מכבי נתניה 07/08: לותר מתיאוס נחת בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ReL, ‏6/7/07.

1. itzik zohar #20 Member

וואלה ספורט אתר מאוד אמין, אני לא ראיתי כתבות שקריות שלהם ובכל מה שנוגע לכדורסל וכדורגל אני מחכה שהידיעה תתפרסם בוואלה ואחר כך מאמין שזה קרה\יקרה. הם בודקים בקיצור כל דבר כמה פעמים. אבל כך או כך לא נראה גם לי שמסיקה ישתלב בקישור של נתניה עם ריבוי הקשרים של הקבוצה, ולא הזכרתם פה את חן עזרא שהוא גם קשר לא רע והוא עוד יוכיח השנה

2. King Kenny Member

אני זוכר שלפני כמה עונות מסיקה שיחק קצת כחלוץ והוא לא רע בכלל.

3. Fabio Junior Member

אם אני לא טועה חן עזרא משחק בלם..
    ומסודי יכול לשחק מתחת לחלוצים וכקיצוני שמאלי, אבל לא כחלוץ http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx (לא שאני ראיתי אותו משחק כחלוץ...)

4. itzik zohar #20 Member

WTF?
    מהיכרות שיש לי עם הבן אדם, הוא מעדיף לפרוש מכדורגל מאשר לשחק בלם.
    חן עזרא זה כרסטיאנו רונאלדו (כמו בתפקיד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx )

5. King Kenny Member

אם אני זוכר נכון, מסודי שיחק חלוץ במכבי נתניה ברוב המשחקים והוא היה די טוב.

6. Fabio Junior Member

חן עזרא משחק כקשר, התבלבלתי בין שחקן אחר....

7. dsvetoy Member

מסודי שיחק קשר מאחורי החלוצים הוא אף פעם לא שיחק חלוץ!

8. dsvetoy Member

מכבי נתניה הפסידה הערב למיינץ במשחק אימון 1-0...
    הרכב ואירועי המשחק:
    ההרכב הפותח של מכבי נתניה: לירן שטראובר; קלמי סבן, לואיס מרין, עשהאל בן שבת, טל מעבי; מאוריסיו סוליס, זנו בונדאה, תמיר כהן; דלה ימפולסקי, אבודו אוקוצ'ה, איתי שכטר

דקה 6: תמיר כהן בועט 20 מ' מהשער, לפינה הרחוקה ממנו, הכדור עובר בסמוך לקורה.
    דקה 13: אוקוצ'ה מוכשל כ-20 מטרים מהרחבה. בונדאה מגביה את הכדור, אוקוצ'ה שכבר הספיק להתמקם ברחבה נוגח מצוין לפינה והשוער הודף את הכדור.
    דקה 14: כעבור דקה בלבד, הזדמנות מצוינת נוספת לנתניה, כשכדור ארוך נשלח לעברו של שכטר. שוער מיינץ יוצא אל הכדור ונראה כי משתלט עליו, אך שכטר חוטף, בועט מחוץ לרחבת ה-16 מ' בשמאל, אולם הכדור נהדף מקו השער ע"י ההגנה הגרמנית.
    דקה 20: פריצה של איתי שכטר באגף שמוציא כדור לאוקו'ה וזה תוך כדי סיבוב מדהים ברחבה בועט לשער, השוער הודף
    דקה 28: בונדאה מרים קרן לרחבה, תמיר כהן עולה מעל כולם, אך נוגח מעל המשקוף.
    דקה 31: התקפה מסוכנת של הגרמנים, אלכסנדר פטרסקי מרים לרחבה, אוליבר היל נוגח משבעה מטרים ליד הקורה של שטראובר.
    דקה 38: ימפולסקי מגביה מצד שמאל לרחבה, שכטר מקדים את המגן שלו ומלטף את הכדור בעדינות, הכדור חולף בסמוך לקורה.
    דקה 40: שוב התקפה מסוכנת של מיינץ ושוב זה אוליבר היל. היל מגיע למצב של אחד מול אחד מול שטראובר ומגביה מעליו, אך הכדור לא מדויק ויוצא החוצה.
    דקה 44: חילופי מסירות בין טל מעבי לתמיר כהן, כשהאחרון מוסר לימפולסקי על קו 16 המטרים, ימפולסקי פותח רגליים וזנו בונדאה שמגיע מאחור בועט חזק ושטוח, ליד הקורה.
    מחצית: 0:0

דקה 62: כדור חופשי למיינץ, אוליבר הוך מגביה לרחבה, דאוד זואייר נוגח לפינה ופנימה. 1:0 למיינץ.דקה 67: סבסטיאן רוזנטל נכנס במקום דלה ימפולסקי
    דקה 68: אדם וייר נכנס במקום טל מעבי
    תוצאת סיום: 1:0 למיינץ

9. ReL Member

לאור ההאכזבה ממספר המנויים שנמכר , מכבי נתניה החליטה להפסיק למכור את המנויים בסוף יולי. פשוט החלטה עלובה שמראה על חובבנות והחלטות שנלקחות על בטן מלאה.

10. תומר22 Member

למה החלטה עלובה? הבנאדם השקיע בעונה שעברה מכספו ומרצו למען הקבוצה והוביל אותה להישג חסר אדיר, כמוהו לא ידעו שנים בנתניה. ומה האוהדים עושים? מוחים נגד התנהלותו ואי חיזוק הקבוצה(נעשה בעונה שעברה הרבה רכש, אי אפשר לחזור על זה כל עונה, צריך קצת יציבות). קבוצה עם מסורת וקהל כמו נתניה צריכה למכור הרבה יותר מ-200 ומשהו מנויים, גם בעונה בה הקבוצה נלחמת בתחתית ועל אחת כמה וכמה אחרי עונה גדולה.

כשיאמר הגיע היה חשש שמדובר במגלומן עם שיגעון גדלות. עם הזמן מתברר שדווקא אצל אוהדי נתניה שיגעון הגדלות הוא רציני יותר. במקום להעריך את השפיות הכלכלית שהוא מכניס לקבוצה(נכון, נעשו כמה טעויות, אבל אין היסחפות) האוהדים הולכים נגדו, וחבל שכך.

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה כיף לחזור ולכתוב כאן. יאללה, יש הרבה על מה להגיב.

קודם כל, אני רוצה להתייחס באופן כללי לעונת המלפפונים הזאת. התאכזבתי. מכבי נתניה לא התמודדה על שום שחקן ישראלי מהדרג הראשון והתירוץ לפיו שוק השחקנים הישראלים דל, הוא לא מהווה תירוץ, כיוון שקבוצה שמסיימת במקום השני, צריכה לפחות להיות תחרותית יותר בעניין החתמת שחקנים ומכבי נתניה לא נראתה כמו קבוצה שמסוגלת לגזול שחקנים לקבוצות הבכירות יותר.
    בתם העונה שעברה, סברתי כי מכבי נתניה קבעה סדר חדש בליגת העל ובעונת המלפפונים הזאת התבדתי. אני לא יודע מהי הסיבה, אבל זה נראה כאילו גם הצוות הניהולי וגם הצוות המקצועי לא מאמינים, כרגע, ביכולתי של הקבוצה ללכת עד הסוף.

אם יש בשורה ששבעתי ממנה המון נחת, היא חזרתו של קלימי סבן. עם חזרתו, מכבי נתניה יוצרת לעצמה הגנה, שאני לא זוכר מתי ב-3 השנים האחרונות קבוצה בכדורגל הישראלי זכתה להנות מהגנה כזאת. שוער ליגה נהדר, צמד בלמים שמשלימים אחד את השני בצורה מצויינת ושני מגנים שיודעים לעשות הגנה והתקפה בצורה טובה מאוד. אין יותר הגבהות כדור שהולכות ליציע, אין יותר יציאות מהירות של לואיס מארין ואבי סטרול כדי לסגור על אגף ימין. יש קלימי סבן.

מי שזוכר, טענתי שסבסטיאן רוזנטל יהיה סיפור הצלחה במכבי נתניה. אנחנו עוד רחוקים מהתשובה הסופית לגביו, אבל אני שמח לגלות שבינתיים זה מתחיל להראות כמו סיפור הצלחה. עוד במכבי פתח תקווה ראיתי ממנו טכניקה נהדרת ותנועה (עד כמה שגופו אפשר לו) נכונה. כולי תקווה שבגיל 30, שהוא לא גיל מי יודע מה מתקדם, הוא ישחזר את היכולת שלו מהשנים בהם היה בשיא ונחשב לכדורגלן היהודי הטוב בעולם.

חן עזרא הגיע כדי לחזק את השלד שעתיד להצעיד את מכבי נתניה לאליפויות בעוד מספר שנים. כמו שזה נראה כרגע, הוא צפוי לקבל לא מעט דקות כבר בעונה הזאת. ניתן רק לייחל ליכולת זהה לזו של איתי שכטר בעונתו הראשונה במכבי נתניה.

מאוריסיו סוליס, על אף גילו, יכול להיות הפתרון המושלם של מכבי נתניה לעזיבתו של מזואה אנסומבו. עקב גילו, ככל הנראה, בעונה הבאה הוא כבר יתחלף. מאחר והוא קוסטה ריקני, אני בטוח לגמרי שהצוות המקצועי התייעץ עם לואיס מארין לפני שפנה אליו ואם המגה מן התיר להביאו, סימן שמדובר בשחקן טוב.

אם הפיוס בין ראובן עטר יגרום לאלן מסודי לחזור למכבי נתניה, אז הקבוצה תהיה מצויינת. הגנה טובה כבר יש ועם צירופו המיוחל של הקונגולזי, אני בטוח שגם משחק ההתקפה ישתפר פלאים.

הצלחה באירופה, עבורי, תהיה להגיע לשלב הבתים. זו הופעה הסטורית של הקבוצה ואי אפשר לדרוש ממנה יותר מדי. הגעה לשלב הבתים של גביע אופ"א תהווה הצלחה אדירה, בעיניי, והלוואי שזו רק תחילתה של מסורת אירופאית שרק תלך ותשתבח עם השנים.
    בליגה, רק מקומות 2-4 מתקבלים בחשבון. 2-5 זה כבר פסול, עבורי. מכבי נתניה צריכה גם השנה לדחוק את אחת מהגדולות של הכדורגל הישראלי. בשנה שעברה היא הצליחה לדחוק 3 מהן. השנה, עקב רכש די בינוני, אני מקווה שנוכל לדחוק לפחות אחת.

יהלומים יקרים, יוצאים לדרך. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

12. Don Joan Roman Member

לפי מה שאתה אומר כאן אני לא מצליח להבין מאיםפה נובעת האכזבה הכ"כ גדולה שלכם וזה שמכרתם רק 200 מנויים, לפי מה שאתה אומר מכבי נתניה קבוצה אימתנית, עם התקפה, עם הגנה, עם קישור, עם עתיד הכי מזהיר שיכול להיות, אז למה אתם כ"כ מתוסכלים?

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני ממש לא אומר שמכבי נתניה קבוצה אימתנית. אנחנו קבוצה טובה וביכולתינו לסיים בין חמשת המקומות הראשונים. הבעיה העיקרית שלנו היא שרק ההרכב הראשון שלנו יכול להתחרות בגדולות האחרות, הספסל לגמרי לא. מה שהכי פעל נגדינו בעונה שעברה, ממשיך לפעול נגדינו גם העונה.

בינתיים, אני שומע על סיכום עקרוני של יחיאל צגאי ועל סיכומם הקרב ובא של אלן מסודי וארז מסיקה. יאללה, שיחתימו את שלושתם. שיהיה לנו ספסל הולם גם בקישור ההתקפי.

מכיוון שלא הביאו שום שחקן ישראלי שיכול להלהיב אותנו. רצינו שהקבוצה תקנה אחד כמו ראובן עובד, יניב עזרן, עידן שריקי, שלומי ארבייטמן, גיז'רמו ישראלביץ', עומר בוקסנבוים. מכבי נתניה אפילו לא התחרתה על השמות האלה וזה מה שהוכיח לנו שאין בכוחו של דניאל יאמר, לפחות כרגע, להתמודד באמת בליגה של הגדולות.

14. Don Joan Roman Member

עזרן - עם כל הכבוד למכבי נתניה, היא לא יכולה להתחרות עם מכבי ת"א בעידן רוני מאנה על שחקנים שנחוצים מאוד למכבי.
    ארבייטמן, ישראלביץ', בוקסה, שריקי - לא משוחררים על ידי קבוצותיהם, מה כבר אפשר להיאבק?
    עובד - ראה ערך יניב עזרן.

15. itzik zohar #20 Member

אני לא מבין גם א החזירות של אוהדי נתניה, שלא ישכחו איפה הם היו לפני שיאמר הגיע, קבוצת אמצע טבלה במקרה הכי טוב שלהם, ופתאום הם רוצים עוד ועוד ועוד. זו אכזבה גדולה.