מכבי חיפה 2019/20 - אולי הפעם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏17/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. קשר שמאלי Member

בוא נקווה שבכר לא יפוטר במהלך העונה ויהיה בפלייאוף העליון כדי שנוכל לראות מה הוא יעשה ב-4 משחקים מול מכבי תל אביב
    שכחתם כמה מאמנים קרסו במכבי חיפה בשנים האחרונות. לדעתי זה הזוי לחשוב שזה פשוט לסיים עם מכבי חיפה במקום השני.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/20
  2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בכר לא מגיע על תקן משיח ואל יווני. אני מזכיר שבכר מגיע אחרי התרסקות וקריסה מפוארת במשך שנתיים, להוציא קמפיין אירופי מוצלח מאוד בתחילת העונה.

לבכר יש את השחצנות ואת האגו לפעמים לעשות דווקא בהרכבים ולעלות עם הלא הגיוני או ללכת בכח עם האמת שלו למרות שהיא מתבררת כלא נכונה.
    אני מאוד מקווה עבורו שהוא למד והתבגר בזכות הסיום הגרוע שלו אצלנו.
    בכל מקרה הוא לא מגיע בתור לא פגיע או משהו כזה. יש לו בעיקר דברים להוכיח.
    כמובן הכל מותנה ברמת הכלים שיקבל. מקום שני ממש לא יחשב ככישלון, אבל יש עוד דברים בדרך שכולם יסתכלו כדי להחליט בסוף אם זה הצלחה או כישלון.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

3. Raulito Madridista

כן, אבל שוב, אותה השאלה שעולה: עדיף להביא מאמן זר? סיכוי נמוך שיגיע לכאן איביץ' או סוזה אלא יותר שוטה ארבדלזה. אתה יודע הרי מה מצב השוק, כאוהד באר שבע ששמע את מרקו בלבול מועמד אליכם ובעיקר ניסו אביטן - אם אבוקסיס יילך לנבחרת. בכר מפתיע וזה מה שהיה חסר במכבי חיפה העונה, כולם שיננו את ההרכב בעל פה. גם במשחק בית נגד כפר סבא שהיה יכול לצמק את הפער ממכבי ת"א לשלוש נקודות וכשדולב חזיזה או קשר בולט אחר היה בחוץ - הוא לא היה מסוגל לשחק עם שני חלוצים (אז לא שועה, אבל עוואד לצד רוקאביצה - מה רע?). במכבי חיפה אין שחקנים בכירים שבדרך החוצה בניגוד למכבי תל אביב והמשבר לא יפגע בה כלכלית כמו הפועל באר שבע או בית"ר ירושלים אז יש סיבות לאופטימיות. אני לא חושב שכה מסובך גם להביא בלם טוב יותר ממה שיש כרגע.

4. alexshw Member

יותר נכון גם אם יגיע סוזה, שחר ידאג להפוך אותו לשוטה.

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הסיכוי שבמשחקים נגד מכבי ת"א לא נקבל מבכר את השטיק הקבוע של קשר אחורי שהוא למעשה בלם בעצם וההפך?

oranfu ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר להגיד הרבה דברים על בכר, אבל גם כשהיינו חלשים ביכולת הוא תמיד רצה לנצח ותמיד התנהל בצורה מקצועית.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבין שאתה מחזיק באג׳נדה שבלבול עשה עונה גדולה, אבל אל תאנוס את המציאות. המטרה של מועדון כמו מכבי חיפה הוא לזכות באליפות או לפחות להיאבק עליו. אין באמת הבדל בין מקום שני לשלישי בטח כשהפער מהמקום הראשון הוא 14 נקודות (ולא הזכרתי את העובדה שהפער מבאר שבע ובית״ר זה לא מעט בגלל שהם התרסקו בפלייאוף ולא כי חיפה הציגה איזה פלייאוף יוצא דופן).

Bluekipper, oranfu ו-rivaldo אוהבים את זה.
  8. קשר שמאלי Member

אתה תקוע בעבר הרחוק. המטרה של מכבי חיפה זה לגנוב דעת ולרמות את כולם.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז הדעה שלך על בלבול מושלמת בשביל זה. הופך מאמן שסיים 14 פער ממכבי תל אביב למאמן שעשה ״קסמים העונה״ (לא ציינת גם את המשחקים מול מכבי וכמות הנקודות שחיפה הוציאה מהם. מעניין למה).

Sturridge ו-oranfu אוהבים את זה.
  10. קשר שמאלי Member

הדעה שלי בטח יותר הגיונית משלך. בלבול לקח את הקבוצה מתחית הליגה וסיים איתה פעמים ברציפות במקום השני. מטרה לזכות באליפות עאלק.

11. oranfu Member

מכבי חיפה לא מכוונת לאליפות, זאת לא אשמת בלבול.

אבל בלבול שילשל על הדשא בכל משחק מאני טיים (מזכיר גם את ההדחות המבישות מהגביעים).
    אני ראיתי את המשחקים וראיתי קבוצה שלא יודעת לנצל את מה שכן יש לה:
    שרי שחקן ברמה גבוהה ומשחק רחוק מהשער.
    וילדסחוט אולי נגר אבל יש לו יכולות פיזיות שמאוד מאוד מקשות על כל מי שצריך לשמור עליו פה בליגה - כמה פעמים בודדנו אותו בהתקפות מעבר על שחקן אחד? כמה פעמים בכלל חיפשנו אותו בהתקפות מעבר?
    כשהעסק תקוע, מכניס סקורר נוסף רק בדקות האחרונות וגם זה בתור קשר אחורי בצד ימין.
    הנטייה ללכת אחורה ואחורה כשעולים ליתרון כאילו יש לנו הגנה שמסוגלת לא לספוג.
    מזכיר את ההתעקשות ההזויה על חיימוב בתחילת הדרך. השוער הכי גרוע שראיתי במועדון במשך עשרות שנים.

בואו לא נשכח שיש רק קשר אחד בסגל גם באשמתו. הרי היה את פוקס שהוא התעקש לא לשחק איתו עד ששוחרר.
    את עוואד ושועה כבר איבדנו בגללו וגם מי שחושב ששועה הוא מקרה אבוד - לא היה צריך להיות סיפור כזה עם עוואד.
    אבל בסדר, יהיה את גיל יצחק על הספסל בעונה הבאה...

לדעתי אין סיכוי שגם היינו משחזרים את העונה הנוכחית בעונה הבאה איתו.
    ב"ש ובית"ר לא הצליחו לנצח בכלל בכל הפלייאוף המזוויע הזה ואנחנו מציגים את זה כהישג? למה לא לדבר על הפער שנוצר מהמקום הראשון?

עם בלבול זה הכי טוב שיכול להיות לנו? אני משוכנע שלא, אבל גם אם כן - זה לא מספיק טוב אז גם הוא צריך ללכת.

וזה לא שיש לי אשליות לגבי בכר. הנטייה שלו ל3 בלמים מוציאה אותי מדעתי, זיהוי הרכש שלו מאוד מוטל בספק (ומגיע למערכת חובבנית במקרה הטוב) ויש סימני שאלה גדולים מאוד כמה הוא יודע לשחק כשאין לו את הסגל המיטבי עבורו.
    כשהקבוצה של ב"ש התפרקה, ראינו קבוצה חסרת מושג.
    הרי הקבוצה הגדולה שלהם נבנתה על 2 שחקני אגף ברמה גבוהה שנכנסים פנימה עם מגן שעושה עקיפה ואמצע מגרש ברזל.
    כשהשחקנים המובילים עזבו, הרכש היה שונה לחלוטין. אני לא יודע אם בכר רצה דברים אחרים או שהמערכת הביאה דברים אחרים אבל כך או כך - התוצאה היתה רעה מאוד. או שהוא לא הבין מה עשה אותם טובים והחליט לשנות גישה או שהמערכת הביאה שחקנים אחרים והוא פשוט לא ידע מה לעשות איתם.

כך או אחרת, אופטימיות אין במועדון הזה. אליפות בהקשר שלנו נראה רק במודעות של כבוד הנשיא שמברכות את מכבי ת"א על זכיות נוספות.

hbs7 ו-לירן אוהבים את זה.
  12. קשר שמאלי Member

גם קלופ עושה טעויות, לא תמצא מאמן מושלם. בגדול שום מאמן לא יביא אליפות כל עוד שחר פה, אז בלבול עשה את המקסימום. ווילדסחוט לא ברמה של כדורגל מקצועני. הוא עובר את המגן ומה אז? הוא יודע לתת פס נורמלי? הוא מרים את הראש בכלל? הוא יודע לאן או למי הוא מוסר? לא, ולא ולא, הוא יוצא עם הכדור בכדרור מחוץ למגרש. שחקן בדיחה. פיזיות, שילך לג'ודו או להרמת משקולות

13. oranfu Member

כן, בוא נשווה לקלופ באמת...
    חתיכת טיעון דמגוגי.

הכדורגל פה לא מקצועני אז אין בעיה עם שחקן כזה. שירוץ על המגן שלו שוב ושוב ושוב. בסוף יהיו עליו עבירות או שההכנסות כדור הגרועות שלו ייפלו לשחקן שלנו על הרגל.
    רוקאביצה רק אצן. הוא יודע לרוץ ולרוץ בקו ישר. הוא מרים את הראש? הוא יודע למסור? להתנהל עם כדור? איתו אין לך בעיה.

מבחינתי ששניהם לא יהיו במועדון אבל אם הם כן - שינצלו את מה שכן יש להם.

לבלבול אין מושג. יש מאמן כושר מצוין וכמה שחקנים ברמה טובה ממה שהתרגלנו אז התוצאות היו טובות יותר.
    אבל זה היה למרות המאמן (בטח ובטח שלא בזכותו).

14. קשר שמאלי Member

מאמן הכושר האנגלי לא היה פה בעונה הקודמת, גם שרי וחזיזה לא היו פה. אתה יכול לא להחזיק מבלבול, אבל אתה לא יכול לבטל את ההישגים שלו. אגב אני לא מחזיק ממנו עילוי או משהו שקרוב לזה. ואם היינו מועדון תחרותי, הייתי רוצה מאמן יותר טוב ממנו. אני פשוט חושב שלא קיים מאמן ישראלי שיכול להצליח בשכונה של שחר יותר מבלבול.

15. oranfu Member

גם העונה הקודמת היתה חרא.
    לא היה שרי אבל היה פריי.

גם בעונה שעברה, הסגל היה טוב יותר ממה שהתרגלנו בשנים האחרונות.

להצליח יותר? אולי זאת הבעיה כי אני לא חושב שהצלחנו בכלל בשנתיים האחרונות. שנתיים ביזיוניות בנוהל, רק שבית"ר וב"ש גרועות עוד יותר.
    כל משחק גדול לשלשל על הדשא ולסיים רחוק רחוק ממקום ראשון זה לא להצליח מבחינתי.

מצב נושא:
הנושא נעול.