מכבי חיפה 07/08 : סוגרים עונה עם הפסד לאשדוד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י David De Gea, ‏6/7/07.

1. idan- Member

אני לא מבין את רוני לוי.. במקום לחפש קשר שמאלי התקפי הוא מביא עוד קשר אחורי, ועוד כנראה במקום דירסאו, באמת שאני לא מבין אותו. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

2. MHFC Member

אני לא מבין פה חלק מהמשתמשים, אומנם אנחנו יכולים לצאת פראיירים מזה שהוא נשאר, ובוסף לא לקבל כלום, אבל כנראה שאתם שוכחים שאם סורמה הקשר האחורי החדש יתגלה קשר 50-50 סטייל עידן טל, אנחנו מסודרים וגם נראה את קולאוטי מציג יכולת הרבה יותר טובה מאשר העונה. העונה לא היה את זה זה כי שיחקנו עם שני קשרים אחוריים הגנתיים שלא תמכו בהתקפה. חבל שחלק פה חושבים על השלילי ולא הצד החיובי.

בקשר לבוזגלו, שיעזוב את מכבי חיפה, הוא רק ייהרס פה, רוני לוי לא יתן לו הזדמנויות, ואם כן אז זה רק במידה ושחקן מסוים יפצע, או שבאגרבג' טיים.

לא שמתי לב אם שמו פה את ההרכב להיום, אבל הנה:
    הרכב משוער: תום אלמדון, מוחמד שחבארי, מור ממן, שון שנף, איסלאם כנען, בירם כיאל, עבאס סואן, ליאור רפאלוב, אלן מסודי, מאור בוזגלו, תומר חמד.

3. תומר22 Member

כמה דברים:

אין שום טעות בעניין של קולאוטי. שחר רוצה, ובצדק, לקבל את התמורה המלאה על השחקן ולכן סירב להצעה הנמוכה יחסית של נירנברג. עם הזמן, כשהעניינים ירגעו והעונה תהיה בעיצומה, יציעו לרוברטו(אם לא תגיע עד אז הצעה חדשה) חוזה חדש עם סעיף שחרור לאירופה כדי שכל הצדדים יהיו מרוצים. אל תדאגו בקטע הזה.

מאור בוזגלו הוא שחקן מוכשר מאוד, אבל אם הוא רוצה שיקחו אותו ברצינות ויתייחסו אליו כשחקן מן המניין, כדאי לו לבקש מהאבא לשבת קצת בבית ולשמור על שקט. אולי כך יהיה לו צ'אנס להישאר בקבוצה ולהראות מה הוא שווה על המגרש ולא בדיבורים.

הקשר הברזילאי הזה, פאוליניו, מועמד גם להפועל ת"א ולכן הדיווחים לא כל כך בטוחים ומדויקים.

4. King Kenny Member

כנראה שזאת הייתה טעות, כי אין סיכוי שהפועל רוצה אותו כי יש להם מספיק שחקנים בעמדה שלו.

ככה שהוא כולו שלכם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/7/07
  5. תומר22 Member

בדקתי בכמה אתרים ברזילאים ובכולם מצוין שמה של הפועל ת"א כמועמדת לקלוט את הבחור. רק באחד מהם מכחיש הסוכן שלו את העניין ואומר שלא מדובר בהפועל אלא בקבוצה אחרת, בלי לציין את שמה.

6. Daniel_Harush Member

אלן מסודי נשאר עונה נוספת בחיפה??

7. שגיא Guest

אין ספק שמאור בוזגלו הוא כשרון גדול. אבל רק כשרון לא מספיק היום בכדורגל שלנו. שחקנים לא מעטים שנחשבו להבטחות נעצרו באמצע בגלל בעיות משמעת למינהן, ואני יכול לתת דוגמאות מהשנים האחרונות דוגמת בוזגלו שאבא שלו חושב שהוא יושב ראש ההתאחדות, שי בירוק שנתן עונת בוגרים ראשונה מדהימה בחיפה ושוב הסתבך (בצבא, בקבוצה), והיום לדעתי הוא עדיין מחפש קבוצה. אם נלך יותר אחורה אפשר גם לציין את ערן לוי "החלוץ הבא של נבחרת ישראל" עאלק. שחקן מוכשר, נתונים פיזיים מרשימים, בעיטה מצויינת, כמעט הכל היה לו. אבל מה? עוד אחד שהולך עם האף למעלה וחושב שמגיע לו הכל. בינתיים הוא גומר בליגת כדורגל החופים.

מאור בוזגלו צריך להבין (ולהעביר את זה לאבא שלו), שהוא צריך לשנות גישה. אני טוען ששחקן טוב כן יצליח בסופו של דבר במכבי חיפה. תראו את קטן שעשה את זה לפני עשור, את דקל קינן שתפס מקום קבוע ואת ליאור רפאלוב שהצליח במהלך העונה לפלס את דרכו לתוך הרוטציה. מאור מוזגלו יעלה היום בהרכב מכבי חיפה למשחק באינטרטוטו, שיעזוב הכל, שלא ידבר עם אבא לפני המשחק ויראה מה הוא יודע. הדרך הכי טובה לדבר היא במגרש, אז שיעשה את זה.

ואם כבר המשחק, יהיה מעניין לראות עוד שחקנים כמו כיאל בירם המצויין, איסלם כנען ומור ממן. נראה מה הם שווים.

8. שגיא Guest

כרגע נשאר. אם לא ימצאו זר שעדיף עליו בסכום סביר, הוא ישאר. היום בערב הוא יכול להוכיח שזה כדאי.

9. מיכל3 Member

כנראה שרק אני אוכלת עדיין את הלב על המקרה עם עידן טל. השחקן שוחרר מבולטון ללא תמורה ובמקום לקפוץ על המציאה בית"ר חוטפת אותו. לדעתי גם בעניין טל שחר יכל לחרוג ממנהגו (כמו שעשה עם קטן, רק שחיפה זקוקה לטל הרבה יותר בדחיפות) ולהציע לו הצעה שלא תגרום לא לסרב. מצד שני, איך טל הבטיח בסיום עונת 05\06.. "בארץ אני אשחק רק במכבי חיפה". אין ספק, עמד בהבטחה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

בקשר לרכש, זה בסימן שאלה לדעתי. בטאו, ששימש כקפטן קורינתיאס בגיל כ"כ צעיר (22?), כבר נשמע משהו מבטיח בפני עצמו. אני מקווה באמת שהוא יחפה על העזיבה של בנאדו..מה שאולארה וקינן ביחד לא הצליחו לעשות עונה שעברה. לגבי סורמה, לא הכרתי את השחקן עד שקשרו אותו לקבוצה, כך שחוץ מהפרטים שציינו עליו באתרים..אין לי יותר מידיי מה להרחיב. אם שימש כקפטן בלגיה ורשה ושיחק בנבחרת גם, יש לי ציפיות ממנו, רק חבל שהוא בן 30 כבר. היינו צריכים לרכוש בעמדה הזו קשר יותר צעיר לטעמי.

10. שגיא Guest

את אומרת לרכוש שחקן יותר צעיר בעמדה הזו אבל עידן טל שגם משחק בעמדה הזו הוא בן 31. זה לא שהבאתו שחקן בן 34. הוא בן 30, יכול לתת בכיף עוד שנתיים מצויינות, שזה גם טווח החוזה שלו. אני מסכים באופן כללי שעדיף להביא שחקן צעיר, מה שרוני לוי בדרך כלל עשה עם זרים, אבל כנראה שרוני לוי ראה מה הוא שווה.

11. מיכל3 Member

אבל עידן טל היה נכס במכבי חיפה, וראינו בדיוק מה הוא שווה. כשעידן טל היה טוב, מכבי חיפה הייתה טובה ולהיפך. לגבי סורמה, למרות שלפי הרקורד שלו (ואם רוני לוי בחר בו למרות הגיל, זה אומר משהו), אין לדעת כיצד הוא ישתלב בקבוצה. זו העמדה בשנים האחרונות שהכי הרבה נכשלנו בה מאז שז'אוטאוטאס עזב, אם זכור לך טוב. היחיד שהשתלב בה טוב מכל אלה שהבאנו זה דירסאו (ובוקולי, שמידיי פעם משחק גם כקשר אחורי). לכן, אם היינו מביאים את טל-היינו הולכים על הבטוח, למרות שגם טל כבר לא ילד.

12. שגיא Guest

את מערבבת בין שתי עמדות. עמדת הקשר האחורי המובהק (דירסאו, ז'וטא) לבין הקשר שלידו שמשחק 50-50 (טל, בוקולי במצבים מסויימים, וואליד באדיר בזמנו). שתי העמדות האלה בעייתיות כי בחיפה לא תמיד הביאו את השחקן המתאים. אם נלך לעונה האחרונה, הרי שהשם הוא אנדרסון, שעד היום אף אחד לא ממש יודע מה התפקיד שלו, אבל ככשיחק כקשר ליד דירסאו הוא לא הרשים יותר מידי. אם נלך יותר אחורה אפשר לציין את חורחה בריטס שהוא על תקן קשר אחורי, אבל טען שהוא הרבה יותר קדמי וגם הוא התברר מהם כפלופ.

אם סורמה הוא אכן קשר 50-50 אין סיבה שחיפה לא תצליח. נכון שאנחנו יודעים מה עידן טל שווה והוא נתן לחיפה המון בזמנו. אבל אי אפשר להכריח שחקן לשחק בקבוצה כאשר הוא מעדיף קבוצה אחרת, לכן עם מה יש חיפה תצא לקרב הזה.

13. Igi Member

http://youtube.com/watch?v=BAge0zjk5hs

סרטון של פאוליניו, הקשר האחורי שלפי התקשורת הברזילאית, סיכם במכבי חיפה. משום מה הבנתי שהוא אמור להחליף את דירסאו... אולי בחיפה מתכננים למכור אותו לאשדוד כחלק מעסקת עזרן? כך לפחות פורסם.. שאשדוד מעוניינת בצירוף דירסאו לעסקה.

14. שגיא Guest

רוני לוי אמר שהוא בכלל לא מעוניין בפאוליניו. אני לא ממש מאמין לידיעות האלה, בטח ובטח אחרי שדווח שדירסאו נראה טוב מאוד מאז הקבוצה חזרה להתאמן.

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא נשמע לי הגיוני שלוי מוותר על שורותיו של דירסאו. רק לפני מספר ימים הוא דיבר על כך שהוא מאוד מרוצה מהיכולת עד כה של דירסאו באימונים המעטים ונראה כי הוא צפוי לחזור להיות הדירסאו שהכרנו בשנתיים הראשונות שלו בקבוצה.
    במקום שלוי יתרכז בלרכוש קשר שמאלי, שאולי קצת ייגרום לכך שהקבוצה תתקיף משני האגפים כמו שזנדברג היה שם בעבר, הוא רוכש קשר אחורי במקום דירסאו? ומה שעוד יותר תמוה הוא שמדובר בקשר בן 31!