מכבי חיפה 12/13: הריצה של בנאדו נעצרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Captain Canada, ‏6/7/12.

1. שגיא Member

באמת אי אפשר להשוות את מה שהיה עם עטר של לפני כמה שנים לזה של היום. מה גם שאי אפשר לדעת אם המאמן מספיק טוב כדי להוביל קבוצה לאליפות. לפנ שרן בן שמעון לקח אליפות עם קריית שמונה מישהו אמר שהוא מספיק טוב כדי להוביל קבוצה במאבק האליפות? תחילת העונה שלו בימי מכבי תל אביב גם לא הייתה מזהירה אבל הוא דווקא הוכיח לאחר מכן שהוא כן מסוגל לקחת אליפות. את עטר צריך יישפט כעת כמאמן מכבי חיפה ולא כמאמן שהיה לנתניה ובית"ר ירושלים כי זה לא אותו דבר. ברור שקיים תסריט שעטר לא יצליח אבל הוא עוד לא ערך משחק אחד אז אי אפשר אם הוא מסוגל או לא.

אלישע לוי זה הכי אנטי-תזה למאבקי אליפות והוא לקח אחת כזאת בעונה הראשונה שלו. ועדיין לא הייתי מחשיב אותו מאמן שיודע להוביל קבוצה במאבקי אליפות.

2. WellNeverDie Member

לא היו לי הרבה תקוות מעטר, הוא צריך להוכיח עוד הרבה. אבל בגדול אני לא מרוצה מהרכש. עזרא, שיימן, אלקיים - לא צריך אותם בכלל (והלואי שאוכל את הכובע). אני חייב לומר שאני לא מתלהב מאף כישרון ישראלי ואילו אני רובן, אני בונה את הסגל על צעירים ישראלים פלוס תוספת של ישראלי איכותי אחד, בתוספת של 4-5 זרים חזקים. האם עזרא או מהאיכותיים ביותר שיש לישראל להציע? אני בספק. הכסף שנזרק על ישראלים עלובים יכול ללכת לזרים איכותיים.

העונה נצליח או ניפול בהתאם לנקודות הבאות:

1. יניב קטן. אם יהפוך לשחקן רוטציה ועטר יתן לאחרים להוביל, כקבוצה, נצליח. הוא קשור לשיטת המשחק ואיתו אנחנו איטיים, מאוד. ההתבססות של קבוצה כמו מכבי חיפה על שחקן חצי גוסס היא אומללה והגיע הזמן של הצעירים והבריאים לתפוס את מקומם במועדון ולהתחיל לשחק כדורגל מהיר, קצבי, שמבוסס על המון תנועה ולחץ. קטן לא יכול לתרום בשום פרמטר כזה.

2. זרים. העפנו את האפורים וזאת התחלה מבורכת. צ'וצ'וליץ' שחקן נהדר ואני בהחלט בונה עליו אבל עכשיו הגיע הזמן לחזק את המרכז בקשר אחורי ובקשר 50:50. פילאבסקי לדעתי מספיק לליגה הישראלית החלשה, למרות שהם לא מדהים בתור זר הוא כן עושה את העבודה. מבחינת יעילות - די דומה לדאבשווילי. מבחינת כישרון - לא משתווה לזרים הטובים שהיו בחיפה כמו מסיללה, טשיירה ודירסאו ואם נלך אחורה עד לפרליה או ז'אוטאנטס הוא יראה אומלל. מקווה מאוד שיש מישהו רציני ומקצועי שאחרי על העניין ולא ליצן כמו חרזי.

3. צעירים (ובכללי, הישראלים). בכללי כל מה שכתבתי בתחילת ההודעה, אין טעם לרכוש ישראלים בינונים ומטה שאפשר להשקיע את הכסף בזרים איכותיים. בנוסף צריכים לומר די לתרומות ואני חושב שהצעירים הירוקים יכולים להסתדר מעולה בליגה, בעיקר תחת ההדרכה של קטן ולצד זרים איכותיים וישראלים מוכשרים כמו ורד ועמאשה.

3. Civil Anti Madridista

כל השמות שציינת אחרי עונה נוראית. מלבד בוקולי שכבר מעבר לשיאו ולדעתי היה עדיף ל2 הצדדים להיפרד

מלבד החולשה של ההגנה, אחת הסיבות להבאת אלקיים\שיימן היא להחזיר את טוואטחה למסלול. הוא היה קטסטרופה בעונה שעברה

4. Ice Cream חסה

אם כמה שקטן איטי, הוא עדיין מנהיג בחלק ההתקפי וחיפה הצליחה לייצר התקפות רק כשהכדורים עברו דרכו, והוא העמיד מספרים ויכולת עדיפים על אלה של ורד, גולסה וימפולסקי "המהירים. עטר יצליח להפוך אותם (יחד עם עזרא שהצטרף) לשחקנים בוגרים ותכליתיים יותר- כל הכבוד לו, ואז מכבי חיפה היא הקבוצה עם הקישור הכי מוכשר בליגה ותוך שנה ורד, ימפולסקי, גולסה ועזרא מתפזרים בבלגיה, פולין וצרפת ושחר מרוויח עליהם 10 מיליון יורו, אם לא- הקבוצה תמשיך להתבסס על קטן (שמרוויח 400 אלף דולר).

לגבי מילות הקסם "להביא 2 קשרים אחוריים זרים ברמה גבוהה"- אני מבין שזו הפנטזיה שלכם, אבל הנה השנה מכבי חיפה החתימה 2 זרים ברמה גבוהה תמורת סכומים גבוהים, ועכשיו היא תקועה עם החוזים שלהם כמו עצם בתקציב השפיות ששחר מנסה לבנות. קבוצה כמו מכבי חיפה לא יכולה להוות אלטרנטיבה אפילו לשחקן כמו ניקולאס אולמדו. קל לקרוא לחרזי ליצן כי הוא לא מצליח להנחית את פראליה וז'וטאוטס- אבל זה ממש לא פשוט כמו שזה נראה (ועובדה שכולכם מדברים רק בהכללות, ולא יכולים לציין שם אחד לראווה)... אין מנוס מלהמר על זר אחד, אבל אי אפשר להבטיח שמדובר יהיה בשחקן מספיק טוב או שיתאים לחיפה.
    במצב בישראל מהרבה בחינות- קשה לפגוע בזרים טובים בלי סוף.

בשער דוידוביץ' אחרי השיא ואדרי כנראה לא מתאים למכבי חיפה (וירידה חזרה לספסל לא בדיוק תעשה לו טוב). אני הייתי ממשיך לבנות על שאראנוב שיש לו לאן להתקדם, בעיקר כי הושקע בו לא מעט כסף ולשחרר אותו עכשיו יהיה הפסד עצום.
    בהגנה לכל מי שדואג- פיליאבסקי מספיק טוב עבור הליגה הישראלית ועם קצת מזל וסוכן גרוע זה שחקן שיכול להמשיך בארץ עוד 7 שנים טובות. ההחתמה של שיימן נראית הגיונית כי טוואטחה לא 100 אחוז בשל מבחינת יכולת ומבחינת הראש, אבל ההחתמה של עודד אלקיים מריחה מאוד לא טוב. ראיתי אותו בלייב, מדובר במגן בינוני ב-2 צדי המגרש ובכסחן מטורף. היא לא עשתה מספיק הד, אבל זו החתמה מגוחכת כמו בערך להביא את רועי לוי (20 שקל לראשון שבלי גוגל אומר איפה הוא משחק...).

ובהתקפה חוץ מזה שתורג'מן לא בדיוק סגור במכבי חיפה בגלל חתימה על טופס לא נכון ועכשיו שחר צריך לסגור הכל שוב עם איזיקוביץ' הנועל- מסתבר שסולליך צריך לחתום על חוזה חדש. ראינו כבר במקרים האלה איך התנהל הסודני, איך התנהל במשהו דומה הדרוזי, עכשיו תור האתיופי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx. אני בכלל חושב שסולליך למרות העונה הטובה במדי עכו חייב לצאת לעוד עונת השאלה והפעם בקבוצה גדולה ותובענית יותר (אנחנו זה אחלה אופצייה), להוכח העומס של חיפה בקישור.

ודבר אחרון- אני אחליק על מעבר של מויאל לחיפה, אבל שלא ינסה להגיש הצעה נמוכה יותר מ-2.5 מיליון שקל+שני שחקנים בהשתתפות שכר מלאה (רצוי סולליך ומגרלשווילי) http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx! זה שהוא תרם לנו פעמיים וחצי לא אומר שעכשיו הוא יכול לגזול את כבשת הרש.

5. חראראדו יוסרטה Member

שראנוב הגיע בחינם

שמועות שמשומר וגולסה רוצים לעזוב בגלל שהם לא מרוצים ממעמדם בקבוצה

6. alexshw Member

קטן מנהיג בחלק ההתקפי כי ככה נבנתה הקבוצה וזה אחת הסיבות המרכזיות לכישלון.
    מקווה שעטר לא יחזור על הטעות הזו.

7. shawarma Member

זה לא נכון, 2 השחקנים בעצמם הפריכו את הידיעה ואמרו שאין לה כל בסיס

8. WellNeverDie Member

מאז שקטן חזר הוא לא מציג יכולת גבוה עקבית (או סבירה עקבית) והוא מתעלה על עצמו פעם בכמה משחקים אבל זה לא זה.
    והאמת חבל שהשמועות על משומר הופרכו, למרות שעותמאן עזב הייתי רוצה לראות גם את אדון משומר בחוץ - המשחק האומלל שלו בגמר הגביע עדיין בזיכרון שלי, ולחשוב שבאותו שבוע גם ראיתי את אגאורו נועץ את השער הכי עצוב שראיתי בחיי, כך שמשומר היה צריך להיות ממש פח כדי שזה יחרט בזיכרון.

9. alexshw Member

לפחות לפי התקשורת בארגנטינה מסתמן שאולמדו בדרך לכרמל.
    שחקן שעטר מאוד רוצה ובעמדת מפתח מבחינתינו. אסור לנו ליפול שוב שם.

10. Civil Anti Madridista

מישהו יכול לשפוך לנו קצת אור על השחקן שעטר לוחץ להביא?

11. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אליאס (Franco) הרחיב עליו כאן.

אני קורא נכון? דינו אנדלובו? אם כבר להביא חלוץ, למרות שאני חושב שאין צורך, למה את המחמיצן הכרוני הזה?

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

שחקן האמת די בינוני, אולי פוטנציאל יש לו אבל לא שחקן למכבי חיפה, בטח שלא כרגע.
    מעניין באיזה סכום מדובר כי יש לו חוזה בבני יהודה לעוד 3 עונות, כך שהיא תדרוש לא מעט. בלי קשר אני חושב שדווקא בגזרת החלוצים אנחנו די מסודרים, ויש לנו אפילו עודף של שחקן. הייתי מעדיף שבסף הזה יביאו שחקנים לחזק את מרכז המגרש.

13. שגיא Member

לא מאמין שהוא יגיע... יותר דחוף לעטר, ובצדק, לצרף קשר אחורי. אנדלובו האמת שחקן די מוכשר אבל זה לא שחקן שישדרג את ההתקפה באופן קיצוני והוא לא טוב מהשחקנים שיש כרגע בסגל של חיפה.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם צריכים לתקן אותי אם אני טועה, אבל התחזקנו בהגנה, ההתקפה עומדת לקבל כנראה גם תמיכה משחקן חדש, אבל מה עם קשר התקפי? היות שאנחנו נשחק רק בליגה עטר אולי יסמוך רק על קטן וגולסה, אבל אם יש שחקן כלשהו שאני רוצה זה קשר התקפי ברמה נחוצה.

משהו קורה בגזרה הזאת? אולמודו לדעתי הרבה יותר קשר הגנתי וחן עזרא לדעתי גם לא בדיוק קשר התקפי. האם זה באמת אומר שעטר שם את המפתחות בשחקן שלא גומר תשעים דקות בליגה הישראלית ושחקן צעיר שמזמן כבר נעלמו עקבותיו?

אולי מישהו מהנוער צריך לקום כי בלי חיזוק אני צופה בעיות בקישור ההתקפי.

15. שגיא Member

מה זה קשר התקפי? חצי מהקבוצה מורכבת משחקני התקפה. אם אתה מדבר על העמדה שמאחורי החלוץ שבא קטן משחק אז מלבדו גם גולסה יכול לשחק שם וגם חן עזרא ואפילו חלוץ נוסף אם מחליטים לשחק עם שני חלוצים.