מכבי נתניה 2012/3: יורדים לליגה השניה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏6/7/12.

1. Big Virgil Member

שלום לכל החברים אוהדי נתניה,
    בתור אדם שגר יחסית קרוב לנתניה, תמיד הייתה לי סימפטיה לקבוצה ונהנתי לבוא למשחקים בקופסה, רציתי לדעת למה כיום הקבוצה לא משחקת באיצטדיון קצת יותר נחמד וידידותי לאוהד מאיצטדיון רמת גן? והאם יש תאריך למעבר לאיצטדיון החדש? כי אם לדוגמא המשחק היה משוחק בפ"ת כנראה שהייתי מגיע למשחק,אבל להגיע לראות משחק ברמת גן ש4\3 ממנו ריק זה פשוט חויה לא נעימה לצופה הפשוט.

ב. המשחק כמובן היה די מאכזב במיוחד בגלל שגם מכבי נראו לא משהו בכלל, היה נראה שלמרות שמכבי לא באמת מפתחת התקפות מסוכנות, כל מה שמעניין את נתניה זה הגנה, וגם כשכבר יצאו להתקפה היא הייתה איטית ולא מדויקת. שבחון כשיכנס לעניינים יכול לנהל בצורה טובה את המשחק,צריך לתת לו את הזמן כי כישרון ויכולת יש לו. השוער החדש נראה מבטיח כרגע ויכול להיות נקודת אור רצינית מבחינתנו אם באמת השנה ילך יותר קשה מהשנים הקודמות.

2. abcd Member

אני מסכים איתך שטל בנין נכשל בבניית הקבוצה. יש לו נסיבות מקלות אבל בשורה התחתונה אנחנו קבוצה בינונית במקרה הטוב. כל גול שלנו העונה יהיה בגדר חצי נס.
    אבל אני גם חושב שלזכותו ייאמר שמהסגל הלא טוב שהוא בנה הוא מוציא לא מעט. הרי אם שבחון והשופט היו יותר ערניים היינו היום עם 4 נקודות.

המגינים שלנו גרועים מאוד וטופי רק נהיה יותר גרוע משבת לשבת שזה עצוב. לחשוב איזה תקוה היתה ממנו במשחקים הראשונים. למרות זאת אני חושב שהיה נכון מאוד לעלות איתו בעמדה שהוא היה, במשחקים כאלה שאתה חייב לסגור ולחכות למתפרצות אתה צריך קשר שלא יחזיק את הצד דקה 40, אין אף שחקן אחר שהיה מסוגל לבצע את התפקיד הזה אתמול(שריקי או עומר פרץ היו יורדים לסגור את המגן?). טופי הוא לא רק השחקן הכי מהיר בקבוצה הוא גם היחידי שמהיר ולא יכולנו לוותר עליו במשחק שבנוי על מתפרצות. נכון הוא היה נוראי וחירב את רוב הנסיונות האלה אבל אני חושב שבלעדיו גם למעט מצבים האלה לא בטוח שהיינו מגיעים.

אני מקווה שהוא יפתח גם בקרית שמונה, שם זה אפילו עוד יותר חשוב כי מי שעושה להם את רוב ההתקפות זה גבאי ושטרית לבד עליו ייגמר באסון..

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא אולי השחקן המהיר בקבוצה בלי הכדור, אבל יש לו הובלת כדור גרועה, כך שאני בטוח שאם יעשו מבדק לכל שחקני הקבוצה לגבי מהירות עם כדור, הוא יגיע בין האחרונים. הצרה הגדולה איתו היא שכל המהירות שלו לא שווה הרבה, כי הוא לא יודע לנוע למקומות הנכונים ועד שבטעות הוא נמצא במקום שכזה והוא מקבל את הכדור, זה נראה כמו במצב שבו הוא היה ברחבה לבד ולא הצליח להבין מה הוא רוצה מעצמו עד שבאו שלושה שחקנים וסגרו אותו.
    טוברנו פינס הוא דוגמא לחולאי הגדול ביותר של הכדורגל הישראלי ברמה המקצועית: זרים שלא עולים בשום מאפיין של המשחק על שחקן נוער.אין בו כלום. המזל הגדול שלו שבעונה החולפת שיחק כאן ליאור ראובן והעונה משחק כאן אורי שיטרית, אז ליד שני המונגולים האלה האתלטיות שלו גורמת לו להראות שחקן כדורגל. בכנות, אני לא חושב שהוא ראוי להיקרא כך והלוואי והייתה לי את האפשרות לנהל שיחה עם טל בנין בארבע עיניים כדי לשאול אותו בעבור מה טוברנו פינס מקבל את החולצה משחק אחר משחק.

4. מכבי.קריית גת Member

שמעו אני רואה 15 שנה משחקים בליגת העל והלאומית שלנו ולא נתקלתי בזר כזה גרוע כמו הטופי סלק הזה שנתניה הביאו.
    לא הבנתי מה הוא שיחק קשר בצד או מגן בכל מקרה מסורבל איטי לא מבין תמשחק שלא יודע אפילו להרים כדור.
    בושה וחרפה שהמאמן בלוף טל בנין לא רואה את זה..

5. Number 8 Member

אבירם, כמו שאמרתי לי אחרי שניצחנו - "טופי עוד מחפש את הכדור ברחבה".
    זה אומר מספיק.

6. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

מישהו יודע למה הכינוי שלו הוא דווקא טופי? זה שם מחייב. שישנו למתושלח או משהו בסגנון...

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בראיון שהיה איתו הוא ביטא את הכינוי שלו וזה נשמע Tuffee ולא Toffee. על כל פנים, חבל להרחיב עליו את הדיבור. עוד שחקן זר הזוי שצריך לקוות שלא יהיה חלק מהכדורגל שלנו בעונה הבאה.

8. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אני זוכר שעונה שעברה הוא הציג יכולת לא רעה ולעתים טובה במספר משחקים...

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעונה החולפת, כשראובן עטר הציב אותו כבר במשחק הראשון כמגן שמאלי, הספיקו לי כמה דקות של צפייה כדי להבין שהוא לא מגן שמאלי. לאחר תקופה מסויימת הוא עבר לשחק בכמה תפקידים בקישור, אך בכולם נכשל, עקב חוסר טכניקה. מגן ימני היא העמדה שבה הוא יכול לבוא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר, אלא שגם שם הוא במקרה הטוב שחקן בינוני. מדי פעם הוא יצליח באמצעות המהירות לצלוח מסע חילוץ כדור, אך לא מעבר. עם כל המהירות שלו, אין לו משחק קו או יכולת הובלת כדור. מול קופס הוא קיבל כמה פעמים את הכדור וסגר אותו החלוץ הגמלוני של הפינים. כל מגן נורמלי מזמן היה לוקח את הפיני לטיול על הקו, אלא שהוא העדיף לקחת צעד אחורה ואז למסור אחורה, שזה בעצם כל הכדורגל שלו. מיותר לציין שהוא מפסיד כל מאבק גופני על כדור ושאין לו חכמת משחק בגרוש.

שחקן זר חייב להביא איתו ערך מוסף. לטוברנו פינס אפילו אין יסודות של כדורגלן והוא ברמה נמוכה מזו של השחקן הממוצע הישראלי. חבל על הכסף, הזמן והמסגרת המקצועית שהוא גוזל מכדורגלן ישראלי שיכול להיות בינוני במקרה הטוב בדיוק כמו הסורינמי.

נערך לאחרונה ב: ‏10/9/12
  10. abcd Member

אחרי שנרגענו כמה דברים על המשחק...
    1. האם סופסוף יש למכבי נתניה הגנה? 270 דקות, שער חובה אחד וגם הוא ממתפרצת. עוד משחק מעולה של קרופניק שהצטרפו אליו עידו לוי הכמעט חסר טעויות(הגנתית שימשיך ככה, רק להיזהר עם הפסים הלא מדויקים) וסנאמו עם 2 הצלות ענקיות. טופי מראה שהגנתית נטו הוא סביר ואני עדיין לא סגור שצריך לוותר עליו בשביל שומוביץ'. שטרית היה הפחות טוב אבל עדיין ציפיתי ליותר גרוע לפני המשחק ובהתחשב בעובדה שהוא על הקו הפעיל של ק"ש.

2. אמרתי את זה כבר ואני אגיד עוד פעם. בנין לא בנה את הקבוצה טוב, אין לנו שחקן כנף אחד לרפואה וזה מקשה עלינו מאוד אחרי שנים שזה היה החלק החזק שלנו. מצד שני, למרות כל המגבלות האלה הקבוצה משחקת טוב, באה לתקוף גם אצל האלופה וטוב שבמשחק של 1-0 היינו בצד המנצח. החילופים היו בזמן(בניגוד למישהו שאימן אותנו בעבר) וגם ההרכב.

3. בהמשך ל-2 ההתקפה שלנו בינונית מינוס וניצול המצבים עוד יותר גרוע. אחמד אולי קצת כועס או חסר בטחון שהביאו לראשונה בתקופתו חלוץ נוסף ולכן הוא מקפיד באופן שיטתי להתעלם ממנו. האנוכיות שלו חייבת להיפסק כדי שנתן עונה טובה. עד הגול שלו "המלצתי" לבנין לשקול שוב את המקום המובטח שלו בהרכב. אני עדיין חושב שהוא פתח רע מאוד את העונה.

4. כל פעם אחרי שדופקים אותך שופטים אומרים ש"פעם זה לטובתך ופעם לרעתך" ובאותו זמן זה נשמע לך המשפט הכי מטומטם בעולם. שבוע אחרי זוועת וקסברגר עושה רושם שזאטמה פסל שער חוקי לק"ש דקה 90. אם כל פעם שבוע אחרי ששופט ייקח לנו נקודה יבוא שופט ויחזיר 2 אני מרוצה..

בשבוע הבא משחק קשה מול ב"ש שהיא אחת הקבוצות השמחות על יציאתה לפנסיה של הקופסא. אפשר להגיד שזה מבחן ראשון שלנו, משחק "בית" מול קבוצה בסדר גודל שלנו. ניצחון אולי ייתן את הגושפנקא שצריך לרדת מבנין ושהוא יודע מה הוא עושה, הפסד וחזרנו שבוע לאחור.

נערך לאחרונה ב: ‏15/9/12
  11. Ice Cream חסה

קשר-חלוץ קונגלזי בן 29 בשם סרג' לופו בוניילי (Serge Logo Bogneli) ממאזמבה הקונגלזית יושאל למכבי נתניה עד סוף העונה כמעט ללא תמורה (הקבוצה הקונגלזית גם תשלם את שכרו) במסגרת איזה שיתוף פעולה בין המועדונים.

לא מריח שחקן ענק...

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

השחקן עבר שתי פציעות קשות בשנתיים האחרונות וזה מה שעשוי להכשיל אותו. לפי הדיבורים שיש סביבו במועדון, אם יצליח לשחזר את היכולת שלו מלפני הפציעה, הוא יהיה שחקן מוביל בליגה. הוא שחקן שיכול להוסיף לנו המון, בעיקר מהירות ולכן באפס עלות אין סיכון, אלא רק סיכוי. במידה והשחקן יצליח במכבי נתניה, כנראה שבשנים הקרובות יגיעו לכאן שחקנים נוספים.
    כרגע עדיין לא ברור איך תהיה חלוקת קבלת התשלום באם השחקן ימכר בעתיד.

13. Ice Cream חסה

איפה הוא כבר הצליח? בליגה האוגנדית והקונגלזית?
    ואני מבין שהוא שייך במלואו למאזמבה הקונגלזית, כך שאלא אם הוא יימכר בינואר (כמו דודו ביטון בהפועל פתח תקווה) לא נראה לי שתרוויחו עליו כסף. רק מה הסיכוי בכלל ששחקן בן 29 שמשחק בנתניה יימכר? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

14. yakov_y YNWA

אין דבר שיותר מצחיק אותי מלראות את ראובן עטר ואמיר אדרי במכבי חיפה.
    כל העונה שעברה ביקרנו אותם וחברי הפורום פה (דגש על אוהדי מכבי חיפה) ביקרו אותנו בחזרה ועכשיו הם מקבלים את התשובה על האוברטידיים האלה.
    ראובן עטר לא בלוף אבל לא מאמן ענק כמו שחשבו פה בארץ ואמיר אדרי זה האוברטייד הכי גדול שקיים.
    מסתבר שצדקנו לאורך כל העונה שעברה בקשר לשתיים האלה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

15. abcd Member

יששש איזה נצחון, מודה שלא האמנתי שזאת תהיה התוצאה! אבל מספיק לדבר על חיפה - אשדוד... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

אין לנו דרבי והמשחקים נגד ב"ש הם הדבר שהכי דומה לזה(מבחינת הלחץ והיריבות, כבר שנים לא מבחינת התפאורה).
    מחצית ראשונה באמת טובה שלנו, מאוד שמחתי על השער של שריקי שבאמת רואים כמה הוא משקיע כל משחק גם אם לא תמיד זה הולך. חטיב עדיין בינוני ומטה וגם יש לו כושר למחצית בקושי אבל אולי הבישול היפה היום יכניס אותו יותר לעניינים.
    סבע כבר הזכיר את סבע של העונה שעברה ונתן בישול ענק לשבחון שנקווה שהשער יכניס גם אותו לכושר טוב. היה מעולה במשחק הבית נגד קופס ומאז לא ראינו ממנו הרבה.

מחצית שניה כבר הרבה פחות טובה, ירדנו אחורה מאוד מוקדם אבל הצגנו משחק הגנה טוב וחוץ מאיזה בעיטה חופשית של ברוכיאן לא עמדנו בפני סיכון ממשי.

הפתיע לטובה טופי שנתן משחק הגנתי טוב למעט טעות אחת במחצית שניה אבל נסלח לו על זה. היה גם מעורב בשער הראשון וכמעט בישל לשריקי צמד(מה שכמובן לא נכנס לתקציר המביך של ערוץ הספורט).

לעומת זאת, שטרית ממשיך ביכולת הנוראית שלו וגם היה אשם בשער של ב"ש. כל עוד עומרי לא חותם אנחנו בבעיה קשה בעמדה הזאת. אני מניח שבן הרוש נכנס היום כי עידו לוי נפצע והוא גם היה לא רע אבל ממש לא אהבתי לראות אותו משחק.
    כמו שהזכיר אוהד ב"ש בדיון המחזור, היה הרבה מקום פנוי היום בשער 3 והוא היה יכול להשתלב יופי. מכבי נתניה זה לא חוג. אם הסיטואציה הזאת לא תיפסק איתו עוד שנה בדיוק יהיה אותו סיפור עם עידו לוי.

נערך לאחרונה ב: ‏22/9/12