מכבי תל אביב 2013/14: תחילתה של שושלת?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Landon Donovan, ‏14/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Ice Cream חסה

בחיי שלא מצאתי את הפרק הזה. ראיתי את ההשואה בין רביבו לבן חיים, את ההשוואה של האימונים, של המתקנים של אנשי העסקים ומנהלי ההתאחדות, של התנאים בנוער עם המאמן של הפועל ב"ש (עופר לביא?) וה"מגרש" שם, השוואה של שרי הספורט ואחרי זה היה פרק דיון. למישהו יש קישור להשוואה בין ריקן לעומר פרץ?

הדוג' הזו לא כל כך טובה, כי עומר פרץ כן שיחק בהמשך, אבל היה בינוני, חסר כישרון וחסר מנטליות, בניגוד לריקן שהוא גם שחקן עם איכוויות ומאוד חזק בראש גם. כל עוד מרגוליס יכול לשחק מדי שבת בנוער, הסידור הזה של אימונים אצל הצוות המקצועי של מכבי ומשחקים מדי שבת מול רום אילוז וסתיו שושן (כולל גיחות לסגל הבוגרים, מדי פעם) הוא לא רע בכלל להתקדמות שלו.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לא אמרתי שלא. אני לא נכנס לענייני תקציב - רק מציג למה עדיף להישאר במכבי וגם רק להתאמן (ואני מאמין שהוא יקבל דקות, בערך כמו שנה שעברה, אולי יותר. הבעיה שלו היא שהוא לא יצא למחנה האימונים בשנה שעברה וגם העונה, מסיבות שמצנעת הפרט לא אפרט, וזה פוגם לו בהכנות), מאשר ללכת לקבוצה שתיתן לו דקות.

את ברצלונה עזבו שחקנים כדי לשחק בקבוצות ברמה דומה. קבוצות שבהן יש סטנדרטים דומים. ללכת ממכבי לקבוצת אמצע ומטה בליגה, כאלה שיתנו למרגוליס מקום טוב יותר בסגל, זה אומר ללכת אחורה (אלא אם השחקן לא מספיק מוכשר על מנת לתפוס מקום בהרכב במכבי בעתיד. מרגוליס מספיק מוכשר, גם קהת למשל, אבל הוא דיי דפק לעצמו את הקריירה, ואני לא מגזים). זה ממחיש את הצורך של מכבי בקבוצת מילואים, אבל זה לא קיים, אז שפשוט יישאר וישחק בנוער עם גיחות לבוגרת.
    אני אולי לא לגמרי אובייקטיבי, אבל אתה צריך להבין שמכבי של היום היא באמת משהו שלא נראה בארץ לפני, וזה לא רק תקציב, כי היו כאן תקציבים דומים ואף גבוהים משל מכבי, והאליפות היא רק בונוס. בזמן שמקרה הטוב (מכבי חיפה) קבוצות מתנהלות בארץ ברמה ובחשיבה שהייתה רלוונטית ולגיטימית לפני 10-15 שנה, מכבי מתקדמת (כלומר כמעט שם) לעבר רמת התנהלות של כל מועדון צמרת בליגה בינונית באירופה (באזל, שעתידה לפגוש את מכבי, לדוגמה. בתקציב שהוא כרגע נמוך בהרבה, אבל לפי החזון יהיה דומה עוד כמה שנים, כאשר ההשקעה של הבעלים תישאר דומה). אם נצמדים לרמה המקצועית אז אם למכבי יהיה מתחם אימונים ברמה של קבוצות צמרת בליגות בינוניות, היא כבר הייתה שם).
    אתן לך דוגמה לשוני ברמה - מספרים שבאימונים הראשונים העונה של טב"ח, איינבינדר וגם יצחקי, הם היו בהלם. קרעו אותם. הם לא היו רגילים לקצב, לאימוני הכושר וכו'. מי לא התרגש ולא נפל מהרגליים? עמרי אלטמן, ששיחק בפולהאם בשנה וחצי האחרונות, והתאמן פעם ולפעמים פעמיים בשבוע עם הבוגרים והמילואים של הקבוצה.
    מכבי התקדמה גם השנה, גם אם לא תיקח אליפות. מדובר בהתקדמות בתחומים רבים ולאו דווקא מקצועיים (גם שבירת שיא המנויים למשל. לא מן הנמנע אגב שבאצטדיון גדול יותר מכבי הייתה מגיעה ליותר מנויים, יש המון אנשים מאוכזבים שיראו משקחי בית רק מהטלוויזיה). אז התקדמות רואים.
    כרגע אפשר להצליח בארץ בלי הדרך הזו, כי מדובר בתהליך ארוך. אבל אל תתפלא אם בעוד משהו כמו 7 שנים, יהיה מצב בו קבוצות לא ישנו גישה לגישה הזו, ומכבי עדיין תהיה שונה מכולם, הליגה בכדורגל תהפוך לדומה לכדורסל. הכדורגל השתנה, וצריך להשתנות יחד איתו. (וואו, אני יוצא ממש מתנשא.. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx)

3. Ice Cream חסה

אימוני הכושר של מכבי היו חריגים גם ביחס למה שיצחקי עבר בגנק ואנורתוזיוס?

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני מעריך שביחס לאנורתוזיס כן, כי הוא רק הגיע משם. לא יודע לגבי גנק, אני חושב שאפילו יצחקי לא זוכר הרבה מהאימונים שם.
    אני יכול לומר לך בוודאות שבגנק הוא עבר אימוני כושר שונים. ב-5 השנים האחרונות אימוני הכושר בכדורגל השתנו לא מעט - הרבה פחות חדר כושר וריצות ויותר אימוני משקולות ולחץ על דשא (לפי מולי אפשטיין).

נערך לאחרונה ב: ‏26/7/13
  5. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאוד חשוב לי שמכבי תפתח לעצמה מסורת ובאמת תציב את עצמה בעמדה של רמת ניהול של קבוצה בינונית באירופה.
    אני מקווה שרמת האימונים תישמר לשנים הבאות וזה יגרום למאמני כושר ישראלים להרים את הכפפה ולצאת להשתלמויות באירופה כדי להבין ולהכין תוכנית עבודה יותר מקצועית.

אגב, מישו יודע מתי תתחיל מכירת הכרטיסים לבאזל?

6. tapuzo Member

לא אוהד מכבי תל אביב אבל אני חייב להחמיא להם על השיפוץ שעשו באתר הכדורגל של הקבוצה
    קודם כל לא אנגלית שבורה רואים שהשקיעו קצת בלכתוב את המושגים המקובלים באנגלית
    למשל לא games אלא fixtures וכד
    האתר מסודר ומתעדכן בזמן אמת שזה כבר משהו מדהים יחסית לקבוצות האחרות אצלנו שרק מנסות
    להסתיר את הבושות איך שהן מתנהלות בעברית מילא באנגלית

אבל מה שהייתי רוצה לראות זה מנהלת ליגה שגורמת לכל הקבוצות לפתוח כזה אתר מסודר שכל הקבוצות
    יהיו עם אתרים מקצועיים מעודכנים ושישקיעו בפרסום ובשיווק של הליגה שזה לא השקעה בקיסמי שיניים
    ובורקסים בישיבות הנהלה בצחוקים אלא להשקיע בדברים כמו תקשורת ספורט בינלאומית באנגלית או מועדוני אוהדים מסודרים מאורגנים מנוהלים עם מפגשים קבועים ועידוד מקצועי ועוד ועוד
    יש המון מה לעשות אבל כל הכבוד למכבי תל אביב על האתר

7. אלי מתחן Member

השלב הראשון שצריך לעשות בעניין זה לחייב קבוצות לרשום בעברית שמות של שחקנים על הגב.

8. Ice Cream חסה

ואם קבוצה לא פותחת אתר כזה, מעיפים אותה מהליגה?

מה עם הזכות של שחקני רמה"ש ועכו למיניהן לאנונימיות? אם הם הלכו לקבוצה קטנה מותר להם להנות משקט יחסי כשהם עוברים ליד היציע המזרחי ולשמוע קללות לכפי המספר שלהם, ולא השם שלהם.
    לא נראה לי שיש הרבה אנשים שיודעים לקרוא עברית אבל לא אנגלית, אולי לטובת הסקאוטים...

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה לוקח את זה בציניות אבל זה חשוב.

אתר אינטרנט, ודף פייסבוק בנוסף, הם אמצעי מדהים לקשר עם אוהדים. היום האתר של מכבי ודף הפייסבוק של המועדון הם חלק קבוע מהגלישה של אוהד מכבי באינטרנט. בנוסף כל אוהד מכבי יודע בביטחון ששום ידיעה בתקשורת אינה נכונה עד שזה מופיע באתר הרשמי.
    לכל מועדון נורמלי בעולם יש אתר מסודר. בארץ למכבי יש אתר פנטסטי (שהממשק שלו זהה לזה של כמה מועדונים בכירים כמו מנצ'סטר סיטי לדוגמה, פשוט פונים לחברה שתבנה אתר נורמלי, נגיש ונוח), האתר של הפועל גם מצוין ונוח ולחיפה יש אתר על בסיס "וואלה" שזה גם בסדר אבל לא הכי רציני, ולכולן יש דפי פייסבוק מתעדכנים וטובים. אבל זהו בערך. וזה לא בסדר.
    כמו שכל עסק רציני מחזיק אתר טוב, כך גם צריך מועדון כדורגל.

ולגבי השמות על הגב - לדעתי מנהלת הליגה צריכה לקחת דוגמה מהפרמיירליג ואפילו לקבוע עיצוב קבוע למספרים ושמות (עדיף באנגלית, יותר בינלאומי וחוסך לקבוצות שמשחקות באירופה. ובכדורסל זה נראה מגוחך..). או מהבונדליגה שם אין ספונסר על הגב בשום פנים ואופן ובמקום כותבים את שם הקבוצה בנוסף לשם השחקן.
    לא סתם יש את זה בכל הליגות בעולם, זה חשוב ונותן מראה מקצועני יותר באופן מסוים.

10. Ice Cream חסה

זה קצת לא הוגן לבקש מאשר אלון ודמיאן רויטמן לשלם לחברה שתבנה לו אתר ומישהו שיעדכן אותו קבוע (כמו גם את הפייסבוק) בשביל 50 אוהדים במקום להביא חלוץ צעיר וזר שהוא הסיכוי היחיד של קבוצה בסדר גודל של רעננה להגיע להישגים מקצועיים וניהוליים.

אני שונא שנכנסים לקבוצות ובעליהן (ובכלל לאנשים) לנימים.

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אז אפשר אולי לעשות כמו ב-NBA שם האתר של הקבוצה הוא חלק מהאתר של הליגה, ושמה יהיו חדשות יבשות על המועדונים.
    ובנוסף שכל קבוצה תבחר אם להפעיל אתר נוסף ופרטי בנפרד.

לגבי הפייסבוק - כמה זה כבר עוד עובד זוטר וקטן במועדון שיעדכן את הדף? אפילו שמנהל הקבוצה יעשה את זה.

כל הדברים הקטנים האלה רק מראים כמה פרט למספר מצומצם של מועדונים, בניגוד לקביעה הרשמית שהקבוצות מקצועניות, בעצם הכדורגל פה הוא במקרה הטוב חצי מקצועני.
    לכל מועדון בליגה השלישית בצרפת פחות או יותר יש אתר ודף פייסבוק מתעדכן.

12. Sarek Member

אתה צודק בהחלט, אבל לדעתי צריך קודם להתחיל בהתאחדות.
    אם תשווה את האתר של ההתאחדות לאתר של הפרמיירליג לדוגמא - זה הבדל של שמיים וארץ.
    אומנם עמוד הפייסבוק בהחלט מתעדכן וברמה יחסית גבוהה, אך האתר ברמה נמוכה ביותר.

אולי כדאי להקים אתר המאחד את כלל קבוצות ליגת העל ולאפשר לו להיות ברמה גבוהה יותר - הצגת הסמלים הרשמיים, הצגת התלבושות הרשמיות (התלבושות באתר של ההתאחדות מגוחכות), הצגת הסגל המעודכן ולוח המשחקים ופרסום חדשות אודות הקבוצות.

לטעמי זה מוסיף נדבך חשוב במקצועיות.

13. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא נראה לי שבהתאחדות שואפים למקצועיות....יותר בכיוון של חאפ לאפ.

14. אלי מתחן Member

מה אתה רוצה?

15. סמואל אטו Member

חשבתי שראיתי הכל. מסתבר שלא.
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

מצב נושא:
הנושא נעול.