מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yakov_y YNWA

@עידן444
    נכון מאוד, אני מסכים איתך ואתה סותר את עצמך.
    מכבי נתניה עם חלק קדמי מלא רק בלי דיא סבע הייתה מסתדרת, כנ״ל ליברפול, חלק קדמי מלא רק בלי מוחמד סלאח והיינו מסתדרים.
    אתה רשמת:
    ״יש קבוצות שתוציא מהן שחקן מרכזי אחד- והן נפגעות משמעותית ואף קורסות. ראינו אתמול דוגמה לאיך קבוצה מאוד חזקה באירופה נפגעת משמעותית כשהכוכב שלה יורד מהמגרש.״
    זה לא נכון, זה לא רק סלאח ורשמתי לך למעלה מה, איך ולמה.

דווקא בלי ואן דייק היינו מתפרקים אבל זה לא רלוונטי לכאן, במכבי נתניה לא סתם רשמתי שיש לנו בלמים לא רעים בכלל, לא בטוח שהייתי מביא בלם בקיץ, אנחנו יודעים להסתדר בלי חיסרון של ורגוץ׳/הוייבך וזה הוכח, הבעיה היא כששתיהם לא נמצאים אנחנו קורסים וזה לגיטימי, אני לא מכיר קבוצה בעולם שהייתה מסתדרת בלי 3 שחקני הגנה הכי טובים שלה (עלי מוחמד והתרומה ההגנתית שלו).

עידן444 אוהב/ת את זה.
  2. oFiRzZz Member

אתה צודק ולא צודק. היו משחקים גדולים ויפים בעידן רוני לוי .. אבל זאת לא הייתה השיטה וזו לא הייתה הדרך,
    פשוט היו כאלה. העונה פשוט נהנתי מכדורגל ברמה שלא נהנתי מנתניה שנים.

לגבי האם שווה את התבוסות או לא .. אז קודם כל - ברור שזה מאפיל על העונה המצוינת הזו אבל אם נדבר תאכלס - כלום
    לא נספר עד שאתה לא לוקח תואר. וכל עוד נתניה לא קבוצה שלוקחת תארים, אעדיף שתשחק ככה ומדי פעם תקבל בראש
    מאשר שתשחק מגעיל ותסיים מקום 2-3 (עטר). עונה בלי תואר היא עונה בלי תואר. אף אחד לא זוכר את הסגן של בר כוכבא.

עם זאת, סלובו וברדה לגמרי לא חפים מביקורת. יש לי עליהם ביקורת גדולה. הקבעון שלהם עלה לנו בהרבה נקודות העונה,
    והם יהיו חייבים להשתפר בניהול המשחק אם הם פעם ירצו להיות מאמנים גדולים.
    כרגע, הם מאמני ליגת העל טובים. בעצם, קודם כל הם מאמנים, באמת מאמנים, וזה כבר יותר ממה שיש לרוב קבוצות הליגה.

Maccabi Diamond ו-לירן אוהבים את זה.
  3. yakov_y YNWA

אני יכול רק לנחש:
    1. אני ושי ברדה כנראה היחידים ששמנו לב לכך שאין לאברהם רגל שמאל בכלל, שחקן ברמה הזאת לא יכול לשחק עם רגל אחד, צמד המאמנים ניסו הרבה ניסויים בסיום העונה ויכול להיות שניסו לגוון את סגנון המשחק של אברהם.

2. למעט המחזור האחרון, קוגבנייה שיחק בקישור אז כנראה העדיפו שהוא יהיה בצד שמאל.

בקשר לקטע של החילוף, אתה כל כך צודק וזה כל כך מעצבן, הקיבעון שלהם לא רק בעניין הזה אלא בכללי מוציא אותי מדעתי.

4. עידן444 Member

שימו לב במצעד הבישולים איך קוגבנייה הוא יעד לכדורי עומק מפתיעים כשהוא מגיע מאחור לעומק וההגנה לא מוכנה אליו.
    גם אני חושב שהוא יותר שחקן התקפה מקשר 50/50 אבל אי אפשר לבטל את הערך המוסף שהוא מביא מהקישור.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yakov_y - אני חושב שהמחשבה שלך מתוחכמת מדי ושצוות המאמנים לא חשבו על זה, אחרת אני לא רואה סיבה לעשות את זה כשעוד יש על מה לשחק. אביב אברהם שיחק טוב מדי בצד שמאל מכדי שיעבירו אותו צד רק כדי שינסה ללמוד מהלכים חדשים. הנקודה שלך לגבי דידייה קוגבינייה נשמעת לי נכונה יותר.

@עידן444 - אני מניח שלהרבה שחקני התקפה שאוהבים לנוע לעומק יהיה נוח מדי פעם לבוא מהקו השני. אותי זה לא משכנע שזו צריכה להיות עמדת המוצא של דידייה קוגבינייה, שהראה בכל כך הרבה הזדמנות שככל שהוא מתקרב לשער של היריבה, ככה הוא נעשה יעיל יותר.
    אני מקווה שבעונה הבאה מייעדים לא תפקיד מרכזי, בלי קשר להאם ערן לוי ו/או דיא סבע נשארים.

6. yakov_y YNWA

@Maccabi Diamond
    בשני המקרים הם רק הזיקו למכבי נתניה והטיפשות שלהם עלתה לנו ביוקר.
    אין לי בעיה לניסויים בסגל אבל יש גבול שאתה אומר לעצמך זה לא עבד, לא עובד ולא יעבוד, עד מתי להתעלל בנו ? תנסה את אברהם כקשר ימיני, תנסה את אברהם מתחת לחלוץ אבל צריך לדעת מתי להפסיק.
    אם המקרה הראשון נכון אז זאת טיפשות ואם המקרה השני נכון אז זה כבר להתעלל ב-2 שחקנים.

אתה בפיגור 4-1 נגד הפועל ב״ש ומפקיר את החלק ההגנתי, לא מצליח להבין את זה.

7. עידן444 Member

לא הבנתי מה אתה מצפה?
    לרדת לבונקר ב 4-1 פיגור?

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא לרדת לבונקר, אבל כן להבין שנדרש שינוי מרחיק לכת כדי לנסות ולשפר אפילו במקצת את ההגנה. יש לשחק בונקר, יש לשחק הגנתי, יש לשחק התקפי ויש לשחק מופקר. באפשרות האחרונה בוחרים רק בדקות הסיום, כשכבר אין מה להפסיד, לא כתכנית משחק. מכבי נתניה נראתה כמו גנו שמנסה להיכנס לברכה של התנין כדי לנסות להכאיב לו. ברור הרי שהתנין יטחן את הגנו. בשני המשחקים נגד הפועל ב"ש התבוסה הייתה כתובה על הקיר כבר אחרי רבע שעה.

9. עידן444 Member

גם אני חושב שסלובו צריך היה לעשות התאמות(לפני המשחק. לא תוך כדי. לדעתי זה מגוחך לעשות חילוף הגנתי ולסגור משחק ב פיגור של 3-1 או 4-1 ואני מניח שגם היו מבקרים כאן יופי יופי מאמן שהיה עושה זאת) כשהוא עולה בהרכב כל כך חסר.
    בהרכב מלא סלובו הוכיח שהדרך שלו מוכיחה את עצמה מול כל קבוצה בכל מגרש(להוציא נפילה חד פעמים בטדי עם יכולת נוראית ולא אופיינית את הויבך).
    לדעתי יש כאן קצת בעייתיות בלבקר שיטת לחץ עם הגנה גבוהה אחרי שהיא עבדה מצויין מול כל קבוצה כולל ב״ש פעמיים(השער ניצחון נגד ב״ש הושג כאשר ההגנה יצאה גבוה ולחץ של אולסק על ראדי הניב חטיפה שהובילה לשער. דווקא כשירדנו להגנה ב״ש הגיע ל 2-3 מצבים הכי טובים שלה במשחק.
    אז לשנות ״כי זה נגד ב״ש״- לא, ואם זה מוצג כך אני חולק על זה.
    לשנות כי אין לך כלים- בהחלט כן.

הרי משה במשך חצי שנה תרץ כאן את ההרכב במחזור הראשון שהיו בו גורש, צדק, אוחנה, ברדה, פרהארט, אוגו יותר ממחצית, וובה בראון, מליקסון כמעט כל המחצית השניה, דור אלו- זה לא הרכב פחות טוב מהרבה משחקים אחרים שב״ש ניצחה בהם העונה.
    אז לשחק עם עאיישה ותירם, ואולסק שנראה כמו טגה ביום רע כבר חודש, וגולדנברג שאמור להיות המבוגר האחראי מבשל שער לב״ש ושכל חצי פנדל נשרק- קצת קשה לא להיות מובס ככה כשאתה מתעקש על שיטה- שבואו נזכור- נגד בית״ר, שעובדתית היא קבוצת התקפה הרבה יותר מסוכנת מב״ש- כן עבדה.

ממי שכל כך מבקר את ההגנה הגבוהה והרצון לראות כדורגל לוחץ ושליטה בקצב- הייתי מצפה שגם יבקר במשחקים אחרים. לא שזה פתאום מתפרק בגארבג׳ טיים של העונה.

אני רק רוצה להזכיר שמכבי נתניה אחת הקבוצות הבודדות שגרמה לבכר לחשוב. זה אומר הרבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. abcd Member

אז בסיטואציה מסוימת ולא מופרכת אנחנו בעונה הבאה בלי סבע, ערן, אולסק, גלזר ועמוס. יופי

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

@עידן444 - זה שהשיטה הזו עבדה ברוב משחקי הליגה, לא אומר שצריך ללכת אתה באש ובמים בכל משחק. השיטה היא אמצעי, לא מטרה. היא כלי שאמור לשרת את הקבוצה ולאפשר לה לנסות ולהשיג את התוצאה המיטבית במשחק נתון.
    כל הכבוד למכבי נתניה שגרמה לברק בכר לחשוב. לא מזלזל בזה. חבל רק שחשיבה לא הייתה מנת חלקה של מכבי נתניה כשהיא גם נדרשה לחשוב.

12. עידן444 Member

חשיבה יש כל הזמן.
    יש כאן גישה קצת בעייתי שמתאימה לברצונה ולא לשחקנים שעלו אתמול מהנוער או הגיעו בינואר מארה"ב וכמעט לא שיחקו...
    אני לא יודע כמה היא הולכת להשתנות. צריך קצת יותר גמישות.
    אבל הגמישות הזו אולי תביא לכך שתובס פחות, או לא תובס בכלל, אבל גם לא תנצח משחקים גדולים עם כדורגל כפי שראית נגד בית"ר, הפועל חיפה, ומכבי ת"א.
    אתה קונה? אני לא סגור על זה.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  13. abcd Member

אני חושב שזה לא שחור או לבן. יש הפסדים כמו ה-4-1 בטדי שניסית, תקפת ולא הלך. מצד שני יש לבוא ולהזמין שחיטה כמו נגד ב״ש בבית. ההגנה לא תפקדה שם מהשניה הראשונה, אז במצב כזה לבוא ולהוציא קשר אחורי כשיש עוד יותר מחצי שעה לשחק? זה מבחינתי שקול לזה שהיו אומרים לעמוס להתחיל לעלות בקרנות. יש לשחק התקפי ויש להיות מטומטם

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מתייחס לקבוצת כדורגל כאל רובוט שמתוכנת לעשות פעולות מסוימות בלבד ושאינו מסוגל להגיב לנסיבות.
    למה העובדה שהקבוצה שיחקה נהדר נגד הפועל חיפה אי שם בסיבוב הראשון צריכה לשנות לצוות המאמנים כשהם מכינים את הקבוצה למשחק אחר, נגד יריבה אחרת, עם יחסי כוחות אחרים ועם מצב מנטלי שונה?
    בכלל, מה המשמעות של להתכונן למשחק אם בעצם עושים בדיוק את אותו הדבר, לא משנה היריבה, המגרש, יחסי הכוחות, הכושר, המצב המנטלי?

15. עידן444 Member

אני מדבר על גישה והכנה למשחק כרגע. לא שינויים תוך כדי משחק.
    זוכר את המשחק נגד בית"ר בסיבוב השני? כל מי שדיברתי איתו לפני המשחק הזה היה בטוח שהולכים לעשות מאיתנו קציצות.
    הגעת אחרי 5 או 6 משחקים ללא ניצחון. עפת מהגביע כמה ימים קודם. נראית נורא גם שבועיים קודם בסיבוב הקודם בחדרה. נראית נורא נגד מכבי פ"ת. חטפת את השלישיה נגד מכבי ת"א. ניצלת בנס מהפסד לרעננה. ואפילו נגד אשדוד הצלחת לחרבן את המשחק ולצאת תיקו ועוד אמרו שזה בזכות השופט.
    אפשר להגיד שזה המשבר הכי גדול שהיה לנו העונה.
    ואתה מגיע נגד בית"ר אחרי כל הפאשלות האלה, עם תירם והויבך בתקופה די רעה, מול הקבוצה עם ההתקפה הכי טובה בארץ- מה אתה עושה?
    מה שסלובו עשה זה לבוא, בלי פאניקה, ולשחק את המשחק הרגיל שלך, ושיחקנו את אחד המשחקים הכי טובים שלנו העונה לדעתי.

לשיטתך, המצב המנטלי גרוע, ההגנה שלך בתקופה רעה, מולך יש קבוצה בכושר נהדר עם התקפה קטלנית שנתנה לך רביעיה בסיבוב הקודם, תבין את מקומך, ותתכונן בהתאם- כלומר- תעשה התאמות, תשחק זהיר, תחשוב יותר איך לסגור אותם ואיך לא לקבל במקום איך לנצל את זה שגם להם יש בעיות בהגנה...
    האם היית רואה את אחד המשחקים הטובים שהיו העונה ככה? כנראה שלא.
    לזה התכוונתי. בדיעבד זה קל לבוא ולהגיד מה היה צריך.

נערך לאחרונה ב: ‏30/5/18
מצב נושא:
הנושא נעול.