל, בדחיקה נגד בית"ר וכו'. מה שגם הוא סוג של חידה, אף אחד לא יודע על איזה קולאוטי תיפול כי הוא מצליח לפי תקופות, יש לו 2 משחקים טובים ואז 8 חלשים ואז עוד 2 משחקים טובים ו8 חלשים.

באנפילד רוצה אותו וזה נראה רציני. מבחינת הסגל, אנחנו יכולים לוותר עליו אבל עדיין נרגיש תחושה של פספוס..

8. Number 8 Member

דור מלול יוצא לחתום בבלגיה
    http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.64.103392.html
    כנראה בגלל זה הוא לא היה בסגל היום.

זה משאיר אותנו עם עומר ורד בתור מגן ימני באנקר וקלמי סבן כמחליף בעוד שהוא משמש גם כגיבוי לבלמים. גם יואב זיו יכול לשחק כמגן ימני ואז אורי כהן ייפתח בשמאל, וזה למעשה מה שיקרה אם ורד ואחד הבלמים יהיו פצועים ולא יוכלו לשחק.

9. Fanatic Member

אחרי ההופעה של ורד היום יש מה להיות אופטימיים.

בלי קשר לאם אתם מחזיקים ממלול, כחלון וקולאוטי אבל השחרורים האלה פשוט מרתיחים אותי. אני לא מצליח להבין את ההשאלות האלה. מה זה נותן לנו? רוצים את כחלון\מלול? תשלמו כמו כל קבוצה נורמלית. מה האינטרס שלנו להשאיל אותם? מה הקטע שכל דבר אנחנו משחררים בחינם? והלוואי שכחלון פעם בחיים שלו ילמד לכבד חוזה.
    נמאס כבר מכל הפישרים המציקים האלה שמחזיקים מעצמם מינימום מסי. מי שלא רוצה להיות במכבי מוזמן לעוף לנו מהעיניים ולא משנה כמה הם שחקנים כשרוניים.

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/11
  10. Number 8 Member

כמה נקודות לאחר המשחק הראשון העונה והניצחון על הקבוצה האזרית:

- קלמי סבן? דור מלול? יש את עומר ורד. כנראה שהשנתיים מחוץ למכבי ת"א עשו לו רק טוב וההתחשלות שלו באמת עזרה. בעונה שעברה היה לנו את קלמי סבן שנורא איטי, כבר לא מה שהיה פעם, יש לו יכולות התקפיות לא רעות אבל מבחינה הגנתית הוא על הפנים. היה גם את דור מלול שמבחינת הגנה והתקפה הוא ככה ככה והיום יש את עומר ורד שהוא טוב בשני התחומים, בעיקר בהתקפה אבל גם בהגנה הוא לא רע בכלל והוא רק יילך ויישתפר. לא משנה אם דור מלול יישאר במכבי או יעזוב לבלגיה, כך או כך המקום בהרכב צריך להיות של עומר ורד.

- מונאס דאבור נראה מצויין. אני גם לא אופתע אם הוא יתפוס מקום של קבע בהרכב. בעונה שעברה בנוער הוא היה אדיר, השחקן המצטיין של הנוער וגם אתמול הוא הציג יכולת מצויינת ואני רוצה להמשיך לראות אותו בהרכב. גם מוסא קונאטה הציג משחק טוב, שער ובישול, רק שימשיך ככה. אלירן עטר זה אלירן עטר... לטוב ולרע. מצד אחד הוא פשוט ענק(הוא היה מעורב בשלושת הגולים) ומצד שני... תבעט כבר בשמאל!

- למה מוטי איווניר לא רואה שהאריס מדוניאנין פשוט מבוזבז מאחורה?! זה פשוט מטריף. אנחנו מפסידים אותו פעמיים, פעם אחת כי הוא לא משחק בהתקפה ופעם שנייה כי הוא משחק מאחורה והוא לא יודע לעשות את התפקיד כמו שצריך. האריס צריך להיות רק מקדימה, חד וחלק, לא מאחורה ולא בצד, זה פשוט פספוס מצידנו שהוא משחק מאחורה.

- ההגנה חייבת להשתפר ומהר. אפשר להבין את החוסר תיאום כי חלק מההגנה חדשה, ניבאלדו לא שיחק כמעט כל העונה שעברה ולא ייצא לו לשחק הרבה עם סאבו. חייבים להשתפר ומהר בחלק הזה, גם בתיאום בין ניבאלדו לסאבו וגם התיאום בין חיימוב לבלמים כי אתמול ההגנה נראתה רע מאוד והשער שספגנו זה לא שער שמתאים לרמה שלנו. ויואב זיו תמיד יישאר יואב זיו... מחלה.

- אמנם זה רק משחק ראשון, אבל אני לא הכי אוהב את רפי דהאן. הוא נלחם, רץ לכל כדור, לא מוותר, אבל היכולת שלו מזכירה לי את מישאלוב וז'אן שהיו נלחמים אבל מבחינת יכולת לא היו טובים. אני מקווה ומאמין שברגע שאלברמן יחלים, הוא יחזור להרכב ויהיה באנקר בקישור ורפי דהאן ימצא את עצמו על הספסל.

אפשר להיות אופטימים.

11. Fanatic Member

ההבדל בין רפי דהן לז'אן או מישאלוב שלעומת השניים דהן כל הזמן דוחף ומנסה להוביל את הכדור קדימה. מה שתמיד היה חסר לנו בקשר אחורי בשנים האחרונות זה קשר שיודע להניע כדור קדימה.
    אז נכון שהוא סוג של קרטיסט אבל זה תמיד טוב שיש שחקן כזה בסגל. למרות שאני מחזיק יותר מאלברמן ומלוגסי, דהן הרשים אותי לטובה אתמול.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק אני חושב שהסגל שלנו דליל מדי? אם ניתן את מלול...מי יהיה מגן ימני מחליף אם ורד יפתח? קלמי? לא תודה. מי מחליף לזיו? 2 עגלות בדמות שטרית את כהן...אוי ואבוי. חסרים לנו שחקנים במרכז השדה, ראו שיצחקי ואלברמן חסרים.

גיא חיימוב - סימן שאלה גדול. היה אתמול הססן זה לא נראה טוב. בגול הוא גם יצא למין טיול.

ישראלביץ' - מחלה, אני לא מתרשם מהבישול...הגול שחטפנו היה בגלל פאול 2 מטופש שהוא עשה במחצית באותו מקום. איך כל שנה אנחנו נתקעים עם העגלה הזאת?

דאבור, דהן, מאיוקה (קאנוטה) - בסדר גמור אבל זה רק ההתחלה...

לדעתי אסור גם לשחרר את קולאוטי.

13. Number 8 Member

אני לא הכי אהבתי אותו אבל אולי עם אלברמן ולא עם מדוניאנין, יהיה לו יותר קל ואז נרוויח אותו יותר בחלק הקדמי, כי אתמול ראיתי אותו רוב הזמן באמצע ולפעמים דחף קדימה כי הוא עזר להאריס.
    אני מאמין שלאברמן יהיה באנקר בהרכב ורפי דהאן ולוגסי ייתחרו על המקום לידו.

14. ניסים רוגעלך Member

אהבתי אתמול את דאבור-עטר-קאונטה
    משהו סטייל ברצלונה, שלושה חלוצים שכל פעם מחליפים מקום וכל פעם מישהו נמצא בצד אחר, עושים לחץ על הבלמים של היריב
    דהן נתן אתמול אחלה הופעה, רץ, עושה עבודה שחורה. החתמה טובה של איווניר

15. Fanatic Member

גם לדעתי אסור לשחרר את קולאוטי. ואת כחלון. ואת מלול.
    עזוב עומר, הם לא רוצים להיות פה אז צריך לעשות להם חיים קלים ולהעיף אותם קיבינימאט. קח לדוגמא את ג'יזרמו, עם כמה שאתה לא סובל אותו הבן אדם נלחם על המקום שלו בהרכב. אתה לא יכול להגיד עליו שהוא לא נותן הכל גם כשהוא לא פותח.
    על מלול ועל קולאוטי אתה יכול להגיד דבר כזה?

עידן, אני חושב שאלברמן ולוגסי צריכים לפתוח לפני דהן. אבל עדיין חשוב שיהיה שחקן כמוהו בסגל.
    בקשר למדו שעדיין משחק כמו בלם 3. אם לתפקיד הזה איווניר בונה עליו עדיף למכור אותו כבר עכשיו. את המסירות המבריקות שלו הוא נותן לקשרים (ישראלביץ' דהן וכו') במקום לחלק אותם לחלוצים, שלא נדבר על זה שהוא בכלל לא מגיע למצב שהוא יכול לאיים על השער. פשוט בזבוז.

ועל איזה שלושה חלוצים כולם מדברים? אני ראיתי את דאבור בשמאל כמו קשר שמאלי רודף אחרי המגן כדי לעזור לזיו ואת ישראלביץ' בצד ימין. זה נראה יותר כמו 4-4-2.

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/11