מכבי פ"ת מסיימת את הקמפיין בידיים ריקות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏29/7/05.

1. M_T_A Member

זה לא רק קבוצות ישראליות, גם הרבה קבוצות שמגיעות לליגת האלופות ממקומות 3-4 מהליגות הגדולות נכשלות בליגה בעונה שאחרי. הדוגמא הכי בולטת היא סלטה ויגו שהגיעה לשמינית גמר ליגת האלופות ב04\03 וירדה ליגה באותה עונה. מה שנקרא תסמונת המקום הרביעי...
    הדבר הזה קורה לכל הקבוצות באירופה שלא מהדרג הראשון.

2. נדב מיכאלי Member

לא.
    ולדעתי זה קורה מכמה סיבות :
    א) קבוצה שמצליחה באירופה בדרך כלל מצליחה באופן חד פעמי ולא רגילה לקצב של אירופה ,ברגע שקבוצות יתחילו להשתתף באופן קבוע במפעלים באירופה יהיה להם קל יותר
    ב) המנטליות של שחקנים שלא רגילים לקצב כזה
    ג) אף אחד לא בונה קבוצה לאירופה אלא לליגה ,זה לא כדורסל שם פיני גרשון בונה קבוצה לאירופה ולא ממש לליגה כי אם תיהיה לו קבוצה טובה לאירופה היא תיהיה מספיק טובה גם לליגה
    ד)קבוצות שמשחקות באירופה מול קבוצות כמו מילאן,צ'לסי,מנצ'סטר,אוליפיאקוס,לברקוזן,יובה,באיירן ואייאקס משחקות במלוא האטרף ,וכמה ימים לאחר מכן אותן קבוצות משחקות מול כפ"ס ,סכנין ונצרת עילית (רק לשם הדוגמא) ואין ספק שזה משקיע ,שחקנים במפעלים באירופה רוצים להוכיח יותר .
    ה) אין בארץ הרבה שחקנים שמסוגלים להשתלב בכדורגל האירופאי
    כשהדברים האלה ישתנו גם הסטטיסטיקה תשתנה וקבוצות שיגיעו רחוק באירופה יוכלו להצליח גם בליגה.

3. d3fton3s Member

אל תשכחו שרוב הקבוצות שעשו את המסעות הללו היו מצוידות בספסל עמוק, או לפחות בספסל מחוזק יחסית.. הספסל של פ"ת קצר, מגמדוב כבר לא ביכולת של פעם אבל לא יורידו אותו מהמגרש, השחקן הכי יצירתי בקבוצה (סלים טועמה) מושבת כמעט לאורך כל הקמפיין.. סה"כ הקמפיין של הקבוצה התחיל יפה עם הנצחונות הגדולים, אבל ההתרסקות במפעל היתה די צפויה.. וחבל, ציפיתי מהם ליותר.

4. יוגב אסולין Guest

מכיב פ"ת כבר טסה בבוקר למשחק בספרד נגד אספניול. משחק אחרון שלה במסגרת של גביע אופ"א.. עושה רושם שגם במשחק הזה היא תפסיד.

פ"ת נתנה שלב מוקדם יפה מאוד לשלב הבתים כבר אל היה לה עביר. קבוצות מהדרג השני והשלישי של אירופה הראו לפ"ת כמה הם רחוקים מלהיות קבוצה גדולה כמה חשוב קהל, כסף וסגל רחב..

משחק אחרון פ"ת עולה להילחם על הכבוד

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת,אם לא היה את התבוסה מול מוסקבה הייתי אומר שסך הכל הם נראו טוב..
    מול הדנים הם היו טובים מאוד עד הגול
    מול פאלרמו הם שיחקו שווי כוחות ורק מול מוסקבה פתאום באה נפילה שכאילו הרסה הכל..
    עכשיו שכבר אין על מה לשחק אולי פתח תקווה יבואו לא לחוצים וישיגו איזה נקודה..

6. יוגב אסולין Guest

בשורה התחתונה ציפו מפ"ת להרבה יותר. כבר קבוצות ישראליות הוציאו נקודות מקבוצות כמו מנצ' ויובה ואייקס ומילאן ועוד קבוצות מספיק גדולות.. ככה שלשחק יפה נגד פאלרמו או נגד ברונדבי זה לא חוכמה.. צריך לדעת להוציא נקודות וברגע שהם לא מסוגלים לזה הם לא שווים הרבה. לפי דעתי פ"ת כישלון גדול העונה.. ענק.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שרשמת..זה תלוי מה ציפית מהם..
    אני לא ציפיתי מהם יותר מדי..סך הכל אם אתה מביא את חיפה או הפועל לבית הזה יכול להיות שגם הם חוזרות עם 0 נקודות אז בטח ובטח מכבי פתח תקווה עם הסגל הדליל שלה..
    בשבילי אין ציפיות אז אין אכזבות..האכזבה האמיתית זה המשחק מול לוקומוטיב..

8. יוגב אסולין Guest

שמע את הציפיות לא אני פיתחתי לבד. הקבוצה של פ"ת נתנה לי הם הראו כדורגל יפה בשנה שעברה הראו תצוגות יפות נגד בקלזימי הזאת.. וגם נגד פרטיזן שיחקו כדורגל ממש יפה... אחרי זה לוזון שאמר בתקשורת.. "כל אירופה על הגב שלנו וזה קשה קשה" ובכלל יצרו סביבים איזה רמת ציפיות מסויימת שהיא הרבה יותר גבוהה מ0 נקודות בבית שכזה.

במקום זה כישלון ענק בליגה ובאירופה. פ"ת שבשנים האחרונות היתה הצבע הנוסף.. (אולי לא מבחינת קהל אבל מבחינת יכולת).. היתה עוד איזה קבוצה גדולה-קטנה בכדורגל הישראלי.. השנה נעלמה ופה ההאכזבה ופה הכישלון שלהם

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נגד באשקימי גם נבחרת אייסוקר הייתה מנצחת 2-0 למרות שכל הכבוד לפתח תקווה.
    נגד פרטיזן הם שיחקו כדורגל יפה וגם נגד ברונדבי ופאלרמו פשוט הקבוצות האחרות קצת יותר טובות
    מפרטיזן וכוכביה המזדקנים...

כל אירופה באמת הייתה על הגב שלו..אבל עם כל הכבוד הגב של לוזון והגב של שחר או אפילו לוני ותאומים
    זה לא אותו דבר...לפתח תקווה אין חצי מהניסיון וגם אין סגל מספיק ארוך אפילו בהשוואה לקבוצות ישראליות
    אחרות.

בקשר לליגה..פתח תקווה היא באמת אכזבה אבל גם פה פתח תקווה הייתה טובה בליגה רק בגלל
    שבית"ר והתל אביביות היו כל כך חלשות..אם תשים את פתח תקווה של שנה שעברה בליגה השנה
    פתח תקווה מסיימת מקום 4 וזה רק בגלל שהעגלות מקריית שלום קרסו.

10. הרצליה Member

מכבי פ"ת סיימה את משחקיה בגביע אופ"א עם 0 נקודות לאחר שהפסידה במחזור הסיום 1-0 לאספניול משער שהובקע רק בדקה ה-83

11. d3fton3s Member

וכמובן ישנן הטענות הלוזוניות על השופט http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

אבל סה"כ המלאבסים מרוצים מהמשחק, הפסידו שם בכבוד.. לא שזה נתן הרבה אבל שיהיה להם לבריאות.

12. John Barnes Member

אתה טועה. זה לא "תסמונת" רק של ישראליות, זה קורה בכל אירופה שקבוצות המגיעות בפעם ראשונה למפעל אירופי נכשלות בענק בליגה. אודינזה מדשדשת בליגה, וגם המצב של פלארמו לא בשמים בליגה האיטלקית. אספניול, מהבית של מכבי פ"ת, גם נמצאת במצב גרוע בליגה והיא שוקעת בתחתית. זו בעיה שמשותפת לכל הקבוצות שנמצאות בשנה הראשונה בגביע אירופי, הסגל לא רחב מספיק, יש לחץ עצום על השחקנים שלא רגילים אליו כ"כ, פציעות ועוד. במקרה הטוב הקבוצה תצליח באירופה, ותיכשל בליגה ובמקרה הרע לא תהיה הצלחה בשני המפעלים.

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/05
  13. נדב מיכאלי Member

לא ציפיתי ממכבי פתח תקווה לכלום בשלב הבתים.
    הם את עשו את מה שאף אחד לא ציפה מהם לעשות.
    אכזבה?תלוי את מי אתם שואלים

14. dubi Member

הדבר היחיד שאני אזכור ולא לטובה מהקמפיין האירופי של מכבי פ"ת הוא את ההתבטאויות המגעילות והמבישות של אחד האנשים ה"מנומסים" בתבל העונה לשם עמוס לוזון. איך הוא לא מתבייש להגיד שהקבוצה המארחת אנטישמית,למה שהקבוצה המארחת תכבד קבוצה ישראלית שלא מכבדת את עצמה ומשחקת ביום השבת? להגיד שהשופט קיבל כסף?.מי שעוקב אחר ה"נשיא" הזה בעשר השנים האחרונות לא יכול להתעלם מהתנהגותו המגעילה והגזענית כלפי כל מי שהוא לא מסכים איתו.אני זוכר שלפני מס' שנים היה לו איזה דיון בבית המשפט ובחדשות הספורט צילמו אותו יושב על דוכן המזכירות ומנענע את רגליו, איזו בושה. אני לא אשכח לו את ההתבטאויות המגעילות כנגד אנשים ממוצא אשכנזי וכמה שהאשכנזים כביכול דפקו אותו,את אבא שלו, את המשפחה שלו. אין דבר שאני יותר שונא מאנשים ממוצא מזרחי שכשהולך להם טוב אז הכל סבבה וכשמשהו לא הולך להם טוב ישר הם מאשימים את האשכנזים שדפקו אותם בגלל שהם מזרחיים.
    אם יש לו רק טענות אני מזמין אותו לחזור לארמונות שלו בטריפולי. שיתבייש!!!!

נערך לאחרונה ב: ‏19/12/05