מכבי ת"א- לקראת עונת 2003/2004

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י KirkH, ‏8/6/03.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

שתח דברים:
    1]עברתי את זה כבר..
    2]יש לי 4 יחידות לשון..מותר לי להגיד מתדרדר אחרי 4 יחידות לשון...מסכים??...
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

2. KirkH Member

מסאקה מזכיר את ארוס דווקא? ולמה לא את ג'וני פנסטיל?!? בכל אופן הוא שיחק בקבוצת המילואים ולא בקבוצת החובבים.

בקשר לענייני הכספים. אין לי שום דבר נגד לוני (בעיקרון) אבל... הוא לא זה שישנה את פני שוק השחקנים העולמי, וגם לא את זה של הישראלים. כמו שראינו ביומיים האחרונים, שחקנים שמכבי והפועל (במקרים המדוברים) מוותרות עליהם מוצאים מייד קבוצות שמוכנות לשלם להן. כולם מקצצים, כן - אבל לא צריך לצפות משחקנים לוותר על 70% (!!!) מהמשכורת שלהם. זה מוגזם. ואני במקום רודריגו גולדברג, עם כל הכבוד למכבי ולסמל, הולך מחר לדבר עם כל בעל קבוצה שמוכן לשלם לי סכום גבוה מזה של לוני. לא רוצים, לא צריך. ברגע שלוני, תאומים ושחר יבינו שהם הגיעו לקצה גבול היכולת שלהם, וששחקנים ילכו לקבוצות אחרות במקום לקצץ ולחתום - הם ירדו מהעץ וישלמו כמה ששחקנים דורשים.

ספציפית לגבי מכבי, חייבים להסתכל על העניינים בצורה יותר מחושבת. גדי ברומר הוא האחרון שמכבי תלך לקראתו, למה? כי אבי סטרול הוכיח העונה שהוא מסוגל לרשת את מקומו. מצד שני, אני לא רואה מחליף לתורג'י. זה לא שאין חלוצים ברמה שלו (ואני מדבר רק על ישראלים כמובן) אבל אין בארץ אף שחקן, בטח שלא חלוץ ברמה שהיה מוכן לעלות מהספסל כמו שעשה תורג'מן העונה, ואף שחקן לא היה משקיע כמו תורג'י בידיעה שהתפקיד שלו כל כך שולי...
    ככה שלדעתי לפחות בקטע של תורג'מן מכבי צריכה לקחת את העניינים יותר לאט ואולי ללכת קצת לקראת השחקן, אני מאוד מקווה שאנשי מכבי שמו לב שתורג'י לא ממש ישב בצד, יש לו לפחות שלוש הצעות מקבוצות אחרות.

3. Kgt1 Member

דייר אתה טועה.. לוני דווקא מבין מצויין שמכבי אלופה - פשוט בכך הוא החליט שכל הבטחותיו קויימו ועכשיו אפשר לשלוח את כולם לעזאזל, ואפשר להחזיר לעצמו כסף אחרי כל ההשקעות שלו..

4. ליהי Member

ועכשיו גם נמני יושב עם בית"ר למו"מ ואומר שלא יוותר על אגורה שחוקה משכרו שנה הבאה דבר שככל הנראה יגרום לניתוק מוחלט בין מכבי לנמני

כי החיים של נימני עם מכבי מתחלקים לשניים: לפני ואחרי פרשת קלינגר-נימני. ואחרי,למען האמת,עם כל השתיקה הרועמת וההתעלמות הקלאסית המופגנת מצדו לתקשורת,לא נראה לי שבוער לו לשחק במועדון כבר כמו פעם.

5. שגיא Guest

ליהי, נימני לא יעבור לבית"ר!
    לבית"ר אין כסף לשחקנים של עצמה, והיא מנסה לגרד כסף מכל מיני מקומות על מנת לממן ילדים בני 17.
    נימני לבית"ר? לא יקרה...

אבל לא מעט בעיות מתחילות הקיץ במכבי ת"א, ונימני יצטרך לקחת הכל בחשבון....
    אבל אני עדיין מאמין שנראה אותו גם שנה הבאה במדים הצהובים של מכבי ת"א

6. ליהי Member

מצד שני אין גם סיכוי שנימני ישאר במכבי. זה הפקרות-להוריד לגולדברג 70% מהשכר, לגרום לכל השחקנים בקבוצה להתגמש ושנימני יוותר על אגורה. נימני שנה הבאה מחוץ למכבי- בית"ר נראית אופציה ריאלית לחלוטין. למי ששכח- ביתר בוכים הרבה, לא משלמים בזמן אבל עניים זה לא בדיוק השם השני שלהם.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי כבר מחפשת מחליף לתורג'י ולגולדברג..
    אוטלינו טונוריו-המכונה ספיידרמן מועמד לעבור למכבי..
    הנה הידיעה שנמצאת בוואלה.
    "אוטלינו טנוריו, שחקן נבחרת אקוודור וקבוצת אמלק, אלופת אקוודור, מועמד לאלופה הטריה, מכבי ת"א, כך מדווח 'מעריב'. החלוץ בן ה-23 הוצע למאמן מכבי, ניר קלינגר, שקיבל קלטת ממשחק גביע הליברטאדורס בו ניצחה אמלק 1:3 את ריבר פלייט, אלופת ארגנטינה. טונוריו כבש את אחד השערים. גם אמש, במשחק מול נבחרת פרו, כבש טונוריו צמד בתיקו 2:2.

טונוריו מכונה 'ספיידרמן' כיוון שלאחר כל שער הוא כובש, הוא מוציא מסיכה של איש העכביש, עוטה אותה על פניו וחוגג כך את השערים. לא דווח היכן הוא מחביא את המסיכה במהלך המשחק. בשתי העונות האחרונות כבש טונוריו 43 שערים ואף היה מלך השערים של מפעל המרקונורטה הדרום-אמריקאי, המקביל לגביע אופ"א האירופאי.

גורמים במכבי ת"א אישרו ל'מעריב' את ההתעניינות בחלוץ אבל הבהירו שחלוץ זר חדש יגיע רק אם המו"מ עם גולדברג ותורג'מן ייכשל."
    http://grm.m.walla.co.il/archive/44512-4.Xxx
    טנוריו עם מדי הנבחרת
    http://grm.m.walla.co.il/archive/48976-4.Xxx
    טנוריו עם מדים אחרים...

8. ליהי Member

חחחח השנינות....
    מה שמעניין אותי זה מאיזה כסף בדיוק מכבי מתכוונת להביא אותו? ואפילו יותר חשוב- למה להסתכן ולקנות את השחקן הצעיר(לא שאני מפקפקת,אבל אני חשדנית מטבעי) כשגולדברג הביא עונה כל כך יפה? למה להרוס משהו טוב? אני לא מבינה את הנהלת מכבי...

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלות נכונות..
    אבל..השאלה היא כמה הוא עולה?שחקנים מדרום אמריקה[במיוחד ממדינות כמו אקוודור] לא עולים יותר מדי..
    אולי יהיה זול להם יותר לקנות אותו מאשר את רודריגו..חוץ מה שהוא צעיר יותר..

10. ליהי Member

שחקנים ממדינות דרום אמריקה לא עולים יותר מדי נשמע כמו משפט כולל
    אבל לרונאלדו ופורלאן וורון לא חסר אוכל במקרר את זה אני יכולה להבטיח לך

טוב בכל מקרה... ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ) מישהו חכם פעם אמר לי שלא כל הנוצץ זהב הוא. זה שהוא שם מסיכת ספיידרמן כל פעם שהוא מבקיע גול לא הופך אותו לחלוץ מדופלם. מאיפה לנו לדעת כמה פעמים העונה הוא שם מסיכת ספיידרמן? ומה אם זה רק 3 פעמים מתוכם פעמיים פנדל?
    גם אני יכולה לשים עליי כתר ולא,זה לא יהפוך אותי למלכת אסתר/מלכת היופי.

או במילים אחרות- סיכון מיותר. להישאר עם גולדברג-תורג'י הביתה. זה מה שאני הייתי עושה.

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה לא קראת יותר מדי מה שכתבתי קודם..
    1]טנוריו אם יירכש יירכש מקבוצה שהיא אלופת אקוודור-לא יובה לא מנצסטר וגם לא ממש ריאל..הוא משחק בנבחרת אקוודור והשיא שלו זה הופעה במונדיאל..
    לעומת האלה ברשימה שלך שאחד לקח את המונדיאל אחד הוא כוכב נבחרת ארגנטינה ואחד שהוא ניצח לבדו את ליבפרול ונתן כמה עונות טובות בליגה הארגנטינאית..

2]בקשר לגולים..הוא שם 43 פעמים את מסיכת הספיידרמן בשנתיים האחרונות והוא חלוץ נבחרת אקוודור[מדינה כמו ארגנטינה,שהגנה זה לא בדיוק הצד האהוב שם]

בקיצור..זה אולי סיכון..אבל זה לא נשמע כל כך רע..לפחות זה לא ארוס..וגם בטוח שלא יהיה..

12. ג'רי בית הלוי Member

עוד שחקן שמועמד למכבי ולי אישית זה מאוד מאוד מפריע, זהו פיני בלילי. אני לא חושב שצריך להרחיב, אני לא נכנס לאם הוא שחקן טוב או לא, הבן אדם הזה הוא אוהד הפועל מלידה, הוא ישב שם, עודד את הפועל, קילל את מכבי, הוא מזוהה באופן בלעדי עם הפועל, ואני לא חושב ששחקן שאחרי גול בדרבי חושף חולצה של "שער 5 זה הלב" יכול לשחק במכבי (אגב, אם אני הייתי אוהד הפועל מלח מים טפו טפו הייתי מעריץ אותו עד יומי האחרון), זה פשוט נוגד את חוקי הטבע.

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה באמת נכון..אבל לגבי פעם..
    אם עטר משחק בנתניה ומאמן בנתניה
    ברומר עומד לעזוב למכבי
    פיגו עובר לריאל קסיאס מועמד לעשות את ההיפך אז הכל אפשרי..גם איגביני[בלילי] אליכם
    מה לעשות..אבל מבחינה מקצועית כמו שאמרתי בדיון אחר הוא יכול להועיל..

14. KirkH Member

יהיה מאוד מעניין לראות האם באמת הבאת חלוץ נוסף זה צעד שמכבי ת"א תעשה. את רוב העונה הזו קלינגר שיחק עם חלוץ חוד יחיד ועוד שחקן עם יכולת מוכחת בתור חלוץ - כקיצוני באחד האגפים, בדרך כלל שמאל.
    הסתובבתי קצת ברשת ולפי מה שאומרים עליו, "ספיידרמן" הוא חלוץ רחבה מובהק שהמקום הטבעי שלו הוא במרכז. היות ואני לא מדמיין את פרוחננקובס משחק כקיצוני, יהיה מעניין לראות אם קלינגר עובר לשחק עם שני חלוצים כדת וכדין.

לדעתי האגפים של מכבי בכל הקשור להתקפה קצת חלשים, אפילו גולדברג בתקופת השיא שלו העונה עשה את רוב הנזק כאשר הוא הגיע לתוך הרחבה ולא נניח בהגבהות או פריצות מאגף שמאל. על ביטון חבל לדבר, קודם שיחזור לכושר של לפני שנתיים.

15. ג'רי בית הלוי Member

שמע זיו, מבחינה מקצועית אין לי ספק שהוא יכול לתרום למכבי, הוא שחקן מצוין(אבל רק בתקופה של שבועיים אחרי גילוח הגבות :wink: ), אבל אם פיגו מבארסה לריאל זה בקנה מידה עולמי, רביבו מפנר לגלאטסריי זה בקנה מידה אירופאי, בלילי מהפועל למכבי זה בקנה מידה ישראלי. אני אל חושב שאוהדי מכבי חיפה (ושאר הקבוצות) יכולים להבין את השנאה העצומה שיש בין המועדונים ובין הקהלים, אולי זה נראה די ילדותי עם כל סיפור המכוניות, אבל יש פשוט שנאה תהומית בין מכבי והבועל, ואני לא רואה איך הקהל נותן לבלילי, אוהד שרוף של הפועל משער 5, להסתדר במכבי, פשוט לא.

בקשר לספיידרמן וחבורתו, אי אפשר לדעת מה הוא באמת שוה עד שלא בוחנים אותו, ולמדנו את זה לטוב ולרע (פנסטיל וארוס בהתאמה). לזרוק שמות באוויר, ולספר על המסיכות שהם חובשים(ופה דווקא יש לו נקודת פתיחה טובה, 43 פעמים בשנתיים), אומר כלום וחצי, צריך לבחון אותו. אבל בשביל לבחון אותו צריכים לקרות שני דברים שאני אישית מאוד לא רוצה: תורג'מן ורודריגול יעזבו. אם וכאשר הוא יוכיח את עצמו ויוחתם, באמת יהי מעניין לראות אותו ואת פרוחננקובס משחקים ביחד כשפי שציין קירק, כי אם מכבי ופרוחננקובס היו מנצלים 10% מהמצבים שלנו השנה, מצבנו היה מדהים, וחלוץ שפיץ שיודע לשחק ברחבה יכול למלא את מה שפרוחננקובס לא עושה- ורק שיהיה ברור, פרוחננקובס עושה המון, אבל יש כמה נקודות שהוא לוקה בהן בחסר, וחלוץ מסוגו של ספיידרמן (איך אמרתם שקוראים לו?) יכול מאוד לתרום למכבי.