מכבי חיפה 2010/2011: אלופת המדינה בפעם ה-12

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏9/7/10.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת? עד לפני שהתפרסמה החתמתו של עידן ורד, הייתי משוכמע שמכבי חיפה תסיים במקרה הטוב במקום ה-3. אחרי החתימה אני חושב שהיא שוב מועמדת לגיטימית לאליפות. כן כן, עד כדי כך אני מחזיק מעידן ורד שחקן שמסוגל לעשות את ההבדל.

אני יודע שרבים מאוהדי מכבי חיפה לא יסכימו איתי, אבל השארתו של ג'ון קולמה חיונית מאוד. אני חושב שהוא עושה עבודה גדולה, שלא תמיד זוכה להערכה המתאימה.

אחת הסוגיות שמסקרנות אותי היא תומר חמד. אחרי עזיבתו של שלומי ארבייטמן, אני מקווה מאוד שמכבי חיפה יאפשרו לו להיות החלוץ המחליף בחוד. בעונה האחרונה הוא הוכיח שהוא ראוי לזה. השערים שלו לא היו סתם שערים, אלא כאלה של חלוץ אמיתי.

2. alexshw Member

הוא לא זוכה ולא יזכה להערכה רבה כי הוא לא יודע לעשות שום פעולה התקפית בסיסית.
    קשר אחורי כל כך מוגבל, מן הזן הישן, אפ פעם לא יהיה אהוד במכבי חיפה.
    מה שהוא יודע לעשות, הוא עושה מצוין ועל זה אין עוררין, אבל קולמה נמצא במועדון רק כי לא רוצים להשקיע יותר על העמדה הזו.

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/10
  3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסירה זה אולי לא הצד החזק שלו, אבל זה לא שהוא מוסר גרוע ודווקא את היתר הדברים שקשורים להתקפה הוא מסוגל לעשות. הוא שחקן טוב משביאר דרסאו, שמשום מה זכה לשבחים מכאן עד הודעה חדשה, למרות שגם הוא לא היה פלא התקפי.
    אני חושב שבמכבי חיפה לא משתמשים בו נכון וזה מוזר לי, כי מדובר בדיוק באותו המאמן שהיה מעליו בבני סכנין, אלישע לוי.

4. alexshw Member

דירסאו היה קיר בהגנה וגם ידע להעביר את כובד המשחק להתקפה. שלא לדבר על זה שהיו לו בעיטות טובות.
    דירסאו היה 3 דרגות מעל קולמה.
    בליגה עלובה שלנו, קולמה בהחלט מהקשרים הבולטים שיש, אז מה?
    אסור להסתפק בזרים שכאלה.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לא מרזיק ממנו אבירם. אולי הוא "קשר אפור" מהז'אנר הקלאסי לפי ההגדרה שלך, אבל בעייני במיוחד בהווה הוא די פסה. שחקן בלי הבנת משחק, בלי יכולת להוציא את הקבוצה באופן אלגנטי קדימה.

מספיק לראות את הקשרים האחורים בקבוצות האחרות, גם בארץ כמו ידין בהפועל ת"א, כדי להבין שלקולמה אין מקום בקבוצה כמו מכבי חיפה.
    הוא טוב לקבוצה כמו סכנין, שמתקדת במשחק הגנתי ובחלק גדול מהמשחקים אנדרוגית (סכנין זה רק דוגמא) לחיפה עדיף לבנות על השילוב בין סילבה וכיאל ואולי אפילו לחשוב על אלברמן (אם לא עכשיו, אימתי?! אפילו בהשאלה) ולשחרר מקום לעוד זר, במיוחד על רקע המצוקה שיש לקבוצה בעמדת הבלם ואולי אפילו החלוץ.

מה שאני לא אוהב בחיפה, זה שהקבוצה נבנתה באופן לא שקול, שוער ומגנים טובים לצד בלמים שלפחות כרגע סימן שאלה גדול. קישור מצויין וחלוצים שאין לאף אחד ממש מושג האם הם יכולים לעשות את העבודה כמו בעונה שעברה (דבשווילי יותר יציבות ומחליף לשלומי).

לחיפה יש פוטנצייאל לרוץ חזק לאליפות, לפחות כרגע, אבל נראה שהאדומים מת"א יותר חזקים במיוחד בהגנה, ולכולנו ברור שבלי הגנה טובה חיפה עוד עלולה לסיים אפילו לא בשלישיה הראשונה.

מה צריך לקרות?
    1. אלישע צריך להשתנות בצורת המחשבה שלו שמתאימה עדיין לקבוצות קטנות.

מה זה אומר?
    להפסיק לתת קרדיט חסר תקנה לכאלו שלא בהכרח מגיע להם (קטן, משומר וגם קולמה).

לעמוד על שלו, רצית להיפטר מקולמה, אתה לא יכול תוך זמן קצר לעשות אותו לבאנקר בהרכב. שנים אתה מכיר אותו, ופתאום אחרי משחק אימון סולידי שלו, אתה מחליט, כן אני בונה עליו!?!

לדעת להכיר בעובדה שגם מאמן הוא אנושי ולדעת לעשות חילופים בזמן.

להכיר בעובדה שעותמן הרבה יותר טוב ממשומר
    להכיר בעובדה שרפאלוב צריך להיות שחקן ספסל
    להכיר בעובדה שקטן יכול לשבת גם על הספסל
    להכיר בעובדה שורד, גולסה וגדיר כישרונות עצומים ולתת להם את האמונה שאתה בונה עליהם. בדיוק כמו נבחרת גרמניה, הצעירים הם העתיד.

2. צריך קשר אחורי במקום קולמה ובלם זר במקומו
    אני הייתי רץ להביא את אלברמן, ככה שגם אם הוא עדיין לא בפורמה, יש לך עדיין עם סילבה (שהוא סימן שאלה גדול אגב) וכיאל אלטרנטיבות.
    אם קינן עוזב ומימון לא רוצה להישאר, חייבים לצד ההונגרי עוד בלם זר. כי יש רצוי ויש מצוי.

3. חלוצים בינונים?
    דבשווילי היה רגל וחצי בחוץ, מחמד אף אחד לא ממש הרזיק עד לאחרונה בחיפה ובוקארי עד עכשיו הוא פלופ.
    צריך לשקול עוד פעם האם הגאורגי הוא השחקן שאיתו יוצאים למלחמה כחלוץ ראשי. לתת לחמד את הדקות שלן ולתת לו ביטחון. הגיע הזמן להאמין בשחקני בית.
    להשאיל את בוקארי, אם גוטמן גם ראה בו כישרון, אז חייב להיות בו משהו, אולי השאלה תשחרר את שסתום הכישרון שלו.
    ברגע שקולמה עוזב ומימון נשאר לשקול להביא חלוץ זר נוסף (במידה ואלישע לא מאמין בחמד, אז חבל על הילד ולתת לו ללכת).

4. לא להתייחס ליריבות, וששחר ישאר שקול כמו שהוא.
    שמכבילטקוס יוציאו עשרות מיליונים, הכדורגל הישראלי הוא לא רווחי, שנה, שנתיים, שלוש, בסוף גם המשקיע שלהם יבין את מה שגאיידמק הבין בדרך הקשה >> אין הכרת תודה בכדורגל הישראלי ורווחים לבטח שאין. וגם אם יש הרבה אוהדים שלא מבינים מכל מיני סיבות שונות, שחר היה ונשאר איש יקר, בוס שהוא אוהד, פשוט :aaa8:

5. לעזוב את בנאדו בשקט!
    ברור שהוא אחד הסיפורים הגדולים של הקיץ הזה. בקבוצה קיבלו אותו בחזרה, הקבוצה צריכה שקט ושום התססה מצד האוהדים, גם אם לא אוהבים, גם אם שונאים, כולם חייבים להכיר בזאת, בוגד או לא, הוא שחקן מכבי חיפה! וכאחד שנתן את הנשמה שלו עבור החולצה הירוקה מגיע לו לפחות לשבת על הספסל.
    צאו מהאטימות הברברית של האוהד הישראלי המצוי, הכדורגל הוא ביזניס וסמלים עוזבים כל הזמן את הקבוצות שלהם.
    קיצר, אין דברים כאלו סמלים. משהו יכול להבטיח אגב שקינן אחרי עונה ברוסיה לא יחתום בת"א תמורת חוזה הזוי<?
    לא!

הלאה!

לסיום, ירוק עולה, תמיד!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/7/10
  6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, גאידמק לא נפל בגלל הכדורגל הישראלי, הוא נפל בגלל העסקים שלו ברוסיה ובישראל, שנפלו כמעט בכל הערך שלהם בגלל המיתון, מה גם שהוא השקיע בארץ וקנה חברות בסכומים אסטרונומיים ולקח הלוואות, על דבריםש היו שווים חצי, גולדהאר לעומתו, בונה קניונים, לא משקיע בארץ ואין לו גם כוונה לעשות זאת, יש לו למעלה מ-300 קניונים שהוא בנה של וול מארט ברחבי קנדה...גאידמק בוא נגיד את זה ככה, בהנחה שלא היה נופל עסקית, לא היה עוזב ולא היה מוריד שקל מהתקציב של בית"ר, להיפך, הוא היה מגדיל אותו. אבל בוא נזכור שהמחשבה שלו היתה לבוא להיות ראש עיר בירושלים, וגולדהאר זה ממש לא מעניין אותו.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עזוב עומר זה OT, כמובן שעכשיו שיש לך אחד כזה בקבוצה אתה תנסה לראות זה באופן אחר. מקובל עלי, ולא ישנה את העובדה שאנשים כמו שחר ששנים אחרי שנים מרזיקים בקבוצה פשוט אין.

עוף נדיר בכדורגל החובבני שלנו כאן

8. alexshw Member

אבל גם לגולדהאר אין שום קשר לכדורגל.
    שנה - שנתיים וגם לו ימאס.

בלי שום קשר אני חושב ששחר צריך להשקיע יותר. קודם כל בזרים.
    זה ביזיון שמסתפקים בקולמה. גם לדו הוא חלוץ חד מימדי, אם כי יש תקווה שאחרי ששלומי עזב, אולי יהיה לידו מישהו עם תכונות שונות משלו.
    לפעמים נדמה כי שחר רוצה להיות יותר קדוש מהאפיפיור.

לא צריך להיות משנה לו כמה משקיעים בת"א. הקבוצה שלו הגיע לצ'מפיונס, לכל הרוחות ומביאים ליצנים כמו שטרכמן או בוקארי. זה לא שפיות.
    התקציב של מכבי חיפה צריך לנוע סביב 10 מליון יורו.
    הכסף הגדול הוא בגביע אירופה ולא במכירת שחקנים.
    לא יכול להיות שנאבד ככה בקלות בלם מוביל לאיזה קבוצה מקום 20 בשוויץ.
    יש שחקנים שבהם כדאי להשקיע ולשמר אותם.

בשורה התחתונה, אני מאמין בקבוצה וחושב שהיא תהיה חזקה בליגה.
    לגבי אירופה אני בספק כרגע.

הייתי גם שמח לדעת כמה שחקנים שאחריהם עקבה "מחלקת הסקאוטינג" של המועדון, הוחתמו בקבוצה?

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הסקאוטינג של הירוקים נקרא פיני זהבי. עם כל הכבוד לחרזי, בסוף הדיעה של זהבי נחשבת. פרט לכך משתמשים בחיפה בשיטה הישנה של המלצות של סוכנים.

זה יכול אבל להנחית לך זרים כמו טישיירה.

קיצר, סקאוטינג זה דבר מאד חשוב לקבוצה והגיע הזמן שחיפה יתחילו להשקיע יותר מחשבה בעניין.

10. alexshw Member

זה ידוע, בקיצור מריח כמו חלוקת ג'ובים ומריחה.
    אבל אתן לאלון עוד קרדיט.

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

alexshw - ליד שביאר דרסאו שיחק עידן טל בתקופת שיא ואחרי שהאחרון עזב, אז הברזילאי לא נראה טוב יותר מג'ון קולמה. רחוק מזה. ג'ון קולמה הראה השנה במשחקים באירופה שאת מה שהוא יודע לעשות, הוא עושה טוב גם ברמות גבוהות יותר. ואת זה, עם כל הכבוד, לא ראינו משביאר דרסאו.
    אני חושב שאחת הבעיות של מכבי חיפה היא שבירם כיאל עדיין לא מסוגל להיות פעיל מספיק ביכולת להניע את המשחק, אלא רק לספק מדי פעם מסירות או מהלכים טובים. לא שאני מזלזל במה שהוא נותן עד כה ואולי כבר בשנה הקרובה או בזו שאחריה הוא יסגל לעצמו תכונות של מנהיג במרכז המגרש.

liran rosner - בהמשך לדברים קודם, אני חושב שזה בעיקר תלוי בקשר שמשחק לידו. אין לי ספק שעידן טל בשיאו היה גורם לג'ון קולמה להראות טוב יותר מכפי שהוא נראה - וזה בלי קשר לכך שבעיניי הוא נראה טוב גם עכשיו.
    אין טעם להשוות אותו לאביחי ידין בהפועל תל אביב, כי היא קבוצה מאורגנת יותר. זה לא שאביחי ידין לוקח כדור, עובר כמה שחקנים ובועט. הפועל תל אביב משחקת בשיטה שמאפשרת לו להגיע כגל שני ואז הוא מוצא את עצמו פעמים רבות חופשי במצב נוח לבעוט. את ג'ון קולמה יחליט שהוא עוזב את העמדה שלו, הוא יצטרך את הגיבוי של בירם כיאל, שיסגור עליו במקרה של איבוד כדור.

12. alexshw Member

דירסאו היה מהשחקנים החשובים שלנו בקמפיין המוצלח בגביע אופ"א ב - 06/07.
    אם אתה שואל אותי מהן הסיבות העיקריות שקשורות לקבוצה(ולא לרמה של יריבות) ל - 0 את 0 בליגת האלופות, אז אני אגיד לך סיבה ראשונה קולמה, סיבה שנייה כיאל, במשחקים בהם הוא שיחק כמובן.
    קישור אמצעי כל כך מוגבל התקפית אפילו בליגה, דפק אותנו חזק בליגת האלופות, כשהיה צריך גם לתקוף.
    עם כל הכבוד, בוקולי הוא סוג של דרק שארפ, ואי אפשר לצפות ממנו להוביל את הקישור, האמצעי בטח לא במפעל מס' 1 ביבשת.
    לא שאני מתאבל או מצטער על הקמפיין, כי הוא היה חשוב מאוד גם מקצועית וגם כלכלית, אבל שחקן כמו קולמה הוא בושה למפעל מספר אחד ביבשת.
    נכון בהגנה הוא עשה עבודה מצוינת, אבל זה לא מספיק.
    מכבי חיפה שצריכה לשאוף לכדורגל אטרקטיבי וגם לאירופה צריכה בעמד קריטית כזו, זר הרבה יותר טוב.
    בקשר לליגה שלנו, הרי שהוא יתאים ל - 14 מ - 16 קבוצות. ואף ישדרג אותן משמעותית.

ולגבי עידן טל, שחקן ליגה מצוין בשיאו ולא יותר.ברמה הבינלאומית הוא תמיד היה כישלון.

13. שגיא Guest

אבירם, אני לא חושב שאפשר להשוות בין דירסאו לקולמה. כן, כפי שאמרו, קולמה טוב מאוד בתפקיד שהוא ממלא, קשר הורס. דירסאו היה שחקן בקלאסה אחרת. אמנם לא ברמה של ז'וטא או קנדאורוב בזמנו, אבל שחקן מצויין עם סגנון משחק נעים שיכל לשים לך כדור על 40 מטר. מה גם שהוא היה מהווה איום הרבה יותר רציני על השער. קולמה משחק לרוחב ועושה מסירות עם הבלמים.

מעניין לראות אם סילבה ישחק במקומו או איתו.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

alexshw - יש לי תחושה שאתה מתבלבל בין השביארים. את המשחקים הטובים שלה באותה עונה באירופה מכבי חיפה נתנה כשאנדרסון פתח כקשר האחורי הקלאסי וגוסטבו בוקולי שיחק את הקשר האחורי המשלים.
    לא רואה במה שביאר דרסאו היה טוב יותר ולא מבין את הבוז לג'ון קולמה. הכל מסתכם בעיניי במי שיחק לידם בקישור האחורי.

15. alexshw Member

לא מתבלבל, שאבייר אנדרסון הייתה בדיחה לא מוצלחת אך יקרה.
    אתה צריך להבין שקולמה זר ולכן הדרישות בהתאם.
    זר צריך לשדרג ולא להיות תלוי בישראלי שמשחק לידו.
    אם כבר לרוב זה הישראלי שתלוי.
    במיוחד שמי שהרבה פעמים משחק לידו זה כיאל הצעיר. ההיפך הוא זה שצריך לידו זר איכותי, כדי שגם יוכל להשתפר.

הבנתי שאדריין סילבה זה לא בדיוק שחקן בתפקיד של קולמה, אבל מי יודע.