מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דברים שאני רוצה לדבר עליהם אחרי המשחק נגד ביתר ירושלים:

א. עוד משחק שצוות האימון מפקיר את השחקנים שלו על המגרש. דידייה קוגבינייה לא מוצא את עצמו במרכז השדה ורמזי ספורי לא התחבר עדיין לקבוצה. 45 דקות ראשונות הולכות לפח. במחצית השנייה נכנסים השחקנים הנכונים ויוצאים השחקנים הלא נכונים. דידייה קוגבינייה לא היה צריך לצאת, אלא לעבור לשחק בעמדה קידמית יותר. גם ניקולס אולסק לא היה צריך לצאת. מי שהיה צריך לצאת בתור חילוף ראשון הוא רמזי ספורי ומשם שהצוות המקצועי היה מקבל החלטות לפי מה שהיה מתפתח במגרש (עם כמה שזה לא נשמע רעיון טוב עם איך שהם מנהלים משחקים).
    אני באמת לא מבין למה מחזיקים מצמד המאמנים של מכבי נתניה. הם עשו עבודה מדהימה בקיץ ומאז הם במקרה הטוב לא משפיעים על שום דבר ובמקרה הרע אפילו מפריעים.

ב. בקבוצה הבוגרת - משחק בגביע המדינה מקבל חשיבות משנית. בקבוצת הנוער - מורידים את יואנס מלדה כדי שיעזור לקבוצה לעלות שלב בגביע המדינה. נער בן 18 שתכף ניגש לבגרויות עולה לשתי הופעות בכורה חלומיות ובמשחק השלישי נעדר מהקבוצה הבוגרת כדי לחזק את קבוצת הנוער בגביע המדינה. מישהו מצליח להבין מה קורה כאן? אם כן, אשמח להבין.

ג. מתי הייתה הפעם האחרונה שמכבי נתניה הצליחה לנצח את ביתר ירושלים בטדי כשזה היה חשוב גם לביתר ירושלים? יהיו שיחשיבו את עונת הצ'צ'נים, אבל לכולם היה ברור שהיורדת השנייה תהיה מכבי נתניה או הפועל ב"ש, ככה שזה לא נחשב. זכור לי שבעונה הראשונה עם דניאל יאמר מכבי נתניה ניצחה משחק שביתר ירושלים אירחה במגרש אחר, אבל באצטדיון טדי? אפילו מוח טריוויה כמו שלי לא זוכר. צריך לפשפש בארכיונים.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  2. abcd Member

גם הניצחון ההוא במחזור האחרון של 06/07 בוינטר ללא קהל לא היה במשחק שחשוב לבית"ר שכבר היתה אלופה.
    ניצחנו אותם שם ברבע גמר הגביע ב-1993 בפנדלים. אז בטדי במשחק ליגה שחשוב להם כנראה שמעולם לא, אולי בימק"א..

3. עידן444 Member

מה זה אומר משחק חשוב להם?
    רצים לאליפות או נגד הירידה?
    סטייל ההורדה של בני יהודה ליגה?
    אם ככה לא תמצא הרבה מצבים של קבוצות בכלל שניצחו קבוצות גדולות בחוץ.
    אגב, אותו רבע גמר גביע היה משחק חייו של יהודה בוארון.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/18
  4. עידן444 Member

אגב, יכול להיות שקצת נהיינו חזירים...
    יכול להיות ששכנעו אותנו שאנחנו קבוצה יותר טובה ממה שאנחנו בגלל שיש לנו דקות מאוד מהנות של כדורגל שגם הספיקו לנצח לא מעט משחקים.
    @סיונרה טען שהוא לא מצליח לשים את האצבע על הבעיה בנתניה.
    אז אני אעזור לו- נתניה קבוצה מאוד לא יציבה. זה לא קשור להגנה, או להתקפה, לקישור או לשוער.
    כקבוצה הקבוצה לא יציבה, נאיבית, ונופלת בדברים הקטנים.
    כדי לעשות קפיצת מדרגה העבודה היא בעיקרה מנטלית.
    קשה מאוד לשכנע שחקנים שעד לפני שנה-שנתיים שיחקו בליגה לאומית במקרה הטוב שהם פייבוריטים כל משחק.
    זה תהליך. מי שמחפש בעונה הזו פספוס- יכול לסמן אותו אצל הזרים.
    כבר האשימו אותו בגזענות, בשנאת זרים, בפרימיטיביות אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח.
    למכבי נתניה יש שישה זרים.
    אחד פצוע.
    אחד חצי פצוע.
    שורה תחתונה נתניה פתחה אתמול עם שני זרים שאחד מהם מקבל הרבה מאוד ביקורת.
    עוד זר עלה דקה 80 בערך. ועוד זר אפילו לא היה בסגל.
    עם זרים דומיננטים- באמת השמים בעונה הזו היו הגבול.
    רק משם יכולה להגיע קפיצת מדרגה מקצועית אמיתית בטווח הקצר(אף פעם לא טענתי אחרת ומי שלוקח אותי למקום של "אז לשיטתך למה להביא זרים בכלל?" דמגוג והוא בכלל לא בכיוון).
    העונה אפשר להגיד שזה הכשלון העיקרי- גם אם בשלבים מסויימים בעונה היתה תחושה של בינגו.
    אגב, גם ורגוץ שאני מאוד אוהב, הוא לא בלם שאתה אומר לעצמך, וואוווו...

עד כמה נתניה הקבוצה הטובה ביותר העונה ביחס לציפיות?
    למי שלא יודע- מי שהימר על מכבי נתניה העונה כאלופה בווינר- זכה.
    נתניה קיבלה הימור של +31 נקודות. מי שלקח את ההימור הזה עשה יחס נחמד. היריבה לצמרת היתה הפועל חיפה- ונתניה ניצחה.

רואה בזה ראייה לכך שמכבי נתניה העונה עשתה את העונה הכי גדולה ביחס לציפיות מבין קבוצות ליגת העל. לפחות עפי מומחי הווינר.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/18
  5. kufsa Member

בדיוק. כל פעם שמפרסמים את ההרכב לפני המשחק ואני רואה את קוגבנייה בקישור אני תופס את הראש. מה, סלובו וברדה לא קולטים בפעם המי יודע כמה שהוא לא קשור לעמדה הזאת ומאבד את עצמו ? אשכרה ביזבוז של 45 דקות. מה צוות האימון רואה שאנחנו לא ?
    היה כל כך מתבקש להוציא את ספורי ולהכניס את עלי בקישור ושקוגבנייה ישחק במקום ספורי החלש למעלה.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה איזה 2-3 בעונת החזרה הראשונה שלכם לליגת העל, משחק שאני זוכר במיוחד כי זאת הייתה הפעם הראשונה שמלמיליאן ואוחנה נפגשו כמאמנים.
    משחק שהיה חשוב הרבה יותר לכם למרות שבית"ר דיגדגה בכאילו את שלושת המוליכות(הפועל ת"א, הפועל פ"ת ומכבי חיפה...היו ימים).

7. עידן444 Member

אני זוכר את המשחק הזה כאילו היה אתמול.
    הגעתי באותו שבוע גם לאימונים.
    שער של דרקו סודר בטיל קרקע קרקע עם הקורה ופנימה.
    ישבנו ביציע המזרחי הדרומי והגול של סודר היה לשער הצפוני.
    בסוף לחץ גדול של בית"ר אבל החזקנו מעמד.
    לזה בדיוק אני מתכוון כשאני שואל- מה זה לא חשוב לבית"ר?
    אגב, לפי דעתי זו העונה היחידה שנתניה היתה במאבקי תחתית במצב קשה ונשארה בליגה.
    בכל מקרה מקביל לדעתי זה הסתיים בירידה.

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרקו ראיק-סודר האגדי.. בכלל עברו אצלכם כמה זרים נוסטלגים אז: לובארסקי, לאסלו צ'ה, פשקו, טנסה גם האמר שלנו נתן גיחה לפני שעזב את הארץ.

מבחינת החשיבות נראה לי שהוא התכוון כאשר המשחק חשוב יותר לבית"ר(או באותה מידת חשיבות).

abcd אוהב/ת את זה.
  9. עידן444 Member

זו העונה שהחלה עם אותה שישיה כואבת מול אשדוד (עונה ראשונה אחרי האיחוד שם נדמה לי) ב- איך לא האצטדיון המקולל בהרצליה...(הקופסא לא אושר)
    דרקו סודר וסטפן ורנייש כבר נשלחו על מטוס ע"י הפרשנים, קלמי סבן בהופעת הבכורה שלו בליגה הבכירה נזקק לאופטלגין עקב סחרחורת, דני רוזבן שהגיע מבית"ר ב"ש נשלח חזרה לבית"ר ב"ש...
    איזה יום איום! התרגשות אדירה אחרי שעולים ליגה כעבור 4 שנים בליגה ארצית... ובום... שישיה לפרצוץ אחרי שבטרום עונה מנצחים כמעט את כל המשחקים כולל מכבי חיפה.
    מוטי איווניר עם מפלה בהופעת בכורה על הקווים בליגה הבכירה(לא אשכח מה עשו לו ביציע מאחוריו...), אוחנה דווקא ניצח בהופעת הבכורה שלו כמאמן בבית"ר.
    מלמיליאן שהעלה אותנו ליגה אחרי 4 שנים והפך לאליל האוהדים וחטף סכין בגב, הגיע כדי לעשות לעשות סדר והשאיר אותנו בליגה בדרך לעונות יציבות בהמשך.
    הפועל ת"א זכתה בדאבל עם אחת הקבוצות המרגשות שהיו בכדורגל הישראלי בעיני.
    היו ימים...

נ.ב.
    האמר הגיע אלינו כרכש נוצץ ולא ממש רצה לשחק או שלא ברור מה עבר עליו. מהזרים הכי חלשים ששיחקו אצלנו. זה היה ממש מבאס.

10. oFiRzZz Member

ורגוץ' האריך את החוזה בשנתיים נוספות. צעד מבורך.. מת על המתאבד הזה.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Maccabi Diamond, henry1 ו-עידן444 אוהבים את זה.
  11. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

החתמה מצויינת. מהבלמים המובילים בליגה.

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.
  12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברנקו ורגוץ' הוא כמו האנשים האלה שנמצאים בחיים שלנו ואנחנו לא בקשר יומיומי אתם, אבל ברגע שצריך אותם הם תמיד שם.
    מסוג השחקנים שכיף לעודד מהיציע. אני מעריך אותו מאוד וחושב שתוך שנה-שנתיים הוא הופך להיות מפלצת בקנה-מידה של ליגת העל.

13. עידן444 Member

אם נתייחס לרגע באופן כללי יותר, אפשר לראות את הכיוון והשאיפה לשמר את הסגל.
    אני חושב שזה מאוד חשוב.
    אני מאמין בהגנה שרצה יחד לאורך זמן.
    מקווה שגם דני עמוס ישאר.
    בצד שמאל ברור שצריך שינוי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maccabi Diamond, Sir Alex Ferguson ו-לירן אוהבים את זה.
  14. Melikson24 Member

דיא סבע מאשר בראיון בוואן שהייתה לו הצעה מאיתנו בינואר.
    לפי הטון של הראיון, אפשר להבין שהוא רוצה להתקדם הלאה וזה גם מה שיקרה.

15. henry1 Member

ו...? איזה שחקן לא רוצה להתקדם? התקדמות מקצועית עבורו היא יציאה לאירופה, לא מעבר לב"ש.

עידן444 אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.