מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם יש שחקן במכבי חיפה שבאמת הייתי רוצה לראות במכבי נתניה הוא רועי קהת. דן גלזר קשר אחורי, אביב אברהם אמצע-שמאל, עלי מוחמד אמצע-ימין, רועי קהת שחקן חופשי וזו תהיה קבוצה כיפית יותר משהייתה בשתי העונות האחרונות.
    מודע לכך שזה רק אני והדמיון שלי ושכנראה הכי הרבה שמכבי נתניה תקבל על ניקולס אולסק זה את שון וייסמן וסן מנחם, אבל כיף לחלום.

אני לא חושב שניתן למצוא מחליפים לערן לוי ודיא סבע וגם לא צריך. זו תצטרך להיות התקפה חדשה לגמרי ושיטה שהיא חדשה לגמרי. האם המאמנים שלנו יהיו מסוגלים ליצור את כל אלו, זו כבר שאלה אחרת.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  2. עידן444 Member

לא היה לא שם ולא שם ולא שם כבר די הרבה זמן.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏25/5/18
  3. oranfu Member

מצטער אבל ראיתי מעט מאוד, ממש לא מספיק בשביל להתרשם אבל ממה שראיתי הוא לא בלט לטובה.

אבל שוב, ראיתי מעט מאוד.

4. Drama2 הסמל מעל הכל

@yakov_y ירושלמי מתאים להיות שחקן ספסל בחדרה.

@Maccabi Diamond גם אם שחר יציע קהת+כסף תמורת אולסק, סגל לא יסכים. הוא לא ישלם שכר כמו של רועי קהת, גם לא קרוב לפי דעתי.
    קהת מחיפה יעבור לת"א או ב"ש. כנראה האחרונים ששמעתי מוכנים להציע לו סכומים גבוהים.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דברים לשים לב אליהם אחרי המשחק נגד הפועל ב"ש:

א. התלבטתי אם זה הכרחי לכתוב, כי כבר נגמרה העונה, אבל בסופו של דבר החלטתי כן לכתוב על דברים שאהבתי ועל כאלה שפחות. הדבר היחיד שהחלטתי לעשות זה להמתין כמה ימים, כדי להבין מה בעצם קרה בשני המחזורים האחרונים - ומה שקרה זה שמכבי נתניה התבזתה כמו שאסור לקבוצה עם קהל מאחוריה להתבזות. מכבי נתניה ספגה שישייה מחזור ליגה אחד לאחר שספגה חמישייה. מכבי נתניה ספגה שישייה מקבוצה שכמה שבועות קודם לכן היא ספגה ממנה חמישייה. מכבי נתניה הגיעה למשחק כדי להוות תפאורה לטקס הפרישה של אליניב ברדה. זו בושה ענקית וכתם גדול על העונה הזו.

ב. אביב אברהם היה נהדר בצד שמאל. למישהו יש הסבר מאחורי הרעיון להציב אותו בחודשיים האחרונים בצד ימין? הוא גם יורד ביכולת הוא גם לא זמין לעזור בצד שמאל בהגנה, שם יש למכבי נתניה בור (יותר נכון, מכתש). הקבוצה יוצאת מופסדת מכל כיוון, ככה שאני באמת לא מבין איזה הגיון מקצועי מנחה את הצוות המקצועי. גם לא מובן לי הקטע הזה שהוא בקביעות יוצא בחילוף באזור הדקה ה-65, בלי קשר למה שקורה במשחק או לאיך שהוא שיחק.

ג. מתחילת העונה אני מדבר על חוסר היכולת של הצוות המקצועי במכבי נתניה להשפיע על המשחק מהרגע שהשופט מוציא את המשחק לדרך, אבל בשבועות האחרונים התחושה היא שהקיבעון עלה מדרגה. יש נסיבות מקלות (חיסורים, הרחקות לא מוצדקות), אבל ברוב המקרים מכבי נתניה נפלה בעיקר בגלל הגישה שלה - ואם לדייק, אז בגלל חוסר היכולת שלה לשנות גישה. אם השחקנים עלו למשחק הליגה האחרון נגד הפועל ב"ש בצורה שהם עלו, אז זה כשל ענק של צוות האימון, גם במישור המקצועי וגם במישור המנטלי.

yakov_y ו-לירן אוהבים את זה.
  6. עידן444 Member

יש קבוצות שתוציא מהן שחקן מרכזי אחד- והן נפגעות משמעותית ואף קורסות. ראינו אתמול דוגמה לאיך קבוצה מאוד חזקה באירופה נפגעת משמעותית כשהכוכב שלה יורד מהמגרש.
    יש קבוצות שעל אובדן של שחקן מרכזי אחד הן מסוגלות להתגבר.
    יש קבוצות שגם על אובדן של כמה שחקנים הן מסוגלות להתגבר.

מכבי נתניה של העונה הנוכחית ידעה להתגבר בלי שום בעיה על אובדן של שחקן מרכזי אחד.
    היא לרוב גם ידעה להתגבר על יותר מאחד. ויש שלב שגם היא נשברה. גם בגלל החיסורים הרבים, ומעוד לא מעט סיבות.

לא היה צריך להמשיך לשחק פתוח ובאותו סגנון. זה ברור. אתה צריך לתת לשחקנים שלך סיכוי בכל משחק ולא לאפשר להם להראות כך.
    אני מניח שהמסקנות הופקו.
    כפי שאייל סגל רמז היום- זה שנראה כלפי חוץ שהתבוסות האלה "הוחלקו"- זה לא אומר שזה מה שקרה בפועל.

להתפרק זה אף פעם לא נעים. אבל אם כבר להתפרק- אז שיהיה בגארבג טיים בגלל ירידת מתח ולא בגלל קריסה תחת לחץ. להבדיל מבית"ר למשל.
    יתכן ונורות האזהרה האלה זה מהדברים היותר טובים שקרו לנו העונה.

7. סמואל אטו Member

גם ברצלונה קיבלה חמישייה כשנגמרה העונה ולא היה בשביל מה להתאמץ. אל תעשו מזה סיפור וזה לא יהיה סיפור.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  8. עידן444 Member

וואלה?
    זו לא המנטליות הישראלית הדראק שבגללה לא נגיע לכלום אף פעם?

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא רוצה להישאר? אם מכבי תל אביב תגיד לו שהיא בונה עליו או רואה בו חלק חשוב מהקבוצה שלה בעונה הבאה הוא יבחר בהם בלי לחשוב פעמיים.
    מניח שתחכו לו זמן מסוים, ואז או שהוא יצטרך להחליט או שתעברו הלאה...

yakov_y אוהב/ת את זה.
  10. עידן444 Member

ונראה לך שהם יגידו דבר כזה?
    ומה זה אומר לגבי גולסה, דור פרץ, אבי ריקן, ורוסלן ברסקי? נראה לך שהם יכולים להבטיח לו משהו?
    הוא לא טיפש. הוא יודע לקרוא את המפה מצויין. המקום שלו מאוד תלוי בסגנון שהמאמן הבא ישחק ובתפיסת העולם שלו.
    דן גלזר שחקן מאוד מוגבל התקפית(מוגבל עד לא קיים). זה לא מתאים לכל סגנון.
    הוא שחקן חכם, מחלץ מצויין(למרות שלרוב שורקים לו עבירות... שבאירופה לא שורקים, וגם מפטמים אותו בצהובים), עדיין לוקה במיקום.
    מאוד מתאים למשבצת מאוד מסויימת. ממש לא מה שחסר למכבי ת"א כדי לסגור פערים.

oFiRzZz ו-henry1 אוהבים את זה.
  11. oFiRzZz Member

תקשיבו .. וואו. סיום העונה המביש קצת גרם לנו לשכוח שראינו כדורגל גדול השנה.

12. עידן444 Member

ומה עם השערים?

13. yakov_y YNWA

איילון ירושלמי היה באנקר בהרכב של הפועל חדרה לאורך כל העונה + שיחק לא בעמדה הטבעית שלו. איך זה מסתדר עם מה שכתבת ?

עוד פעם, אני לא מכיר אותו מעבר לפרטים יבשים אבל מהמעט שראיתי מדובר בשחקן חלש, שקל לעבור אותו באחד על אחד ועושה הרבה עבירות מפגרות אבל... בעקבות העזיבות של רייבירו, קייטה ובדש יש לנו בעיה בספסל בחלק הקדמי וכרגע הוא חייב לחזור למכבי נתניה, תוסיף את עניין סבע ולוי והוא כנראה ייצטרך להשאר בוודאות במכבי נתניה, הפועל חדרה או ירושלמי ממש לא מעניינים אותי, רק טובת מכבי נתניה, כנ״ל לני אהרון, ניקו אולסק, דיא סבע וערן לוי, יש להם חוזה, קצת להיות קשוחים, ללמוד ממקרה מכבי פ״ת.

אתה טוען שמכבי נתניה לא התפרקה בגלל שחקן אחד וליברפול כן, שים לב:
    ליברפול עם רשימת פצועים ארוכה מאוד, קליין וקאן שחקני הרכב שלא פתחו אתמול בעקבות הפציעות במהלך העונה, הם לא בכושר משחק, מאטיפ וגומז פצועים, צ׳מברליין היה פצוע, וודבורן פצוע ואדם לאלאנה ששיחק העונה רק 225 דקות בליגה לא היה בנוי לפתוח בהרכב, גם אדם בוגדאן פצוע (אני צוחק במקרה שלו).
    לדעתי, אם סלאח היה נפצע וצ׳מברליין כשיר ולאלאנה בכושר משחק היינו ממשיכים בסגנון המשחק כי גם אתמול עמדנו מול ריאל מדריד, ברגע שסלאח/צ׳מברליין/לאלאנה לא רלוונטים, אין לנו באמת אופציות בספסל, אפילו וודבורן הילד שהוא הבא בתור לא כשיר.
    לסיכום, ליברפול לא התפרקה בגלל זה.

מכבי נתניה התמודדה עם רשימת פציעות בלתי נגמרת, אף אחד בתקשורת או בפורומים השונים לא דיבר על זה ובצדק, פציעות הם חלק מהמשחק אבל... המוחמד סלאח של מכבי נתניה לא נפצע, השחקן הכי חשוב שלה לא נפצע ככה שזה לא באמת בר השוואה, לך תידע איך הייתה נראת העונה הנוכחית בלי דיא סבע.

מכבי נתניה ספגה 5 תבוסות במהלך העונה (3 בפלייאוף), שונה לגמרי מהמקרה של ברצלונה שבאותו משחק צימצמה את הפער.
    לא לעשות סיפור ? זה כתם שלא יישכח, התבוסה הראשונה לבית״ר י-ם כאבה לי מאוד, לא רוצה לתאר לך מה שאר התבוסות הרגישו לי.
    הדבר הכי מעצבן הוא שזה לא קשור ליכולת, היה אפשר וחייב (!) למנוע את התבוסות האלה, מדברים על ברק בכר שגאון טקטי (בצדק) אבל במשחק בנתניה הוא לא עשה שום דבר מיוחד, דרפאיץ׳ הביא לו את המשחק, אתה בפיגור 4-1 ומפקיר את החלק ההגנתי שלך, טיפשות וכעס שאין לי איך לתאר במילים.

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/18
    לירן אוהב/ת את זה.
  14. yakov_y YNWA

לפני יומיים קפץ לי סרטון ביוטייב מהעונה עם רוני לוי, כמובן שזה משך אותי לצפות בחלק מהתקצירים באותה עונה, היה לנו משחקים גדולים בעידן רוני לוי, לא פחות מבעונה הנוכחית וזה כשרוני לוי היה חצי עונה.
    לסיכום, לדעתי בעקבות העונות האחרונות אנחנו קצת נסחפים, התבוסות האלה לא שוות לי את העונה הנוכחית, משחקים גדולים היו גם בעידן של רוני לוי.

15. עידן444 Member

הבעיה שלך היא שלבלי עלי מוחמד, אלחסן קייטה(ואני לא סתם רושם אותו) ודיא סבע אתה מתרגם לבלי דיא סבע.
    עם עלי מוחמד, קייטה וערן לוי אני מניח שהיינו מסתדרים גם בלי דיא סבע. בטח מבחינת רמת המשחק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מצב נושא:
הנושא נעול.