מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

בדיוק על זה אני מדבר. על העברות האלה שאתה שואל את עצמך, מה עובר לבחור בראש? זו לא פעם ראשונה ולא פעם שניה. ואם זה ימשך לא תהיה ברירה אלא להכריז עליו רשמית כחמור.
    ואני מת על ויקי. כולם בפורומים של מכבי נתניה יודעים את זה כי ניהלתי לא מעט ויכוחים בנושא שלו. אני אוהב מאוד את היציאות שלו קדימה. הוא תמיד מהווה אופציה התקפית. הגנתית הוא צריך להשתפר. בעיקר מבחינת אחריות.
    מה שאתה אומר מעודד לגבי צעירי. אולי באמת יש מגמת שיפור. הוא לא התחיל טוב ונראה שהקהל שלנו מצא קורבן לרדת עליו...

2. yakov_y YNWA

דן גלזר רץ אתמול 10.9 ק״מ, מוחמד עלי 10.7, ויקי כחלון 9.7 וערן לוי 9.1 ק״מ.
    מפתיעים מאוד הנתונים, ערן לוי הפתיע לטובה, 9 ק״מ לשחקן שתיפקד כחלוץ זה המון, הרגיש לי שגלזר - מוחמד - כחלון רצו הרבה יותר.

3. עידן444 Member

נכון

4. yakov_y YNWA

@עידן444
    הקהל שלנו מצא קורבן לרדת עליו ?
    תזכיר לי מי האשם העיקרי בשער שספגנו ומי הפקיר את חבריו עם צהוב שני טיפשי, מיותר שכלל לא סיכן את שערנו ?

בכל עמדה כמעט במגרש יש לנו תחליף ראוי, הדבר הבעייתי ביותר עם בן צעירי שהמחליף שלו הוא השחקן הגרוע ביותר בליגת העל, מקווה שהמגן השמאלי בנוער מוכשר מספיק.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההרכב הראשון שלנו כרגע הוא זה שיעלה בשלישי:
    חיימוב,
    ביטון, צדק, טאהה, קורוהוט,
    מליקסון, אייבנדר, ראדי, אוגו, טוני,
    גאדיר.

כמובן שכאשר מיגל יחזור מהפציעה הוא יחזור להרכב, ואני מהמר שכאשר פקהארט יכנס לכושר גם הוא יתפוס את המקום של גאדיר, ואני גם מהמר שבשלב מסוים אוחנה יכנס להרכב (למרות שאתמול הוא היה מהחלשים במגרש), אבל נכון להיום יש לנו הרכב קבוע שרץ ביחד, שמתואם ביחד, יכול להיות שחקן לפה או לשם (שהר התחיל את העונה במקום גאדיר, אוחנה עלה במשחק החוץ בהונגריה, מיגל כמובן שיחק עד למשחק האחרון במקום טאהה), אבל הבסיס של הקבוצה, הלב של הקבוצה לא ישתנה.

טוני הוא רמה מעל הליגה כאן ואם הוא אתמול פותח מול המגינים של נתניה הכל נראה אחרת. ראדי הוא מנהל המשחק הטוב בישראל וזה היה חסר לנו אתמול מאוד עם בראון שתקע את המשחק וסירבל אותו. קורוהוט הוא מגן תוקף בניגוד לאוחיון שמשחק בשמאל עם רגל ימין וחושב כבלם. ובאופן כללי ההגנה למעלה הרבה יותר מתאומת מהגנה של אלו ואלחמיד שעדין לא הבינו לאן הם הגיעו וצריכים עדין להעלות את הרמה, מליקסון מתחילת המשחק הוא כמובן משהו אחר לגמרי משבירו או ברדה.
    ומעל לכל הגישה היא אחרת לגמרי, אתמול זה הרגיש גם במגרש וגם ביציעים שהראש בסלובניה לא משנה כמה ניסינו להתעלם מזה.

כתבתי לאבירם במהלך המשחק, שבלי הפרובוקציות של ערן לוי שהעירו את הקהל ואת השחקנים שלנו יש מצב שגם הייתם מנצחים אתמול, כי לפני הפרובוקציות הייתם טובים יותר והשער שלכם ריחף באוויר, אבל אחרי מה שקרה עם לוי הגישה שלנו השתנתה מאוד, גם אם מבחינת ההרכב היה חסר איכות ותיאום, עדין התעוררנו והיינו טובים יותר, בניגוד ל-30 דקות הראשונות ששם נתניה הייתה הרב יותר טובה.

6. yakov_y YNWA

@Sir Alex Ferguson
    אין קשר לכך שהגישה של ב״ש השתנתה בגלל שהשחקן מספר 1 בליגה נכנס למגרש ?
    דרך אגב, הייתם טובים יותר מדקה ה-30 ? באמת ?

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  7. עידן444 Member

אמרתי שהוא אכן נראה כמו החוליה החלשה והוא סומן לא מאתמול.
    הגול זה גול של כדורגל. לא איזו טעות קריטית. ברור שצריך להיות יותר קרוב ולא לתת לשחקן במרחק כזה מהשער להתפנות לבעיטה... אבל ראית איזו השתלטות של חלוץ אירופי ברמה גבוהה... יעשה את זה על עוד הרבה מגינים ובלמים בארץ.
    לגבי המגן השמאלי- אני הייתי רץ עם ניב שראל במקום להשאיל אותו. קובי מור בעיני לא מתאים. בינתיים נראה לי שהוא עדיין בסגל. רואה בו פוטנציאל לא רע. שחקן חזק, בנוי טוב. היה דומיננטי בנוער. חושב שהוא גם היה לא רע בהפועל הרצליה אחרי שעבר אליה בינואר במקום להמשיך לשחק כחריג גיל בנוער.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יחסית לשלושים הדקות הראשונות לדעתי היה שיפור גדול אצלנו, כי בשלושים הדקות הראשונות אתם הייתם בכמה דרגות טובים יותר. לאחר מכן אני חושב שהיה משחק שיווני עם יתרון קל לנו, אחרי ההרחקה היתרון שלנו היה בולט יותר. סך הכל היה משחק שיווני שהיה יכול ללכת לכאן או לכאן.

9. עידן444 Member

לדעתי היינו טובים יותר עד הרחקת השחקן. אבל לא משנה.
    אמרתי את שלי לפני המשחק. שחקנים רעננים ורעבים עלולים להיות יותר מסוכנים משחקני הרכב עייפים שהראש שלהם באמת במשחק הבא.
    למה אלה שקיבלו צ'אנס והראש שלהם דווקא אמור להיות רק בזה- נראו כפי שהם נראו? זו לדעתי השאלה העיקרית שצריכה להעסיק אתכם.
    זה ממש לא היה רק חוסר תאום. זה היה משחק זוועתי בסטנדרטים של שחקנים כאלה.

oFiRzZz ו-yakov_y אוהבים את זה.
  10. yakov_y YNWA

אתר ״דאבל פאס״ דיווח על כך ששראל הושאל לפני כשבועיים, אין לי מושג למה זה לא עבר באתר ההתאחדות. מה עם המגן השמאלי ששיחק בסיום העונה שעברה ?

בכל מקרה, הסגל ארוך מידי, עזריה/שראל/ירושלמי/טגה/לני/אלעד שחף/ג׳בראין בסגל הקבוצה, ברק בדש חייב לעזוב ברגע שיגיע חלוץ זר.

11. עידן444 Member

אם הייתם מנצחים את המשחק, משהו שבהחלט חששתי שיכול לקרות וראינו איזה כדור שטייל שם ברחבה... לדעתי זה היה שוד...

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  12. yakov_y YNWA

למשחק עם 19-9 לזכות מכבי נתניה באיומים לשער לא הייתי קורא משחק שיווני.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקבל לגמרי את מה שכתבת. יתכן שמהזווית שלי אנחנו היינו טובים יותר מדקה שלושים ועד ההרחקה (אחרי זה אין מחלוקת שאנחנו היינו טובים יותר אני מניח, בדיוק כמו שאין מחלוקת שאתם הייתם טובים יותר בשלושים הדקות הראשונות), ולך זה הרגיש אחרת. זה באמת לא היה יתרון משמעותי ויתכן שהרגשתי שאנחנו טובים יותר בהמשך המשחק פשוט כי בשלושים הדקות הראשונות הייתה רק קבוצה אחת על המגרש וזאת הייתה נתניה.
    מסכים לגמרי גם עם שאר הדברים שלך, אני לוקח מהמשחק את המחאות לקבוצה שלכם (אברהם ומוחמד מבחינתי היו ההפתעה הנעימה ביותר), ובעיקר את האכזבה משחקנים שקיבלו אצלנו את ההזדמנות ולא לקחו אותה בשתי ידיים.
    עם זאת, אני ממשיך לטעון שתיאום בכדורגל, לעלות עם שחקנים בעמדות המקוריות שלהם, אלה דברים מהותיים מבחינתי. דיברתי עם אבירם לפני המשחק, אחרי שראיתי את ההרכב שלנו, ואמרתי לו שיש לכם הזדמנות פז לנצח אותנו. מאז המשחק בית שלנו מול קריית שמונה בגביע, לא זוכר הרכב כל כך לא מתואם ומשני שלנו במשחק שלנו כשיש עדין על מה לשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏20/8/17
  14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשיש את ערן לוי על הדשא, שלפחות בשלושה או ארבעה מקרים ניסה להבקיע משלושים מטר ויותר מזה ושלח כדורמעל לשער אז צריך לקחת את הנתונים בהקשר הנכון.
    לדעתי בשלושים הדקות הראשונות רק נתניה הייתה על הדשא, בדיוק כמו שמהדקה ה-67 אנחנו היינו טובים יותר. בין הדקה ה-30 לדקה-67 היה לטעמי משחק שקול, אני חושב שאנחנו היינו טובים יותר באותם דקות גם אם לא באופן משמעותי, אבל מבין בהחלט אם לדעתכם אתם הייתם טובים יותר באותם דקות.

15. henry1 Member

עם ויקי כחלון אין לי בעיה. הבעיות שלו ניתנות לתיקון, הוא רק צריך לסדר טיפה את הראש, להיות יותר מרוכז ואחראי והכל יהיה בסדר. הוא יכול להיות מגן לגיטימי לחלוטין בשביל הרמה שלנו.
    בן צעירי כרגע לא מספק את הסחורה ומסתמן כחוליה החלשה בהנגה, אבל צריך להמתין להמשך.

כמובן שעם הרכב ראשון מלא של ב"ש, בביתה, היה לנו קשה יותר. אין בכלל מקום להשוואה בין התקציב שלהם לשלנו וזה בא לידי ביטוי בסגל המצוין שלהם. כל זר אצלם מהשורה הראשונה ויש להם ישראלים מצויינים. אלונה מוציאה סכומים דימיוניים ולדעתי גם מוזגמים ואנחנו לא שם.

הייתי רוצה לפגוש בנתניה את ב"ש בהרכב המלא שלה ולראות מה אנחנו שווים מולם. בנתניה לפחות, אנחנו יכולים להיות שווים להם ואני מקווה לראות עד אז חלוץ ברמה אצלנו, כי עם אחד כזה אתמול אולי היינו חוזרים עם 3 נקודות.

ערן לוי מתנהג והתנהג אתמול כמו מנהיג וקפטן. כולנו זוכרים את הקבוצה הנחמדה בירידת הליגה הקודמת, זאת שפירקו אותה על ימין ושמאל ובלי מנהיג על המגרש. זה לא יקרה השנה.

oFiRzZz, עידן444 ו-yakov_y אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.