מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oFiRzZz Member

כבר הייתי מוכן פה עם הודעה על כך שלמעשה היום מכבי נתניה סיימה את העונה יחד עם עלי.
    קצת בשורות טובות בתוך כל המשברון הזה.

2. Melikson24 Member

כפי שכבר אמרתי עוד כשהייתם בלאומית, אתם תהיו קבוצה הרבה יותר טובה בלי ערן לוי. זה הגיע למצב שהקהל שלכם אפילו שרק לו בוז היום. הוא מרגש ושכזה מתחבר לו הוא יוצא דופן, אבל בשאר הזמן שזה בעצם רוב הזמן הוא הורס את המשחק הקבוצתי.

3. yakov_y YNWA

עוד פעם אתה עם טענות לערן לוי ?

4 שערים, 4 בישולים ב-722 דק׳ (8 משחקים מלאים).
    מקום 1 בליגה באיומים, מקום 1 בליגה באיומים למסגרת, מקום 2 במסירות מפתח.

ערן לוי כמו כל שחקן עם יתרונות וחיסרונות, קייטה/סבע/ורגוץ׳/הוייבך/מוחמד שחקנים נהדרים אבל גם עם חיסרונות ברורים, ערן לוי הורס את המשחק הקבוצתי ? מלך הבישולים של הקבוצה.
    אם היית שופט את ערן לוי לפי המשחק היום לא הייתי מגיב אבל ערן לוי בסיבוב ראשון גדול, לשפוט אותו לרעה זה לא ריאלי.

4. Melikson24 Member

נעשה את זה בצורה אחרת.

מתי לדעתך מכבי נתניה בשיאה;
    כשעלי מוחמד ודיא בשיאם,
    או כשערן לוי בשיאו?

להיות מקום ראשון באיומים זה משהו טוב? כי אני רואה את זה אחרת, בתור שחקן שבועט בצורה מפגרת מכל טווח. רק היום הוא בעט כל כך הרבה בצורה שגרמה לקהל לצאת נגדו. על יכולת המסירה של ערן לוי אין עוררין ואין טעם לדון על הטכניות והכישרון שלו כי ברור שהוא טופ קלאס בתחום הזה. השאלה היא האם שווה להקריב את כל המשחק הקבוצתי בשביל רגעי הקסם שלו או להחליפו בשחקן שמסוגל להשתתף במשחק הלחץ ולהועיל מעבר למסירות על מגרש שלם ובעיטות נהדרות.

5. עידן444 Member

שאלת מיליון הדולר

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. yakov_y YNWA

שאלה לא רלוונטית, לקחת את 2 השחקנים הטובים ביותר בקבוצה ומהטובים ביותר בליגה, יש קשר 50/50 טוב מעלי מוחמד בליגה ? יש הרכב בליגה שדיא סבע לא נכנס עם הסיבוב הנוכחי ?

ידעתי שתגיע התגובה על האיומים למסגרת אבל קיבלת תשובה, מקום 1 בליגה באיומים למסגרת ואם תבדוק באחוזים של איומים בכללי/איומים למסגרת עדיין ערן לוי עם אחוזים אדירים.
    החיסרונות של ערן לוי ידועים וזה די ברור ששווה להקריב את החיסרונות שלו לעומת היתרונות, צמד הבלמים שלנו נהדרים אבל איטיים ועם משחק רגל לא טוב, עלי מוחמד אדיר בכל דבר למעט הבקעת שערים, דיא סבע ואלחסן קייטה עם החיסרונות שלהם.

7. סיונרה Member

טעות נפוצה. שחקן עם מסירה טובה הוא לא בהכרח שחקן קבוצתי. ערן לוי לא מוסר לשחקן שנמצא פחות מ-30 מטר ממנו ו/או לא דרך שני שחקנים.

8. zivmay Member

אני לא הייתי רוצה בקבוצה שלי שחקן חובבן שלא מסוגל לרוץ במשך 90 דקות. המשקל שלו הופך לנטל על משחק הלחץ ומשחק ההגנה. יש לכם מספיק שחקני התקפה, אם היה לכם עוד אתלט במרכז במקומו, זה היה עושה רק טוב.

9. abcd Member

ויקי פצוע וייעדר גם נגד באר שבע ככל הנראה.

משחק מאכזב מכל כך הרבה בחינות שזה לא יאומן.
    משבר. אין איך לייפות את זה. שלושה משחקים, שתי נקודות, יכולת שבירידה רציפה מאז הפגרה ואם זה לא מספיק אז גם באר שבע על הראש.

יכולת. היו לנו משחקים לא טובים, היו איבודי נקודות מעצבנים. בעצם בכל משחק שלא ניצחנו העונה הרגשתי שהיינו מסוגלים/חייבים להוציא יותר עם קצת יותר מזל ורוע אבל גם בימים החלשים ובימים שלא הלך ראית דרך וקבוצה שבאה ויודעת מה היא רוצה מעצמה. היום במחצית הראשונה פתאום קיבלתי את הכאפה שאנחנו כנראה לא כאלה גדולים כמו שחשבנו. בני יהודה באו, שיחקו והיו יותר טובים ומסוכנים ברוב שלבי המשחק. לא שופט (1-1 בפנדלים שלא נשרקו) שנתן למשחק לרוץ ולא כלום, פשוט שיחקנו רע.
    אז נכון שאביב מסיבה לא ברורה לא שיחק אבל כבר שיחקנו בלעדיו וזה לא נראה ככה אף פעם. מה שהביא אותנו לאיפה שאנחנו זה משחק הלחץ ולא היה לו שום זכר.

קייטה. התאהבתי בו מהנגיעה הראשונה בכדור מול רעננה. כל השתלטות, כל פס, שערים מחצאי מצבים. עשה הכל בכזאת פשטות שחשבתי שבאמת נפלנו על בינגו מהשמיים. אבל מאותו שחקן אין זכר. לא חד, לא מדויק, הלוואי שהיה מחמיץ אבל הוא אפילו לא מגיע למצבים. אפשר להאשים את דיא וערן אבל לא נראה לי שהם שינו אופי במהלך העונה. עדיין מקווה שמשהו מהשחקן של המחזורים הראשונים יופיע שוב אבל ממשחק למשחק האמונה יורדת.

אופי. נו באמת!! למרות 60 דקות איומות, למרות הפציעה של עלי שבאותם רגעים היה נראה שגמר את העונה ואנחנו איתו, למרות שהיו שלבים במשחק שהייתי סקפטי לגבי העובדה שבכלל נגיע למצב היום. למרות כל זה איכשהו הצלחנו להשוות, ופתאום לוחצים והקהל בטירוף והיריבה לא עוברת את החצי. הרגיש לי שאולי למרות שנראה שהקבוצה המלהיבה הזאת תסיים את מסע ההופעות שלה בסה״כ אחרי סיבוב אחד אולי בכל זאת מישהו למעלה ייתן לנו להיפרד ממנה בטעם טוב. אז לא. וולקאם בק מכבי נתניה, ממש לא התגעגעתי.

העתיד. צריך לראות מתי עלי יחזור. אמר לי חבר כשהוא פונה בבכי שאולי הפסדנו אותו עד סוף העונה אבל הרווחנו אותו לעוד שנתיים שלוש. מאז השתנו ההערכות אבל יכול להיות שאולי באמת הוא יישאר איתנו קצת יותר ממה שחשבנו. עדיין ביום כזה קשה לי לשאוב מזה יותר מדי עידוד. מפנטזיות על אליפות(נכון שלא ריאלי אבל מי שזה לא עבר לו בראש שקרן) לאירופה או לפחות עונה כיפית בפלייאוף עליון הגענו למצב די ריאלי שאפילו לא נהיה בו ובמקרה הטוב נעביר עוד עונה סתמית מיני רבות. פה האכזבה הכי גדולה כי באמת שהגיע לנו יותר

טוב מסתבר שהייתי אופטימי, כמה חודשים עאלק..

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/17
    Bilev, Sir Alex Ferguson, לירן ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. עידן444 Member

מאוד מזדהה עם כל מה שכתב הבחור מעלי.

אם מתנתקים רגע מאתמול(משהו באנרגיות אתמול בערך מהדקה ה 10-15 הרגיש לא טוב...) עשינו סיבוב נהדר עם מיקום טוב ואפילו טעם של החמצה.

בשיא הרגיש שיש לנו בלם חדש נהדר(טים הויבך), קשר שפרשנים טוענים שהוא הכי טוב בליגה(עלי מוחמד), את שחקן הסיבוב(דיא סבע), את תגלית העונה(אביב אברהם), חלוץ שהיה נראה בדיוק כמה מה שהיינו צריכים(קייטה), מגן ימני התקפי נהדר שגם משתפר הגנתית(הבעיה הכי גדולה עם ויקי לטעמי היא שהוא מאוד פציע), ואפילו שוער מחליף שאפשר לסמוך עליו(זוכרים מתי עמוס חזר לשער? כן, זה היה בדיוק מתי שההגנה ירדה בדרגה... חייב להגיד שאולי בנקודת זמן הזו עמוס שוער טוב יותר אבל גולן אלקסלסי שוער הרבה יותר שקט).
    הקבוצה שוטפת את המגרש, לוחצת, לא נותנת בהרבה דקות ליריבה לנשום, משחק המעבר שלה הכי טוב בליגה... תענוג...

אנחנו מסיימים בתחושה שהויבך לא כזה משדרג לעומת תירם(כדור הארץ לגרוס... הלו? מישהו שומע?), שבצד שמאל היה עדיף להריץ בחור צעיר(ניב שראל שהשאיר עלי רושם טוב בטרום עונה או אפילו ויסאם עייאשה מהנוער) כי איפה שצעירי ומור ידרכו לא יצמח דשא, שהצוות המקצועי עדיין לא הבין שכקשר 50/50 אביב אברהם עולה על קוגבנייה עשרות מונים, שערן לוי יותר מיסטר הייד ופחות ד״ר ג׳ייקל וחלוץ שמתחיל להיות יותר ויותר דומה לגורג בה ופחות לחיה שהיה במשחקים הראשונים...

ברמה הקבוצתית משחק המעבר פשוט לא עובד, את משחק הלחץ יותר קל לשבור, הרבה עצבנות, ועבודת צוות הרבה פחות טובה. מן תחושה שהתחלנו את העונה עם שלם שעולה על סך חלקיו ומסיימים את הסיבוב על חלקים שיחד עולים על השלם.

אגב, לדעתי ב״ש על הראש זה לא בהכרח רע. אני רואה בזה הזדמנות טובה לשוב למסלול.

הכי מכבי נתניה זה בשבוע הבא לנצח דווקא את ב״ש.
    בקופסא, לא משנה כמה היריבה טובה, היתה תחושה שזה תמיד תלוי בנו. הפעם איך שלא מסובבים את זה, זה תלוי בב״ש- בטח בכושר הנוכחי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצד אחד, אין ספק שלשחק מולנו במחזור הבא, בטח בכושר הנוכחי וכניראה בלי עלי מוחמד, זה המשחק הכי קשה שנתניה יכלו לקבל.
    מצד שני, אין ספק שהמשחק מולנו יחזיר את ההתלהבות והתשוקה לקבוצה ולאוהדים של נתניה ולכן אני בטוח שגם אם נתניה יפסידו הם יתנו הופעה שמבחינת יכולת תחזיר לכל המערכת את הביטחון כי זה נראה שיש ירידה מנטלית בנתניה לאחרונה, ואין טוב יותר ממשחק מולנו, במגרש הביתי, כדי להחזיר לקבוצה כמו נתניה ולקהל שלה את ההתלהבות והתשוקה, גם אם זה לא יספיק לניצחון.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

נ.ב
    אז מה עידן, מתחיל להבין את הטענות שלי על המחסור שלכם בעומק בסגל או שאתה עדין חושב שאתם מספיק עמוקים בסגל?

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  13. yakov_y YNWA

איפה הייתה אתמול בעיה של עומק בסגל ?

לא כל פעם שמאבדים נקודות (שוב פעם, המטרה היא רק להשאר בליגה) זה אומר שאין עומק.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מוזר, זה הרגיש לי שכתבת בדיוק את מה שאני כתבתי, רק לא נתת לזה את התואר - "חוסר בסגל עמוק".

15. yakov_y YNWA

קשר מרכזי זאת העמדה היחידה בסגל שאין בה עומק כבר למעלה משנה.

ישנם 2 מגניים שמאליים בסגל, הבעיה באיכות.
    דרך אגב, יש מגן שמאלי מוכשר בנוער שרשם הופעות בבוגרים אשתקד ומגן שמאלי מושאל עם רעש חיובי.

מעמדת השוער, מגנים, בלמים, קישור אחורי, קישור התקפי וחלוצים יש עומק מספרית וגם מבחינה איכות יחסית לקבוצה שרק רוצה להשאר בליגה ואפילו לקבוצה שמכוונת לפלייאוף העליון.
    ועוד לא דיברתי על מושאלים וקבוצת הנוער הטובה במועדון מזה הרבה מאוד שנים.

מצב נושא:
הנושא נעול.