מכבי חיפה 11/12: מו"מים קשים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏8/7/11.

1. alexshw Member

לא מבין איך המועמדות של קיינסט עלתה אם הוא כבר שיחק אתמול באלופות, או ששינו את החוקים?
    סליחי לא אשחק העונה בגביע אירופה עם ראפיד.

2. Igi Member

בספורט5 כתבו שגם השחקן הזה מועמד וגם דבה צפוי להישאר עד ינואר, לא אמין כל העניין.

3. Mellow29 Kopite

אני חושב שבמוקדמות עדיין אין בעיות של cup-tied, וליגת האלופות מתחילה רשמית בשלב הפלייאוף, אז אני לא חושב שתהיה בעיה להביא שחקן שהשתתף במוקדמות.

4. alexshw Member

אז למה פאציני לא שיחק במדי אינטר בצ'מפיונס בעונה שעברה או צ'יגרינסקי במדי ברסה לפני שנתיים? כי הם שיחקו במוקדמות של ליגת האלופות עם קבוצות אחרות.
    אולי שינו את החוק בעניין הזה העונה, לא יודע.

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/11
  5. Mellow29 Kopite

שחטאר וסמפדוריה שיחקו בשלב הפלייאוף של ליגת האלופות, שהוא כבר נחשב חלק מליגת האלופות (השלב האחרון לפני שלב הבתים). אני זוכר שעוד אמרו את זה כשאנחנו שיחקנו נגד זלצבורג, והיה את המנון ליגת האלופות והלדים עם הדגל במרכז המגרש וכו'.

שלושת הסיבובים הראשונים (הסיבוב הראשון הוא בין 4 קבוצות מהמדינות הקטנות מאוד, אנחנו כרגע בסיבוב השני, הסיבוב הבא יהיה השלישי ואח"כ יהיה את הפלייאוף) לא נחשבים כחלק רשמי מליגת האלופות עד כמה שאני מבין, אין את כל הטקסיות והמנון ליגת האלופות ודרישות האירוח מהמגרש שונות. לכן אני מאמין שגם כל נושא הקאפ-טייד שונה.

6. alexshw Member

שחטאר עפה מצ'מפיונס בסיבוב המוקדם השלישי לפני שנתיים.
    אולי מישהו באמת יכול להביא התייחסות מדויקת לזה בתקנון של אופ"א.

7. Mellow29 Kopite

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/11
  8. סטפן שאלוי Member

מאוד התאכזבתי אתמול:

מחצית ראשונה גרועה במיוחד, יכולת לא מרשימה במחצית השניה, בעצם חוץ מ 10 דקות באמת טובות, ישנה כאן החלשות לעומת השנה שעברה, במיוחד בהגנה.

9. Butragueño מנהלים

סטפן שאלוי, המשחק אתמול לא מהווה אינדקציה בשום פרמטר.
    הגנה, התקפה, קישור, שוער, אי אפשר באמת להבין מה אנחנו צריכים כרגע, לא נבין עד שלא יגיע מבחן אמיתי וקשה.

אפשר לדעת מה צריך רק לפי העמדות שלא מאויישות במספיק שחקנים, שזה בעיקר הקישור האחורי (50-50).

10. סטפן שאלוי Member

שוער ומאמן, אלו שני הדברים החשובים ביותר.

לשחר חסר קצת מהקרירות של שמעון מזרחי.

נשיא צריך שיהיה לו האומץ להגיד אפילו לכוכב עבר ויהיה גדול ככל שיהיה: "עד כאן!"

לשמעון מזרחי לא היתה בעיה לומר זאת למיקי ברקוביץ', ודורון ג'מצ'י.

11. Butragueño מנהלים

מאמן זה לא רלוונטי. בין כה וכה חרזי זה שמביא את ה-X זרים שהוא רואה, ושחר נותן את הגושפנקה האחרון.
    אלישע יודע להיות מחובב על ידי השחקנים שלו. גם אלה שהוא ספסל חצי עונה לא יוצאים נגדו, כי הוא באמת הולך לקראת השחקנים ועוזר להם.

לגבי מה שאמרת על שמעון מזרחי: לנו חיפה, אין כרגע כוכבים בסדר גודל כזה, אז זה לא רלוונטי.

תכונה חזקה שאלישע הכניס לחיפה ב-3 השנים האחרונות זה שלא מוותרים. בהרבה מאוד משחקים קבלנו שער מוקדם (שגם את זה צריך ללמוד לפתור) ותמיד ידענו לחזור ליתרון.

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/11
  12. alexshw Member

על פי וואלה והאתר הרשמי מסתמן שזגורי ורם שטראוס יושאלו.
    אדרי שוער שלישי.

13. שגיא Member

לא מבין את העניין זה. ואני עוד יותר לא מבין את אדרי. שוער שלישי? בזבוז עבורו. אמנם לא החזרתי ממנו שוער שיכול להוביל את מכבי חיפה, אבל יש לו מקום בטוח באחת מקבוצות ליגת העל. הוא השתהה עוד עם המעבר לקריית שמונה שם יכל להיות שוער ראשון ובמקום זה הוא הולך לבזבז את הקריירה שלו דווקא בעונה בה היה אמור להוכיח את יכולתו מחוץ למכבי חיפה.

מצד שני, אולי נרוויח איכשהו את רם שטראוס למרות שאני לא רואה אותו מצליח להשתלב בליגת העל כרגע כשכל הקבוצות די סגורות עם השוערים שלהם.

לגבי זגורי. קצת חבל לי, אמנם יש קצת עומס בעמדת הקישור אבל הייתי רוצה שיתחיל את העונה לפחות ויקבל הזדמנויות לפני שיחליטו לשלוח אותו שוב להשאלה.

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לגבי שטארוס, אוקי, יותר מהגיוני שמשאילים אותו, כבר למדנו ממקרה אלמדון ששוער צריך לשחק וכמה שיותר, אם הוא יעשה את זה בקבוצה אחרת, אפילו בליגה הלאומית, זה טוב מלהמשיך להתייבש על הספסל.
    לגבי אדרי, אלא אם כן דוידוביץ פורש, ולא נראה שזה קורה כרגע, לשמש כשוער שלישי זאת טעות אדירה. לא מובן לי האמת הקו חשיבה שלו. הייתה לו הצעה מקרית שמונה, הייתה לו הצעה מהפועל חיפה, אבל בגלל כמה אלפים הוא פוצץ את המעמד. אין לי ספק שלשמש כשוער הראשון בקרית שמונה היה תורם לו מאוד.

לגבי זגורי, טעות. עם כל הכבוד, אפשר לפרוץ גם כשחקן שעולה מהספסל. אז מצד אחד אלישע רוצה סגל רחב, מצד שני הוא לא משאיר לנו ספסל. בהתחשב בזה שמלבד חודש, כל העונה החולפת היו לנו שחקנים פצועים, לא ברור לי איך משחררים שחקן נוסף. כשקטן כבר בדרך לפרישה, ומבחינה פיזית הוא לא ישחק הרבה העונה, נשארנו בקישור רק עם גאדיר שהוא חצי חלוץ, ימפולסקי, וורד / בוקולי (תלוי במערך). אם על זה הוא בונה על עונה שלמה- שיהיה בריא.

15. Mellow29 Kopite

המאמן זה רלוונטי ועוד איך. גם אם תתעקש שאלישע לא בוחר את הזרים שלו אלא פיני זהבי מנחית אותם עליו (מה זה אומר על הביצים של המאמן?), עדיין יש המון בעיות עם השחקנים שכבר נמצאים בקבוצה. דוידוביץ' בהרכב במקום בספסל, קטן בסגל במקום ביציע הכבוד, גולסה בזבז שנתיים בתור קשר אחורי כשברור שזה לא התפקיד שלו - כל אלה הם אך ורק בעיות של המאמן.

בטח שיניב קטן לא יצא נגדו, הוא הרי משחק גרוע כל משחק, תוקע לנו את ההתקפה, מקבל ציון 6-7 בעיתונים מכתבי החצר המלוקקים שלו ופותח במשחק הבא. מה יש לו לצאת נגד המאמן?

:aaarofl:
    זה המשפט הכי מצחיק כנראה בדיון הזה. נגד מי לא ויתרנו? נגד קבוצות פח כמו אקטובה או בוראץ, שעם כל הכבוד נמצאות ברמה של צמרת-מרכז הליגה הלאומית בארץ. אז מול איצטדיון מלא באווירה של ערב אירופי, איזה שחקן יוותר כשהוא משחק נגד נגרים? נגד מי עוד לא ויתרנו? הפועל עכו ובני סכנין? בחייך.
    בפעמים הבודדות שנקלענו לפיגור (בעונה שעברה אפילו, לא נלך רחוק) מול קבוצות מאומנות כמו הפ' ת"א ומכבי נתניה - כל השחקנים חירבנו במכנסיים ולא הצליחו ליצור מצב הבקעה אחד נורמלי. ברור לי שבלי יניב קטן בהרכב גם משחק ההתקפה שלנו היה הרבה יותר טוב ואולי היינו חוזרים מפיגור - אבל זה עובדתית לא נכון שאנחנו כאלה גדולים בלהתאושש משער נגדנו. אם קיבלנו שער מוקדם נגד קבוצת פח ואז נתנו להם בראש כמו שאמור היה להיות מלכתחילה, אני לא רואה בכך גדולה. כשקיבלנו שער מוקדם נגד קבוצה סבירה פחות או יותר המשכנו לקרוס.