מכבי חיפה 14/15: רוני לוי חוזר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Love Is Red Member

זה מתחיל בעובדה שכבר שלוש שנים הקבוצה שלכם לא משקיעים איפה שצריך העונה במקום לבנותעל פאלח, יוסיפוביץ ולהביא בלם זר איכותי הבאתם את דגני והשארתם את צ'וצ'אליץ, במקום לתת לידין הזדמנות ולהשאיר את קוסטה העדיפו להשאיראת גוסטבו טעות של גול למשחק בוקולי, במקום לבנות על דור כוכב ריאן וגוזלן המוכשרים בונים אצלכם על עמאשה ואבוחצירא, הנוער שלכם בשנים האחרונות ברמה גבוהה ועדיים מתעקשים במקום על תוצרת מקומית על שחקנים בינוניים...

2. עידן444 Member

רק קח בחשבון שיש סיכוי מאוד טוב שאם הוא ילך, אתה יכול למצוא את עצמך מהר מאוד מתגעגע... וברמות שאתה לא יכול לתאר. תשאל כאן אנשים... תשאל אוהדים של הפועל פ"ת איך מתים שמאיר שמיר יחזור להשקיע... החלום הרטוב של כל אוהדי של נתניה הוא שיצחק תשובה יחזור לקבוצה, וכולם יספרו איך בתקופת יאמר פתאום הרגשנו קבוצה גדולה, וכולם גם יודעים בדיוק מה יקרה בק"ש אם שירצקי ילך, או מה יקרה בב"ש אם אלונה תלך...
    מכבי חיפה בלי יעקב שחר זה יכול להיות מתכון מאוד מסוכן- ובמכבי חיפה שהיא המועדון הכי גדול בארץ בעידן המודרני, לדעתי עם כמות האוהדים הגדולה בארץ, הנפילה עלולה להיות קשה בהרבה מאשר בקבוצות אחרות.

Civil אוהב/ת את זה.
  3. alexshw Member

עם כל הכבוד מכבי חיפה מועדון הרבה יותר גדול, עם מתקן מאוד חדיש ועם הכי הרבה אוהדים בארץ מה שהקבוצות שציינת לא.
    לא אתגעגע לשחר. זה מהלך נחוץ כדי שהמועדון יוכל להתקדם.

בכל מקרה בשביל להראות 3 שנים כמו שאנחנו נראים כלל לא צריך בעלים.

4. עידן444 Member

תתפלא... קבוצות בלי בעלים קורסות... לבית"ר גם יש מתקן נהדר, המון אוהדים...
    וגם הפועל ת"א מועדון גדול, מסודר, עם מסורת, עם לא מעט אוהדים אמידים.
    כשאין כסף, כל זה לא עוזר! אלא אם מתוך כל מאות אלפי האוהדים יש איזה "פראייר" מפוצץ בכסף שירצה להחליף את שחר, וגם אם יש כזה, לא בטוח שהוא ידע לנהל קבוצת כדורגל.

5. alexshw Member

לא ראיתי שמועדונים האלה קורסים ממש. קבוצות בינוניות בליגת העל, זה מה שגם אנחנו כרגע.
    אני זוכר את הפועל בתקופת ההסתדרות גם כן מתבוססת בבינוניות, גם בית"ר ידעה עונות לא טובות בתחילת שנות האלפיים. זה לא משהו חסר תקדים.
    כמו שגולדהאר הגיע למכבי ת"א, אין סיבה שאיש עסקים דומה לא יגיע למכבי חיפה. יש פה הכל.
    לנו יש יתרון גם על הפועל(לה קהל מאוד מצומצם) וגם על בית"ר(שם חלק שלילי מאוד בקהל מעורב במועדון ומשפיע על הכל).
    במכבי חיפה יש גם פוטנציאל אוהדים הכי טוב בארץ, גם איצטדיון הכי מודרני וגם הקהל לא מתערב להנהלה.

הקבוצה מעולם לא הועמדה למכירה אבל כבר החליטו שאף אחד לא יבוא.

6. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשום פנים ואופן ששחר לא יעזוב.
    זה ממש כפיות טובה להגיד דברים כאלה לאיש שתרם כ"כ הרבה למועדון.
    הטעות הגדולה שלו שהוא לא מינה מנהל מקצועי,אחד שיקח את כל הניהול השותף בקבוצה ויוריד מהמעורבות שלו.
    צריך גם להמשיך לתת קרדיט לסאלה,הוא מאמן רציני ויסודי,הוא טעה בבחירה של הסגל צריך לתת לו לתקן,לא כל יום מגיע לכאן מאמן רציני שלא מחפף ,מחלטר ,מערבב ומדליף כל דבר לתקשורת כמו הקולגות שלו בארץ. אין לו כתבי חצר ובגלל זה עושים עליו כזה אלהום.
    ברגע שיגע בלם,ואחד שיש לו מהירות אנחנו גם נראה הרבה יותר טוב.

Civil ו-Igi אוהבים את זה.
  7. alexshw Member

זה לא כפיות טובה. אני דואג לעתיד המועדון ולאינטרס של המועדון. כיום נוצר מצב שכמעט בלתי אפשרי להצליח במכבי חיפה. המערכת רקובה מהיסוד.
    הוא ממילא עוזב עוד שנתיים-שלוש גג בגלל הגיל, אני רק מציע להקדים את זה. לא רואה יותר תכלית בהשארותו כבעלים.
    הוא הפך למכשול ולבעיה העיקרית של הקבוצה הזו.

8. Civil Anti Madridista

כרגע מעמדו של סאלה יציב, אך בשונה מקודמיו שפוטרו אם העסק ימשיך לא לדפוק אני לא אתפלא אם הוא יקום ויתפטר בעצמו.
    להיות במרחק של 10 נקודות מהמקום הראשון לאחר 6 מחזורים זה משהו שאף אחד לא האמין שיכול לקרות, ונראה שזה אבוד מראש.
    הרעיון לבצע זעזועים ומהפכות לא היה אפקטיבי בעליל, כשבמחצית השנייה אפילו לא הגענו למצבים.

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

קשה לי להאמין שמועדון כמו מכבי חיפה לא ימצא קונה, הקבוצה הכי טובה לרכישה בישראל. אבל נגיד ולא יהיה לכם בעלים, יהיה לכם קשה יותר מהיום, אם אתם חושבים ששלושת ההפסדים האחרונים זה סבל אז אתם לא מבינים מה זה בכלל סבל אמיתי, מה זה משבר, מה זו תקופה קשה. אבל זה יחזק אותכם, זה יחשל אותכם וזה בעיקר ילמד אותכם עד כמה אתם אוהבים את הקבוצה. כי קל לאהוב כשטוב והכל הולך, או אפילו כשהמצב רק סביר, אבל כשהמצב חרא? ככה נמדד אוהד, ואני יכול להגיד בגאווה שהתקופה הקשה והארוכה שבית״ר עברה רק חיזקה את הרגש בסופו של דבר.

וכשתצליחו בסופו של דבר, כי הגלגל תמיד מסתובב, זה יהיה יותר מתוק מאי פעם, כי הפעם תדעו באמת באמת להעריך את זה. להעריך כל גול מסכן נגד רמת השרון או ניצחון נגד אשדוד.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מכבי חיפה גם בלי בעלים לא תהיה קבוצה שתתמודד על ירידת ליגה או מאבקים עם רמת השרון ואשדוד.
    רק ההכנסה מ 17,000 מנויים זה תקציב של שתי הקבוצות האלו ביחד. אנחנו בשנים האחרונות מסיימים במקומות 4-5 כשההצהרות בשלב מסויים הן "רק מקווים לסיים בפלייאוף העליון". לא חושב שזה דבר שאי אפשר להשיג בלי התמיכה הכספית של שחר.
    אבל אף אחד לא רוצה ששחר יעזוב. שימשיך כמה שהוא רוצה, אבל שכבר יבין שעם ההתנהלות הנוכחית שלו השם "מכבי חיפה" כבר שנים לא מנצח לו משחקים.

סתם טור שמראה עד כמה ההתנהלות שלו בעייתית
    מכבי חיפה ב"משבר"? מכבי חיפה בקיפאון - גלובס

11. alexshw Member

אתה מצפה מבן אדם בן 73 להפוך את עורו. זה קצת נאיבי.
    אי אפשר ללמד כלב זקן טריקים חדשים

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  12. Civil Anti Madridista

עונת 2012/13: ראובן עטר
    נקודות: 5
    מאזן: ניצחון אחד, 2 תיקו, 3 הפסדים
    הפרש שערים: 7:5
    עטר חזר לכרמל כמושיע הגדול, אבל כבר במחזור הראשון ספג הפסד למכבי ת"א בבלומפילד (2:1) שסימן על המשך הדרך. לאחר מכן הגיע גם הפסד ביתי לק"ש, האלופה מסיום 2011/12, ומשם הלחץ רק הלך וגבר. 1:1 בב"ש, הפסד ביתי לאשדוד ו-0:0 בחוץ מול הפועל עכו. במחזור השישי עוד הגיע ניצחון על הפועל ר"ג החלשה, אבל המאמן כבר איבד את חדר ההלבשה בדרך לפיטורים מהירים.

עונת 2013/14: אריק בנאדו
    נקודות: 8
    מאזן: 2 ניצחונות, 2 תיקו, 2 הפסדים
    הפרש שערים: 7:8
    אחרי שהצליח לייצב את המועדון לאחר הכישלון של עטר, בנאדו החל עונה כמאמן ראשי. אלא שכמו קודמו, סדרת תוצאות רעה הביאה גם לסיום דרכו. חיפה של בנאדו פתחה את העונה עם 1:3 על ק"ש, אבל הפסד לא צפוי באשדוד 3:2 החל את המשבר. מיד לאחר מכן האלופה מכבי ת"א דרסה 3:0 בקריית אליעזר ומשם זה כבר התחיל להיראות דומה מדי ל-2012/13. 0:0 בסכנין, 0:0 עם הפועל ב"ש ו0:3 על מכבי פ"ת שרק סיפק שבוע של אשליה.

עונת 2014/15: אלכסנדר סטנוייביץ'
    נקודות: 6
    מאזן: 2 ניצחונות, 4 הפסדים
    הפרש שערים: 11:8
    את השתלשלות האירועים בקיץ האחרון אתם כבר מכירים. אחרי שלל ציפיות הקמפיין גם נפתח נהדר עם 2:4 על בני סכנין בסמי עופר. אבל מהר מדי באה הירידה לקרקע עם הפסד 1:0 לבית"ר בטדי. חיפה התאוששה עם ניצחון על בית על הפועל פ"ת 1:3, רק שאז שוב הגיע אותו מפגש מסוייט מול האלופה מכבי ת"א ששינה את את הכל. ההפסד 3:1 בבלומפילד החל את כדור השלג בהפסד ביתי מביש לרעננה 2:0, והמשיך להתגלגל עד וסרמיל עם הפסד חוץ 2:0 גם להפועל ב"ש. איך זה ייגמר? אתם כבר מוזמנים לנחש בעצמכם.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שי, אני יותר ויותר מתקרב לרגע שאני אכתב פה: "שחר צריך לעזוב. רק ככה נצא מהבוץ". האיש היקר תרם רבות לקבוצה ונתן לנו הרבה מאד רגעים בלתי נשכחים.

זו לא העונה הראשונה שאנחנו פותחים ככה את העונה, ומה אומר הנשיא אחרי המשחק אתמול?
    "דווקא מול ב"ש ראיתי משחק טוב יותר, ראיתי יותר נחישות. הגענו למצבים אבל החמצנו. את המשחק מול רעננה לא אהבתי, אבל אני מעריך שהשיפור יימשך ואז יבואו גם השערים. השחקנים חסרי בטחון כרגע ולכן השערים לא נכנסים, אבל אני רואה דרך ועבודה טובה ואין לי ספק שנשתפר",
    מצטער, אבל את הלוקשים האלה אני כבר לא אוכל. חלוצים כמו עמאשה, אבוחצירא, ותורג'מן (מקסימום חלוץ שיושב על הספסל) לא מקומם בקבוצה שרוצה לזכות באליפות. ההגנה? שני מגינים שלא יודעים לעשות הגנה, בלם ותיק שצריך לפרוש וזר שאיבד לחלוטין את הביטחון. גם בקישור יש בעיות. מה ששחר רוצה להגיד פה זה הפתגם הישראלי הנודע: "יהיה בסדר", אבל כשרואים מה קורה בעונות האחרונות רואים ש"לא יהיה בסדר".

הבאת אחלה טור שממחיש למה מכבי חיפה מדרדרת ככה. אולי לא נעים לי להודות כי אני לא רוצה להציג את עצמי ככפוי טובה, אבל אם שחר ממשיך ככה אז הוא לפחות יגיד לנו שהשאיפה שלנו לסיים עונה מתחת לקבוצות שנאבקות על האליפות. בצורה הזאת אני אשמח עם כל נקודה, ואני אשים בצד את האמונה שאנחנו קבוצה גדולה שרוצה בכל עונה לזכות באליפות. במצב שנוצר שחר מפגר עכשיו אחרי בניהול אחרי גולדהאר, ברקת ושרצקי.

אנחנו לא צריכים לפחד מהרגע שבו שחר יעזוב/יפרוש. אני מאמין שהאיש מספיק אמין כדי שנקבל בעלים חדשים וטובים אחרים. לא אהיה מופתע אם בנו ימשיך במלאכה למרות שאין לי מושג אם יש לו את הכלים הפיננסיים בשביל להמשיך בדרך אביו.

אני מאמין שאם מכבי חיפה לא תוציא משני המשחקים הקרובים שש נק' סאלה אולי כבר יתפטר לבד. הוא לא נראה לי איש עקשן ותמים כמו למשל בנאדו. בשבילו מכבי חיפה היא לא בית אלא מקום פרנסה. בצורה הזאת הוא לא יישאר עונה שלמה ולא חשוב עד כמה שחר מגבה אותו.

אנחנו נראה מה יקרה בתקופה הקרובה, אבל בעיניי הכל פתוח. אני לחלוטין לא אהיה מופתע אם לא נקח שש נק' מול מכבי פ"ת והפועל עכו.

14. Bon Argumentum Ad Hóminem

מאחורי שרצקי וגולדהאר כן, לא מאחורי אלונה. לא אוהב להיות קטנוני, אבל ההצלחה של באר-שבע קשורה בעיקר למאמן שלה ולא לה. שחר שם לא פחות כסף ממנה והיא לא מציגה איזה סטנדרטים של ניהול למופת.

15. alexshw Member

המאמן שלה נכשל טוטאלית בעונה הראשונה וכמעט ירד ליגה. אלישע לא מעורב בכלל ברכש.

מצב נושא:
הנושא נעול.