מכבי נתניה 2012/3: יורדים לליגה השניה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏6/7/12.

1. Ice Cream חסה

נתניה לא מוכרת את מוגרבי, הוא סיים חזוה והיא יכולה לקבל עליו דמי השבחה. השאלת סלליך זו "מחווה" של שחר. לא נראה לי שהוא ייתן עליו אופציית רכישה, מדובר כנראה בשחקן הכי מבטיח בליגה, ועוד קיצוני ימני- לא משהו שגדל בישראל כל יום.

לא יזיק להיערך אז בהתאם למצב ולשפר את מחלקת הנוער. בתור קבוצה מאותה עיר של טוברוק לא אמורה להיות לכם בעיה להעביר משם כשרונות חופשי, או לפחות ליצור הסכם איתם (כמו עכשיו על צלישר וגבאי)- אבל שלא תגידו שלא הזהרתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

2. abcd Member

אין מילה שגורמת לי לסמטוחה בקיבה כמו המילה "מחווה"...
    המחווה היחידה ששחר עושה היא לעצמו ואין עם זה בעיה אגב רק שיפסיקו להציג אותו כאמא תרזה של הליגה.
    מוגרבי בלי חוזה אבל יש סעיף שנתניה יכולה להשוות כל הצעה שהוא מקבל מה שנותן לנו קצת יותר כח במו"מ מאשר במקרים אחרים.

ואם היית יודע כמה אייזיקוביץ' שונא את נתניה היית מבין שזה ממש לא פשוט "להעביר משם כשרונות חופשי".

3. Ice Cream חסה

בגלל זה גם שמתי אותה במרכאות.

כל שחקן נוער בלי חוזה אפשר להעביר חופשי בתוך העיר, אם כמובן מדובר בבחור נתנייתי, וגם כל שחקן עד גיל 15 (גיל שכבר אפשר לזהות בו את הכישרון) להעביר בלי תמורה, או להכניס להסגר של חצי שנה שחקן מוכשר לקראת הקיץ. אבל הנה התחיל עכשיו שיתוף פעולה ביניכם, עכשיו מתברר שגם חן עזרא הגיע מטוברוק- כך שתלמדו לנצל את הגדולה שלכם ולרכוב על טוברוק. אתה יודע כמה כישרונות אנחנו (כן, אני אישית) הצלחנו להעביר מהפועל ירושלים? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

4. henry1 Member

כן, לא דייקתי במונח, הכוונה לדמי השבחה.

5. Yellow Hell - מכבי נתניה Member

מבחינתי אם אפשר לתת את מוגרבי ראש בראש תמורת סולליך זו עסקה אדירה למכבי נתניה. לסולליך יש פוטנציאל הרבה יותר גדול לפי מה שראיתי ממנו בהפועל עכו בשנה שעברה ומוגרבי גם ככה לא רוצה לשחק במכבי נתניה. אז בשביל מה להחזיק שחקן בכח?

6. katamoni Member

לא יודע אם שמתם לב אבל אפשר להגיד באופן רשמי שהתלבושת הראשונה של נתניה העונה היא בצבעים לבן/אפור:

https://plus.google.com/photos/100126048822...=CLC-r8qs0O3-KA

אפילו הסמל בצבע לבן - אם שמתם לב כל המשחקים שלהם שוחקו בתלבושות הלבנות מלבד נגד קופס במשחק הראשון וגם זה היה בגלל שגם הצבע של הפינים הוא צהוב שחור והם באו לארץ עם הסט הלבן שלהם.....
    בנוסף, מי ששמע את יונתן כהן בתחילת השידור מול הפועל דובר על כך שאלה יהיו המדים הראשונים העונה.

מקווה מאוד שזה נכון והצהוב שחור יהיה שייך לקבוצה אחת ויחידה: בית"ר ירושלים!

נערך לאחרונה ב: ‏18/8/12
  7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

התלבושת הצהובה-שחורה צפויה להגיע עד מחזור הפתיחה מול הפועל חיפה. התלבושת הלבנה-אפורה שרואים כרגע זו תלבושת החוץ מהעונה שעברה.
    היה נסיון שלא צלח עם JOMA, לאחר שהם הודיעו שאין ביכולתם להלביש את כל קבוצות המועדון, אז חזרו ל-DIADORA ומשום כך העיכוב.

Yellow Hell - מכבי נתניה - סינטיהו סלליך לא יגיע למכבי נתניה מבלי שתהיה לה את האפשרות לרכוש אותו בתם ההשאלה. זו החלטה חד משמעית של הנהלת הקבוצה. הסיפור עם פירס מוגרבי הוא בעיקר "למען יראו ויראו" ליתר הצעירים, ביניהם עידו לוי ועמרי בן הרוש, שמסרבים לחתום על חוזה חדש. לעידו לוי יש עוד שנתיים לחוזה, אז בינתיים הוא משחק, אבל עמרי בן הרוש עושה שרירים וכבר קיבל הודעה שהוא לא יראה ולו דקת מגרש אחת עד שהוא לא חותם על חוזה חדש. נראה איזו קבוצה תרצה בו לאחר שנה שלמה שהוא לא שיחק בה ולו דקה אחת.

נערך לאחרונה ב: ‏18/8/12
  8. katamoni Member

תירוץ עלוב.....

עדיין יש להם סט צהוב שחור והם בוחרים לשחק עם מדים לבנים.

מקווה שזה יישאר כך כל העונה!

9. Ice Cream חסה

אני מחזק כל קבוצה שתדרוש מהשחקנים נאמנות או אכפתיות כלפיה, אבל היעדרותו של עומרי בן הרוש לא תיצור לכם חור רציני בהגנה שיגרום בסוף ליותר הפסדים כספיים על איבוד מקום למשל, מאשר הכסף שתרוויחו עליו אם הוא יימכר?

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

עמרי בן הרוש הוא אחד הבלמים הטובים בליגה, אבל זה לא שאיתו ניקח אליפות ובלעדיו נרד ליגה. מכבי נתניה עושה מאמצים כבירים להיצמד לקבוצות הגדולות בישראל ולשם כך הייתה מוכנה לקחת הימורים כלכליים לא קטנים. חרף עובדה זו, שחקנים לא היססו להשתין עלינו בקיץ האחרון, תוך כדי שניצלו את הלב הגדול של האוהדים שאהבו אותם בכל נשמתם.
    שחקנים עברו ויעברו בין מועדונים, אבל מה שחן עזרא ופירס מוגרבי עשו בקיץ האחרון, זה בלתי נסלח. לפזר הצהרות על חשבון הלב המדמם שלי רק כדי לארגן עוד סעיף בחוזה מול מכבי חיפה, זה שפל ואת המעט שאני יכול לעשות כדי לגרום להם להרגיש רע, אני אעשה מכל הלב.

אני יכול להעיד על עצמי שכבר אין לי רגש לאף אחד. הבא בתור יהיה עידו לוי. עד היום היינו נחמדים מדי. עכשיו הגיע הזמן לדאוג לעצמנו.

11. abcd Member

מה אפשר להגיד כבר על הבושה אתמול..
    1. מזל שהראש של היריב היה ביום שני אחרת התוצאה היתה כפולה, אני בטוח שבמשחקי אימון של גרסיה נגד הנוער יותר קשה לו.

2. 4-3-3 או 4-2-3-1 או לא יודע איך קוראים לזה, אולי די?! אני מודה שבהתחלה זה נשמע גם לי שיטה מבטיחה. דימיינתי את שריקי וחטיב(וברגעים של אשליות גם את פיראס) שורפים את האגפים את שבחון ודג'אני(נו תחזור כבר!) מנהלים את המשחק ואת סבע כרגיל במקום הנכון. מה בפועל? איכשהו עומר פרץ הפך לשחקן הרכב, שריקי שלא באשמתו כבר לא כזה מהיר(אם בכלל היה אי פעם), שבחון לא יכול לבד ובכלל נוטה למצבי רוח וסבע עדיין חלוד. הגיע הזמן לעבור ל-4-4-2. זה לא יהפוך אותנו לברצלונה ב' אבל אולי לפחות עם שני גולרים באמצע דברים יקרו כי אתמול גם אם היינו משחקים נגד הסדרנים לא היינו בועטים לשער.

3. אורי שטרית. מה? למה? איך? לא גדלת במכבי ת"א? לא היית חלק מקבוצת צמרת בק"ש וסכנין? מה אתה חותך לאמצע כל הזמן? איפה טל מעבי כשצריך אותו..

4. שאלוהים יעזור לנו לעבור את הפועל חיפה בשלום כי אחר כך מכבי ת"א-ק"ש-ב"ש אני לא יודע איפה נביא נקודות.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדרך כלל אני רושם דגשים אחרי המשחק, אבל אחרי מה שהיה אתמול, אין שום דגש. הכל רע, הכל חרא, הכל גועל נפש. משחק כזה אני לא זוכר בשום שנותיי כאוהד ושאף אחד לא יגיד שזה רק גביע הטוטו, כי גם באימון הקליל ביותר של מכבי תל אביב לא היה להם כל כך קל. אשכרה לא הצלחנו לחבר 3-4 מסירות יותר מפעמיים במהלך 90 ומשהו דקות. איך אפשר בכלל לפתח משהו שיש לנו שני שחקני קו כל כך איטיים וצמד קשרים אחוריים שלא מסוגלים לתת מסירה אחת קדימה?

אני מקווה שבשורה אחת יצאה מהמשחק והיא שעמית שומוביץ' יקבל הזדמנות באגף ימין במקומו של טוברנו פינס. לפני שבועיים טענתי שיש לנו את צמד המגינים הגרוע בליגה. אני חושב שהוא אפילו הגרוע מבין שתי הליגות הראשונות. אין לנו מגן שמאלי בינתיים, כי אורי שטרית זוועת עולם ואני לא יודע אם טל בנין יהיה מסוגל להסתכל לו בעיניים אחרי שהאמין בו וקיבל ממנו בחמישה משחקים עד כה כמות חורים שישנם מגינים שלא יוצרים בקריירה שלמה.
    טל בנין בנה סגל חלש מאוד, במיוחד בחלק האחורי, שהוא מביך. יש לו סיכוי אחד להציל את עצמו - להאמין בנוער. אסור שעמית שומוביץ' יזוז מעמדת המגן הימיני עד סוף העונה והגיע הזמן שירין חסן יקבל הזדמנות בקבוצה הבוגרת. הוא בטוח יהיה טוב יותר מלאוניד קרופניק וזה גם ישרת את המאבק שלנו מול עמרי בן הרוש ועידו לוי.

נסעתי מעפולה עד פתח תקווה בהסעה של אוהדי מכבי תל אביב רק כדי לראות אותם עוברים 3-4 פעמים את החצי. אפילו להעיף כדורים לחצי שלהם ולשמור אותם במגרש לא הצלחנו. בושה כזאת לא חויתי מעולם.

נערך לאחרונה ב: ‏20/8/12
  13. abcd Member

"תצפה לגרוע ביותר ואף פעם לא תתאכזב" - כמה שהמשפט הזה מתאים להיום.

אחרי הזוועה נגד מכבי ת"א באמת שלא היו לי תקוות גדולות מדי והייתי די בטוח שאנחנו הולכים להמשיך להראות את אותה יכולת. זה אמנם היה נכון ב-20 דקות הראשונות אבל מאז למרות משחק לא מבריק שלנו די שלטנו בקצב המשחק. הפועל חיפה למרות שלישיית החלוצים שלה לא סיכנה את השער בכלל ודווקא אנחנו שהצגנו את החלק ההתקפי האיטי בליגה היינו קרובים כמה פעמים לכיבוש.
    דג'אני הוכיח שאין קבוצה בלעדיו, פשוט מהקשרים האחוריים הטובים בליגה ולמזלנו אולי השחקן הכי אנדרייטד, אלוהים יודע איך רובן רודף אחרי מוגרבי כשיש לו 30 שחקנים בעמדה שלו אבל על דג'אני הוא אפילו לא חושב. בכל מקרה מי אנחנו שנבוא בטענות...
    סבע המשיך להיות חלש ולמרות ששריקי גם לא היה בשיאו שמחתי לראות אותו עולה סופסוף בהרכב. היה כיף לראות את רונן גבאי ג'וניור נכנס ומוסיף קצת התלהבות וכבר היינו בדרך לחניה קצת יותר מרוצים מאיך שבאנו.

ואז הגיע שבחון......WTF?!?! תעצור כדור ותשאל את קאלה איפה הוא רוצה את זה, מה זה הבעיטת רוגבי הזאת? אינעל העולם אי אפשר פעם אחת לצאת מרוצים? לא ביקשתי נצחון אפילו, בסך הכל לא להגיע למצבים האלה דקה 93 שרק מתסכלים לך את כל השבוע.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/8/12
  14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

:aa1: ירדן כהן יחזור למכבי נתניה, לאחר שטל בנין החליט שיהיה חלק מהסגל בעונה הקרובה.

http://msc.walla.co.il/archive/1291915-5.Xxx
    (האיש מימין).

אני חושב שטל בנין החליט כך לאחר שראה שעלי חטיב הוא שחקן הכנף היחידי שלנו שמסוגל לפתח מהירות, הוא החליט לתת הזדמנות לירדן כהן. כזכור, ראובן עטר החליט בעונה החולפת כבר לאחר מחזור הפתיחה שירדן כהן לא בשל מבחינה גופנית לשחק בליגת העל ולכן השחקן הושאל להפועל נצרת עילית. כולי תקווה שהשנה הזו הטיבה עם ירדן כהן ושהוא יוכיח את עצמו במידה ויקבל הזדמנות. אנשים שראו אותו באימונים אומרים שהוא יכול להיות כמו איתי שכטר ו"הולך עם הלב".

נערך לאחרונה ב: ‏29/8/12
  15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דגשים לאחר הגועל נפש שהיה מול מכבי תל אביב:

א. בתחילת העונה טענתי שיש לנו את צמד המגינים הגרוע בליגת העל. לאחר כמה שבועות תיקנתי את הניסוח וטענתי שיש לנו את צמד המגינים הגרוע מבין כל מגיני שתי הליגות הבכירות. טוברנו פינס ואורי שיטרית הם תמצית כל הגועל נפש שיש במגן הישראלי. פעם אחת אפילו הם לא פרצו על הקו, כל הקשתה לרחבה עפה לעזאזל, שחקנים עוברים אותם כאילו הם לא קיימים והם אפילו לא מסוגלים לעצור כדור. אם את כל זה הם לא מסוגלים לספק, אז בעבור איזו תכונה טל בנין מעניק להם פעם אחר פעם את החולצה? זה יהיה בזיון גדול אם עמית שומוביץ' לא ימשיך לשחק כמגן ימיני.

ב. טל בנין בנה סגל גרוע, כשאיטיות היא מילתו הנרדפת, עם שחקנים שיכולים להיות טובים כשחקנים משלימים בלבד בקבוצות שרוצות להתברג בצמרת. היחידי שיש לו מקום בקבוצה שרוצה לזכות באליפות ואפילו להפוך במהרה לכוכב שלה הוא קובי דג'אני. עלי חטיב ועידן שריקי אולי יכולים להשתלב באחת כזו. כל האחרים הם שחקנים שלא בטוח שיספיקו למאבקי התחתית שצפויים לקבוצה.
    עומר פרץ, אחמד סבע ויוסי שבחון לא מסוגלים לרוץ. השחקן המהיר היחידי בהתקפה הוא עלי חטיב, אבל הוא רץ כמו חתול - מהיר למרחקים קצרים ואחרי כמה צעדים מרגיש שהוא צריך לאגור כוחות.
    אני מחזיק מטל בנין איש כדורגל, אבל בכל יום שעובר אני מאבד מהאמון שלי בו. זה רחוק מהציפיות שלי ואם אסתמך על הראויונות של טל בנין טרם התחילה העונה, "תהיה קבוצה צעירה, רעננה, רעבה ותוססת", אז היא רחוקה שנות אור גם מהציפיות של טל בנין. צעירה, עובדתית, היא לא. רעננה, רעבה ותוססת - הכל יחסי בחיים, כך שתלוי יחסית למה.

ג. לואיג'י סנמו עם תצוגה טובה נוספת. עושה רושם שהצלחנו איתו.