מכבי תל אביב 2013/14: תחילתה של שושלת?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Landon Donovan, ‏14/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

כן, כי הכנה לפרנקפורט היא בדיוק כמו הכנה למכבי פ?ת.

2. oranfu Member

זה כן חשוב, כי אתם גורמים לזה להישמע כאילו עושים לכם דווקא. כמו שאמרתי, להגיד שבאירופה מתחשבים בקבוצות זה ההיפך מהנכון. הן נפגעות בליגה.

יש לכם פער גדול בליגה אז אתם טוענים ככה. אם בליגה היה מאבק צמוד אז הייתם מתלוננים למה לא נותנים לכם עוד יום מנוחה לפני משחקי ליגה. אמרתם שבאירופה מתחשבים בקבוצות, זה בפירוש לא נכון. מי שרוצה אירופה, זה חלק מהמחיר. בשביל זה יש לכם סגל גדול ועושים רוטציה. ככה היו כל הישראליות לפניכם, ככה יהיו אחריכם. אירופה אומר יותר עומס. מה שמעצבן אותי בעניין זה שאתם מתלוננים כאילו עושים לכם דווקא.

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/13
  3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

סתכל דף קודם נתתי לך 2 דוגמאות מהליגה האיטלקית:
    אחת מלפני שבועיים
    השניה בשיא מאבק האליפות ב-2010 (שהוכרע על חודה של נקודה) כשאינטר שיחקה מול יובנטוס ביום שישי, לפני המשחק מול ברצלונה.

4. oranfu Member

תסתכל על טוטנהאם שמשחקת כל חמישי וראשון.

ככה זה.

אתה מדבר על המשחק של אינטר נגד יובנטוס לפני גמר האלופות, אתם לא במצב הזה. זה לא משחק מיוחד. אם יזיזו לכם עכשיו, תבקשו שיזיזו לכם משחקים כל פעם שיש לכם משחק באירופה, זה לא משהו נקודתי.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אינטר לא שיחקה נגד יובנטוס לפני גמר ליגת האלופות, מאחר שאופ"א דורשת שכל משחקי הליגה יסתיימו שבוע לפני. גמר ליגת האלופות בשנה הזאת כמובן היה ביום שבת לראשונה, ואינטר שיחקה במשחק האליפות ביום ראשון שלפני כן מול סיינה, אני יודע כי הייתי גם שם וגם שם. אינטר שיחקה ביום שישי, לפני החצי גמר מול ברצלונה, ואחרי זה אם אני לא טועה ביום שבת כי ההפרש בין המשחקי חצי גמר זה שבוע בלבד.

ואל תשווה לי את אנגליה לפה יודע למה? כי באנגליה בזמן שבכל אירופה ישנים שנת חורף, משחקים בשיא הקריסמס, ב-11 יום 4 מחזורים, שמעת נכון 4 מחזורים!

6. oranfu Member

אני יודע כמה משחקים באנגליה.

גם בספרד, גרמניה, איטליה, צרפת משחקים חמישי-ראשון. אתם משחקים כמו שכולם משחקים, כמו שהפועל שיחקה, כמו שחיפה שיחקה\משחקת. באים לקראתכם עם יום מנוחה נוסף שבוע הבא, אף אחד לא עושה לכם דווקא.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב, אנחנו לא מעוניינים ביום מנוחה בשבוע שלאחר מכן, מבחינתנו שאחרי המשחק בחמישי שנשב בשבת-ראשון מה אתה לא מבין? אנחנו מבקשים את היום מנוחה לפני המשחק בחמישי, וכמו שהסברתי לך, זה קורה בלא מעט מקומות. בשנה שעברה פאריז שיחקה ביום שישי בזמן שלאחר מכן היה לה משחק מול ברצלונה, אחרי ששיחקה ביום רביעי! נאפולי השנה במשחק המרכזי מול רומא ביום שישי, למה? כי היה לה מארסיי אחרי זה. אין שום סיבה אלמלא משחק בליגת האלופות של נאפולי שמשחק עונה שלה מול רומא, ישוחק בשישי ולא בראשון ערב/שבת ערב.

8. oranfu Member

אני מבין מה אתם רוצים, אני רק אומר שאף אחד לא עושה לכם דווקא. החליטו שאי אפשר להזיז. מצד שני, נתנו לכם יום מנוחה נוסף אחרי המשחק. אין לכם שום סיבה להתלונן כי היחס שאתם מקבלים זהה ליחס ששאר הקבוצות מקבלות.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

תקרא את הידיעות על העניין. מכבי לא התלוננה ש"עושים לה דווקא" והיא לא דיברה רק בשם עצמה - נכתב למשל שלא רוצים שיחליפו בין המשחק של חיפה ושלנו, כי אז חיפה תידפק וזו לא המטרה.
    התלונות באות על כך שההתאחדות לא עוזרת לקבוצות הישראליות בעניין הזה.

אגב, אפילו מוריניו, בכבודו ובעצמו, התלונן על עניין דומה לפני שנתיים-שלוש, כאשר ריאל שיחקה בצ'מפיונס ביום שלישי, ובליגה בראשון באותו שבוע, בזמן שברצלונה שיחקה ברביעי בצ'מפיונס ובליגה בשבת. זה קצת יותר קיצוני, אבל העיקרון דומה ומראה על התנהלות בעייתית בקביעת המשחקים.

10. oranfu Member

מוריניו בכבודו ובעצמו? הבכיין אולי הכי גדול מכל המנג'רים בעולם?

אני מבין ומסכים שיש בעיות עם קביעת לוח המשחקים. אני לא חושב שיש בעיה דווקא עם לוח המשחקים שלכם. באנגליה קבוצות משחקות לפעמים פעמיים בשלושה ימים (ראשון ושלישי) ולא רק בחג המולד (קרה השבוע לצ'לסי). זו בעיה רצינית. קרה גם (אם אני זוכר נכון) לקבוצות לשחק בחמישי בערב באירופה ושבת בליגה. לשחק שני בערב וחמישי בערב זה לא שונה מלשחק ראשון ורביעי באלופות, משהו שקורה כל הזמן בכל אירופה.

מצב נושא:
הנושא נעול.