מכבי נתניה 2020/21: מתי אלמד לבחור נכון?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏28/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמעט סיבוב מאחורינו ואני חושב שזה מספיק זמן כדי להבין במה מכבי נתניה טובה ואיפה היא נופלת.
    יש שחקני התקפה טובים, אבל אין משחק התקפה טוב, בטח לא כזה שמצדיק מערך כה התקפי, שמשאיר את הקישור רזה.
    יכול להיות שהמאמן בוחר לשחק ככה כי במכבי נתניה יש ריבוי של שחקני התקפה טובים, לעומת מיעוט של שחקני קישור טובים, כך שבשיטה הזו הוא מצליח לשמור את כל הסגל בעניינים ולא יוצר מצב שיש שחקני התקפה שמרגישים מחוץ לעניינים.
    מאוד מקווה שבינואר יגיע קשר אחורי נוסף. זה יעזור לקבוצה להתאזן.

בהגנה הבעיות הן בעיקר בשחקנים עצמם. קיליאן ון-דר-קפ הוא היחיד שאני סומך עליו בעיניים עצומות. אקינסולה אקיניימי, עידו וייר ורותם קלר אמורים להשתפר. הראשון ברגע שיתגבר על הפציעה והשני והשלישי כשיצברו יותר ניסיון.
    הלוואי שיכולתי להגיד את אותם הדברים על כארם ג'אבר וזלטן סחוביץ', שאני אגיד בזהירות המתבקשת שאני לא רואה איך הם הופכים להיות שחקני ליגה לגיטימיים. הם נעדרי חכמת משחק אפילו ביחס לרמה הנמוכה של חכמת המשחק הנדרשת כדי להיות שחקן לגיטימי בליגה הזו.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  2. עידן444 Member

ביקורת קשה היתה השבוע על אטפלד שהחליף בבת אחת את כל ההתקפה ושזה(לטענת המבקרים) עלה לנו ב 2 נקודות. מה חושבים?

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

השינויים היו נדרשים בגלל העומס הגדול שנוצר על הקבוצה בעקבות הדחייה של מחזור 3. מה גם שאף אחד מאותם "שחקני הרכב ראשון" לא הרשים במיוחד כשנכנס נגד שחקני הגנה כתומים סחוטים מעייפות.
    אם למק בנדה היה מדויק יותר, זה משחק של 4-1 ואז כל הביקורות לא היו נשמעות. ישראליזם קלאסי של פרשון תוצאה.

דבר אחד אני חושב שצריך תמיד שיקרה - חן עזרא או גבי קניקובסקי - לפחות אחד מהם חייב להיות בכל רגע נתון על המגרש. לשמחתי, ריימונד אטוולד מבין את זה גם.

4. עידן444 Member

שלושה זרים בהגנה וזו החוליה החלשה.
    והכי מצחיק שהזרים בהתקפה הם שחקני רוטציה.

לדעתי יש כאן 2.5 זרים טובים אבל שורה תחתונה-
    יש בעיה בנושא הזה כבר שנתיים.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקיליאן ון-דר-קפ אני מרוצה לגמרי. הוא לא טוב מדי בכדורי גובה, אבל בכל השאר הוא בולט מאוד. העבודה שהוא רק בן 21 לגמרי באה לטובתו, כי בגיל הזה לקחת אחריות ולהוציא את הקבוצה קדימה, כפי שהוא עושה, זה מרשים.
    אקינסולה אקיניימי נראה סביר כשהוא בריא, אבל זה בקושי קורה. הוא עולה לשחק פצוע ובחלק מהמשחקים גם מוחלף תוך כדי שהוא צולע.
    שוב קורה למכבי נתניה מצב ששני הבלמים הזרים שלה בקושי משחקים ביחד.

הזר הכי פחות טוב בקבוצה הוא זלטן סחוביץ'. נקודת תורפה של ממש. לא טכני, לא מהיר, לא חכם וזה לא שהוא מפצה על כך עם עוצמות. שחקן שמשחקים טובים שלו הם כאלה שהוא לא עושה טעות גדולה ומטופשת.
    רותם קלר גם טועה מדי פעם, אבל כשהוא מקבל את הכדור זה אף פעם לא מלווה בתחושה שהוא עשוי לעשות שטות מוחלטת שתסכן את הקבוצה.

חיזוק לעמדת המגן השמאלי והקישור האחורי וזו לא רק קבוצת ליגת על סבירה עד טובה (קרי, מקומות 5-6), אלא גם יופי של שלד לקראת השנים הבאות.

6. Drama2 הסמל מעל הכל

יש בעיה במחלקת הסקאוטינג של מכבי נתניה

7. abcd Member

ולבעיה הזאת יש שם. או יותר נכון, שם משפחה.

Maccabi Diamond ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

במקרה של זלטן סחוביץ', אפילו בסרטונים שאמורים היו להחמיא לו, לא ראיתי שום דבר שיגרום לי לחשוב שהוא יכול להפוך לשחקן לגיטימי.
    כל המגנים השמאליים שנרכשו בשנים האחרונות בתור כישרונות הם נפילה גדולה ולא מתאימים בשום צורה לרמה בליגת העל, שכידוע לכולם, לא גבוהה במיוחד.

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מעריך מאוד את כל מה שאייל סגל עושה ובעצם מכבי נתניה זה מועדון של איש מדהים אחד ושמו אייל סגל, אבל עונה שנייה שהוא זורק לפח בגלל בחירה גרועה מאוד של מאמן.
    הדבר הכי גרוע שיכול לקרות בכדורגל זה להתחיל להתאהב בחרא של עצמך. לא חסרות לזה דוגמאות. להביא שוב את המאמן של ביתר תל אביב, כי הוא "התקפי", זה לגמרי להתאהב בחרא של עצמך. כדורגל התקפי זה טוב רק כשזה לא מופקר. אם זה מופקר, זה לא שווה כלום.

מאמן שעולה נגד מכבי חיפה בלי קישור אחורי ועושה שינויים מטופשים לגמרי בעמדות של הרביעייה האחורית (שרק מזיקים), זה לא "לצאת מהקופסא", אלא חוסר התאמה לכדורגל מקצועני.

yakov_y ו-abcd אוהבים את זה.
  10. עידן444 Member

שיטה: 4-5-1
    עמוס בשער
    מגן ימני: וייר
    מגן שמאלי: שאחוביץ׳
    בלמים: ואן דר קאפ ואקיניימי
    קישור מרכזי: אברהם וגנדלמן(עד שאלמוג יחזור ואם יחזור טוב אחרת בשמחה רבה רץ עם עמרי)

קיצוני ימני: גבי קניקובסקי
    קיצוני שמאלי- מאבק בין בנדה למלאדה
    קשר מאחורי החלוץ- חן עזרא
    חלוץ: פרייטר

רוץ ככה...
    תן קצת יציבות- ותהיה לך אחלה קבוצה.

די עם ה 4-3-3 המאוס הזה.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו עם דוניס, השאלה האם זה נכון כבר אחרי סיבוב אחד לקבוע שמדובר בבחירה גרועה.
    נתניה הורידו משמעותית את התקציב, ועדין נכון להיום היא במקום שמוביל לפלייאוף העליון, לפני קבוצות כמו הפועל באר שבע ובית״ר י״ם עם תקציב גבוה יותר, כשהיא כובשת יותר מכל קבוצה אחרת חוץ ממכבי חיפה.
    גם מבחינת הסגל שיש לו, אין לו זרים משמעותיים, הרבה ישראלים צעירים שהוא מקדם, חלקם תוך כדי שינוי תפקיד, לא בטוח שמאמן אחר היה עושה יותר, למעשה רוב הסיכויים שאיזה מאמן ישראלי גנרי גם היה עושה פחות וגם היה מחריב לנתניה את רוב המשחקים עם כדורגל הגנתי ומשעמם.
    אני מבין שזה נגמר פחות טוב עם דראפיץ וברדה, ויש לכם פחות סבלנות למאמנים שטועים או מפקירים, אבל גם אם יש לו חסרונות, יש לכם היום את אחד המאמנים המעניינים בליגה, שכרגע מבחינה התקפית ונקודות עושה עבודה טובה, לא מעט אנשים חשבו שבגלל הקיזוז אתם תאבקו נגד הירידה לאורך כל הדרך.
    לאור החילופים המוקדמים שלו אתמול יש מצב שהוא גם יתקן וישנה את השיטה והגישה בעתיד, בניגוד לקיבעון של דראפיץ את ברדה.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכיר את זה שאתה מסתכל על שחקן צעיר, בוחן אותו ומנסה לפענח מה הסיכוי שלו להפוך לשחקן לגיטימי? אתה בוחן אצלו כל דבר שאתה יודע ומתקשר לכדורגל ומגבש עליו דעה. עם מאמנים זה עובד אותו הדבר.
    כבר סיבוב שלם עבר אתו ואני יכול לקבוע שהתפישה שלו שגויה מהיסוד. כל משחק מחדש זה מרגיש כאילו זה המשחק הראשון שהוא מאמן את הקבוצה.

אני אפילו לא מזכיר את כל איבודי הכדור שקורים רק כי הוא מתעקש להניע את הכדור מאחורה, כי זה כבר ה"איך". המאמן הזה עוד לא הבין את ה"מה".

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שכבר ראיתי מספיק כדי לקבוע שאקינסולה אקיניימי הוא לא בלם רע. הוא לא טוב כמו חברו להגנה, אבל גם לא חסר מושג. במשחקים שהוא ישחק ליד קיליאן ון-דר-קפ, הוא יהיה בסדר. אני לא יודע להחליט עדיין אם אני שימשיך מעבר לעונה הזו (בניגוד מוחלט לחברו, שהלוואי ויישאר כאן כמה שנים טובות), אבל אני יכול להגיד בביטחון שבנקודה הזו לא הייתי מהמר על בלם אחר לו הייתי המאמן.

הבעיה של מכבי נתניה קיימת בעיקר בקישור האחורי ובעמדת המגנים, שם משחקים ברוב הזמן שחקנים שלא מתאימים לרמה.

14. עידן444 Member

יובל שדה מאוד מוצא חן בעיני. צריך לתת לילד לרוץ ולהיות גיבוי לאלמוג כהן שכבר מעבר לשיאו ברמה הפיזית- זה ניכר בפציעות ובטיימינג.
    חי עם זה בשלום כפי שאני חי בשלום עם אביב אברהם, עומרי גנדלמן ואלעד שחף- שיקבלו דקות וכמה שיותר- רק נרוויח מזה.

15. עידן444 Member

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210108/94854252b544e2b8d43ab8094c02a663.Xxx

מצב נושא:
הנושא נעול.