מכבי ת"א אלופת אירופה בכדורסל 4\2003

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י עומר, ‏27/4/04.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

פולדש צחקתי אל תהיה כבד...

בני בוא אני יסביר לך משהו למרות שאני לא נוהד להתייחס לאנשים שלא מגיע להם ואתה בכל מה שקשור לאהדה אין לך זכות להעביר עליי ביקורת אבל.. אני יסביר לך.

אני אחד שגדלתי עם כדורגל ברגל וכדורסל ביד. אני מגיל קטן קטן מאוד הקבוצה היחידה ששמעתי עלייה זאת מכבי ת"א... מה לעשות. ותאמין לי שעד גיל מסויים אפילו חשבתי שאין בארץ קבוצות אחרות ושמכבי ת"א משחקת רק באירופה בימי חמישי. באמת שככה חשבתי. אני ישבתי וראיתי משחקים של מכבי ת"א עוד מגיל קטן שאתה עוד היית בבטן של אמא שלך ובאותו זמן תאמין לי שללא חשבתי לעצמי ואמרתי בוא הנה מכבי ת"א זאת הקבוצה היחידה פה שמנצחת.. אז בוא אני יהיה אוהד שלהם. לא זה לא היה ככה, מכבי זאת הייתה הקבוצה הראשונה שנחשפתי אלייה, הקבוצה היחידה שעקבתי אחריה ושאני נקשר באמת באמת לקבוצה זה עד המוות. ורק אחר כך הבנתי עד כמה השליטה של מכבי ת"א בארץ אבסולוטית משהו שלא הבנתי שהייתי קטן יותר. אני זכיתי לראות שחקנים כמו לבן מרסר בסוף הקריירה שלו, קווין מגי בסוף הקריירה שלו, ווילי סימס, וונדל אלכסיס ועוד שמות שכנראה לא אומרים לך כלום כי באותן התקופות הייתה אצל המטפלת עם מוצץ בפה.

עכשיו.. בקשר לאהדה. תעשה לי ולך טובה אל תעיר לי על זה יותר, כאילו אתה רוצה לקרוא לי אוהד הצלחות? תגיד... זכותך אני פשוט לא אתייחס יותר. אבל מי אתה שמבקר במגרשים פעם ב-3 חודשים שלא יודע מה זה באמת לאהוד קבוצה וללכת אחרי הקבוצה שלך לכל חור ולשרוף בשבילה ימים שלמים גם בימים הרעים, תעיר לנו לי ולמשה ששבוע אחר שבוע נמצאים במגרשים גם בתקופות הכי מגעילות ותומכים בקבוצה. לדעתי אחד שלא יודע מה זה מגרש בלייב וכל החיים שלו עסוק בלהתעסק ולהתעדכן מול האינטרנט (אתה) אין לו זכות להעביר ביקורת על מישהו שנמצא וגדל כל החיים שלו באצטדיון (אני) זה פשוט עלוב, מגוחך ומצחיק.... ולא משנה אם זה קשור לב"ש או למכבי ת"א. אז.. אם אתה רוצה להמשיך את הויכוח הזה תמשיך אותו לבד. אני את שלי אמרתי.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה מדהים...ולשם שינוי הקהל של מכבי דחף את הקבוצה...

איזה סיפור היה לי עם הכרטיסים...בהתחלה הייתי אמור לשלם עבור כרטיס אחד 2,200 שקל...ולשבת בשער 2...בסוף הביאו לי שער 5, מאחורי הסל, אז החלטתי שזה לא מתאים לי וגם שעבור מחיר כזה אני לא ישב במקום כזה, במיוחד שהיו אנשים שהשיגו בפחות כסף לשער 2...טוב אני כבר התייאשתי תיכננתי לא ללכת, יום אח"כ אבא שלי מצלצל אליי אומר לי שהשיג כרטיסים לשער 3...שורה 8 (הכי טוב במגרש בול באמצע)...טוב הלכתי איתו, קיצר אני מסתכל על הכרטיס אני לא רואה מחיר...אני עושה לו אבא מה זה אין מחיר? הוא עושה לי:"מה לא אמרתי לך? קיבלתי 2 הזמנות ממשלת איטליה"...הייתי בהלם של החיים...

האווירה שהיתה בהיכל היתה פשוט מדהימה...

פארקר נתן משחק ענק, פיני בהחלטה של דקה, ביצע 2 עבירות על מספר 14 של צסק"א שכחתי מי זה, הוא החטיא 4 פעמים, ומכבי ניצלו את זה מהצד השני, ללא ספק נקודת מפנה במשחק...גם הסיום של הרבע השלישי עם שאראס וויצ'יץ נתנו למכבי דחיפה גדולה...

מילת גנאי:

לאוהדי הפועל ת"א שהלכו לעודד את הרוסים...כבר נגמרו המילים

3. Julian Joachim Member

לירן אתה אולי צחקת אבל הליצן הזה שמאמן את מכבי לא צחק, ועם כמות האידיוטים במדינה שלנו אני לא אתפלא אם הם יתחילו ללכת אחריו כמו עדר ולהגיד את זה גם.

ואני נאלץ לקבל את מה שלירן אומר לגבי נסיבות אהדתו את מכבי, למרות שאני חייב לומר שבתור אחד שכן אהד את מכבי בעבר (למרבה הבושה), באיזשהו שלב, כשאתה מתבגר, אתה אמור להבין כמה דברים שמאירים את הכדורסל בארץ והשליטה של מכבי בו באור מאוד שלילי (כמו שלי קרה לפני שלוש שנים בערך). לי זה קרה בפיינלפור של הזכייה (הסופרוליג), שבו נגעלתי מהלאומיות שהוצמדה לזכייה (והמצב אז היה טוב יחסית להיום) ונגעלתי מכל המערכת במכבי שדיברה על כמה שזה טוב לכדורסל בארץ וכו' וכו' וכו'...

חבל שלא הבנת את זה אבל אתה עדיין מספיק צעיר כדי להבין את זה.

4. Julian Joachim Member

עומר מה הקשר של אבא שלך לממשת איטליה?

ואני לא יודע מה בדיוק עודדו כי לא הייתי שם, אבל אני יודע כשל-א עודדו, וזה היה לאורך זמן רב מדי במשחק.

ולמען האמת התרגיל הזה של גרשון עם השליחה לקו של סברסנקו, קצת הזכיר את ההתעללות של הלייקרס בברוס בואן בפלייאוף הקודם. קצת מגעיל אבל גם את העבודה המגעילה צריך לדעת לעשות.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

פולדש תגיד לי בדיוק כמה זרים יש לצסק"א? תתפלא יש להם יותר ממכבי...

כמה יש לסקיפר? נכון לא מעט...

ולסיינה? תקלוט שהיום בכדורסל האירופאי בלי זרים לא תוכל להצליח...

רגע כמה דקות שיחק אתמול בורשטיין? הלפרין? הוא שיחק יותר ממה שהוא היה צריך לקבל במקור, ועשה את זה בצרוה טובה...ושלף? למרות 2 שטויות שלו היה טוב...

אתה מדבר מתוך קנאה מה לעשות...אנחנו בגמר ואתם אמרתם ביי ביי מול בני השרון...רק לראות את הפרצוף של דני קליין אחרי המשחק אמר הכל...עצוב...שלא יזיין את השכל שהוא בעד מכבי...וגם סולומון, משה מזרחי וארז כץ היו...זה מרגיז שכל הזמן צריכים לדבר על זרים...במקום לדבר על כמות זרים תדבר על זה שהישראלים היו אתמול בסדר גמור...למה אתה מסתכל כל הזמן על התפל?! אני משתגע מזה...

ולא לא יודע מה הקשר של אבא שלי למישהו ממשלת איטליה...זה היה אמור להיות זמנות של מישהו משלהם...אני מעריך שאת ההזמנות קיבלתי מהיורוליג

לא עודדו? הצחקת אותי...ברבע הראשון והשני כשמכבי היתה בפיגור שער 11 המשיך לעודד כאילו היה 20 הפרש, וגם שער היציעים בהיכל עודדו, למרות שאתה מכיר את ההיכל...ויודע שלצערי זה לא הקהל של הכדורגל...אבל במחצית שניה גם כשמכבי היתה בפגירו בתחילת הרבע ההיכל פשוט כולו עודד עד למהפיכה...אני הייתי ושמעתי...אני מניח שאתה שמעת מהטלוויזיה...

נערך לאחרונה ב: ‏30/4/04
  6. שגיא Guest

אלה שבאמת רוצים להרוס את השמחה, שיכנסו לחורים שלהם. מה הפכנו פתאום לקנאים? אנחנו לא מדברים פה על הליגה הישראלית, ותאמינו שבליגה הישראלית אני לא כלכך מתעניין בגלל העובדה הזאת שמכבי שולטת ללא עוררין, אבל אנחנו בפיינל פור, וכמו שרציתי שהפועל ירושלים והפועל ת"א יצליחו בגמרים שאליהם הגיעו, כך גם אני רוצה שמכבי ת"א תזכה בגביע. תנו לשמוח ואל תהרסו לאחרים...

בקשר למשחק אתמול, ראיתי פה תגובה של בני נדמה לי, שאומרת שמכבי הייתה חלשה מיריבתה ובכל זאת ניצחה. בוא נתחיל עם הבהרת המשמעות של המשפט הזה. אם מכבי עשתה את זה במשחקים חלשים שלה, היא צריכה לקבל על זה נקודות זכות, מכיוון שקבוצות אחרות, בעיקר במעמדים כאלה, יכולות בקלות להתפרק כשהם בפיגור של 10 נקודות ברבע הראשון. מלבד זאת, מכבי לא הייתה אתמול יותר חלשה יותר, אם מסתכלים עם המשחק ככלל. מכבי פתחה רע, זה נכון, למרות שיותר נכונה העובדה שצסק"א פתחה בסערה, עם אחוז מדהים בקליעות לשלוש, שלמכבי לא היו תשובות לזה. במהלך הרבע השני מכבי נכנסה לעניינים, פיני הפתיע והשתמש ברוטציה רחבה שכנראה התשלמה בסוף. מכבי צימקה את ההפרש לנקודה בלבד בסיום המחצית.

במחצית השניה המשחק היה כבר בשליטה של מכבי, כאשר צסק"א נחלשה מאוד, סטטיסטיקת השלשות שלה התאזנה פחות או יותר אחרי כמה החטאות, מלבד חדירות מסוכנות של הולדן ופה ושם הברקות של בראון לא ראינו מצסק"א הרבה. הגבוהים בפנים לא עשו הרבה, ומכבי עשתה עליהם עבודה טובה מאוד, תוך ניצול קליעתו האיומה של סרבסנקו הענק מהקו, והצליחה גם לברוח ולהגדיל את הפער, שלמרות שהיה כמה פעמים בסכנה, לא נמחק על ידי הרוסים (שגם הם, אגב, ברובם אמריקאים ויוונים) עד לסיום המשחק, וצסק"א (שוב) אכלה אותה!

כמה נקודות בקשר למשחק:

דיוויד בלות'נטל - ממשיך בכושר הפנטסטי שלו, הפך לשחקן השישי במכבי, נכנס מהר מאוד אתמול למשחק, וגם החזיר את הכרדיט בסלים מצויינים. יד רכה מאוד יש לבחור, שקלע אתמול 9 נקודות במאה אחוז מהשדה, תוסיפו לזה הקרבה ומספר עבירות שעצרו את צסק"א ותקבלו את השחקן הטוב ביותר של מכבי בתקופה האחרונה. הספיק גם לצאת בחמש עבירות, דבר שלא המעיט בערכו במשחק הזה.

פארקר - כמה מילים נאמרו, השחקן הזה פשוט ענק. הMVP של העונה הזאת במכבי. וויצ'יץ' אמנם התחיל את העונה מצויין אבל בטופ 16 נחלש ומאז הולדת בנו סבל ממספר משחקני נפל, בעוד פארקר שמר פחות או יותר על יציבות, התעלה כצריך, וניצח למכבי משחקים תוך כדי הפגנת מנהיגות ואחריות. אתמול שוב פארקר היה ענק, הוא היחיד שהיה במשחק ברבע הראשון ותחילת השני (וגם בלות'נטל), והמשיך את היכולת הטובה גם כשמכבי השתפרה, סיים ערב מצויין שלו, שנקווה שימשיך גם בגמר, מחר, מול האיטלקים מבולוניה

דרק שארפ - אתמול הוא חסר לי, נכון, מכבי ניצחה בלעדיו. בלי השלשות ובלי משחק הנשמה שלו, גם בגלל העובדה שהוא לא שיחק, וגם בגלל העבודה שברגע שהוא כן היה על המגרש, הוא לא בדיוק היה חם במיוחד כדי לתת את התקופה שלו. יש לציין שאחרים חיפו והשלימו את החסר.

אז מכבי בגמר, ובגמר היא תפגוש את סקיפר בולוניה, שניצחה במשחק מרתק את סיינה בדרבי האיטלקי. יש האומרים שמכבי עברה את המשוכה הקשה במשחק מול צסק"א, אם כי אסור לשכוח שבולוניה כבר ניצחה את המכבי העונה, ביד אליהו. וויניץ', פוצקו, שמודיס ומוטולה יכולים בערב קליעות גדול לנצח את מכבי וזה עוד בלי להזכיר את דפלינו שהיה המצטיין מול סיינה. יהיה מעניין לראות האם פיני ימשיך ברוטציה הרחבה שבה השתמש מול צסק"א, או שיעדיף לתת לעוד שניים שלושה שחקנים ליטול חלק במשחק החשוב הזה.

בהצלחה למכבי!

7. שגיא Guest

סיום הפסקה הזאת נכונה. שמודיס ומוטולה לא בדיוק שחקני הפנים הכי גדולים באירופה, אבל למרות זאת לשניהם כבר היו משחקים גדולים מול מכבי, ואיך היו להם משחקים גדולים? פשוט מאוד, הם ברחו החוצה, מחוץ לקשת, כאשר לשניהם יש קליעה טובה מאוד מבחוץ, בטח ביחס לגודל שלהם ולעובדה שהם אמורים להיות שחקני פנים.

אמנם, על הנייר, לא נכון להסתמך על קליעה מבחוץ כדי לנצח משחקים, אבל זה בדיוק מה שאותה סקיפר בולוניה עשתה מול מכבי במפגש הקודם ביד אליהו, קלעה איזה 15 שלשות (שמהוות 45 נקודות) ובכך ניצחה את מכבי ת"א. עם עוד ערב מדהים שכזה, בסקיפר בהחלט יכולים לפנטז על גביע...

8. ג'רי בית הלוי Member

*פיצלתי את נושא הפיינל פור לדיון שהוא על הפיינל פור ולדיון שעוסק בשאלת הזהות של מכבי. כל תגובה שתכתב לא במקום המתאים תימחק מיד.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב הנה כמה סטטיסטיקות מהמשחק אתמול בנוגע לשחקנים הישראלים של מכבי:

בלותנטאל (לא ישראל, יהודי יותר טוב מזה אפילו!) שיחק 19:45 דקות...היה נהדר, 100 אחוז מהשדה, 3/3 ל-2, 1/1 ל-3.

יותם הלפרין שיחק 6:30 דקות...לא לקח זריקות, אבל כאשר נשלח לקו עמד בלחץ וקלע 4 נקודות, וגם עשה עבודה טובה על הולדן.

בורשטיין שיחק 23:30 דקות, 5 נקודות, אבל הגנה נהדרת, ושלשה גדולה ומכריעה.

גור שלף שיחק 10 דקות, נתן הגנה טובה, חדר נהדר, אבל איבד שני כדורים במחצית השניה כאשר מכבי היו במומנטום, ובמזל הם לא נהפכו לנקודות בצד השני.

באסטון שאראס פארקר וויצ'יץ...זה הם אתם יודעים...כל אחד מהם, למעט באסטון לא ירד מ-30 דקות...

אגב רק לשם השוואה:

כל הישראלים שיחקו אתמול, כל אחד באופן אישי יותר דקות מ:
    שארפ, תומאס ושונדוב (שלא שותף)

10. Julian Joachim Member

עומר, אל תביא את אתמול כדוגמא לכל העונה.

והחלטנו שמפסיקים לדבר בדיון הזה על ישראליות כי אין לזה שום משמעות והכדורסל המודרני הוא של זרים ובלה בלה בלה...

תכבד את בקשתו של שגיא.

11. שגיא Guest

חברה, כולם עסוקים בשאלת הלאומיות של מכבי ושוכחים שיש לנו היום את גמר הפיינל פור של היורוליג. זה יתחיל במשחק על המקום השלישי, בין סיינה לצסק"א, וימשיך במשחק הגדול, הגמר הגדול, מכבי ת"א מול סקיפר בולוניה.

מישהו מוכן להמר על תוצאה?

12. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל אני חושב שסיינה תנצח את צסקא היום, לא בגלל שהיא יותר טובה אלא בגלל שבראון והולדן, השחקנים החשובים של צסקא, הם שחקנים שמגיעים רק למאני טיים ומתפקדים תחת לחץ. המשחק הזה אין בו הרבה יוקרה, והמאמץ שהם ישקיעו לא יהיה אדיר, לעומת זאת בסיינה יבואו לעשות את העבודה ובסופו של דבר הם יקחו.

לגבי מכבי-סקיפר - הולך להיות משחק מעניין. התוצאה תהיה אסטרונומית, מכבי יקלעו המון מהצבע וסקיפר תפגיז בלי סוף מבחוץ, קשה להמר מה יהיה אבל אני כמובן מקווה לראות את סקיפר חוגגת...

13. OrRonaldo Member

לא חשבתי שהם יעלו לגמר אחרי הרבע הראשון הנורא מול צאס"קא, אבל הם שיחקו מצויין בשאר המשחק וממש מגיע להם.

בגלל מכבי אני לא יראה היום את המשחק של ריאל (חפיף) שיהיה לשניהם בהצלחה!!!!
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_multi.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_multi.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_multi.Xxx

אגב, זה לא ממש קשור אבל ראיתי בכל מיני מקומות אוהדים של הפועל למשל שרצו שמכבי יפסידו, זה ממש מגעיל מיצידם!!
    מכבי מייצגים את המדינה שלנו וכולנו צריכים לעודד ולקוות שהם ינצחו.

אז שיהיה בצלחה!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

14. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אורונאלדו תאמין לי שזה הרבה הרבה הרבה יותר מסובך מזה סתם מגעיל מצדם. יש דיון מקביל שבו אם אתה רוצה תגיד את מה שאתה רוצה (הדיון הזה מוקדש לפיינלפור), ואני גם אגיב לך כראוי.

15. Diego Member

על התוצאה?
    אני חושב שמכבי ינצחו
    הם חייבים להגיע למאה! אני מהמר על תוצאה של 103-100 למכבי. אבל זה בקרוב....