מכבי ת"א 10/11: בניית קבוצה רעבה ותוססת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏9/7/10.

1. alexshw Member

ובטח עכשיו יהיו מתקנים וצעירים מוכשרים.
    איך יכול להיות משהו במכבי ת"א, אם כבר 14 שנים המועדון הזה איבד דרך ויציבות.
    גולדהאר בסך הכל ממשיך את המגמה, שלא הובילה את מכבי ת"א לכלום. וגם לא תוביל.
    הוא גם מספיק "חכם" להשקיע 3.5 מליון דולאר בשתיים מהאכזבות הכי גדולות של העונה.
    מתנהל כמו בעלים טיפוסי ללא שום מושג בכדורגל.

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/10
  2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כרגיל, כמו כל הודעה שלך, אתה מבלבל בשכל וכותב שטויות בלי לדעת מה באמת הולך על פני השטח...

א. לבנות על המתחם בקרית שלום, זה כמו בערך לבנות את איצטדיון רמת גן המחודש, בשל הבירוקרטיות שיש בעירייה המזורגגת של ת"א
    ב. עד שבונים, זה לא שעושים הוקוס פוקוס וזהו הופ יש מגרש, לוקח זמן לשדרג מגרשים, סה"כ יש במתחם אימונים בקרית שלום אם אני לא טועה משהו כמו 6 מגרשים, ולפחות מחצית מהם נמצאים ברמה הגבוהה ביותר, כשעל חלקם עובדים עכשיו.
    ג. חדרים לנוער על כל הרבדים של טיפולים, וכו' צריך לבנות נכון? זה לא ביום אחד, זה בד"כ לוקח שנה.
    ד. נוער? כדי שיהיה נוער טוב, צריך לבנות מחלקה טובה, בשביל לבנות מחלקה טובה, צריך להביא אנשי אימון טובים, ומכבי מתחילה אט אט לעשות את זה, עם ניר לוין ועוד כמה אנשים שמתחילים לעבוד שם. בשביל לשדרג נוער צריך לאתר את הילדים שכבר מגיל רך של 7-8 אתה רואה שיש להם רגש לכדור, שיש להם את האהבה לדבר העגול הזה, ובשביל זה צריך סקאוטינג טוב, מערך טוב, שיידע גם לצאת החוצה לחו"ל ולהביא אותם.
    ה. שחקני נוער? אולי בעוד משהו שנע בין 5-10 שנים ואני לא צוחק. את השחקנים הטובים באמת, צריך לגדל במחשבה שהם היום בני 10-11 לא בני 15-16 כי בגילאים האלה, אלא אם אתה איזשהו עילוי, ואתה לא בכדורגל הישראלי, אז אין לך סיכוי להיות איזה ברקוביץ' או רביבו.
    ו. אין לו מושג? כנראה שלך אין מושג, כי אתה לא מכיר את גולדהאר ואתה לא יודע מי הוא ומה הוא, ואתה לא ישבת ודיברת איתו וראית דברים שהוא מדבר עליהם. עם כל הכבוד, אדון יעקב שחר שלך, בנה את מחלקת הנוער הטובה של מכבי חיפה במשך 10 שנים עד שהתחילו לראות תוצאות. בוא אני יגיד את זה ככה, אם מכבי חיפה תתבסס על הנוער שיש לה היום, אין לי ספק שהיא תגיע לאותן תוצאות שהיא מגיעה עם הקבוצה שיש בעונה הנוכחית.
    ז. אתה צריך להבין, לוני הרציקוביץ' הרס כל חלקת אדמה טובה שהיתה במועדון הזה, הוא מכר נכסים של המועדון, מגרשים של הנוער, מחלקת נוער שלמה שהיתה באוניברסיטה בת"א, אדמות של המועדון, איך אתה רוצה בדיוק שיהיה משהו אחרי שהבן אדם הזה הרס כל חלקה טובה במכבי במשך 14 שנה.

3. alexshw Member

אז לבעלים צריכה להיות גם מחשבה לטווח ארוך.
    כל הפעולות של גולדהאר עד עכשיו הם פעולות טיפוסיות למישהו שימאס לו מהר.
    ככה זה נראה עכשיו.
    הטעות העיקרית שלו השקעה מופרכת לחלוטין בישראלים.
    הדור הישראלי הנוכחי הוא מפונק שחושב שהמציא את הכדורגל.
    נדירים שחקנים רציניים בו.
    את הקבוצה צריך לבנות קודם מזרים. לא צריך לקנות כאן חצי מהנבחרת הנכה של קשטן. ליד זרים איכותיים אפשר להביא שחקן או שניים משלימים שדוברים עברית. כל היתר צריכים להיות שחקני בית.
    זה המודל.

בינתיים גולדהאר הוא לוני ושניידר.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

עומר אתה נמצא עכשיו בהיי של הכסף של גולדהאר, בתור אחד שהיה באותו מצב עם גאידמק במשך 4 שנים.
    מכבי ת"א לא זכתה באליפות 7 שנים, לא זכתה בגביע 5 שנים, מתי הייתה למכבי ת"א את הקבוצה הכי חזקה בישראל בפער ניכר? אם מכבי ת"א השנה לא תיקח אליפות הכל יכול להתפרק והלחץ במכבי עצום, אתה אמרת שמכבי ת"א זה הריאל מדריד של ישראל אז כמה לחץ יש בריאל? וזה לא שאני מייחל לנפילה של מכבי כי אני רוצה שתיקחו אליפות השנה(בגלל יצחקי, יוסי מזרחי, נימני, זיו והשנאה להבועל וממכבי חיפה לא אכפת לי), זאת פשוט האמת נכון לעכשיו, קשה מאוד לשמור על אוליגרכים בישראל.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

א. הראיתי לך שהוא חושב לטווח ארוך עם שיפוץ המתקן בקרית שלום והשקעה בתשתיות הנוער (חדרי מסאז', התאוששות, לימוד, מגרשים, הלבשה וכו') והמחלקה עצמה (מאמנים, סקאוטינג, רופאים, מנהלי מחלקות, פיזיותרפים וכו') שזה א' ב' לפני שבכלל בונים שחקן כדורגל.

ב. אם לא שמת לב, מכבי לא הביאה זרים מגרוזיה, להביא שחקנים מהליגה הספרדית זה לא הולך ברגל.

ג. הסברתי לך, אין נוער כרגע, אין שחקני בית שאתה יכול לבוא ולהגיד הם יסחבו אותי לאליפות, השחקנים היחידים שיש במכבי שהם ברמת הממוצע זה דור מלול, תמיר כחלון, שירן ייני, ציון צמח וקפילוטו, ושוב הם בדרגת הממוצע, לא טוב, ממוצע. אז מה אתה רוצה שמכיב תעשה בדיוק?

ד. כל הנבחרת של קשטן? אתה יכול להגיד שאורי שטרית ויובל שפונגין עדיפים על קלמי סבן ויואב זיו? אגב לדעתי קלמי גם לא יפתח בסוף כי דור מלול ייקח לו את המקום. אתה יכול להגיד שראלדס, קפילוטו וז'אן עדיפים על שחקן ששיחק בליגה הספרדית ואבי סטרול?

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב - מה זה לשמור על אוליגרכים? זה מאוד תלוי מאיזה מניע הבן אדם מגיע ומה הרצונות שלו? זה לא סוד שגאידמק בא לפה לא כי הוא היה פילנתרופ ורצה להפוך את בית"ר לאימפריה, אלא כי הוא רצה להיכנס לתוך הפוליטיקה הישראלית, להרוויח כאן כסף ולהיות בסופו של דבר ראש עיריית ירושלים ובעתיד ראש הממשלה.

השאלה היא מאיזה מניע גולדהאר הגיע? בינתיים לא ראיתי אותו נכנס לשום עסק בישראל או מתעניין בכזה, והוא גם לא עושה רושם שלמי שמעוניין. לפי דעתי? הוא רוצה להפוך את מכבי לקבוצה חזקה בישראל ומצליחה באירופה כדי שיוכל למכור אותו לאיש אמיד אחר, ובכך להרוויח כסף, אבל יכול להיות שאולי הוא באמת איזשהו פילנתרופ שאוהב את ישראל ורוצה להשקיע פה בכדורגל, ולהפוך את מכבי למעין אירגון שיהיה לילדים, נוער, יאגד אנשים וכו'? להגיד לך משהו בטוח? אני לא יכול כי אני לא יודע, אני יכול לתת לך השערות מהיכרות שהיתה לי איתו בפגישות. בוא נגיד את זה ככה, אם הקבוצה תצליח באירופה, ובארץ, זה יכול לעשות לעסקים שלו רק טוב, כי מה לעשות כל בעלים של קבוצת כדורגל, הדבר הכי טוב שיוצא לו זה פירסום מהקבוצה.

אגב הידעת שהרווחים וההכנסות (כל אחד בנפרד) של החברות של גולדהאר עלו ב-20 אחוז! מאז שהוא קנה את מכבי ת"א? ובלמעלה מ-50 אחוז בהשקעות מישראל?

7. alexshw Member

מי זה זיו וסבן? לא חושב שזה כזה שידרוג, עם כל הכבוד לזיו.
    יופי שהבאתם זרים מליגה ספרדית מקבוצה עלובה שירדה ליגה, אבל שילמתם יותר מדי על שחקנים ישראלים.
    אולי אפשר היה להשקיע יותר כסף בזרים.
    בשורה התחתונה התקציב שלכם לא הולם את ההכנסות הצפויות, זה תקציב הפסד.
    אף בעלים כאן בארץ לא ירצה להפסיד ככה כסף לאורך הרבה זמן. גם אם יהיה חולה על כדורגל.
    תמיד יש מקום לשילוב של צעירים, ברור שלא ישר כשחקני מפתח, אבל הסגל הנוכחי של מכבי ת"א הוא ללא ראיה לטווח רחוק.
    תסתכל טוב טוב על הקיץ של בית"ר. מי יודע, אולי עוד 2-4 שנים, זה מה שיהיה גם בקריית שלום.
    אז בינתיים שישפץ גם שירותים בקריית שלום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

קבוצה עלובה שירדה ליגה? אם אני לא טועה, ואני לא טועה, פרט לאיל גולסה, אין שחקן אחד במכבי חיפה שיכול להיות בסגל הרחב של ויאדוליד, שלא לדבר על לצחצח להם את הנעליים.

בנוגע לקיץ של בית"ר, בגלל החוק החדש, זה לא יכול לקרות, בגלל שעכשיו גולדהאר צריך להפקיד את כל הכסף של כל החוזים משמע, הוא יכול לעזוב, אבל הכסף ישאר וכל שחקן יקבל שקל עד היום האחרון של החוזה ובכך מכבי לא תתפרק ולא יקרה לה בעצם כלום.

דבר שלישי בעוד כמה שנים כבר לא יהיה אפשר לזרוק 50 מיליון שקל על איזה שחקן שאתה רוצה, בגלל החלטות של אופ"א שקבוצה שרוצה לשחק באירופה תוכל להוציא רק את מה שהיא מכניסה, ואז קבוצות לא יכנסו לחובות.

דבר רביעי ברגע שקבוצה לצורך העניין מגיעה בדרך הנוכחית לליגת האלופות היא מכניסה לעצמה קרוב ל-70 מיליון שקל, מספיקה פעם אחת שזה יקרה ואתה מחזיר את כל מה שהשקעת, כך שההפסד כמו שאתה קורה לו, הוא לא בהכרח משהו שהוא במציאות, אבל שוב, כמו כל עסק, וכדורגל זה עסק, יש סיכון, והסיכון זה ההשקעה של הכסף, ובדרך כלל, אלו שמסתכנים גם אם מפסידים, בטווח הארוך הם יהיו אלה שירוויחו, לעומת זאת אלה שחוסכים, יפסידו גם עכשיו וגם בעתיד.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

גאידמק זה שונה כי הוא "העיז" להשקיע כסף בבית"ר והתקשורת האדומה כמעט נחנקה מכעס בכל אליפות וגביע שבית"ר לקחה עם ארקדי(אם הוא היה נשאר אז היינו לוקחים גם שנה שעברה וגם השנה אליפות אין לי ספק) אבל בתאכלס התקשורת כאן מבריחה כל מי שמשקיע כסף, יורדים לו לחיים והלחץ שיש על כל קבוצה שמשקיעה כסף הוא עצום, עוד 5 שנים גולדהאר לא במכבי ויכול להיות שגם לפני כן וזה לא מקנאה או מטיפשות כמו הירוק שמגיב כאן אלא שזה האמת ועוד כמה שנים אתה תראה שזה נכון, השאלה היחידה היא מה תהיה מידת ההרס של העזיבה שלו.

10. Igi Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

11. alexshw Member

לא רואה איך בדיוק מכבי ת"א מגיעה לשלב הבתים בליגת האלופות.
    רק דרך נס.

נכון חוקקו חוק חדש, ועדיין שחקנים לאיתלהבו לשחק במועדון בלי בעלים.
    ובכלל עוד לא הזכרנו את נימני שנמצא מעל המועדון ועצם נוכחותו יוצר לחץ עוד יותר גדול.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס, בדרך החדשה שיש להגיע לצ'מפיונס לא צריך נקודות דירוג בכלל, צריך כדי להגיע לשם לקחת אליפות ולבנות קבוצה חזקה, לא יותר מזה, הרי קבוצות חזקות ממש לא תפגוש. דברצן ההונגרית היתה ללא נקודות דירוג בכלל, לא היתה מדורגת בשום שלב והגיעה די בקלות לליגת האלופות אחרי שעברה את אלופת שוודיה ואלופת אסטוניה. קח דוגמא יותר קשה, אפואל ניקוסיה גם לא היתה מדורגת בשום שלב, ולא היתה עם נקודות דירוג כמעט ועדיין בגלל שבנתה קבוצה חזקה הצליחה לעבור גם את פרטיזן בלגרד וגם את פ.צ. קופנהאגן.

שוב, גאידמק לא הלך בגלל התקשורת האדומה ולא נעליים, גאידמק הלך בגלל שהוא איבד כמעט את כל הונו המוצהר ומה לעשות הוא לא יכול פתאום להביא כסף שחור שיש לו בכמויות, ואיך הוא איבד? אמרתי לך מיתון בעולם בעיקר ברוסיה ובישראל שהוא עשה השקעות טיפשיות ונוסיף על זה את העובדה שהבן אדם היה פה תחת חקירה בדבר חשד להלבנת הון, ועד עכשיו להזכירך הוא מבוקש פה להעמדה לדין בגין זה כן? אז בוא נתחיל עם העובדה הפשוטה שבן אדם ישר הוא לא, ובן אדם אמין, הוא בהכרח לא, אז עם כל הכבוד לכך שהוא אוליגרך, לתקשורת האדומה וכו', הוא, מהרגע הראשון שהוא הגיע, בוודאות הוא היה על זמן שאול, בגלל כל הדברים שציינתי פה.

13. alexshw Member

ארקדי עזב את בית"ר כי היא כבר לא עזרה לא בשאיפות הפוליטיות רק בגלל זה.
    בקשר ליתר עסקיו כנראה שיש כמה גורמים, אבל לדעתי זה לא הנושא להכנס לזה.

ודאי שלקחתי בחשבון את השיטה החדשה, אז אם נניח תיקחו את האליפות אז תקבלו יריבות קשות יחסית אולי אפילו בסיבוב השלישי.
    סיכוי תמיד יש, אבל במקרה של מכבי ת"א הוא נמוך בגלל הדירוג העלוב.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם תקרא טוב את ההודעה שכתבתי, תראה שאין בכלל קשר לדבר שנקרא דירוג עלוב לפי הגדרתך...כי הניקוד לא רלוונטי, מאחר והקבוצות נמצאות איפשהו באותה רמה פרט לאלו שהן לא מדורגות בסיבוב ראשון שני.

http://en.wikipedia.org/wiki/2011-12_UEFA_Champions_League

זה מה שיהיה בשנה הבאה.
    אלופת סקוטלנד, שוויץ, דנמרק, בלגיה, אוסטריה, בולגריה, צ'כיה, שוודיה, קפריסין, נורבגיה, פולין, קרואטיה וסרביה.

בוא נצא מנקודת הנחה שוואלה הנס! יקרה ומכבי ת"א תיקח אליפות? עם הקבוצה הנוכחית, היא יכולה לעבור כל אחת מהמדינות שרשומות למעלה.

כמו שאתה יכול לראות: אנגליה, איטליה, גרמניה, צרפת, ספרד, יוון, פורטוגל, הולנד, טורקיה, רומניה, אוקראינה ורוסיה בכלל לא נמצאות במוקדמות, כך שבאמת אין חשיבות לניקוד.

15. alexshw Member

הדירוג של מועדון קובע אם הוא מדורג או לא.
    זלצבורג שהייתה גם יריבה קשה על הנייר, היה המועדון הכי חזק שיכלנו לקבל בהגרלה.
    הלא מדורגות קיבלו אלופות תורכיה ויוון למשל.
    כאמור אפילו בסיבוב השלישי הדרך יכולה להיות לא פשוטה.
    אני רואה את הסיכויים של מכבי ת"א כיום כנמוכים.