מכבי חיפה ותל אביב פותחות ברגל ימין

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/8/13.

1. מרקו ואן באסטן Member

דרך אגב, אחת הסיבות העיקריות שבאר שבע לדעתי לא תסיים בצמרת הגבוהה היא משום שאלישע לוי הוא מאמן מקובע ומאותגר טקטית. בכדורגל של השנים האחרונות המגמה היא לשחק עם 3 שחקני מרכז שדה(4-3-3,3-5-2,4-5-1) אבל אלישע מת על ה4-4-2 המיושן שמשוחק רק עם 2 שחקני מרכז שדה וכל פעם בעצם הוא ימצא תמיד בנחיתות במרכז המגרש.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

באמת כמו שחשבתי, כך היה המשחק. שיחקנו טוב יותר ממשחקי האימון, אבל עדיין לא מספיק טוב, עדיין ניצחנו רק בזכות מתנות של אריאל הרוש (תמיד אמרתי ואמשיך לומר, שוער בינוני מאוד, אם זה העתיד של הנבחרת אבוי, לא שווה יותר מאמצע טבלה בליגת העל), ניצלנו בנס ממצב שהלך למשקוף במצב של 1-0, בקיצור- ניצחון שבת'כלס הגיע רק עם מזל, לא הבאנו לידי ביטוי את הפרשי היכולת שבהחלט היו ניכרים בחלקים מהמשחק, אבל ממש לא מספיק. ניצחנו בפוקס, טוב בשביל ההרגשה הטובה, מפה חייבים להשתפר, נגד קבוצות אחרות זה לא יספיק. גל אראל היה מצויין בחצי הראשון, כמו כל הקבוצה פחות הופיע בחלק השני.

3. zivmay Member

לא כל כך מדוייק, עונה שעברה שיחקנו עם המערך של השלושה קשרים באמצע והיינו נוראיים. ודווקא במשחק האחרון מול נתניה שהיינו מצויינים שיחקנו 442. לאלישע יש קושי שאין לי מושג מאיפה הוא נובע, בלהעמיד את הקבוצה במגרש. הוא פשוט לא יודע. המאמן היחידי שעשה את זה טוב בשנים האחרונות אצלנו זה גיא לוי.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx מכבי חיפה - עירוני קרית שמונהhttp://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3112.Xxx

יום ראשון ה 25.8.13, אוראל גרינפלד, 21:00, קרית אליעזר.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/1/380321.Xxx
    מכבי חיפה מגיעה למשחק במצב רוח מצויין. הירוקים עד למשחק בחמישי היו דרוכים ועם לא מעט חששות לגבי היכולת של הקבוצה העונה, אך בסיום אותו ערב בו הכל התחבר, בהחלט החיוכים על פני השחקנים הראו לא מעט סיבות לאופטימיות. הקבוצה גברה 0:2 עם שלל הזדמנויות נוספות להגדיל את התוצאה ועם מקדמה נפלאה לקרת הגומלין בחמישי.
    למרות כל אלו, במועדון החיפאי זוכרים היטב את פתיחת העונה החולפת. זה התחיל בהפסד לצהובים שגם חגגו בסיום העונה את תואר האליפות, המשיך עם הפסדים ביתיים למ.ס אשדוד ולאותה קרית שמונה. אם נסתכל לרגע גם על העבר היותר רחוק, לפני שתי עונות הירוקים שיחקו בליגה האירופאית בשלב הבתים. הקבוצה הגיעה לאחר ניצחון מרשים בחמישי (גם כן על קבוצה רומנית), שוב אירחה את הקבוצה מהצפון, והובסו 3:0.
    בנוגע להרכב, בנאדו הבהיר כי יבצע רוטציה וייתן את המושכות גם לשחקני הספסל, אך שומר את הקלפים קרוב לחזה ועדיין לא ברור מי יהיו ב 11 שלו מחר. אלעד גבאי ייעדר בעקבות הרחקה מהעונה שעברה ולכן אייל משומר ימשיך בעמדת המגן הימני. שינוי אחד די כפוי והיא הצבתו של שמואל שיימן בעמדת המגן השמאלי בעקבות פציעתו של טאווטחה מהמשחק האחרון. גם שילובו של פילאבסקי, ורד ואנדלובו נלקח בחשבון. בכל מקרה, אייל גולסה שעתידו עדיין לא ברור במועדון, שוב לא בסגל הקבוצה. ככל הנראה אליו ייצטרף גם אביחי ידין שעדיין לא מצליח להחלים מהפציעה בברך.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/456/194.Xxx
    גולסה. ייצפה במשחק מהיציע.

הרכב משוער: בויאן שראנוב, אייל משומר, אדין צוצאליץ', דקל קינן (אנדרי פילאבסקי), שמואל שיימן, גוסטבו בוקולי, רובן ראיוס, יניב קטן, חן עזרא, אלון תורג'מן (דינו אנדלובו), שמעון אבוחצירא.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/2/318022.Xxx
    עירוני קרית שמונה אומנם מגיעה למשחק הזה כאשר היא לא לקחה חלק עד כה משחק רשמי אך על פי השחקנים והמאמן עצמו, הקבוצה מגיעה בכושר מצויין ובמטרה אחת ברורה- לצאת עם 3 נקודות מהקריה. על אף הורדת תקציב הקבוצה, ניתן לראות לא מעט פרצופים חדשים במדים הכחולים, כש 7 מתוכם גם צפויים לשחק.
    מי שככל הנראה בדרך החוצה מהמועדון הוא ליאור לוי שיישאר מחוץ לסגל. אחמד סבע ששיתופו היה בספק, יוכנס לבסוף לסגל ויחכה להזדמנות על הספסל כמו גם הליטאי מינדאונגאס פאנקה. גם דרקו טאסבסקי לא צפוי לפתוח בהרכב. דויד מנגה, אחמד עאבד וברק בדש יובילו את החלק הקדמי. שחקן נוסף שצפוי לפתוח ולשחק מול קבוצתו לשעבר הוא המגן הימני עודד אלקיים.

http://m.sport2.co.il/sites/default/files/styles/big/public/155933227%20(1).Xxx
    לוי. לא ייכלל בסגל הקבוצה.

הרכב משוער: גיא חיימוב, עודד אלקיים, קאסיו פרננדס, שיר צדק, דושאן מאטוביץ', וובה בראון, משה אבוטבול, אדריאן רוצ'ט, אחמד עאבד, דויד מנגה, ברק בדש.

נערך לאחרונה ב: ‏24/8/13
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg1118278.Xxx

מתי יהרסו את המתקן העלוב הזה? (תמונה נחמדה מאיצטדיון רמת גן)

6. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

תופתע, ראיתי אותו הרבה מאוד פעמים עוד מהימים שהוא היה בערים ב'
    בעונות שלו בנוער ראיתי אותו כמעט על בסיס שבועי כי חייתי בירושלים
    אמנם בית"ר לקחה אז תארים והוא לא ספג הרבה אבל זה הרבה בגלל ההגנה הטובה שהייתה לפניו וגם חלק מהשערים שהוא כן קיבל היו באשמתו הישירה

הוא לא שוער גדול כמו שעשו ממנו, סתם לדוגמא צליל חתוכה שהוא בן אותו שנתון כמו הרוש היה נחשב באותם ימים לכישרון הכי גדול של מדינת ישראל בתפקיד והיום שוער קבוצת תחתית בליגה לאומית והרוש מחליף בנבחרת
    ( גם אריאל טליאס, גד עמוס, דניאל ליפשיץ ואופיר מרציאנו נחשבו באותם ימים לכשרונות לא פחות גדולים מהרוש )
    היה לו הרבה מזל ולליגה הוא שוער בסדר אבל אתה לא יכול להתעלם מזה שהוא סופג המון שערים באשמתו
    לצד משחקים גדולים יש לו המון טעויות של שוער טירון.

7. yedidel Member

יש מה שנקרא מנטליות של מועדון ואני מקווה שזה ישתנה אצלנו בקרוב.
    בית"ר לדוגמא בשנים שתפסה אותנו במצב כזה בעונות הירידה נתנה חמישיות ושביעיות.
    אנחנו לעומת זאת, למרות פתיחה מצויינת שלא נתנו להם לנשום נתנו גול אחד וזה היה נראה כאילו שיחררו אנחת רווחה והלכו לנוח.
    הפועל באר שבע חייבת להחזיר את הקילר אינסטינקט ולדעת לנצל מומנטום.

נ.ב. אלי חכמון כנראה הגיע היום לשקם את התדמית שלו אצל אוהדי בית"ר. שני פנדלים ברורים על בוזגלו (ושופט טוב שורק גם אם השחקן לא נופל) ומתן אישור למשחק אלים של שחקני בית"ר, שרק בנס נגמר רק בפציעות קלות של נאסר ובוזגלו.

8. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

אני לא מבין מה מיוחד בתמונה הזו? מנהרה בסך הכל.. מה בדיוק רצו להראות פה? שזה מיושן כי יש שם מנהרה באצטדיון? נו באמת..

בנוגע למשחק - משחק מעולה שלנו במחצית הראשונה. למרות שאלישע פוחד ללחוץ על הגז, השחקנים עשו את זה במקומו. לא זוכר כזו הנעת כדור, כאלה שחקנים עם חוכמת משחק (בוזגלו, ברדה, דג'אני) בעבר הקרוב בקבוצה שלנו. שיחקו פתוח, לא הגביהו כדורים סתמיים קדימה כמו תמיד ובסך הכל היה מעולה. ברגע שהגיע הגול הם ירדו אחורה וזה היה חבל, וגם אלישע עם 2 חילופים פחדניים לא הוסיף להתקפיות הקבוצה.
    למחצית השנייה הקבוצה עלתה במטרה לשמור על התוצאה וזה עיצבן את האוהדים. לא זה מה שצריך לאותת לקהל, שרוצים לשמור על התוצאה, אלא לשחק עוד ועוד ולדרוס את היריבה. מספיק עשו את זה לנו - עד שסוף סוף יש לנו את הכלים לעשות את זה ליריבות הגיע הזמן לבצע.

לא ראיתי את 2 הטעויות של הרוש במשחק עצמו, רק בתקציר בדרך חזרה. זה לא פייר להגיד שניצחנו רק בגלל זה, בואו לא נשכח 2 החמצות גדולות של גבאי (חלש מאוד במשחק הזה, אחד החלשים שלו בקבוצה שלנו, אסור שתהיה לזה המשכיות) ופנדל ברור שלא נשרק על בוזגלו (את הגופיה הכחולה שלו ראיתי משער 12). היינו יכולים לנצח גם בלי זה, אבל עצם זה שניצחנו רק בגלל הטעויות של הרוש, שגם הגיעו ממצבים נייחים ולא מהתקפה על הדשא, מראות על הבעיה של הקבוצה ומצביעות על התיקונים שאלישע צריך לבצע.

מילה טובה לקהל האדום ששוב הוכיח שהוא אחד הטובים בארץ אם לא ה! כמה אלפים טובים של באר שבעיים שהיו צמאים כל כך לקבוצה המחודשת הגיעו והרעידו את האיכסטדיון ברמת גן. שאפו!
    גם השוטרים עשו עבודה טובה ביציאה מהאצטדיון ומנעו חיכוכים מיותרים עם אוהדי בית"ר, זה לפחות מה שאני ראיתי מההסעה שהייתי עלייה, מקווה שלא היו בלאגנים מאחורה.

אחרי המשחק הנהדר הגיע הקינוח כאשר איך שהגעתי לוסרמיל הגיעו גם השחקנים, כמה תמונות ואיחולים להמשך, ואפשר להגיד שבוע אדום חברים! יאללה הפועל!

9. Ice Cream חסה

משחק אלים? היו כמה תיקולים ושחקנים קיבלו עליהם צהוב. זה כדורגל ולא ריקודים סלוניים.
    משיכת חולצה אחת ראיתי בשידור חוזר על המסך, אבל גם הגול הראשון שלכם התחיל ממהלך שהיה בו נבדל, ולא ממש הייתה קרן שם (אני עוד אבדוק בהמשך בתקציר לוודא את זה).

בשביל מה אנחנו משלמים לדור מלול בערך 3% מהתקציב שלנו, אם יש לנו את צחי אליחן הסופרסטאר?
    למרות שבכללי נראינו רע בלשון המעטה והרוש בירטז כמו שהוא לא בירטז כל הקריירה, אפשר לקחת כמה דברים נקודתיים שהיו כן טובים. לנדרי מולמו עשה את רוב הפעולות נכון, קריאף חילץ כדורים גם לא ממש פשוטים והצליח לתפקד כשהקבוצה הייתה בהלם, כחילה ממשיך להתקדם ולצבור ביטחון והיה לו משחק יפה (והוא גם שיחק עם החולצה בתוך המכנסיים, שזה גם אומר משהו) וראינו גם את הפוטנציאל של אצילי בדריבל ושל צחי אליחן במהירות במחצית השנייה. כמה שזה נשמע קלישאתי אולי עכשיו כשיש משחק מול מכבי פ"ת ואז פגרה של שבועיים (או שיש משחקים בשבת מיד אחרי ראש השנה?), הקבוצה תתחבר והמאמן יעבוד עם השחקנים כדי ללטש להם מה שצריך, ואז נראה דברים יפים מהקבוצה כששלושת החותמים יעברו בבקרה ונצרף עוד בלם, קשר אחורי ואם אפשר גם עוד שחקן התקפה וחלוץ.

נ.ב.: כל המוצא מכנסיים שחורים של דיאדורה עם מספר 14 צהוב, מתבקש ליידע על כך את לנדרי מולמו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx

10. Don Joan Roman Member

כרגיל נכנסים באריאל הרוש על כלום, נכון היה אשם בגול השני וגם בקראשון יש לו אשמה מסויימת אבל גם לקח מברדה נגיחה גדולה ועוד שני מצבים של אחד על אחד כולל בעיטה טובה שהוא הדף בקצות האצבעות, את הנקודות הללו הפסדנו גם בגלל אריאל הרוש ולא רק בגללו, אבל זה קורה וקרה ואני מקווה שיותר זה לא יקרה ושהוא יחזור לעצמו כי מדובר בשוער טוב עם נתונים פנטסטיים וגם אישיות אדירה.

11. sagi4814 Member

ראוליטו, הייתי ברצינות מעוניין לדעת מדוע אתה מעריך ומעריץ את אמיר (אמייה ) טגה?
    האם זה קשור לסיפור חייו?

12. sagi4814 Member

אני אוהב את כל האנשים ששורפים פה את הרוש, ממש נחמד, אנשים צריכים להבין דבר אחד וחשוב. שוער טוב לא משנה כמה טוב הוא יהיה בלי הגנה שתתן לו בטחון יעשה המון טעויות, כנ"ל גם ההפך, הגנה טובה ככל שתיהיה, תעשה המון טעויות ללא שוער שיתן לה בטחון מאחורה בהגנה.

הרוש השוער הישראלי הבא שיעמוד בשער לאחד שאוואט יפרוש וכך צריך להיות, אני מסכים שהרוש עושה הרבה טעויות לא מחויבות המציאות, אבל עדיין זה השוער הכי טוב שיש לנו במדינת ישראל כרגע.

13. Raulito Madridista

אני עדיין זוכר את הפעם הראשונה שראיתי את אריאל הרוש משחק וזו לדעתי הייתה הופעת הבכורה שלו בשער של בית"ר. אז, בסיבוב השני של עונת 08-09 - בית"ר התארחה בבלומפילד. היא קיבלה 4 חתיכות אבל בגלל שוער צעיר עם רפלקסים מדהימים זה נגמר 'רק' ב-4:0. הוא פשוט הדף מכל מקום והראה כל-כך הרבה ביטחון ושקט וחוסן נפשי במצב מאוד לא פשוט. אני ממש לא קובר אותו, אבל הרוש כבר שלוש שנים דורך במקום. מדי פעם מביא נקודות אבל לא בקצב שמצפים ממנו. הרוש הוא משחקני המפתח הבודדים שנשארו, הוא נחשב כסמל וניסה לשפר את בית"ר תדמיתית, אבל מבחינה מקצועית 'נטו' כמו שפרימו אומר - זה לא זה בזמן האחרון, ואתמול ההפסד היה באשמתו הישירה. אולי הרוש צריך לעזוב את בית"ר. עם 'העול' הזה של מה שקרה הוא לא יכול להצליח.

לזה ששאל בנוגע לאמיר טאגה - חד-משמעית, קשור גם לסיפור חייו העצוב. עד אז הוא היה קשר מאוד מוכשר וצנוע, עובד קשה, משהו נדיר בכדורגל כאן. והסיפור בזמנו מאוד ריגש לרעה. בטוח זה גם פגע בקריירה שלו כמו כל שאר הפציעות.

ראיתי חלקים משער השבת ושבת ביציע. הביקורת על מכבי מוגזמת. ה-2:0 הגיע בצורה מאוד קלה, וזהו. אם זה היה משחק בית זה היה נגמר בחמישייה. כל קבוצה הייתה מוריד הילוך. ומי אמר שסוזה לא יעשה את ההתאמות שלו מול קבוצות קצת יותר חזקות? נגד חיפה או הפועל אני מניח שזהבי יהיה חלק משלישיית הקישור באמצע ויהיו עוד שינויים. מה שכן - הסגל רחב, ופתאום עומרי בן-הרוש ועוד שחקן לא בסגל, ואני לא מתכוון ליואב זיו.

לאמין הכריע את המשחק עבור בני-יהודה ורשם בכורה לא רעה בישראלי, אבל ראיתם את הפרצוף של קשטן אחרי שהבחור הבקיע והוריד חולצה(=צהוב מיותר?) - קשטן היה באמוק, אכל קריז וכאילו אמר "מה אתה עושה, מטומטם". בני-יהודה הייתה טובה יותר בסה"כ במשחק עם קצב טוב בניגוד לשאר המשחקים שהיו בהליכה. יש לה צעירים מוכשרים אבל חסר את הרוע. אין חלוץ גולר וגם קשר שמבקיע בכמויות כמו גלבאן. אמיר עגייב שחקן מאוד מעניין בכל-מקרה.

לא נגיד שהיא מאכזבת, אבל מכבי פ"ת עם בעיטה אחת לשער במשחק מאוד עלוב שלה. למשה סיני יש הרבה עבודה; הפועל חיפה ניצחה בעיקר בגלל איתמר ניצן. הבנתי שמה שקרה לקנדה זה לא רציני, איזה מזל. ודאריו פרננדז רק הגיע לקבוצה חדשה, שיפסיק את הפוזות האלה, הוא עדיין צריך להוכיח. ממתי שחקן צריך לקבל הסבר בלייב מהמאמן מדוע הוא הוחלף? חילוף לגיטימי לחלוטין, הלו.

משהו אחרון ברשותכם - באמת ביזיון איך שהקבוצות התנהלו פה עם העברת שחקנים בבקרה. בגביע הטוטו 'של פעם' לא היה כזה זלזול. הלו, זו כבר הליגה! איזה חוסר אחריות. גם רוב הקבוצות נשברו במחצית השנייה ולא יכלו אפילו לעמוד על המגרש. טורניר הכנה לעונה היה חסר כנראה.

14. sagi4814 Member

בנושא הרוש, עדיין כמו שאמרתה הוא נתן נקודות ולקח נקודות, אבל עדיין הוא השוער הישראלי הטוב ביותר שיש לנו כרגע. ואני אחזור על דבריי, שוער טוב בלי הגנה טובה וההפך תמיד יעשו טעויות לא משנה מה היכולת שלהם.

בנוגע לאמיר טגה, יצא לי להכיר את אחיו באופן אישי, שמו היה אבי, שיחקנו ביחד בהפועל מרמורק, גם למדנו ביחד באותו בית ספר, ללא ספק היה שוק מטורף כאשר שמענו על מה שקרה לו, במקום שהוא בא ממנו קל מאוד ליפול למקומות לא טובים ולכן אני ממש מסכים איתך שמגיע לו כל הכבוד על כך שהוא ידע לקחת את זה למקומות הנכונים ולא להדרדר, אני מסכים שבסופו של דבר הוא יצליח והתקדם ויעלה מדרגה בקרירה שלו, כמו שאני תמיד אוהב להגיד יש דברים שהם הרבה מעבר לכדורגל

15. alexshw Member

שטויות. הגנה מקבלת ביטחון מהשוער. שוער טוב מנהיג את ההגנה.
    כמה שנים דודו גורש משחק עם הגנה חלשה? ועדיין הוא שוער ליגה טוב יותר מהרוש, רק עם פחות יחסי ציבור וקשרים.

אם הרוש זה השוער הבא של הנבחרת, הרי שאין הוכחה ניצחת יותר לעליבותו הגדולה של דור השוערים הנוכחי. כנראה הדור הכי עלוב בתולדות הכדורגל שלנו.

נערך לאחרונה ב: ‏25/8/13