- מכבי חיפה והמיליניום -

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏14/11/04.

1. robson Member

הכותרת מטעה גם מטעה..
    המינוס התפעולי יחסית קטן ושחר מצליח מידי פעם לאזן את התקציב..{כאשר הוא מוכר שחקנים..}
    הוא גם אמר דבר נכון שהיום כל אחד במדינה יודע מי זה יעקוב שחר, וזהו מנוף אדיר לעסקים אחרים..

2. TariboWest Member

אני לא יודע כמה בדיוק שווה ההון של יעקב שחר, אבל אני בטוח שהכסף שהגיע בעקבות השם שנוצר לו כבעל הבית במכבי חיפה הכניסה לו יותר מסכום ההפסד.

3. אורן04 Member

מכבי חיפה עשתה כמה רווחים בכלל לא רעים עם מכירתם של ברקוביץ', רביבו, קנדאורוב, בז'צ'ק ויעקובו (בעתיד).

הדרך היחידה בה מועדון כמו מכבי חיפה יכול להגיע לאיזון ואפילו רווח הוא השתתפות די סדירה בליגת האלופות (כל שנתיים-שלוש) וייצוא כוכבים בכסף גדול שאת חלקו יש לנצל לרכישת שחקנים כשרוניים חדשים. שחר יודע את זה ולכן הוא משקיע במטרה להצליח באירופה.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשאני אומר שכמבי חיפה תהיה בעתיד כמו מכבי ת"א בכדורסל, אני כמובן מדבר על שליטה בליגה הישראלית.
    אנשים אומרים לי שהמצב לא יהיה כמו רוזנבורג בנורבגיה למשל, מתי הסתכלתם פעם אחרונה על הטבלה?
    חיפה אלופה כבר במחזור ה9, ככה היה גם בשנה שעברה, ואם לא יקרה כלום גם בשנה הבאה.
    כבר היום חיפה היא מודל של רוזנבורג, חסר לה רק אליפות שנה הבאה, והיא תהיה אלופה ב4 מתוך 5 שנים, זה לא שליטה מוחלטת בענף?

וכמו שמעון מיזרחי, גם יעקב שחר(אם כי בצורה פחותה, אבל קיימת) מנצל את כוחו כדי ליצור לחיפה הטבות.
    יעקב שחר הוא האיש ששולט היום בהתאחדות, ולא מנחם.

אני צריך להזכיר לאנשים את "חוק יעקובו" שנועד כדי לתת לחיפה יתרון לא הוגן על שאר הליגה, ובוטל אחרי שחיפה השיגו את מטרתם עם יעקובו?
    את העובדה ששוכב היום נער מחוסר הכרה בבית החולים, והעונש היחיד שמכבי חיפה קיבלה היא 3 משחקי רדיוס עלובים, שאפילו לא נקבעו שישוחקו רק בליגה, ולכן 2 מהם חלו על גביע הטוטו העלוב?
    אני צריך להזכיר לכם את העברת אליניב ברדה ועידן טל בבקרה לפני שנתיים לאחר שמועד ההעברות נגמר, כשלבאר שבע למשל לא אישרו בדבר דומה להעביר שחקן זר שהיא רצחתה לצרף?

יש לי בעייה קשה עם העובדה ששחר מביא שחקנים רק כדי לחלש את היריבה, שהוא סירב למשל לשחרר את אליניב ברדה למכבי ת"א רק כדי שמכבי ת"א לא תתחזק.
    שליטה כזאת אכן תהפוך את הליגה בסופו של דבר לליגה של קבוצה אחת בלבד.

אכן רצוי שיהיו עוד אנשים עשירים בכדורגל שלנו, אבל אין זה אומר שהם ישתמשו בכסף שלהם כדי להשיג השפעה וכוח, וכדי לנצל את השפעתם וכוחם באופן בלתי חוקי כדי לעזור לקבוצתם.

יעקב שחר אולי עוזר היום למכבי חיפה(וגם בזה אני בספק, כי ביום שהוא יעזוב חיפה תפגע קשות, כי השלד שלה יהיה בנוי על שחקני רכש) אבל הוא פוגע קשות בליגה הישראלית.
    גם הדבר האחרון שעוד יכול לעניין בליגה הישראלית, המתח, נלקח מאיתנו, עד שבסוף לא ישאר שום דבר.

5. בית"רי מלידה Member

תגיש בג"ץ - אולי תזכה.......

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני כבר רואה את הכותרות בעיתונים:
    " משה אוחיון זכה בבג"ץ, שחר הגיע איתו להסדר שבמסגרתה האוהד יקבל וולו חדשה כבר השבוע ".

ומעניין, כל הדיון היה לך מה לומר, פתאום נגמרו לך המילים?
    או שלדעתך לנצל את הכוח שהשגת בזכות כסף זה לגיטמי, כל עוד קוראים לך יעקב שחר(או שמעון מיזרחי)?

7. בית"רי מלידה Member

אדון אוחיון:

בכסף אפשר לקנות אוטו יקר

בכסף אפשר לקבל רופא יותר טוב

בכסף אפשר לקנות בית יותר טוב

בכסף אפשר גם לקנות שחקנים יותר טובים ( למה רק אפשר? עיין ערך פניג'ל...)

כל עוד שמעון מזרחי, ויעקב שחר לא עשו מעשים פליליים - תסתכל עליהם מלמטה.

אם לאדון ג'ינו היה כסף, והוא היה מביא לבאר שבע שחקנים טובים, מאמן טוב, ובאר שבע היתה לוקחת אליפות - אתה היית יושב כאן ולועג לכולם, אז די כבר לצדקנות הבכיינית שלך.

הלוואי שהיו לנו בכדורגל עוד יושבי ראש כמו יעקב שחר!

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמרתי כבר בעבר, ביום שהפועל באר שבע תהיה כמו מכבי חיפה זה היום שאני כבר לא אהיה בכדורגל הישראלי.
    בעיני, קבוצה מלאה זרים ושחקני רכש היא קבוצה בלי זהות, ואני לא אתמוך בקבוצה כזו.

או שאתה באמת תמים או שאתה עושה עצמך כזה.
    זהו, כסף מביא רק שחקנים טובים, בית טוב ורכב טוב.
    הוא לא מביא כוח?
    הוא לא מביא שליטה?
    מעולם לא ניתקלת בדברים אחרים שהכסף מביא, בדברים לא חוקיים?

העובדה שהיום יעקב שחר יותר חזק מאיצ'ה מנחם לא ברורה לך?
    העובדה שיעקב שחר ניצל את כוחו כדי להעביר את חוק יעקובו, וכדי להפחית את עונשו על דריסת ילד לא ברורה לך?
    העובדה שהכוח של שחר נתן לו להעביר שחקנים לאחר המועד הרשמי להעברת שחקנים בבקרה לא מובן לך?

אתה חושב שכל היושבי ראש צריכים לקחת דוגמא משחר, ואני אכן מצטער שאין בליגת העל עוד 11 יושבי ראש מבוססים כמו שחר, אבל במצב היום, שיש אחד מבוסס שמנצל את כוחו כדי להגביר את כוחה של חיפה, גם בדרכים לא כשרות בעיני, את זה אני לא יכול לקבל.

נ.ב
    עדיין לא ענית על הטענות שלי.
    מקרה אמיר רנד לא קרה, שחר לא קיבל עונש מצחיק על המקרה החמור?
    "חוק יעקובו" לא היה?
    לשלוח אותי לבג"ץ או לזרוק באוויר הלוואי יהיו עוד אנשים כמו שחר זה באמת עלוב, לפחות תגיב לטענות שלי באופן עניני ואל תתחבא מאחורי דברים אלו ואחרים.

9. בית"רי מלידה Member

בחוק שקרוי "חוק יעקובו" כתוב שרק למכבי חיפה מותר להשתמש בו??? ככה כתוב בחוקת ההתאחדות???

מכבי חיפה נמצאה אשמה יחד עם גורמים אחרים בפרשת אמיר רנד - ועכשיו יש עירעור.

איך בדיוק יעקב שחר "ניצל את כספו כדי להפחית את עונשו "??? אתה רומז שהוא שיחד את בית המשפט???

ושוב: אם נראה לך שאין צדק בהתאחדות, שישנה שם שחיתות - תפנה לבג"ץ, ואני לא אומר את זה בלעג. ( תיקח את עו"ד ארי שמאי - הוא עורך דין מעולה! )

10. אורן04 Member

משה, השטויות שלך נובעות מקנאה או סתם טיפשות? סביר להניח שמשניהם.

אנשים פה שוכחים שבכל הקריירה שלו שחר לא עשה משהו שאפילו התקרב למה שקרה כשלמשל אפשרו להפועל פ"ת לארח משחק על האליפות מול מכבי ת"א בר"ג. זה נקרא ביזיון, לא ניצול פרצה בחוק ("חוק יעקובו") שהיה קיים זמן רב וכולם נבהלו כשמישהו הצליח לנצל אותו לטובה סוף סוף.

כל העברות השחקנים בדקות האחרונות התבצעו בתיאום מוחלט עם החוקים וההתאחדות תוך שמירה על אינטרסים של שני הצדדים. אתה משווה לי שחקנים כאלה להפועל ב"ש שמנסה בדקה האחרונה להעביר זרים בשתי שקל בלי חוזים עם ההתנהלות המצחיקה שלה.

והכי מצחיק היה:
    "אמרתי כבר בעבר, ביום שהפועל באר שבע תהיה כמו מכבי חיפה זה היום שאני כבר לא אהיה בכדורגל הישראלי"

איזה מזל שזה לא יקרה לעולם...

הגיע הזמן שאנשים יפסיקו לקנא ולחשוב איך להגביל אחרים ויתחילו לשים כסף בקבוצות שלהם. הכדורגל הישראלי נראה כמו זבל גם אם היתה תחרות בליגה, הרמה זה מה שהורג את הכדורגל פה - זה והניהול של הקבוצות וההתאחדות.

נערך לאחרונה ב: ‏17/11/04
  11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

במה יש לי לקנא?
    ב20 שחקני רכש, בקבוצה בלי זהות, כניראה שמכניסים לך שם בחיפה משהו למים, כי אני לא רוצה להיות כמותכם.

אני כאן הטיפש?
    אחד מדבר לי על פנייה לבג"ץ, כשאני מסביר לו שיעקב שחר לא עבר על החוק, כי החוק כופף למענו.
    ואתה, בתיאוריה הרגילה של אוהדי חיפה כשמישהו תוקף אותם, אומר שאני מקנא.
    הרא על מה עשינו חרם השנה נגד זינו? על מה אוהדי באר שבע נלחמים, על זה שאנחנו רוצים לראות יותר שחקני בית בקבוצה, שאנחנו מעדיפים שחקן בית כמו אסי רחמים על כל שוער אחר בארץ.

תזכיר לי מי נתן את האישור כדי שהמשחק של מכבי ת"א ישוחק בפתח תקווה?
    אדון שחר היקר, הוא אישר זאת בזמנו.
    למה הוא נתן?
    כדי שבעתיד הוא יהנה מהחלטות דומות.
    אני חושב שהעברת המשחק לרמת גן הייתה ביזיון, ואמרתי זאת גם בזמנו, אבל אני גם חושב שהעובדה שאמיר רנד שוכב היום בבית חולים חסר הכרה ומה שחיפה קיבלו זה 3 משחקים בלי קהל, כש2 מהם שוחקו בגביע הטוטו, זה ביזיון לא פחות קטן.

לשאלה של אוהד בית"ר, מי אשם בתקרית אמיר רנד?
    מי באמת אשם? אני? אתה?
    האשמים הם האוהדים, המשטרה ומכבי חיפה.
    מכיוון שאוהדי חיפה היו הגורמים העיקרים למקרה, והנהלת הקבוצה אחראית לכל נזק שהאוהדים גורמים, מי שצריך לשלם זאת מכבי חיפה.
    אתה רוצה להאשים את האוהדים ספיציפית ולא את הקבוצה?
    תסגור את יציע ג' הארור שבו קרה המקרה ל10 שנים.
    אם אתה לא סוגר את היציע, אז שמכבי חיפה תשלם.
    לא יתכן ששוכב היום ילד חסר הכרה בבית חולים, קובעים שלשחר יש חלק מכריע בדבר(אחרת למה הוא נענש?) ונותנים לו עונש מצחיק.

בית"רי מלידה, גם לפי הטענות שלך שחר יצא מהפרשה קלות.
    טענת בפני שכל עוד יעקב שחר לא הואשם במשהו אתה רואה בו חף מפשע.
    אבל הנה, הוא הואשם, קבעו שליעקב שחר ולמכבי חיפה יש חלק מכריע בפציעתו של אמיר רנד.
    ואף הביאו לחיפה עונש.
    עכשיו, אם האשימו את יעקב שחר, וקבעו שחיפה צריכה לקבל עונש, אתה מסכים איתי שהעונש של 3 משחקים ללא קהל(כש2 מהם בגביע הטוטו) הוא מצחיק למקרה כל כך חמור?

חוק יעקובו הוא פרי יצירתו של יעקב שחר.
    יעקב שחר גרם להתאחדות לחוקק אותו כדי שיעקובו לא יחשב זר.
    עובדה, שנה לאחר מכן, כשחיפה כבר לא היו צריכים את החוק, החוק בוטל.
    למה החוק לא חוקק לפני הגעת יעקובו לחיפה ורק לאחר מכן?
    למה החוק בוטל אחרי שיעקובו עבר לחיפה ולא קיים עד היום?

אמרתי כבר בעבר, ואני חוזר בשנית, הייתי שמח מאוד אם היו לנו בליגת העל 12 יושבי ראש מבוססים, אפילו 6 היו מתקבלים אצלי בשמחה.
    אבל ברגע שיעקב שחר הוא היחיד בעל האמצעים, הוא צובר כוח מוגזם, גם מבחינה כלכלית, וגם מבחינה חוקתית.
    הכוח שיש ליעקב שחר היום הוא עצום.
    אם מחר מחליט יעקב שחר שמכבי חיפה צריכה 6 זרים, תוך שבוע יש חוק שלקבוצות הישראליות שמשחקות באירופה מותר לשחק עם 6 זרים. זה הכוח של שחר.
    כשאני אומר ששחר משתמש בכסף שלו כדי לכופף את החוקים, אני לא רומז שהוא משחד מישהו, אלא אני אומר שבגלל שהוא האיש החזק מבחינה כלכלית בכדורגל הישראלי, ההתאחדות תשמע לו ותעשה כרצונו, גם אם זה אומר לשנות חוקים לטובתו.

וכן, ככה חיפה שולטת בליגה, ותשלוט בעתיד, לא רק בעזרת כסף נטו שמחזיק אצלה ספסל שהיה בכל מקום אחר בליגה מככב רק כדי לחלש את היריבות שלה, אלא גם באמצעות שינוי החוקה לטובתה.

12. אורן04 Member

משה אתה מטומטם רשמית, "חוק יעקובו" היה קיים לפני שבכלל חשבו על יעקובו.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כדי שתבדוק היטב, החוק היה הצעתו של שחר, והוא עבר בדיוק כשלמכבי חיפה היו 5 זרים והם היו צריכים למצוא היכן לדחוף את יעקובו.
    כדי שתבדוק לפני שאתה מדבר, כי החוק נחקק כדי שחיפה תוכל להעביר את יעקובו.
    בגלל זה אגב אותו חוק קיבל את השם "חוק יעקובו".

ואני עדיין מחכה שהמשתמש בית"ר מלידה יגיב על הטענות שלי באופן עניני, ובמיוחד על ההודעה האחרונה שלי.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מבין למה שאר האוהדים של חיפה מתעצבנים,נניח שמשה צודק...אחלה..איזה כיך זה להיות במקום הראשון..אנחנו ממש לא מכבי תל אביב ואני נהנה מכל דקה העונה..ולא משנה אם לפני שנתיים היה חוק יעקובו או שעוד 7 שנים שחר ירצה עוד זר..

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשקאנט פגש את שחר
    תאריך : 15/11/04 12:05
    מחבר/ת : אריגיא

עמנואל קאנט נחשב לאחד מגדולי הפילוסופים של העת החדשה. את מעמדו הוא רכש בעיקר תודות למשפט אחד, אותו קבע בפילוסופיה של המוסר, כתשובה לשאלה הנצחית: מהו מעשה מוסרי ?

הפרגמנט של קאנט זכה לכינוי "הציווי הקטגורי של קאנט", כשהכוונה היא כי כל אדם, ללא הבדל תרבות או תקופה, צריך לבחון את מעשיו על פי ציווי, כלל אחד. לצו הקטגורי של קאנט נוסחים רבים, ולהלן אחד מהם, נוסח לא מדויק של הצו, אך ממצה, והוא: "עשה כך, שתרצה, שהמעשה שבידך יהיה לחוק כללי". כאן טוען קאנט, כי מעשה ייחשב למעשה מוסרי, כאשר זה שעשוה אותו, ייקח על עצמו את האחריות, ויסכים, כי המעשה הספציפי הזה יהפוך לחוק כללי, כלומר מעשה שיהיה מקובל על אותו פועל, שייהפך למעשה שכולם יעשו.
    ניכר, כי במשנתו העסקית-אידאולוגית של יעקב שחר, הבעלים של מכבי חיפה, אין מקום של כבוד לתורתו של קאנט.
    אם ננתח את מעשיו של שחר, הרי יש להסכים ראשית לדרך פעילותו: רכישת שחקנים, מוכשרים יותר או פחות, שבמחירים שהשוק המתחרה, הישראלי, לא יכול לעמוד בהם, ולכן כמעט ולא קרה ששחקן ששחר רצה לא הגיע אליו בסופו של דבר. בפעולה זו, שחר מגדיל את היתרון שלו באופן כפול: שחקן אחד שמחזק אותו, הוא אותו שחקן שהיעדרותו מחלישה קבוצה אחרת (שזו, אגב, ממש לא הבעיה של שחר).
    עכשיו, צריך לשאול את עצמו יעקב שחר, האם הוא היה מסכים שכל בעלי הקבוצות, נניח בליגת העל, היו נוהגים כמוהו, האם היה מרוצה ? כלומר, כל בעלי קבוצה משלם סכומים מופרזים על שחקנים. מה המצב האוטומטי שהיה נוצר ? קפיצת מחירים. כמו שכל כלכלן בגרוש יודע, כשיש ביקוש, המחיר עולה. כך, שחקן שיעקב שחר היה מעוניין בו, לפתע היה מקבל הצעה נגדית ממקום אחר, בערך גבוה יותר, וכך היה נכנס שחר לטלטלה בצורת מכירה פומבית, שבה לפתע מתעוררים עם סכומים גבוהים בהרבה מהסכום המקורי. יש לציין, כי זה קצת מזכיר את שנות ה-90 העליזות, בהן בנוסף לשחר, גם לוני הרציקוביץ' ומשה דדש, שילמו כסף לא רע (בכל מיני צבעים), ושחר היה בין הראשונים לזעוק על המצב, וטען שיש להוריד את המחירים, משום שהם לא פרופורציונליים ליכולת השחקנים ולתועלת (והוא צדק).
    בעצם בכך הסגיר עצמו שחר בפני קאנט, שבוודאי היה נוזף בו, ושולח אותו לפינה. הרי ברור לכל ששחר נהנה מאוזלת ידם של הבוסים האחרים, שלא רוצים, וכנראה גם לא יכולים, להכניס את היד כל-כך עמוק לכיס. אם הם היו יכולים, כמו שראינו במראת ההיסטוריה, הוא לא היה מקבל את זה. לא שזה ממש איכפת לו, אני מניח, אבל שחר מקבל "נכשל" במבחן המוסר של קאנט. בעצם, מה זה חשוב ? תביאו עוד מישהו מנתניה.