מכבי חיפה 11/12: מו"מים קשים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏8/7/11.

1. אלי מתחן Member

קובי מויאל לא בינוני, הוא גרוע.

2. Ice Cream חסה

עד השנה וחצי האחרונה כן, בחצי השנה האחרונה הוא הפך למשהו מיוחד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wub.Xxx
    אתה יכול לפרט יותר בכל אופן? אולי ראית משהו שאני וכל המצביעים של בית"ר.נט לא...

3. Raulito Madridista

במידה ומכבי חיפה ממש רוצה את שי אבוטבול - היא בהחלט יכולה לפתות אותו, נשבר לו מההתנהלות של הפועל ואני לא חושב שהוא מוערך כראוי בקבוצה שלנו. העניין הוא שמכבי חיפה צריכה שחקן בסגנון של אביחי ידין - ואותו אף-אחד לא ישחרר מן הסתם. אבוטבול קשר אחורי טוב אבל הוא לא גרזן אלא זה שמחלק את הכדורים קדימה. אין למכבי חיפה שחקן עם יכולת מסירה כמו שלו למשל - אבל אבוטבול שאף-פעם לא היה סילון - קצת כבד בגלל אותה פציעה והוא מחלץ פחות כדורים. חיפה עלולה ליצור קישור רך מידי איתו ועם בוקולי למשל. היצע השחקנים בארץ דל והייתי ממליץ לחיפה על קובי דג'אני אבל קשה להחתים שחקן אחרי עונה אחת טובה. אם חיפה תלך לכיוון של שחקן זר - מי אמר שהיא תמצא משהו יותר טוב מסיידו? בסוף יגיע עוד פאוליניו...

4. אלי מתחן Member

יותר נכון יכול להיות שאתם ראיתם משהו שאני לא, כי אני לא ראיתי אותו עושה יותר מדי חוץ ממאחר בתיקולים ומוסר לשחקני יריב.
    אז נכון שהוא הלך מכות עם שחקני הפועל, באמת שחקן נשמה. סתם ערס שבמקרה נמצא על המגרש ולא ביציע.

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

עשה השנה שידרוג גדול ביכולת, לא עוד אחד שמחפש את הרגל בכל גליץ', שיפר את היציאה קדימה וראיית המשחק בצורה משמעותית, מוסר טוב יותר לעומק וכבר לא רק מסירות לרוחב ולאחור, תיקולים נקיים ולדעתי היה אחד השחקנים הטובים ביותר שלנו בעונה שעברה, בעונה הבאה חובת ההוכחה תהיה עליו שיראה שהוא באמת שידרג את עצמו ושהחצי שנה המצוינת שלו לא הייתה הבלחה.

6. Ice Cream חסה

+1
    בואו נסגור את הנושא הזה כי אנחנו בדיון של חיפה ולא בית"ר, מקסימום נמשיך אותו שם אם אתם רוצים.

7. Civil Anti Madridista

מחזק את הדעה שמרכז המגרש שלנו הוא בעייתי, אבל אני לא רואה פתרון ישראלי לעניין כמו בחלק ההתקפי

הבהלה לחו"ל בקרב ישראלים בכירים סגרה את השוק, וחיפה בבעיה

בנוגע לאופציות שהוזכרו כמו ישראלביץ ואבוטבול חבל על הכסף, ממויאל אני לא מחזיק אבל הוא עשה התקדמות בעונה האחרונה ושווה לשים עליו עין לפחות

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמוכם, גם אני מסמן את הקישור האחורי כנקודה הבעייתית בקבוצה. אמרתי כבר בעונה החולפת שסיידו יאיא לא מרשים אותי במיוחד (להוציא את התצוגה הענקית שהוא נתן ב-2:0 מול הפועל תל אביב) ושאני חושב שמכבי חיפה תצטרך יותר מכך.

9. alexshw Member

גם ככה אין קשר אחורי ישראלי בליגה שמציאותי להביא ויכול לחזק באמת את הקישור האחורי.
    צריך להשקיע שם בזר.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

קראתי איפשהו שאלישע רוצה כל כך לחזק את החלק ההתקפי של הקבוצה, כנראה שעם שחקן זר, שהוא אפילו שוקל להשאיר את הדבאשוילי ובנוסף אליו לצרף חלוץ זר נוסף, כדי לעשות זאת הוא מתכוון לשחרר את סיידו יא יא. עם כל הכבוד לזה שהגיאורגי חלש להחריד וצריך לשחררו, גם ככה אין לנו עומק בעמדת הקשר האחורי, אז לוותר על שחקן נוסף? עם כמה שסיידו הוא לא השחקן המושלם, הוא בן 21, מכאן הוא יכול רק להשתפר. אל תשכחו שהוא גם הגיע רק בינואר, כך שאפילו עונה אחת הוא לא נמצא בקבוצה.

11. alexshw Member

מסתבר שמותר לרשום שחקן אחד ל - LIST A(רשימת השחקנים הבכירים, ז"א כאלה שנולדו לפני 1.1.90) עד ליום לפני המשחק ולכן אם עזריאל יסכם עד יום שלישי, הוא יוכל ליטול חלק בסיבוב השני של המוקדמות.
    זה כמובן נכון לכל שחקן אחר.

12. סמואל אטו Member

קובי מויאל גרוע?http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx
    על איזו גלאקסיה אתה בילית בשנה שעברה?

השחקן הכי טוב של בית?ר בעונה שעברה, והקשר האחורי הכי טוב בליגה ביחד עם אלברמן.

13. Butragueño מנהלים

קשה למצוא קשרים אחוריים בליגה שלנו (ישראלים), יש מעט מאוד שיתבלטו בשנים האחרונות אבל באיזשהו שלב פשוט נעלמו, בינהם גם אפשר להכניס את ניר ביטון ודוד רביבו.

מויאל הוא הקשר האחורי היחידי העונה ששמר על היכולת לאורך טווח.
    כבר בטופיק הקודם של מכבי חיפה ציינתי שצריך לשים עין על אבוטבול ברגע שהתחילו הצרות עם הפועל. למרות הגול שקבר אותנו בתחילת העונה, אני מאוד מאוד רוצה אותו אצלנו, הרצון שלנו להניע כדור להתקפה ולחפש הזדמנויות לכיבוש מוצאות חן בעיניי.

אולי קשרים אחוריים אחרים שצריכים לשים לב אליהם אלה: ניר ביטון (אם ימשיך בקו של תחילת העונה הקודמת), עדי אלישע, ואפילו מהליגה הלאומית הייתי אומר לשים לב לתום מונד.

בנוגע לחלוצים? אין הרבה מה לעשות, אין זמן לחלוצים צעירים ו"מבטיחים", צריכים חלוץ עם קבלות ונסיון, וכמו שזה נראה אין אחד כזה בליגה, ונצטרך שחקן חזק ממזרח אירופה.
    החלוץ היחידי בליגה שהייתי רוצה לראות אותו בחיפה הוא סרגי טרטיאק של מכבי נתניה, ראיתי אותו משחק בכל המשחקים של נתניה, וממש אהבתי את היכולת, את ראיית המשחק ואינטיליגנציה על המגרש, חיפה חייבת שחקן כזה שיכול לתת הרבה במוקדמות ליגת האלופות.
    בהקשר לישראלי, אין בארץ חלוץ ישראלי שיכול לתת תפוקה כזאת, גם לא אמעשה עצמו.

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/11
  14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://oi55.tinypic.com/14o713.Xxx

ההודעה הכי מנותקת מהמציאות בהיסטוריה של הפורום.

15. שגיא Guest

חבר'ה, זה דיון על מכבי חיפה. לא על קובי מויאל.

בואו נחזור לעניינים. דובר פה על הקישור האחורי היחסית דל. אני לא יודע מה מצפים מליעד אלמליח אבל אם אלישע לוי לוקח אותו בחשבון אז סך הכל הקישור האחורי שלנו כולל את סיידו, בוקולי ואלמליח כשכנראה רק אחד מהם ישחק ולצידו ישחק אייל גולסה. אם זה יספיק או לא, זה שיקול אחר אבל אני חושב שכל עוד לא מביאים קשר אחורי בעל שם, אז סיידו מבחינתי מקבל עדיפות בעמדה הזו ואני מקווה שכך יהיה.