מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מוזר, הייתי בטוח שקראתי גם ביקורות על היכולת של שרם וגם על זאת של בדש, מה שמשאיר אותכם רק עם קייטה כחלוץ (מה שאומר שגם כשהוא בתקופה לא טובה אין לכם אלטרנטיבות), או שאולי אני טועה...

2. עידן444 Member

עמוקים למה?
    לקחת אליפות?
    משחקים פחות טוב בשני המשחקים האחרונים.
    איך כל דבר קשור לעומק?
    בפעם העשירית- שחקן שמעייף אותו לשחק פעם בשבוע שילך למכור חמוצים.
    אתמול ויקי היה חסר ויש לו מחליף שיש שיגידו ברמתו(יש אפילו שטוענים שטוב ממנו).
    בצד שמאל יש בעיה. איך זה קשור לעומק?

דווקא אתמול קיבלתי אישור למה שטענתי-
    הכנסה של ריביירו שינתה לגמרי את משחק ההתקפה שלנו ונתנה בוסט שאם לא היינו פראיירים היתה מסתיימת במהפך.

הבעיה היא קבעון וחוסר רצון לשנות. גם אתמול יש סיכוי שהשינוי בה כתוצאה מהפציעה של עלי מוחמד אחרת יכול להיות שהיו ממשיכים באותה צורה שלא הביאה אותנו למצבים.
    מאז הכניסה של ריביירו ושרם המשחק קיבל תפנית ובני יהודה מאוד התקשתה לשמור למרות בונקר נמוך מאוד.

לארסנל יש עומק? לדעתי כן. את הליגה האירופית למשל היא פירקה עם הרכב שלישי...
    אם אלכסיס, ואוזיל ביום לא טוב הקבוצה תתקשה. מה זה קשור לעומק?

Sent from my iPhone using Tapatalk

yakov_y אוהב/ת את זה.
  3. yakov_y YNWA

משה,

אתה רק מצדיק אותי.
    ברק בדש שחקן סגל ראוי למכבי נתניה ועדיין לא נכנס ל-22 של מכבי נתניה (לוי, סבע, קייטה - ריביירו, קוגבנייה, שרם).
    עדן שרם מגיע אחרי עונות מעולות בלאומית, טענת כאן לא מזמן שהוא שיחק רק כ-120 דקות ליגה, אומנם הוא נראה רע מאוד אבל למחוק שחקן כל כך מהר עם רזומה טוב לא ראוי להתייחסות בעיני, בטח כשלא קיבל צ׳אנס (קשה לי להאמין שיוכיח את הצ׳אנס אבל זה לא רלוונטי).
    בנוסף, שרם האופצייה האחרונה בהתקפה.

רייבירו הוכיח כמה הוא מוכשר, הבעיה היא החוק הרוסי הבעייתי.

קוגבנייה לא ראוי שיישפט בשנה האחרונה, כבש 7 שערים בפחות מחצי שנה בלאומית ומאז חודש דצמבר הוא סובל בעמדה זרה לו.

תבקש ממני להרכיב 22 (אני בדעה של 18 שחקנים מספיק) שחקנים למכבי נתניה מתוך הקבוצה הבוגרת, מושאלים ונוער ותקבל קבוצה נהדרת להישרדות ששווה פלייאוף עליון, מכבי נתניה תאבק עם ק״ש על הפלייאוף העליון, בני יהודה לא תשרוד לדעתי, הפועל חיפה צברה המון נקודות ומכבי חיפה תירוץ מעתה.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שהחוסר עומק ימנע ממכם פלייאוף עליון כי לאחרונה זה נראה שהספסל שלכם לא מסוגל לעשות שינוי אצלכם.

דרך אגב, בהרצאה של אורי קופר בבאר שבע לפני שבוע (הרצאה מצוינת) הוא נשאל על הפועל חיפה ומכבי נתניה והאם הם יכולות להיות הלסטר הישראלית. הוא ענה שלא, בעיקר בגלל שאין עומק בסגל לשתי הקבוצות.

אורן יוסיפוביץ למשל, כתב אחרי הדרבי, שניר קלינגר אמר לו שהסגל הנוכחי מספיק לו עד ינואר, אבל שאם מישהו מצפה מהפועל חיפה להמשיך להיות בצמרת, היא חייבת לפחות 3 - 4 שחקנים בינואר.

5. עידן444 Member

זה מתחיל להזכיר לי שהתייחסו אצלנו לעלי מוחמד ודידייה קוגבנייה כצמד. הם לא צמד. יש עלי מוחמד ויש דידייה קוגבנייה. אמנם שניהם הגיעו מהכרות קודמת של סלובו וברדה עימם. אמנם שניהם פוטנציאלים אפריקאים צעירים. אמנם שניהם אפילו משחקים זה ליד זה במגרש(כמו אתמול). אבל אלה שני שחקנים שונים בתכלית.
    באותה מידה אי אפשר לדבר על מכבי נתניה והפועל חיפה כצמד.
    בוא נשאל ככה-
    אם שחקני הפועל חיפה הופכים לגיבורי על שלא נפצעים. ה- 11 שלהם שווה אליפות?
    לדעתי לא.
    לפני שמדברים על עומק צריך לדבר על האם ה- 11 מספיק טובים. איך הקבוצה בנויה. ולאן היא כיוונה מראש ומה בכלל המטרה שלה.
    לשם ריצה לאליפות ברור שצריך עומק ואיכות על הספסל לא בגלל עייפות ורוטציות. אלא בגלל שיש לפעמים ירידה ביכולת לשחקנים ובריצה לאליפות אתה חייב אלטרנטיבות.
    מכבי נתניה לא רצה לאליפות. הסגל שלה לא בנוי לאליפות. ולפני כן- ההרכב שלה לא בנוי לאליפות!!! לפני שמתפנים לדבר על עומק וספסל יש דברים הרבה יותר קריטיים שיש לטפל בהם.
    אם אתה היום מאמן של מכבי נתניה ויש לך תקציב מוגבל(מה לעשות... לא לכולם יש את הדוד סם...)- מה אתה עושה איתו כדי לשפר את הקבוצה?
    מחזק את הספסל או מביא קודם כל מגן שמאלי ברמה גבוהה? מחפש מחליף לזר השישי או לזר החמישי כדי שיחזק את ההרכב הרבה יותר מאשר קוגבנייה?
    בקיץ במידה וקייטה ממשיך צלילה חופשית אתה מחליף קודם אותו או מחפש קודם מחליפים לשרם ובדש?
    מחפש שוער שמביא נקודות ובלם מהיר שיותר מתאים להגנה הגבוהה או מביא מחליפים יותר טובים מחגי גולדנברג ודן גלזר\ניקו אולסק?
    מביא שחקן שינטרל את התלות בערן לוי ודיא סבע או מישהו שיוכל להחליף את עלי מוחמד כשהוא עייף?
    אני יודע מה אני הייתי עושה.

6. abcd Member

ואם לסטר היתה סובלת מפציעות של מאחרז וקאנטה היא באמת היתה הופכת ל"לסטר"? אני בספק. אני גם בספק אם אי פעם המשחק שלהם לא דפק אז ראניירי הוציא את ורדי והכניס את אוז'ואה.

הספסל שלנו רחוק מלהיות מושלם אבל כך גם התקציב שלנו. עצם העובדה שאנחנו שבורים מזה שסיימנו את הסיבוב רק במקום החמישי מראה איזו הצלחה היתה פה בקיץ ובקיץ שעבר בבניה.

לא יודע אם ייקח לעלי שבועיים או חודשיים לחזור אבל אם נהיה עדיין באיזורים האלה זה יהיה לא פחות מנס. אני מאוד חושש מהמשך העונה אבל מעבר למיקום ואפילו הצ'אנס להפסיד לאיזה קבוצה מקרואטיה בסיבוב הראשון הפספוס הוא פשוט על ההנאה שקצת נגמרה. ידענו שאחנו חולמים ועדיין לא רצינו להתעורר.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/17
    oFiRzZz ו-עידן444 אוהבים את זה.
  7. עידן444 Member

סלובודן דראפיץ ושי ברדה חתמו היום על חוזה לשלוש שנים.
    חשוב מאוד להמשך תהליך הטוב שעובר על המועדון שלנו.

8. DRORIKO Member

מהלך ראוי בהחלט, בעיקר בתקופה שקצת פחות הולך. אין ספק שדברים טובים קורים במועדון.

9. סמואל אטו Member

נניח שנתניה לא תיכנס לפלייאוף העליון בגלל שאין לה "עומק", מה הבעיה בזה?
    זה הסגל שיש לה, שנבנה בעזרת תקציב הגיוני בהתאם להכנסות, ועם זה היא תגיע להישגים שהיא ראויה להם.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/17
    henry1, oFiRzZz, עידן444 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. עידן444 Member

זה מה שאני טוען.
    הספסל תואם את התקציב ואת רמת הציפיות.
    כפי שמישהו כאן טען- הבעיה של הספסל היא החוזקה של חלק משחקני ההרכב.
    אם מסתכלים על הסגל הוא נבנה עם מחשבה כך שעל כל תפקיד יושבים שני שחקנים שאמורים להיאבק על המקום-
    שוער מחליף בהחלט ראוי
    כחלון-גולדנברג
    צעירי-מור
    ורגוץ-גרוס(פצוע מפתיחת העונה)
    הוייבך-תירם
    גלזר-אולסק
    אברהם-קוגבנייה
    עלי מוחמד-קונסטנטינוס
    קייטה-שרם\בדש
    ערן לוי*
    דיא סבע*
    ריביירו**

*מן הסתם שלא יהיה מחליף שווה ערך לכוכבי הקבוצה- כפי שאין לאף קבוצה בעולם.
    **זר שישי שרואים בו פוטנציאל עתידי(מוזרים לי הדיבורים על שחרור- השאלה נשמעת יותר ריאלית וכך אני מקווה שיקרה)

סגל ראוי.
    ברור שלא דומה למה שיש בקבוצות עם התקציבים הגדולים.

להגיד שהוא לא מספיק עמוק לאליפות? נכון.
    להגיד שהוא לא מספיק עמוק לטופ 4? גם יכול להיות- אם נסיים שם זה הישג אדיר!
    סתם לזרוק לא עמוק באופן כללי- זה לא רציני גם אם עדן שרם, ברק בדש וליאנדרו ריביירו בהזדמנויות הדי מעטות שקיבלו לא הבריקו וקוגבנייה- שלדעתי הוא זר שישי קלאסי- בינתיים לא מביא את האלמנטים שהוא הביא בלאומית.

11. עידן444 Member

אם הייתי מאמן מכבי נתניה הייתי מסגל לעצמי 2 שיטות משחק:
    1.
    ------------------------עמוס------------------------
    עייאשה הוייבך ורגוץ כחלון
    ------------------------גלזר------------------------
    -----------מוחמד---------------אברהם-----------
    ------------------------לוי--------------------------
    ----------------סבע--------קייטה-----------------

או
    2.
    ------------------------עמוס------------------------
    עייאשה הוייבך ורגוץ כחלון
    ------------------------גלזר------------------------
    -----------מוחמד---------------אברהם-----------
    דיא סבע<<----------------------------->>ריביירו
    ----------------------קייטה-------------------------

סך הכל ריביירו במקום ערן. אבל שינוי מאוד מהותי במשחק.

וכמובן שאפשר לשחק...
    אולסק במקום גלזר כשרוצים יותר הנעת כדור...
    קוגבנייה יכול לשחק באגף במקום רביירו.
    בדש ושרם יכולים לשחק במקום קייטה.
    אולסק גם יכול לשחק יחד עם גלזר(מה שאני מניח שיקרה כשעלי יחסר).
    להגנה יש מחליפים.
    לשוער יש מחליף.
    אני לא רואה שום בעיה של עומק.
    לפעמים פשוט צריך לצאת מהשבלונה.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חשיבה לוזרית לטעמי. אם אפשר בינואר לחזק את הסגל בהוספת שחקנים או בהחלפת קיימים שלא השתלבו בצורה טוב. או שאיכזבו, למה לא לעשות את זה?
    כל שחקן רכש צריך לשבור את התקציב או האיזון?

13. סמואל אטו Member

אם אפשר. אם.
    מאיפה אתה יודע שאפשר?

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי נתניה בעונה אדירה מעל המצופה, מה קרה הפכת אותם לקבוצה שרוצה את התואר? הם לא קשורים לתואר ולא חושבים עליו, נראה שקצת התבלבלת ובראש שלך המטרות של נתניה הפכו להיות במינימום השגת הכרטיס לאירופה. שחרור שחקנים או החלפתם משמע עוד הוצאות, למה שמכבי נתניה תיכנס לזה אם הכל דופק הרבה יותר מהמצופה?

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אי אפשר להחליף קיימים? קבוצות בתקציב דומה ונמוך לא מתחזקות בינואר?
    יש אפשרות להגיע לאירופה או לפלייאוף עליון למה לא לשאוף לזה? למה לא להגיד שהסגל נבנה לx יש אפשרות לy אז מחזקים איפה שצריך במסגרת האפשרויות הכלכליות הקיימות?

מצב נושא:
הנושא נעול.