מכבי תל אביב 2016/17 - אחרי עונה כושלת, ג'ורדי יורד לקווים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏15/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Butragueño מנהלים

מה שאתה אומר נכון, אבל תרשה לי לחלוק עליך בהשוואה של מיכה לאצילי. אני אתן לך נקודת צפייה אחרת על שניהם, ותגיד לי אם עדין לא הצלחתי לשכנע אותך.
    מיכה שחקן צד שנשאר בעמדה הזו משהו כמו 70 דק' מהמשחק, ולעיתים נכנס לאמצע סטייל from side to center (לדוגמה השער מול דינמו קייב לפני 4 שנים). אך רוב העבודה שלו במגרש היא החדרת כדורי רוחב בחצי גובה לאמצע (סטייל הנגיחה של זהבי מול באזל או השער של בניון במשחק האחרון), הוא יוצר מצבים מעמדה מאוד ספציפית. אצילי, בשנתיים בבית"ר, דאג לקחת כדורים כבר מחצי המגרש ולדהור קדימה לכיוון האמצע (כמו לדוגמה לא מעט במשחקים מול מכבי ת"א*), ובכלל, הנטייה שלו היא להיכנס הרבה לאמצע, המקום הטבעי של קהת.

אם השילוב של שניהם ביחד הוא חלום של אוהד כדורגל ישראלי? זה כן, האם זה יכול להשתלב יחד? אני לא בטוח בכלל. אומנם אני לא נחרץ כמו סמואל אטו וטוען בתוקף שזה יכול להרוס לכם את המערך, אבל אני חושב שיש פה נורית אזהרה, ולטעמי מכאן מגיעה ההחלטה של המועדון לא להנחית את שני השחקנים ביחד (כסף לדעתי זו ממש לא הבעיה).

* מזכיר את המשחקים האלו לא כי אלו היו היחידים, אלא כי אני סבור שאותם אתה הכי זוכר.

2. amn Member

מה שאורימור אמר בהודעה האחרונה, וגם, אם זה לא היה ברור, אני לא תופס מאוד ממדוניאנין. הוא יכול ללכת הביתה מבחינתי.

אם למיכה הייתה את יכולת כיבוש השערים של עומר אצילי, ומכבי היו מצליחים לשמור אותו, מחירו של עומר אצילי כנראה היה מצטמצם משמעותית כי למכבי היה פחות צורך מיידי בו, ומכבי חיפה לא ידועה כקבוצה שתשלם על שחקנים טובים סכומים כאלה (בניגוד לשחקנים בינוניים, שמכבי חיפה נוטה לבזבז עליהם כספים - דוגמת אנדלובו, עזריאל וחבריהם).

אני גם לא מסכים עם האמירה שמיכה "מחבק את הקו", מיכה עושה המון תנועה, ונמצא חלק נכבד מהמשחק בקרבת הרחבה (אם נחלק את רוחב המגרש לרבעים - אז הוא מבלה באחד הרבעים האמצעיים (2/3, תלוי בנקודת המבט) המון.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ג'ורדי בדרך להיות המנהל של אברטון לפי ה"סאן".

Drama2 אוהב/ת את זה.
  4. סמואל אטו Member

אני לא מבין מה ההבדל בין מה שאני תיארתי(ב-2 הודעות) למה שאתה תיארת וגם לא חייב שנסכים על כל דבר, זה בסדר גמור לחשוב אחרת.

כן, שחקנים ״מגוונים״ זה טיעון הגיוני לגמרי. עצם העובדה שאצילי( שהוא הרבה יותר מלקחת כדור ולדהור כפי שרשמת) וקהת מגוונים במשחק שלהם הופך אותם לשחקנים הרבה יותר נוחים על המגרש.
    מצד שני שחקן כמו טב״ח הקיצוני הוא שחקן לא מגוון ועושה משהו מאוד ספציפי, זה שחקן שצריך לדעת לשלב אותה בצורה הנכונה בתוך המערך. ההיפך מאצילי וקהת.

אתה מתאר סיטואציה של שני שחקנים שדורכים אחד על השני ואני לא מצליח להבין ממה שרשמת למה זה צריך לקרות( יכול לקרות, אבל זה יהיה יוצא דופן בעיני).
    רמזי ואוזיל לא משתפים פעולה?
    מודריץ׳ וראקיטיץ׳?
    הזארד ופברגאס?

לא חסר דוגמאות שמראות שאין ששחקנים בסגנון דומה מסוגלים לשתף פעולה.

5. Butragueño מנהלים

הזארד ופברגאס קצת שונה מהאופי של קהת ואצילי. ובכלל אתה מדבר פה על מערכים ועוצמות אחרות לגמרי.
    אני יכול גם להביא לך שלל שילובים שלכאורה נראים רעים והתבררו כטובים (פראליה וז'אוטרטס, עידן טל ואלברמן).
    העניין הוא שאופי המשחק שלהם הוא כזה שהם רוצים וצריכים את הכדור כדי לתת תפוקה. מיכה בלי כדור מסוכן יותר מאצילי/קהת בלי כדור, ובהשקפה שלי, צריך כמה שיותר כאלה במערך. מדויאנין/קהת/ואצילי הם שחקנים מסוכנים כשהם עם הכדור, וזה יוצר פקק. איגייבור* ומיכה מסוכנים כשהם בלי.

* אם איגייבור היה גם יודע להמיר את הסיכון לכיבוש, הוא היה מפלצתי.

6. סמואל אטו Member

זה בדיוק הנקודה שאני רואה אחרת ממך.
    לדעתי, אצילי וקהת מצויינים בלי הכדור.
    הם עושים תנועה טובה וחכמה שמובילה אותם לקבל את הכדורים האיזורים המסוכנים. גם מבחינת אופי, לא מדובר בשחקנים עם אגו מנופח( לפחות לא כרגע).
    מעבר לזה, מכבי ברוב משחקיה מחזיקה בכדור רוב הזמן. הכדור יהיה מספיק זמן אצלה כדי ששני השחקנים יגעו בו הרבה ויהיו שותפים לבניית ההתקפה, יצור מצבים וסיומם.

מיכה לעומת זאת, מה הוא עושה שמועיל למשחק בלי הכדור?

amn אוהב/ת את זה.
  7. amn Member

התנועה של קהת ללא כדור היא ברמה מאוד גבוהה.
    אצילי באמת עושה דברים יותר עם הכדור מאשר בלעדיו לדעתי.

ובכל מקרה - אני לא חושב שהם דורכים על הרגליים אחד של השני.
    נוואקמה ומליקסון לא צריכים את הכדור אצלם ברגליים?

gilad16 אוהב/ת את זה.
  8. Butragueño מנהלים

מיכה היה רבה מאוד שחקן המטרה לצ'יפים של מיטרוביץ' או אלברמן, ומהר מאוד היה נותן פס רוחב ומשאיר את ריקן/זהבי לבד מול שער ריק. תהליך שדי חזר על עצמו שנה שעברה, ובגלל זה גם למיכה יש כמות כזו של בישולים. ולזה אני מתכוון כשאני אומר שהוא מסוכן בלי הכדור.

אני חושב שמליקסון, בוזגלו ונאווקמה כן דרכו אחד על השני, ודווקא בב"ש ראו את זה, למרות שהשלושה לא בעלי אותו התפקיד. אלה 3 שחקנים שצריכים את הכדור ברגליים שלהם. ובלא מעט משחקים, שב"ש הייתה בפיגור, היית רואה את האיבודי כדור בין השלושה, כשכל אחד מהם לא הצליח למקם את עצמו בהתאם לאחר.

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שזה משהו שהרבה אוהדי מכבי מספרים לעצמם לאחר הניסיון הקודם של מדו בקבוצה ואולי גם בהשראת סגנון המשחק ה... נינוח, נקרא לזה. בסופו של דבר, כשהקבוצה חירבנה את עצמה על הדשא בסיום העונה שעברה הוא היה מהבודדים שתיפקדו (ב-0:0 בחיפה, ב-1:1 מול רעננה, בהפסד בגמר הגביע) מקצועית ומנטלית. מצפים ממנו לעשות הכל מהכל ולכן מתאכזבים מהמספרים (אני בספק אם תמצא הרבה שחקנים בתפקידו שמספקים מספרים מרשימים יותר), מהבעיטה החלשה ומהתפקוד הלא אפקטיבי בשליש האחרון של המגרש. הוא לא השחקן הזה. הוא בסה"כ אחד משני שחקני קישור - הקישור הטוב בליגה - ומה שהוא ואנחנו באמת צריכים זה 4 שחקנים לפניו שיהיו מסוגלים להוביל את ההתקפה של מכבי. את איגיבור, לצורך העניין, הייתי בועט לכל הרוחות אתמול. כשמדו ואלברמן בקבוצה הוא לא תורם כלום.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  10. Raulito Madridista

גולדהאר החליט:"לא יהיו עסקאות עם מכבי חיפה". הבעלים כועס על אי מכירתו של עטר.

מיטש בתפקיד אבי נעלבי, איזו הודעה עלובה. שחקנים עוברים מבאיירן לדורטמונד, מריאל לברצלונה(זה עוד יקרה) אבל בין מכבי ת"א למכבי חיפה לא. כאילו שדין שלומי אזולאי שגם ככה שחקן שולי - כדין אלירן עטר. האמת שזה טוב למכבי חיפה, שתפסיק את ההתעניינות המגוחכת שלה בבן-בסט שנראה כמו שחקן גמור, כזה שלא יכול לעמוד בלחץ, ויש מספיק כאלה במכבי חיפה, היא לא צריכה עוד אחד. באמת שאחד מרגעי השפל של חיפה אשתקד היה כשדווקא בן-בסט כבש נגדה שער בסמי עופר בפתיחת העונה(ואחר-כך גם דור פרץ הבקיע).

11. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

איפה אני יכול למצוא את לוח המשחקים המלא של הקבוצה?

12. amn Member

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13692809_1063055500416244_5358473975789454919_o.Xxx

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13717247_1063055497082911_4602105546955176833_o.Xxx

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13692801_1063055490416245_4070073544058876994_o.Xxx
    https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13734959_1063055530416241_4919501481224282387_o.Xxx

13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

14. Butragueño מנהלים

לפי דעתי יש הסכם בין מכבי ת"א לבן בסט שאחרי משחק הגומלין הוא שחקן חופשי ומקבל פיצוי מסוים. לכן כל פניה לאחר מכן תהיה ישירות לשחקן, ולא למועדון, לצערי.

15. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

שווה לבוא למכבי כשחקן משלים.
    אחלה זווית צפייה למשחק (גם אם זה ביציע), כסף טוב ואז שחרור בחינם מלווה ביכולת גרועה (בן בסט) או יכולת בכיינות מצוינת (גילי/אזולאי).

Fabio Junior אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.