מכבי חיפה 2018/19 - ממשיכים להתרסק. מרקו בלבול הוא המאמן החדש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י EsheD, ‏16/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אוהדי ספרטה פראג לא מרוצים ממנו זה מבחינתי תמרור אזהרה. יותר מזה, צירוף מיכיל קראמר כבר צעד שעשוי להסתיים בכשלון צורב נוסף. אותו אני מכיר מצוין. כמה זרים באמת טובים ראית בשנים האחרונות בקבוצה? מדי שנה מגיעים שחקנים יותר חלשים. אם מנדז'ק יגיע ויפתיע לטובה אני הראשון שאגיד שטעיתי. אין לי שום בעיה עם זה!

2. גלץ Member

גם טל בן חיים לא הצליח בספרטה ובליגה שלנו הוא מניה בטוחה

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yakar
    הבעיה היא לא החלפת חצי סגל אלא שהשחקנים שבאו היו יותר חלשים מאלה שעזבו. שם טמונה הבעיה הכי גדולה. כבר לפחות חמש שנים שהתופעה הזאת קורה. לשחר כבר אין מושג מה הוא עושה ואלאך לדעתי לא יעזור לו.

הפכנו מקבוצת צמרת אמיתית לקבוצת פלייאוף תחתית שאפילו התקרבה לירידת ליגה. לא סתם כתבתי אתמול בדיון אחר שאני מקנא בב"ש. יש להם בסיס ישראלי מצוין והזרים אמורים להשלים את הפאזל. למכבי חיפה אין ישראלים מובילים, שחקני נוער אוברייטד בצורה קיצונית, וזרים שלא מוסיפים דבר. עם הלחץ שיש בסמי עופר הדבר מסתיים בעונה נוראית כמו שראינו. אתה חושב ששחקנים כמו רמי גרשון, קאיו שכנראה יישאר ואחרים הקבוצה תמצא את הדרך למעלה? בוא נגיד ככה. מכל הסגל רק סלליך ושלומי אזולאי שווים משהו, אבל הם צריכים עזרה. נראה מה יהיה, אבל אני שם את כספי עכשיו על עונה שתסתיים בפלייאוף התחתון

4. yakar Member

בכל שנה הרכש שלכם על הנייר היה מצויין. מי לא רצה את גרשון ואת קהת? או את קאיו שנתן מספרים מעולים בליגה חזקה משלנו?

לא בטוח שהבעיות שלכם הן ברמת השחקן הבודד. הרבה לחץ + חוסר תיאום.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנתיים אני קורא בוואלה שמאד מרוצים ממאבוקה. יש תקווה שהוא ירים כדורים לקראמר. אחלה, אבל מה עם ההגנה שלו? לפני עונה האיש היה חור רציני וגרם ללא מעט בעיות.

משהו אחר. ברור לי שנקבל בקרוב ידיעות על זה שרוטן השתגע, אבל הקבוצה תשחק היום שני משחקים. זה לא דבר מקובל בהולנד, אבל אייאקס עושה את זה כבר מספר שנים. בצורה הזאת נותנים לכל השחקנים בסגל דקות. אל תצפו היום לניצחונות. רוטן פשוט בודק דברים אחרים. לוח התוצאות לא יעניין אותו היום יותר מדי...

6. גלץ Member

הסיבה היא שמכבי חיפה הולכת עם הראש בקיר. יש שם יותר מדי מקום לטעויות.
    השחקנים הכי חלשים של מכבי חיפה בעונה שעברה (קלאוס, קוסטדינוב, גלזר, דמארי) קיבלו יותר מדי קרדיט.
    כשאתה מבין שאתה מיועד לשחק ותמיד תקבל תמיכה ואין תחרותיות על ההרכב אתה נפגע מיזה, ולא להפך.

7. alexshw Member

הכדורגל הפרימיטיבי ביותר שאפשר להעלות על הדעת.
    במשביל מי שמבין כדורגל ולא מקשיב לרדיו חיפה ברור כבר לא מעט קיצים שזה רכש שנועד לכישלון, אולי פרט לקהת וגרשון שהפתיעו עד כמה הם רעים.

8. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא צריך מהפכה בסגל,אבל חייבים חיזוק לא קטן להרכב הראשון.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

10. Raulito Madridista

בשנה השנייה בקבוצה יש שחקנים שיתנו יותר ורמי גרשון הוא דוגמא לכך ואני לא ציני והציפיות ירדו לא רק ממנו. ומהפכה בסגל הכרחית. אבל כמובן שלמרות שלשם שינוי לא מכתירים את מכבי חיפה כאלופת הקיץ - זה לא נראה טוב והיא הייתה אמורה להגיע הרבה יותר מוכנה לעונה הזו. היה מספיק זמן לסמן שחקנים. מנג'ר זה תפקיד טוב אבל במכבי חיפה עושים את זה עקום מאוד. המהפכה ההולנדית מביכה ומנותקת כמעט כמו לוזון.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Raulito
    בשביל לחזור לצמרת מכבי חיפה צריכה סגל הרבה יותר טוב. אין לנו את האיכות הדרוש לכך. בשביל שנחזור לאיים על שתי המובילות אנחנו גם צריכים שחקנים עם מנטליות חזקה. חבר'ה שיודעים להתמודד עם לחץ. האם למשל סלליך, קהת, או רוקאביצה כאלה? או בן הרוש וגלזר? אם תשים אותם בקבוצה ללא הרבה לחץ הם כנראה ישחקו יותר טוב. קהת הוכיח את זה בק"ש, אבל מכבי חיפה זו אופרה אחרת.

כבר מספר שנים שהקבוצה מחתימה זרים חלשים. בוא נגיד את האמת, אפילו בב"ש ומכבי ת"א לא כל הזרים הצלחה, אבל בגלל שיש להם שלד ישראלי טוב אז הנפילה לא כל כך קשה. אני בעיקר מתרשם ממה שקורה בירת הנגב כי הם בנו שם שלד נהדר. החבר'ה משלימים אחד את השני. שים את שהר בהרכב אצלנו וגם הוא ייכשל. עזרא יצליח כי יש מסביבו שחקנים יותר טובים. במכבי חיפה דרשו ממנו להוביל, את זה הוא לא יודע.

אם מכבי חיפה רוצה לחזור לצמרת היא צריכה אולי קודם כל לקדם רצינית שחקנים צעירים. שחר משקיע הרבה בנוער, אבל המחלקה כל כך אוברייטד שזה מדהים. הפער בין הצלחה בנוער להצלחה בליגת העל הוא גדול ביותר. שחקן X יכול להפציץ בנוער, אבל כשהוא עולה לבוגרים רואים עד כמה קשה לאותם החבר'ה. זה אומר ששחר צריך להסתכל במראה ולהודות שהכסף הרב שהוא משקיע הולך למעשה לטימיון.

אפשר לקבל עונה שבה דברים משתבשים, אבל מכבי חיפה קבוצה במשבר רציני. עם תקציב שלישי בגודלו בליגה אין שום סיבה לגמור עונה בתחתית. אם נסיים במקום השלישי בפער סביר משתי המובילות הירוקים יכולים להגיד שעשינו עונה טובה. לצערי זאת לא המציאות ולא אופתע אם שוב נתמודד בפלייאוף התחתון. זה קורה כי שחר פשוט נכנס לסחרור שלילי ואין לו יותר את היכולת לצאת מזה.

מה שנותר היום זה רק לקנא בב"ש שמנצחת באסטוניה עם 11 ישראלים....(וגם מכבי ת"א צריכה לקנא כי גם הם לא ינצחו שם ללא זרים)

EsheD אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

בשביל לחזור לצמרת מכבי חיפה צריכה שינוי מחשבה, כוחות רעננים בהנהלה, אסטרטגיה וחזון.
    תחת שחר היא תמשיך להתרסק. לא פוסל גם ירידת ליגה.

13. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

מנז'יק יעבור בהשאלה. לפי הפרופיל זה בדיוק הקשר שהיה חסר לנו.
    מאז קמארה שבא לחצי עונה,לא היה לנו שחקן כזה.

עדיין חסר מגן שמאלי,שוער ועוד קשר לאגף.
    מקווה מאוד שעסקת ורד לא תצא לפועל,זה כישלון ידוע מראש.

14. G.B7 ירוק עולה

נראה לי שמאז מסיללה חסר לנו מגן ברמה, לפתוח עוד עונה עם בן הרוש זה בדיחה עצובה
    לגבי עידן ורד אני אשמח לראות אותו אצלנו אבל כשחקן משלים.

15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכול מקרה לא נפתח עם בן הרוש,כרגע גרשון המגן שמאלי.

וורד לא יגיע כשחקן משלים,בטח לא בסכומים שהוא מקבל וישלמו לטביב.

מצב נושא:
הנושא נעול.