מכבי נתניה 2018/19: האם את מסוגלת להתמיד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏16/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. abcd Member

ממתי שהפועל באר שבע מעוניינת בשחקן

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת המציאות. ושוב, תקרא את הדברים שכתבתי בנושא טוני נואקמה, ותראה שכתבתי את אותם דברים בדיוק.
    לדעתי בסופו של דבר סבע יחתום בקבוצה אירופאית, אבל קשה לי להאמין שהוא גם יסכים להישאר בנתניה וגם יסכים להישאר עם החוזה הקודם, ואם יגידו לו שהחוזה לא ישתנה (כמו שסגל רמז) אני צופה כעס ויציאה לתקשורת כמו במקרה טוני (ואפשר להבין למה).

3. עידן444 Member

יכול להיות שישבו על חוזה חדש.
    אני באמת לא יודע.
    זה דיון היפותטי.
    מנגד גם אפשר להגיד לו- רוצה חוזה חדש? סעיף שחרור? השד יודע מה...
    בוא נדבר גם על האורך.
    דיא סבע השחקן היחיד לדעתי שחתם חוזה בלי לשנות תנאים נוספים. עלי מוחמד למשל קיבל שדרוג ובמקביל הועלה\בוטל סעיף היציאה. אולי גם האריכו את החוזה בעונה. אני לא כל כך זוכר.
    מי מבטיח שזה יקרה גם בפעם הבאה שדיא ישודרג? מו״מ לכל דבר ועניין.

אבל אני באמת מאחל לדיא לצאת לאירופה.
    פשוט חבל עליו בקבוצה אחרת בארץ שבונה סגל כאילו היעד שלה זה מינימום רבע גמר ליגת האלופות ובפועל מי יודע מה יהיה.

ואם ישאר- תענוג.
    המחליפים שלו יוכלו להבשיל לידו במקום במקומו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. yakov_y YNWA

עוד שמועה בוואטספ של ב״ש ?
    איפה ההוכחה ? בנתיים פורסם על הצעה של מיליון יורו בינואר לחצי כרטיס.

50% כרטיס זה חרטא והשקר הכי גדול, זה שווה ערך ל-100 אחוז כרטיס מבחינתי. מי מבטיח שסבע יימכר בעתיד ולמה לאייל סגל לוותר על 300 אלף יורו ?
    1.5 מיליון קטן מ-1.8 מיליון אלא אם כן אתה תתקן אותי.
    שכחת לציין ששתי שחקנים בהשאלה + שחקנים שמכבי נתניה לא יכולה לעמוד בשכר שלהם, מפתיע ששכחת לציין את האמת.
    שחקנים בהשאלה = מוריד מערך העסקה.

*/aaa021*/aaarofl
    תזכיר לי את השכר של מנור סולמון ועוד...

דיא סבע לא יכול לשחק באגף, לא צריך לשחק שם ואסור שדבר כזה ייקרה, זה פשע לבזבז אותו באגף.
    אני מאמין שדיא סבע כחלוץ מזויף יעבוד אבל סיכון גדול לנסות אותו כחלוץ יחיד, ביחד עם חלוץ נוסף זה יעבוד.

הטענה שלך מתבטלת כאן, דיא סבע צריך לשחק רק באמצע אחרת ייהרס, האופציות לדקות משחק נפגעות בשל כך ובאמצע יש פקק.

חשבת לעצמך מה ייקרה כשדיא סבע יישחק באגף וייעשה עבודה הגנתית ? מזכיר לי את סיפור מאור בוזגלו שלא אהב לשחק באמצע ובאגף ימין עשה עבודה הגנתית.
    דיא סבע לא ייקבל את העובדה שהוא משחק באגף ימין, העבודות ההגנתיות, הלחץ במרכז השדה, העובדה שלא יבעט בעיטות חופשיות ופנדלים, בקיצור רק רע יהיה לו שם.

------

לי אישית אין בעיה לראות את דיא סבע במועדון אחר תמורת סכום הזוי כמו במקרה אלחמיד, הבעיה היא שרק מכבי ת״א יכולה לעניין אותנו.
    הפועל ב״ש תצטרך להשלים לשחקנים שכר ואנחנו רואים שעם מוחמד גדיר היא לא מצליחה להגיע לשיחרור בגלל החוזה הגבוה.
    מכבי חיפה כמעט ואין שחקנים מעניינים.
    מכבי ת״א לא יכולה להציע כרגע כסף וקשה לי לראות אותנו חולבים אותם בשחקנים למרות שהייתי שמח לראות הרבה שחקנים, צ׳יבוטה/חוזז/כהן/גלזר/פיבן/אוחיון ועוד רבים.

אני עדיין לא מעכל שאתה ״מאשים״ את מכבי נתניה בנוגע לדיא סבע, חתם על חוזה ואף אחד לא שואל אותו, הזייה הדיון הזה, על מה התלונות שלך ?
    על אי מכירת שחקן מפתח בקבוצה ? לא מעכל את הטענות.

oFiRzZz, abcd ו-עידן444 אוהבים את זה.
  5. Noam77 Member

ה״שמועות בוואטסאפ של באר שבע״ יותר אמינות מהפרסומים של הכתבים בתקשורת.

אחלה דוגמא נתת. ילד בן 18 שעיקר הדרישה עליו היא על סמך הפוטנציאל. מאוד דומה.
    לא ידעתי שאוהדי מכבי נתניה דמגוגים.

6. עידן444 Member

למה דמגוג?
    הדוגמה של מנור סולומון היא בול במקום כדי להמחיש שהקשירה שלך בין מחיר כרטיס השחקן שמושפע מהמון פרמטרים לבין גובה החוזה שמושפע באופן ישיר מהיכולות הכלכליות של המועדון שהוא משחק בו- חסרת אחיזה במציאות.
    זה מזכיר לי את הדיונים כאן על השוואת השכר בין ישראלי מן השורה בקבוצה בכירה לזר דומיננטי בקבוצה קטנה כדי להוכיח ששכר הישראלים מופקע כאשר ההשוואה הנכונה היא לקחת ישראלי בכיר אל מול זר בכיר באותו קבוצה.
    לשיטתם- אלונה ויענקלה צריכים להכתיב את סטנדרט השכר כאן ואם אתה לא מוכן\יכול ליישר קו- אתה צריך לשחרר, ולא דווקא להצעה הכי טובה עבורך ועבור האג׳נדה שאתה מנסה להוביל- אלא לאן שהשחקן, כביכול, רוצה או רצה או התבטא בעבר שזה מעניין אותו.
    זה דורסני, זה מגוחך, ולא זכור לי שהבאסה של טוני נוואקמה או מיכאל אוחנה ריגשה כאן את האנשים יותר מידי...
    נתניה צריכה להתפשר כדי שדיא סבע יהיה מרוצה, לכאורה, אבל שב״ש תתפשר כדי שגאדיר יהיה מרוצה, לא...

יש כאן אימוץ של הדורסנות המכביסטית של הבוסית(בכל זאת, אוהדת מכבי ת״א, לא?).
    מוסר כפול, ואנוכיות.

מכבי נתניה מועדון גדול וגם אם אין לנו את הכסף הגדול זה לא אומר שאין לנו גאווה של מועדון גדול ולשימחתי יש לנו כיום בעלים שהוא האוהד מספר אחת של מכבי נתניה.

גם אם אייל סגל ימכור בסוף גם את דיא סבע לב״ש, גם את ניקו אולסק למכבי חיפה וגם את יונאס מלאדה למכבי ת״א אני אהיה מאחוריו ואדע בלב שלם שהוא עושה את זה רק כי זה המוצא האחרון.

oFiRzZz, kufsa ו-yakov_y אוהבים את זה.
  7. Noam77 Member

אתה מבין מה שאתה רוצה להבין כיאה לדמגוג.
    אני סה״כ אומר שאם מועדון מסוים מציג שחקן מסוים שלו בשוק העברות כסופרסטאר - זכותו המלאה.
    מצד שני אם בסופו של דבר אותו סופרסטאר לא ימכר וישאר, אל תצפה ממנו להמשיך כאילו שום דבר לא קרה ובשכר של שחקן ליגה ממוצע. יש לכך השלכות(אם זה מזיז לכם, הבעלים והאוהדים, זה כבר עניין אחר).
    במקום להבין את הדבר הפשוט הזה לקחת את זה, שוב, למקום האהוב עליך עם כל מיני קשקושים על עשירים ואלונה וכו׳ וכו׳.

אגב 1, תפסיק לתת את טוני כדוגמא. טוני קיבל תמורת הישארותו מענק כספי עצום. רק המענק הזה גבוה יותר מכל החוזה של סבע.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  8. yakov_y YNWA

קשקושים זה בטוח לא, לא לכבד את החוזה שאתה חתמת עליו זה כבר משהו שנגמרו לי המילים.

״אל תצפו להמשיך כאילו שום דבר לא קרה״ ?
    רק לפני חצי שנה דיא סבע שידרג את החוזה שלו ב-50%, חוזה שהוא בעצמו חתם עליו, דיא סבע יכבד את החוזה שלו, בטח חוזה שרק נחתם.

9. oFiRzZz Member

תודה רבה לנדיבה מהנגב שהציעה לנו שני שחקנים לא רצויים בהשאלה. לא תודה.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  10. yakov_y YNWA

לא רק שרצתה שנשביח לה שחקנים אלא גם לקחת את החוזים הכבדים שלהם.

אנשים כאן באים בטענות לאייל סגל שמעדיף הצעה כספית גבוהה יותר ביותר ממיליון שקל, שיגעון.
    לא רק שיימכר למי שהוא רוצה, זה נשמע כאילו אייל סגל ״כלוא״ את דיא סבע ומונע ממנו להתקדם, ודרך אגב, במידה ואייל סגל לא יירצה למכור את דיא סבע לאירופה זה בסדר גמור גם מבחינה חוקית וגם מבחינה מוסרית.

דיא סבע לא יצליח בשום מקום כמו במכבי נתניה, לא באירופה, לא בב״ש ולא במכבי ת״א.
    שום מועדון לא ייתן לדיא לשחק באמצע כשחקן חופשי, לדעתי אם סבע ייצא לאירופה תוך זמן קצר הוא חוזר לישראל, הלוואי ואני טועה כי הוא אחד הכישרוניים ביותר בישראל, לדעתי הישראלי היחיד בליגה שהוא שובר שיווין, הישראלי הטוב ביותר.

oFiRzZz ו-עידן444 אוהבים את זה.
  11. עידן444 Member

עוד מעט יספרו לנו שזה כדי לעזור לנו כמו ששחר אהב לעזור לנו ולבית״ר לא להתפרק...
    אה... רגע... בעצם...

אני מצפה משחקן שמקבל כאן סכומים מרשימים שכוכבי על בכדורגל הישראלי אפילו לא גירדו בעבר למרות שהכדורגל כאן כבר שנים רק הולך אחורה- יכבד את החוזה שלו, את המעסיק לו, את המועדון שלא נטש אותו גם ברגעים הכי קשים ותוך כדי פירוק, ואת האוהדים שלו, ובעיקר את עצמו כמקצוען...
    אבל מה אני חושב לעצמי?
    סתם דמגוג...

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  12. oFiRzZz Member

כדי להצליח באירופה דיא סבע יצטרך לעבוד הרבה הרבה הרבה יותר קשה מאיך שהוא עובד עכשיו.
    כמו שרשמת לא טריוויאלי שמאמן נותן לשחקן לשחק על משבצת חופשית בלי שום מחויבות הגנתית כלשהי (וכשחושבים
    על זה שיש לנו עוד אחד כזה בקבוצה אני מעריך יותר את ההגנה שלנו למרות ההתפרקות במשחקים האחרונים).

13. yakov_y YNWA

נחזור למכבי נתניה, מאוד מדאיג אותי המצב, קיץ מאכזב מבחינת החתמות.
    שום שחקן שהגיע לא משדרג אותנו, בריק - אזולאי - גוזלן - טוויטו הגיעו לחזק את הספסל, כשאתה מביא חיזוק לספסל במקום להרכב כי ״ההרכב״ מספיק חזק זאת הידרדרות מוחלטת.
    מזכיר לי את התגובה של אייל סגל בפורום לפני כחצי שנה, לא יגיע מגן ימיני כי לא רוצים לפגוע בהתקדמות של ויקי כחלון. אני בטוח שגם עם אביב אברהם זה הסיפור.

ההגנה ומרכז השדה מדאיגים אותי, אין שום איכות בספסל, החלק הקדמי בסדר גמור למרות שראוי לשיפור אבל זה כבר צרות של עשירים.
    אלה השמות שמועמדים לחזק אותנו: זבידאת, ורנר, קניקובסקי, צ׳יבוטה - מאכזב...

זבידאת ו-ורנר באים לספסל, אין שום קשר למרכז השדה, קיץ מאכזב מאוד.

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

נכון שלא הגיע אליכם אף שחקן חיזוק, אבל בגדול אפשר להגיד שלמעט גלזר וקייטה, אף שחקן משמעותי לא עזב אותכם.
    עלי מוחמד, הויבך, אולסק, ובינתיים גם סבע עוד לא עזבו. הרבה חשבו שאיך שתגמר העונה נראה את הקבוצות הגדולות מנסות לפרק אותכם, או לפחות לקחת את השחקנים המשמעותיים ביותר דוגמאת השמות שציינתי קודם.
    אז נכון שאתם חסרים קישור חזק יותר, אבל מאמין שנשאר משהו בתקציב כדי להחתים לפחות זר/שניים שישדרגו את הקבוצה.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. אין מקום לערוך השוואה בין ילד שהוא עוד לא בן 20 (סולמון) לשחקן בן 26 (סבע) מבחינת דרישות שכר, גם בגלל שאחד ירכש בגלל פוטנציאל עתידי והשני בגלל יכולת בהווה וידוע שמי שפורע שטרות בהווה מקבל שכר גבוה יותר, וגם בגלל שעבור אחד מדובר בחוזה הבוגרים הרציני הראשון שלו והוא אמור להגדיל את המשכורות ככל שיוכיח את עצמו יותר בעוד אצל השני מדובר כניראה באחד מהחוזים האחרונים שלו כבוגר ולאחר שהוכיח את עצמו ולכן המחירים הם אחרים לגמרי.

2. לא חושב שמישהו בישראל יתן למכבי נתניה הצעה טובה יותר משאנחנו שמנו על השולחן.
    1.5 מיליון יורו ולבחור שני שחקנים מתוך רשימה גדולה ולדעתי גם איכותית בהשוואה לסגל של נתניה ולהיצע הקיים היום בליגה (וובה בראון, גיא מלמד, תומאש פקהארט, גיא חיימוב, מישי קורוהוט, עמית ביטון, מתן אוחיון, עמרן אלקרנואי, מוחמד גאדיר), וגם אחוזים ממכירה עתידית למקרה שסבע ישחזר את העונה בנתניה גם אצלנו וימשוך קבוצות גדולות יותר עם יותר כסף, זאת הצעה יפה מאוד על שחקן בן 26 שעבר פציעה רצינית בעבר שלו ושנתן בעבר עונות טובות אבל זאת העונה המפלצתית הראשונה והיחידה שלו.
    לדעתי אם סגל היה מאמין שאין הצעות מחו״ל והיה מתחיל ומשא ומתן יכול להיות שהסכום היה עולה והיה שחקן אחד בלבד שעובר או רק כסף ובלי שחקנים.

3. קבוצות מחו״ל זה סיפור אחר ושם ההצעות גם יכולות להגיע כמובן לסכומים יותר גדולים.
    הבעיה שבגלל כל מה שציינתי בקשר לסבע המקומות הם פחות אטרקטיביים מבחינת זה שלא מדובר באירופה הקלאסית אלא במדינות כמו טורקיה, סין אמריקה ורוסיה ולא בטוח שעל זה סבע חלם כשאמר להגשים את החלום האירופאי.

4. לסבע יש חוזה בנתניה וסגל לא חייב למכור אותו ולא חייב לשדרג לו את החוזה.
    אני כתבתי את דעתי בנושא, שאם סבע נשאר לדעתי מגיע לו שדרוג נוסף לאור העונה המצוינת שנתן, גם לאור השדרוג המקצועי שעשה וגם לאור ההצעות שהיו לו הקיץ והדרישות של נתניה עבורו.
    לדעתי סבע יעבור לחו״ל אבל בדבר אחד אין לי ספק אם ישאר בנתניה הוא לא ישב בשקט אם לא ישדרגו לו את החוזה כמו כל שחקן כדורגל שביקשו עבורו הרבה כסף והציעו לו חוזה גבוה במקומות אחרים.
    ושוב, זאת הייתה הדעה שלי גם כשהנושא עלה בהקשר של נואקמה, ומי שזוכר את הדברים שכתבתי על נואקמה עוד בשנה שעברה, לפני הפיצוץ השנה, יכול לראות שלא הופתעתי מהפיצוץ השנה כי שחקן שביקשו עליו הרבה כסף והציעו לו משכורת גבוהה יותר במקומות אחרים משנה את ההערכה על עצמו וידרוש משכורת גבוהה יותר (זה רק שאלה של זמן מתי ושאלה של זמן מתי יהיה הפיצוץ אם זה לא יקרה, לא משנה אם קוראים לשחקן נואקמה או סבע).

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/18
מצב נושא:
הנושא נעול.