מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

פסק הבורר במקרה דיא סבע מוכיח כמה הכדורגל שלנו חולה.
    עם האנשים שבוחשים כאן אני גם לא רואה איך הוא הולך להחלים בקרוב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

oFiRzZz ו-henry1 אוהבים את זה.
  2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

1.3 מיליון ש"ח למועדון רקוב, שמעולם לא החתים את השחקן על חוזה מקצועני בקבוצה הבוגרת.

זה לא חולה, זה רקוב.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמעתי ראיון שלו אתמול ברדיו וישר חשבתי על הדברים שלך, שאם נזכה באליפות זה יהיה עם כוכבית כי ההעברה של ממן היא לטעמך התנהלות מלוכלכת ולא ראויה. ובעיקר נזכרתי בטענה שלי, שמועדון שייצר חובות ולא כיסה אותם, ושבזכות העובדה שלא כיסה אותם נמצא איפה שהוא נמצא היום, זה חמור ומלוכלך הרבה יותר, ושאם לנו יש כוכבית לכם יש כתם ענק על כל העונה הנוכחית שכן בליגה אחרת (נגיד באנגליה או סקוטלנד) הייתם היום או בליגה נמוכה או נדרשים למכור נכסים כדי להחזיר את החובות שיצרתם.

והנה אתמול בראיון ברדיו סגל חשף שבניגוד לחובות הישראלים, את החובות הבינלאומיים הוא כיסה. ולמה אתם שואלים? כי נתניה הגישה ערעור על ההחלטה לא לתת לה להשתתף במסגרת אירופאית בשנה הבאה, והוא מאמין שכיסוי החובות האירופאים יגרום לקבלת הערעור.
    כלומר סגל ונתניה יכולים לבחור איזה חובות שהמועדון ייצר הם משלמים לפי מה שמתאים להם.

מה המסקנה? כדאי שכל אחד יעשה בדק בית רציני במועדון שלו לפני שהוא בא בטענות למועדונים או בעלים אחרים, כי הרבה דברים הם חוקיים אבל אפשר לפרש אותם כלא ראוים או מלוכלכים או ככאלה ששמים כתם על עונה שלמה, למשל מועדון שבוחר איזה חובות עבר לשלם ואיזה לא ויכול להתנהל בהווה כפי שהוא רוצה למרות שאותו מועדון ייצר בעבר חובות שהוא לעולם לא ישלם...

4. abcd Member

סגל לא בחר כלום. את אופ"א לא מעניין הפירוק, לא ליזה חדש ולא אליהו אליהו ולכן הוא היה מחויב לשלם את החובות האלה והוא עשה את זה עוד הרבה לפני שמישהו פינטז על זה שנלחם על מקום ש(אולי) מוביל להשתתפות באירופה. הפועל ת"א לא שילמה את החובות שלה ולכן מדי פעם עולות ידיעות שהם בסכנת הורדת כמה ליגות.

סגל לקח את הקבוצה אחרי הפירוק ואתה לא מצפה שמטוב ליבו הוא ישלם חובות שלא קשורים אליו והוא לא מחויב לשלם אותם לפי החוק.

oFiRzZz, kufsa, henry1 ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  5. עידן444 Member

אתה טועה ומטעה.
    כפי שאמר @abcd, מבחינת המוסדות הבינלאומיים אין מכבי נתניה לפני פירוק ואחרי פירוק. יש מכבי נתניה אחת.
    מבחינת החובות בארץ- יש מכבי נתניה לפני ואחרי.
    סגל לא שילם את החובות האלה כדי שיוכל לשחק באירופה. זה הדבר הראשון שהוא שילם כשהוא התחיל לנהל את המועדון, וכדי שלא ירחף איזה ענן מעל המועדון- זה גם היה הכרחי ולא נתון לבחירה. בהפועל ת"א משחקים באש(או שיודעים משהו שאנחנו לא...).
    ואנא ממך משה, הסר דאגה מליבך-
    דיא סבע עדיין במכבי נתניה כי טוב לו במכבי נתניה ושום חוב מהעבר לא מציק לו.
    ערן לוי עדיין במכבי נתניה כי טוב לו במכבי נתניה ושום חוב מהעבר לא מציק לו.
    לשניהם היו הצעות. לא אחת ולא שתיים. הם כאן מבחירה.
    שאר הפחים שהיו כאן בירידה האחרונה קיבלו את רוב כספם מביטוח לאומי- וגם זה יותר מידי בשביל היכולת שהם הציגו.
    אז למי אתה דואג? לעירית נתניה? חחחח
    אולי ללאן שגוזרת עלינו האוהדים קופונים מידי שבת? נראה לך שהם באמת הפסידו כסף בגלל פירוק מכבי נתניה?
    על מי כואב לך? על גבי ושמחה בובליל שמכבי נתניה זה החיים שלהם?

הטענות שלך מגוחכות.
    לדעתך פירוק נותן יתרון? שאלונה תסגור את הכיס ותראה נהדר כמה זה כיף... לשונאים שלי אני לא מאחל את זה... זה בסופו של דבר רק ספורט- אבל התקופה ההיא של מכבי נתניה היתה, עבורי ועבור אלפים, רכבת הרים רגשית מאוד לא נעימה.

כפי שאמרתי- בעולם מתוקן- אנשים שיוצרים חובות משלמים עליהם אלא אם פשטו רגל ואז יש עליהם סוג של הגנה. בכדורגל הישראלי הכל מותר וכתוצאה מכך קבוצות כאן מגיעות לחדלות פרעון בזו אחר זו. אם זה קרה להפועל ת"א, עם כל הלובי ואנשי כוח לא מעטים בתקשורת, בפוליטיקה ובמשק הישראלי, זה יכול לקרות לכולם- גם למועדון שלך.

oFiRzZz, kufsa, henry1 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמעתי עכשיו את הראיון של סגל, מדבר מאוד לעניין למרות שלדעתי מדבר יותר מדי, ראיון מי יודע כמה שלו העונה וזה לא הסוף.
    מה שכן חייבים לתת לו מחמאות, לפחות על מה שהוא אומר ואני נוטה להאמין לו כי הוא מצטייר כאדם מאוד ישר היו לו בינואר 3 הצעות, שתיים על סבע ומוחמד ככל הנראה מהפועל ב"ש ועוד אחת על קייטה מאירופה. את סבע ומוחמד הוא יכל למכור במיליונים לאלונה ולאזן את ההשקעה שלו העונה ואולי אפילו לצאת ברווח, בחר להסתכן כדי לא לגמור לקבוצה שלו את העונה ואני לא רואה הרבה בעלי קבוצות בסדר גודל של נתניה שהיו פועלים בצורה דומה. את קייטה דווקא לא מובן למה לא מכרו כי הוא לא פוגע תקופה ארוכה ואולי היה עדיף להריץ את מלדה("שוק דליל") שנראה מצוין לפני חודש או חודשיים.

7. עידן444 Member

דווקא מקבץ הראיונות הזה הוא "שבירת שתיקה" של כמה חודשים.
    של כל הקבוצה אגב מלבד המאמנים.

אגב, פרימו וזהבי תקפו בחריפות את מדיניות השתיקה הזו ואיסור הראיונות על השחקנים.

נערך לאחרונה ב: ‏5/3/18
  8. Drama2 הסמל מעל הכל

אחזור על דבריי קודמיי, אין שום קשר לחובות הישראלים. אנחנו חיים במדינת חוק (מי כמוך יודע, או שלא) ובה החובות לאופ"א הן הדבר "היחידי" שנשאר מהקבוצה שלפני הפירוק.
    אייל סגל, שילם את כל הכסף מראש.

כי אתה כל כך מודאג, אז אייל סגל שילם בעבור זכויות הניהול של מכבי נתניה כ1.5 מיליון ש"ח.
    הניסנובים שילמו על הפועל 800 אלף שקל. אדי גוטליב הוא הרכוש של הפועל "הישנה" אך עדיין משחק ב"חדשה", ולא ידוע לי כי הנושים קיבלו כסף (ממכירתו שהייתה יכולה להתבצע).

רק מה ההבדל בין מכבי נתניה להפועל ?
    ובכן, זה אתה אמרת - הפועל משבחים לכם את הנכסים העתידיים (ברשצקי) ומאידך מכבי נתניה לא סופרים אותכם.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. תתפלא, אני בדעה שלך לחלוטין, מועדונים לא צריכים להענש בגלל מחדלים של אנשים פרטיים, בטח כשיש בקרה תקציבית ואמורים להיות בטחונות.

2. תתפלא 2, מסכים איתך שמכבי נתניה פעלה במסגרת החוק, שמאפשר לה למחוק חובות של 20,000,000 שקלים בעונש של -9 נקודות בלבד (בין היתר 4,200,000 מיליון לעובדי מועדון, אנשים שהיו אמורים להביא פרנסה הביתה ולא עשו זאת ובמקרה הטוב קיבלו חלק מהכספים חזרה מהמוסד לביטוח לאומי אחרי תקופה ארוכה שיכולה גם להגיע לשנים).

3. אז למה אני בכל זאת מעלה את הדברים כאן, כי התגובות שלך בנושא העברת חנן ממן להפועל באר שבע הכעיסו אותי.
    העברת חנן ממן להפועל באר שבע, בדיוק כמו מחיקת החובות של מכבי נתניה, נעשתה לפי החוק.
    אז למה כשמדובר במכבי נתניה, העובדה שפעלה לפי החוק, מכשירה את המעשה המסריח שעשתה ואין כוכבית לצד העונה שלה, בעוד במקרה של הפועל באר שבע, העובדה שפעלה לפי החוק לא מכשירה את המעשה המסריח (לטענתך כמובן) שעשתה?
    מודה, קשה לי מאוד עם אנשים שעושים איפה ואיפה, בטח כשתוקפים את המועדון שלי ועוד מעיזים לכתוב שאם נזכה באליפות על הדשא זה יהיה עם כוכבית בגלל העברה חוקית שעשינו גם אם מסריחה לדעת כותבים מסוימים, בעוד בנוגע לקבוצה שלך אתה כותב שמדובר בעונה חלומית ומתעלם מהעובדה שהיא הושגה אחרי שמחקו למועדון שלך חובות של מיליוני שקלים שגם אם נעשה בהתאם לחוק זה מסריח פי כמה וכמה מהעברת חנן ממן?

gilad16 אוהב/ת את זה.
  10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההודעות שלך מעלות בי חיוך.
    החיפוש הזה של אלונה ושל המועדון שלנו, והדימוי הזה שלנו כמועדון שמפרק את הקבוצות הקטנות מנכסיו מחמיא לנו.
    פעם היינו המועדון הסימפתי (אימרה שאתה אומר על מועדון שכאילו נתן לך תחרות אבל ברגע האמת תמיד מפסיד לך), הנחמד, זה שמספק שחקנים לגדולות (ג'ובאני רוסו, יוסי בניון, אליניב ברדה, קאקו בלסינג, אלעד בונפלד) אבל שום שחקן בשיאו לא מגיע אליו, וגם אלה שמגיעים דורשים תוספת שכר (מס באר שבע) כדאי להסכים ולהגיע.
    היום אנחנו המועדון הזה שכל מועדון שמשחק מולו מרגיש את הרגליים רועדות כבר בצומת קסטינה כי הוא יודע שהוא מגיע לפגוש את הקבוצה הכי טובה בארץ במגרש הכי טוב בארץ.
    היום אנחנו המועדון הזה ששחקנים חולמים לשחק בו, חולמים ללבוש את המדים שלנו, חולמים לכבוש שער ולרוץ לדרומי (דרך אגב הוזכר כאן השם של סבע, בינואר אוהדים שלנו דיברו איתו והוא אמר שהוא ישמח להגיע אלינו אבל זה תלוי בסיכום של המועדון שלנו עם נתניה).
    היום אנחנו המועדון שמחפשים אותו בנרות, ששופטים אותו על סמך שמועות וידיעות בתקשורת, שמתחילים לשנוא אותו מקנאה (כי בכל זאת, אחרי 2 אליפויות רצוף מרבית האוהדים רוצים אלופה חדשה ולא אליפות שלישית שתייצר שושלת ודומיננטיות שלנו).
    אני כמובן לא חושב שהפכנו למכבי תל אביב בהתנהלות בניגוד לאיך שמנסים להציג אותנו, אבל אם שואלים אותי, מעדיף שיקנאו בי מאשר שירחמו עלי.

בנוגע למכבי נתניה תחת סגל. שמח מאוד ממכבי נתניה מודל 2018. כי מצד אחד היא אולי לא מוכרת שחקנים לקבוצות בישראל (וגם כאן, אנחנו בעמדת נחיתות מול מכבי תל אביב ואפילו מכבי חיפה ולכן אולי זה טוב לנו, כי אם מכבי נתניה הייתה מוכרת שחקנים והיינו צריכים להיכנס למלחמת מחירים עם מכבי תל אביב על שחקן כמו עלי מוחמד למשל די ברור מי הייתה זוכה בו לאור פערי התקציב), אבל מצד שני סגל אמר בראיון ברדיו שהמטרה שלו היא למכור כל שנה שחקן אחד לאירופה, שזה יתרום לכך שנתניה אולי תוכל להתקיים בלי שסגל יכניס יד לכיס, אבל מצד שני זה יגרום לזה שהמקסימום שנתניה תהיה זה נתניה מודל 2018, כי קשה להתמודד על אליפות כשהמטרה שלך היא לייצר כסף על ידי מכירת שחקנים לחו"ל.

11. עידן444 Member

הם הכעיסו אותך כי כנראה שזה מציק לך.
    מצידי אתה יכול להגיד עד מחר שאנחנו צריכים להיות עכשיו בליגה שלישית, רביעית, תשיעית או להימחק לגמרי.
    זה לא מזיז לי כי זו שטות שיכולה להיאמר רק ע"י מישהו שהתעוור מרוב דולרים. זכותך.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  12. עידן444 Member

אני לא יודע אם זו המטרה. ואני לא יודע אם הוא יצליח. זה מאוד אגרסיבי ולא פשוט.
    הדגש מאחורי זה הוא שהוא לא מעוניין למכור שחקנים לקבוצות בארץ. יכול להיות שהוא יעשה את זה בחוסר ברירה. אם לדיא יש הצעה של 400 אלף דולר לעבור לקבוצה אחרת בארץ, הוא כנראה לא יאריך חוזה בנתניה כי היא לא תשלם לו אפילו קרוב לזה. זה אומר שגג בקיץ הבא- הוא ימכר, ואם הוא יתעקש לעבור דווקא לקבוצה בארץ- זה לא ישאיר הרבה ברירות. והיום הגענו למצב(רע בעיני) ששחקנים מוכנים ללכת להיות שחקני רוטציה במכבי ת"א והפועל ב"ש במקום לצאת לחו"ל כי לפעמים זה יותר כלכלי,נוח וקורץ. מניח שזה יעלה לא מעט כסף. כנראה יותר מאשר לקבוצה בחו"ל שתרצה בו.

עוד דבר שאתה לא לוקח בחשבון זה שבוא ונניח שהוא יצליח למכור כל עונה שחקן לחו"ל ובו נניח שזה יהיה ב 1-2 מיליון דולר.
    אתה מבין את המשמעות הכלכלית מבחינת ה INCOME?
    ככה בונים מועדון.
    אם כל הכדורגל שלנו היה מתנהל ככה במקום שאנשים יביאו מאות מיליונים מהבית בשביל לממש כל מיני גחמות לטווח הקצר ולהפוך שחקנים בינוניים למיליונרים גם היה לנו סיכוי להגיע לאנשהו...

נערך לאחרונה ב: ‏5/3/18
  13. Drama2 הסמל מעל הכל

הקבוצה היחידה שאי פעם חשבתי קנאה כלפיה היא מכבי נתניה, מפני שהיא היחידה שהצליחה לשחק מול הקבוצה הטובה בעולם.
    או בטורקיה, תלוי את מי שואלים.

oFiRzZz ו-גלץ אוהבים את זה.
  14. DRORIKO Member

http://msc.wcdn.co.il/w/w-700/605847-5.Xxx

15. סמואל אטו Member

להפוך את מכבי נתניה לקבוצה כל-כך טובה שהיא מייצרת שחקנים שיש להם ביקוש באירופה כל קיץ זה אחלה דבר. מוזר שלוקחים את זה כשלילי.
    זה במקרה הטוב אומר שאתם תהיו קבוצה מצויינת בליגה ובמקרה הרע תהיו קבוצה פחות טובה עם כסף להתחזק ולהשקיע בדבר הבא. נהדר, ככה בית"ר רצה לאליפות.

גלץ אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.