מכבי חיפה 2019/20 - אולי הפעם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏17/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

אני יכול להסכים עם זה שמאוד-מאוד-מאוד מתסכל שהפסדתם להם פעמיים ואני מניח שהיו מזכירים את זה גם אם הייתם לוקחים אליפות אבל מסיימים פעמיים בתיקו במשחקי הפלייאוף שנותרו לדוגמא. אחוזי ההצלחה האלה היו מספיקים לתואר באליפות האחרונה של הפועל באר שבע מבין השלוש ולדעתי גם בראשונה של מכבי לצורך העניין. אני לא בטוח שאפשר בתוך שנה אחת לעשות קפיצה כזו של קבוצת צמרת מאוד-מאוד בינונית לקבוצה אלופה. תראה מה בית"ר ניסתה לעשות השנה. תיזכר במכבי לפני ג'ורדי קרויף לדוגמא. אתם כן משחקים כדורגל טוב, הכל יחסי ובהשוואה לליגה, גם היו משחק אחד נחמד באירופה. מכבי ניצחו יותר אבל אני בטוח שלא מעט פעמים האוהדים שלהם חזרו הביתה ואמרו שזה שלוש נקודות ודי, לשכוח. זו שנה ראשונה שלא צריך חריש עמוק בסגל כדי לזכות באליפות. בלם וקשר אחורי ואתם שם. לא פשוט, אבל לא בלתי אפשרי. אולי אפילו אבו-פאני כגיבוי לנטע ולא איזה 'כוכב' כדורגל.

2. alexshw Member

רוקאביצה עם ה - 16 שלו בליגה.
    הכי הרבה שערי ליגה מאז ארבייטמן לפני 10 עונות, גם יחסית לחלק הזה של העונה וגם באופן אבסולוטי.
    אף שחקן מאז ועד היום לא עבר אצלינו 15 שערי ליגה בעונה אחת.

Sir Alex Ferguson, DRORIKO, EsheD ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. Butragueño מנהלים

רוקאביצה כובש הרבה, יש לו סיומת טובה בשתי הרגליים ובנגיעה אחת. הוא יכול להיעלם ממש 90 דק' ובסוף לסיים עם צמד.
    אבל, וזה אבל גדול, יש לו בעייה של איבודי כדור באמצע המגרש. הוא חייב להיות יותר אחראי. מול אשדוד זה עלה לנו בשני שערים, מול מכבי תל אביב זה עלה לנו בשער הרביעי וגם אתמול הוא נתן לחדרה לא מעט מתפרצות. הוא חייב להפסיק לאבד כדורים ולהיות יותר עוצמתי עם הכדור.

4. Raulito Madridista

הנה פירוט על מה שעושה ניקיטה רוקאביצה:

- מחזור הפתיחה נגד הפועל רעננה: צמד שערים כולל שער ניצחון.
    - מחזור שלישי: השער הראשון ב-0:2 על עירוני קריית שמונה
    - מחזור חמישי: השער הראשון ב-0:3 על מכבי נתניה
    - מחזור שישי: השער הראשון ב-0:3 על נס ציונה
    - מחזור עשירי: השער שביצע את המהפך נגד בית"ר ירושלים (1:2, נגמר 1:3)
    - מחזור 18: שער ובישול ב-0:2 על מכבי נתניה
    - מחזור 24: שער הניצחון נגד הפועל חדרה

השער שלו אתמול זה גול מהרמה הגבוהה ביותר גם אם זו לא פצצה לחיבורים או דריבל. נגיעה שתעזור לו, בעיטה בסיבוב, הכל מהר וחד, אלף-אלפי הבדלות מבצ'יראי לדוגמא. שימו לב שהוא לא כובש את הגולים שמנפחים את התוצאה, לא את ה-0:4 ו-0:5 אלא לרוב את השער הראשון שהוא הכי קשה. עונה גדולה ומועמד בכיר לתואר שחקן העונה לדעתי למרות שמכבי חיפה מוכשרת בטירוף.
    מרגיש לי בהחלט שקצת התפספסה האופציה לשחק עם שני חלוצים, גם בגלל שועה, גם בגלל בלבול, הייתה תקופה בה צ'רי ירד בכושרו ואת ווילדסחוט המשתפר קשה לעכל ממש עדיין. המשחק הבא זה הי"א באשדוד ואני לא מניח שנראה הרכב כזה..

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תחשוב שאלוהים אינו מודע למעשה של החוטאים"
    אלה מילים של עוואד אתמול. בלבול בבעיה רצינית */aaarofl

לא ברצינות, עוואד צריך להרגע. אתמול הוא שיחק רק בשביל עצמו. עשה לעצמו המון נזק.

שלמה שרף על מאמן מכבי חיפה:
    דרוש חילוף: האם מרקו בלבול מתאים למכבי חיפה?

לדעתי עוד לא בטוח שבעונה הבאה נראה את האיש על הקווים. העונה עוד לא נגמרה. מכבי חיפה אולי נמצאת באזור מוליכת הטבלה, אבל חוץ מ-16 השערים של רוקאביצה אין הרבה להיות מעודד. ההגנה חלשה (סיינסבורי אכזבה קשה), הקישור בעייתי (שרי מאד נחלש) וגם אלה שעוזרים לניקיטה לא תמיד טובים.

לדעתי אנחנו נכנסים לתקופה מאד חשובה לבלבול, אבל עם שחר לעולם אין לדעת.

6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי את בלבול מקרוב לאורך המשחק בטדי השבוע, הוא היה נראה מאוד עצבני ומתוח לאורך כל המשחק, לא הבוק האדיש שהתרגלנו לראות.
    לי זה מרגיש שהמועמדות של בכר יחד עם הלחץ הטבעי של מאמן במכבי חיפה(ועוד במירוץ אליפות) וצריך לזכור שגם ככה האוהדים והתקשורת בחיפה באנטי עליו וזה משפיע עליו המון, אם הוא מגיע ל-3 המחזורים האחרונים עם סיכוי ממשי לאליפות זה יהיה הישג ענק בעיני ביחס למה שעובר עליו בתקופה האחרונה.

7. קשר שמאלי Member

''טעה בחילוף של רוקאביצה''. הייתה הזדמנות לתת לרוקאביצה לנוח קצת. כזה חובבן השרף הזה

8. Raulito Madridista

גם היו כבר שלושה חלוצים על המגרש+דולב חזיזה (חלוד, קצת עייף אולי, לא השאיר את הפציעה במיליון אחוז מאחוריו)+צ'ארון שרי. אף אחד לא מת מהחילוף הזה. ומכבי חיפה בכל זאת הגיעה למצבים. עוואד אולי צודק על תסכול מצטבר, נניח, אבל במשחק הזה הוא עשה יותר נזק מתועלת. גם את רז זהבי נמאס לשמוע ואת כל הפמילייה הזו, אם נדב צנציפר לעתים הרע במיעוטו זה אומר הכל.
    מפתה לחשוב על ברק בכר בקיץ אבל העובדה שהעונה האחרונה המלאה בבאר שבע הייתה כל כך חלשה - מעלה מספר סימני שאלה, ואני באמת חושב שבלבול ראוי לקיץ נוסף בו הוא יוכל לשפר את הסגל, הפעם אין עבודת נמלים כמו בשנים עברו.

בדיקה קצרה לגבי שאר שחקני ההתקפה:
    צ'ארון שרי: שער אחד בלבד ב-11 המחזורים האחרונים - וגם הוא בחמישייה נגד הפועל תל אביב.
    דולב חזיזה: מבשל המון שערים אבל לא כבש בעצמו מאז ה-1:3 נגד בית"ר ירושלים. לזכותו ייאמר שהחמיץ שני משחקים בגלל פציעה, ושיחק פירורים בעוד שלושה מהם.
    מוחמד עוואד: שער אחד מאז המחזור השמיני (לא רלוונטי למחזורים 10-16)
    יאניק ווילדסחוט: שלושה שערים ושלושה בישולי ליגה

9. G.B7 ירוק עולה

לפחות חלק מהביקורת שבלבול מקבל זה רק בגלל שהוא בלבול.
    עוואד חשב רק על עצמו ואיך הוא נותן גול (האמת גם בפעמים האחרונות שנכנס זה היה ככה), אבל גם הוא מקבל ביקורת מוגזמת
    נגיד עם שועה היה עושה את זה לא היה חצי מהדיבורים.

10. oranfu Member

עוואד מקבל פירורי דקות, הוא מרגיש לחץ עצום להבקיע כשכן רואה דשא.
    לא שזה תירוץ, אבל זה מובן למה התנהל כמו שהתנהל. זה ברור לחלוטין לחלוטין שבלבול לא סופר אותו ולא רוצה אותו והוא למעשה נדחף החוצה מהמועדון שגדל בו.

בלבול מקבל ביקורת כי הוא חרא מאמן.

11. סמואל אטו Member

עוואד מקבל פירורי דקות כבר שנים, אם היה לו שכל היה עוזב מזמן.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

אתה חושב שאתם מועדון גדול וקבוצה גדולה, נכון? חלק מהעניין זה לדעת לעמוד בלחץ, גם זה עושה את ההבדל בין שחקן שיכול להצליח בק"ש לבין שחקן שיצליח במכבי חיפה. עוואד הרס לפחות שתי התקפות של מאה אחוז. שועה לא לחוץ לתת גול? והוא ידע לפרגן. אם עוואד היה מחזיר לו הוא היה יוצא גדול. זוכר את רפי כהן נותן גול בכל משחק פעם מהספסל? זה מה שצריך להיות. רוקאביצה בעונת שיא, ברוב הזמן מכבי חיפה יצרה המון מצבים ובעטה לשער הרבה גם במערך של 4:5:1, בלבול לא אשם בזה שיש חורף בחוץ. חבל שחדרה לא עקצו 1:1 ואז היית מקלקל את עוואד. העובדה שהוא שחקן בית היא משנית, הכי חשובה התרומה המקצועית שלו. עניין "שחקן בית" מרחף לדעתי גם מעל חבשי וארד שאני לא רואה בהם עילויים.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מישהו רוצה להתייחס לדבריו של אייל ברקוביץ'?
    בראיון לערוץ הספורט הבחור יורה לכל הכיוונים.

"האם אני רוצה שתזכה באליפות? אני לא אוהד של אף קבוצה. מכבי חיפה פגעה בי. בהרבה דברים. לא נתנו לי שנת פרישה, לעולם לא באו והציעו לי איזה תפקיד ואמרו 'בוא זה הבית שלך'. מחלקת הנוער? יעקב שחר לא הציע לי, ברגע האמת הוא אמר לא. בחיים לא הזמינו אותי למשחק, בחיים לא הרימו לי טלפון ואמרו 'אייל בוא לערב חג, מדליקים נר'. בחיים לא. גדלתי במכבי חיפה ואין לי שום רגש אליה יותר".

"שחר גנב מאחורי גבי שחקן של ראשל"צ, את גיל יצחק. הוא לא היה חייב לי כלום, כי לשחקן לא היה חוזה בסוף העונה, אבל הוא היה צריך להרים לי טלפון ולהגיד לי 'אייל, חתמתי עם גיל יצחק', הייתי אומר לו בהצלחה. הגעתי לפגישה איתו, אמרתי 'יענקל'ה, אני לא לאמן בוגרים, תן לי את מחלקת הנוער, מנהל מקצועי. הוא אמר לי 'מצוין', הוציא הודעה והוסיף 'עוד חודש-חודשיים נתקדם, נחתום על חוזה'. ואז ראיתי שהוא מתחמק, שהוא התחרט. אני לא כועס עליו אגב, זאת זכותו, זה המועדון שלו, שיעשה מה שהוא רוצה. בינתיים הוא לא מראה כזו הצלחה בעשר השנים האחרונות".

איש ממורמר. הייתי אוהד גדול שלו כשחקן, תמיד העדפתי אותו על עטר, אבל מבחינת בן אדם אייל ברקוביץ' ערס לא קטן. אין שום סיבה רצינית אחת למה האיש צריך להיות מאמן הנבחרת. אם רוצה לקבל סיכוי שיפשיל את שרווליו ויתחיל לאמן קבוצות. אז נראה אם הוא שווה משהו. אחד הצעדים הכי טובים של שחר היה להשאיר אותו מחוץ למערכת ובקטע הזה אני עומד עם הבעלים.

מבחינתי ברקוביץ' איש מאד ממורמר וזו לא הבעיה שלנו.

14. oranfu Member

לא, אני לא חושב שאנחנו קבוצה גדולה וגם לא מועדון גדול.
    יש היסטוריה, יש קהל, אין שום דבר אחר.

מבין את ברקוביץ'. זה חדש שהמועדון הזה מחרבן על שחקני העבר שלו?
    לא מדבר על לתת לו תפקיד (שדווקא זה שחר המביך הזה עוד אשכרה הציע לו לנהל את הנוער...) אבל להזמין לפעמים למשחקים זה גם קשה?

15. alexshw Member

דווקא המועדון חילק מלא ג'ובים לשחקנים ויש שגרירים שהם שחקני עבר מפורסמים. המועדון גם עושה כבוד לשחקני עבר לא פעם לפני משחקים.
    ברקו לא בדיוק דוגמא לשפוט לגבי יחס לשחקנים.

קשר שמאלי ו-de Middenweg אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.