מכבי חיפה 09/10: האליפות בורחת בשנייה האחרונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏4/7/09.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי בשביל זה הם מחתימים אותו? לעשות שערים? יש בעולם מספיק דוגמאות של שחקנים שמחוץ לרחבה נראים מאד בינוניים, אבל ברחבה תמיד נמצאים במקום הנכון. פאנטני היה אחד שכזה, אבל בקושי הבקיע. אם מכבי חיפה מצאה שחקן באותה יכולת טכנית, אבל מבקיע פי שניים יותר אז הרווחנו, לא?

חוץ מזה מדווחים שטשיירה גם עומד לחתום. בנוסף לכך יש עכשיו ניסיונות להחתים מגן ימין, השם עלי עותמאן עולה.

2. Charlton Member

זה מה שאני אומר , הוא לא נראה לי שחקן כישורני מטורף , אבל הוא מהאלה שיודעים לתת את הגולים וזה מה שהם צריכים.

3. Butragueño מנהלים

עלי עותמאן חתם חוזה חדש בסכנין, ככה שאני לא רואה אותו מגיע בתור מגן ימני.
    אם אני לא טועה, אני זוכר שממש לקראת סיום העונה הקודמת, הוזכר שמו של שפונגין בתור מועמד למכבי חיפה

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך הם מתכוונים להחתים מישהו יחסית בכיר כמו שפונגין או עותמאן וחושבים שהוא יתחרה על מקום בהרכב עם משומר,זה בדיחה.
    כנ"ל גם לגבי עמדת המגן השמאלי.
    צריך לכוון את הדרישות נמוך יותר כי אני לא רואה שחקנים כמו עותמאן ושפונגין באים לשבת על הספסל ולגרבץ בזמן שמסיללה ומשומר משחקים כל הזמן בהרכב.

5. Butragueño מנהלים

תאמרו לי רגע, ההשאלה של שי מימון לאשדוד כבר הסתיימה?

6. שגיא Guest

כמובן. מיימון מתאמן בחיפה מפתיחת העונה ולאחר השחרור של קרופניק, חזרתו לסגל נסללה סופית. אני גם לא פוסל שאלישע לוי ישתמש בו גם כמגן ימני במידת הצורך כמחליף לאייל משומר.

7. Al3x Member

בעקבות ההחתמה של הגרוזיני וטשיירה פורסם בספורט 5 שראנספורד ופנטיני משוחררים..
    פנטיני אפשר להבין אבל למה לשחרר את ראנספורד הוא צעיר אפשר להשאיל אותו חלוץ עם פוטנציאל מצויין, אבל כמובן שאצל אלישע חלוץ זאת אומרת שחקן אגף..ובטח שהוא לא הראה מה הוא יודע כי הוא היה תקוע כל העונה כשהוא שיחק באגף..

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

רנספורד ככל הנראה יושאל לעכו.

9. Raulito Madridista

האמת שהייתה לי תחושה כבר מההתחלה, שכל הדיבורים על רכש ישראלי משמעותי הם סתם רעש וצלצולים. יצחקי וברוכיאן למשל היו לא יותר מחלום וורוד(או ירוק, יותר נכון), אבל חיפה כלל לא חשבה לצרף שחקנים אחרים משמעותיים, גם מבחינת הזרים הבולטים בליגה - כמו יבואה או מקרייב. בקבוצה מאמינים מאוד בשלד הצעיר ויש בכך יתרונות וחסרונות. בהחלט יכול להיות שגולסה ימשיך להתקדם ורפאלוב יספק אותם מספרים כמו בשנה שעברה, אבל עדיין חסר לי משהו בקישור של מכבי חיפה ולדעתי בכל עמדה אפשר למצוא נקודת תורפה, שהבולטת ביותר היא עמדת המגן הימני. הספסל לא מספיק עמוק. חיפה בנתה סגל שלא יכול להצליח בליגת האלופות. בליגה אולי זה יעבוד, כי יש ערפל כבד כלפי הרבה קבוצות, ואף אחת מהן לא באמת התחזקה כראוי(הפועל עלולה להיאלץ להסתדר ללא אניימה ויבואה וזה משמעותי מאוד). מה שכן, אלישע לוי, עבורו זו תיהיה עונה חשובה, קיבל גם החלטה נכונה אחת - ירו בלו על חשבון פאנטני. בלו גם שחקן בית שמרוויח פחות וגם הוא שחקן טוב יותר לפי דעתי. הוא אולי פחות טכני, אבל הוא מנצל מצבים טוב יותר והוא מהיר.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מישהו זוכר את ברנארד פארקר? ובכן הבחור עומד לחתום בטוונטה...לפי הדיווחים הגיעו השחקן והקבוצה לסיכום חיובי.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דור, אני מסכים איתך, אבל תמונת המצב בבית"ר עדיין לא ממש ברורה. אם הקבוצה תצטרך להתפרק האם יצחקי וברוכיאן יכולים לעבור לחו"ל? אני מניח שמכבי חיפה ולדעתי גם הפועל ת"א עוקבים ברצינות אחרי ההתרחשויות בעיר הבירה.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"ר לא תלך לפירוק, כרגע יש אי-הבנה בין גאידמק לבקרה התקציבית ושהיא תיפתר בית"ר תפתח את ההכנות לעונה הבאה.
    יצחקי וברוכיאן בהפועל ת"א? נו טוב, מילא מכבי חיפה שהיא קבוצה שבינה לבית"ר אין שנאה אבל הפועל ת"א ממש לא.
    ההחתמות של דבאלשווילי וטישיירה סתמו הרבה חורים במכבי חיפה, לדעתי עמדות המגנים עדיין בעייתיות ושבעמדת הקשר האחורי נמצאים קולמה וכיאל זה בהחלט לא נותן שקט.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יוסי אבוקסיס גם פעם היה סמל בבית"ר...
    לגבי המגינים, מה רע במסיללה? יש בארץ מגן יותר טוב? בטורניר בדרום אפריקה הבחור פתח די חלש, אבל בסוף שיחק בהחלט משביע רצון. מגן ימין יש בעיה, אבל בוא נראה מה יקרה בעתיד. קשרים הגנתיים? לא נראה לי שיגיעו מחליפים לכיאל וקולמה. בסה"כ יעקב שחר לא בונה על ליגת האלופות כך שאין סיבה להכנס לפאניקה. מבחינתי רק אולי להפועל ת"א יש קישור יותר רציני.

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שי אל תשווה בין רודף הבצע הקירח(עזב גם את הפועל ת"א ב-2003 בגלל $$$) לברוכיאן ויצחקי שכבר הסכימו לקצץ בשכר.
    כרגע גם לבית"ר יש קישור טוב יותר ממכבי חיפה, פרננדס(מויאל) - טל - ברוכיאן - ורד/ויסה, חוץ מבוקולי הנהדר אין לאף שחקן בקישור של מכבי חיפה מקום בהרכב של בית"ר.
    חיפה צריכה קשר אחורי הורס כמו קוביצה מאשדוד ויש גם את פרנסמן שיכולים להגיע בקלות למכבי חיפה וטובים יותר מקולמה.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לי רק נותר להגיד שאנחנו נראה מה יקרה בעתיד. יעקב שחר מבחינתי לא משתגע וזה אולי 'מאכזב', אבל אני מעדיף את הסגל הנוכחי מאשר חיזוקים מרשימים כשאחר כך בתוך שנתיים נגיע למצב כלכלי שמזכיר את מה שקורה בבירה...

בכל מקרה לכתבות כאלו אני בכל לא מתייחס:
    http://sports.walla.co.il/?w=/157/1516629

אני זוכר היטב בחור עם רזומה מדהים ביותר (מונדיאל ויורו במדים של בריה"מ) שרץ במהלך העונה בבושת פנים אחרי יניב אברג'יל. אז טשיירה לא בא עם רזומה כמו של אולג קוזנצוב, אבל רומן פץ וסרגיי קנדאורוב גם הגיעו למכבי חיפה על תקן שחקנים אלמונים. בסה"כ להשוות בכותרת את טשיירה עם קרופניק מעליב וסתם מיותר.

הזמן יספר לנו אם שני שחקני החיזוק היו הצלחה.