מכבי 'עלית' ת"א 2007/8

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י לירן, ‏30/6/07.

1. zivmay Member

אחרי הרבע הראשון מכבי שיחקה בהילוך שני, קטש עשה חילופים על ימין ועל שמאל, הוריד את פייזר ומוריס ונתם לדה רוסה ואליהו לתת תא מה שהם יודעים.
    גם בקו האחורי, שארפ שיחק הרבה מעל המצופה וגם כספי.
    באירופה אין שום תשובה לפייזר, ולקאמינגס, שעשו צחוק מההגנה של הניקס.
    בסה"כ זה היה ערב די נדיר אצל הניקס, שכל מטאטא ירה. ואצל מכבי שארפ ובלותנטאל קלעו יחד 2 מ14 מהשלוש.
    אבל לא נראה לי, שמכבי לקחו יותר מדי ברצינות את המשחק הזה. את המחצית הראשונה אהבתי לראות, ובאמת יש למה לצפות:]

2. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

זה לא שמכבי התחילו לשחק מהרבע השני וצפונה בהילוך שני, פשוט הניקס התחילו לשחק בהילוך ראשון.

היחיד שבאמת היה טוב מעל כל שחקני מכבי אתמול זה היה וונטיגו קאמינגס.
    הגארד המוכשר לא איבד את הראש, מסר מסירות יפות ונתן את הצ'אקות שלו מבחוץ יפה מאוד עם כמה חדירות מעניינות.

פייזר פתח את המשחק טוב אך ככל שהמשחק הלך וראנדולף נכנס יותר לעניינים, פייזר התחיל לעשות שטויות ולאבד את הראש פחות או יותר.

הלפרין ראה למה הוא לא מתאים ל-NBA. לא פחות מ-9 (!!!!) איבודים ב-23 דק', זה לא משהו של מה בכך. תוסיפו לכך 11 החטאות, ותבינו מי המחליף של קאמינגס כאשר הוא יורד מהספסל. בעייתי לאללה.

חסרונו של וויצ'יץ' הורגש מאוד. דה רוסה קיבל קרדיט די גדול מקטש, ומה החזיר ? כלום. זה היה נראה כאילו הוא בורח מהכדור, בהגנה רך מדי ועושה יותר מדי פאולים [שחלקם נגמרים בסל ועבירה] ופשוט לא מחובר לכלום.

סה"כ התוצאה לא כזאתי מפתיעה, כשמארבורי וקרופורד נכנסו לעניינים, יחד עם ראנדולף זה היה ברור שטוב לא ייגמר. ברגע שקרופורד ומארבורי מתחילים לצלוף ולחדור, קשה מאוד לעצור בעדם, ובטח לקבוצה כמו מכבי, שהיא לא ברמת האתלטיות שלהם ושל רוב שחקני הניקס, מה שגם היקשה התקפית.

3. Gustavo Boccoli Member

דווקא מכבי ת''א התחילה לאבד את היתרון כשהספסל של הניקס נכנס, והתחיל באמת לעשות הגנה. החמישיה הפותחת פשוט לא עבדה, וככה זה היה נראה בתוצאה.

4. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

זה אומנם נכון, אבל אחרי כמה זמן החמישייה חזרה והיא זאת שנתנה את הפוש האמיתי.
    סה"כ הספסל של הניקס הכניס התלהבות והגנה, אבל בהתקפה לא יותר מדי עד שרוב החמישייה חזרה.

5. Gustavo Boccoli Member

עזוב, תוך כמה דקות שהניקס כבר מתחילים לשלוט, המשחק ברח, וזה פשוט היה גארבג' עד הסוף. דאק ראנדולף גומר מתפרצות קואסט טו קאוסט... נו טוב.

6. samoel Member

קאמינגס באמת היה נעים מאוד לצפיה אתמול, קליעה רכה, מסירות חכמות והכי חשוב קבלת החלטות דבר שכמעט כל מכבי לוקה בחסר(אולי למעט וויצ'ץ אין עוד שחקן שיכול לקבל החלטות חכמות). דווקא אני הרגשתי אתמול את חסרונו של ביינום, אתם צריכים לזכור שנגד קבוצות האן בי איי וויל ביינום הכי מתאים לסגנון, זה לא קנה מידה אתם צודקים, כי זה לא מה שמצפה באירופה. חוץ מזה ביינום היה בקו עלייה בעונה הקודמת וקבלת ההחלטות שלו השתפרה חבל שלא יצא לראות אותו במשחקים עם קאמינגס בלעדיו . עכשיו מסתמן שגם גארסיה יוחתם (ודה רוסה יושאל) ואז יש עוד מוביל כדור.

שלח אמר שכספי שומר עם הידיים, אני לא חושב שזה היה נכון, כספי צעיר מאוד, ולשחק מול שחקני אן בי איי שהם מהירים, פיזיים, חזקים ואתלטיים ממנו בכמה דרגות לא מאפשר לו ברירה אלא לעשות עבירה ברגע ששחקן עובר אותו. אני רואה בזה נחישות ומלחמה, אין סל קל ואני אוהב את זה.

7. A. Arshavin Member

8. תומר22 Member

בשביל מה? עשו דברים בצורה כל כך נכונה עד עכשיו. למה ליצור כזו צפיפות על הספסל, זה כבר יותר מדי. לדעתי זה נעשה רק כדי למנוע ממנו לבוא להפועל ירושלים (רק אתמול דיברו עליו כמועמד המוביל להצטרף אליהם) - שיחזור של מקרה וויל סלומון.

9. A. Arshavin Member

אם זה קורה זאת טעות רצינית של מכבי, שייתרכזו בעצמם ולא בניסיון לדפוק את ירושלים. גם חשוב מאוד לראות את עומרי כספי מקבל מספיק דקות, בעיקר באירופה, ושלא יירקב על הספסל כמו ששון, גרין ועוד רבים וטובים.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מה שהכי תמוה מבחינתי זאת העובדה שבעקבות הפציעה של בורשטיין מכבי נשארו רק עם ביינום, שארפ (שלא בדיוק רכז), קמינגס והלפרין. כאשר ביינום כרגע פצוע, שארפ לא בדיוק השחקן המתאים לעמדה הזו, נשארנו עם שני רכזים שאמורים לשחק את רוב משחקיה של מכבי הן בליגה והן באירופה. דה רוסה היה צפוי לחזק את העמדה הזו, אך כעת אני קורא כי הוא יושאל. החתמת הסנטר הזה תתרום הרבה פחות מאשר היה תורם רכז נוסף בסגל.

11. samoel Member

חרזי התבלבלת מעט דה רוסה אמנם יושאל אבל דה רוסה הוא הסנטר, ואלכס גארסיה הובא כדי לחזק את עמדת הרכז, הבעיה היא שאני לא רואה את מכבי מסתדרת עם החוק הרוסי, יש לה בפעם הראשונה בהיסטוריה כנראה יותר זרים מישראלים בסגל.

12. Dimitar Berbatov Member

אני לא מבין אותך שי, אין לכם שום בעיה בעמדות 1 ו-2.
    קאמינגס בנתיים מרשים מאוד במשחקי ההכנה, ומלכתחילה, גם לפני הפציעה של בורשטיין בנו עליו במכבי שישחק 30 דקות מינימום. ישנו גם יותם הלפרין, שלמרות שהוא יותר 2 מ-1 יכול לשחק רכז וכמו שאמרת דרק שארפ. וזה עוד בלי להזכיר את ביינום.
    מכבי נבנתה מצוין העונה בניגוד גמור לשנה שעברה עם ספאחיה. קבוצה עם ספסל ארוך, עומק והמון כשרון. וכשונא מכבי, ואחד שרוצה לראות אותה מפסידה את האליפות/גביע, אני יכול לחלום ולהזכר שמאיר טפירו היה מרחק נגיעה מאליפות שכל-כך הגיעה לו, אבל השופט הדגול - סמי בכר הרס לו.

13. תומר22 Member

בארץ הם יסתדרו. יש להם את שארפ, הלפרין, בלות'נטאל, אליהו וכספי. יש משחקים שגם רגב פנאן והילד הזה, יחזקאל משהו, יכולים להספיק. זה שיש יותר זרים מישראלים, זה כבר עצוב.

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

קודם כל, מי זה לכם? אני בכלל לא אוהד מכבי (יותר בכיוון של שונא מכבי).

אכן התבלבתי מעט. זאת התוצאה לקנייה המאסיבית הזו.

15. Dimitar Berbatov Member

טוב, טעות שלי. משום מה הייתי בטוח שאתה אוהדי מכבי
    כל שונא מכבי יבורך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx
    ועדיין לא ענית לי לשאלה.