מכבי חיפה-הזרים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏8/1/04.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אני יכול לספור את המשחקים הטובים שלו על האצבעות שלי...הוא היה בלם יותר גרוע מאוסטרובסקי בעונה השנייה שלו..
    הוא היה צריך לעוף כבר בעונה שעברה.. אין לי מושג בשביל מה השאירו אותו אולי בשביל יעקובו..

2. שגיא Guest

האמת שבדיוק אתמול תכננתי לפתוח דיון דומה, מעט יותר מעמיק, והאמת שגם התחלתי כבר לכתוב את הודעת הפתיחה שלו, אך הייתי צריך ללכת כשעוד לא סיימתי לכתוב את ההודעה. אמנם שמרתי אותה בקובץ טקסט על המחשב, אבל אין טעם לשים אותה עכשיו...

בכלליות:

לופז נכשל, אין מה לעשות, זה היה באוויר שהוא יעזוב את הקבוצה. לגבי בריטס, אמנם לא הצלחה מסחררת, אבל אי אפשר להגיד שהוא כשלון, אני זוכר שאחרי משחק או שניים אמרו שבריטס נכנס בקלות לנעליים של ז'וטא, אבל מאוחר יותר כולם תקפו אותו. ומכבי חיפה כנראה החליטו לוותר גם עליו כדי לעשות מיני מהפכה, לפחות בעניין הזרים.

לגבי הזרים שמגיעים, נתחיל עם מי שכבר חתום ויגיע ביום ראשון - אלבס הברזילאי. בן 26-27, בעל רקורד בנבחרת ברזיל, והוא אגב הברזילאי הראשון בחיפה. שחקן עם רקורד כזה אני לא בטוח שהיה בישראל, הוא השחקן הראשון ששיחק בנבחרת ברזיל וישחק בישראל. השאלה אם היכולת שהביאה אותו לנבחרת ברזיל עדיין קיימת. ואת זה נצטרף לבחון במשחקים הקרובים.

לגבי שני הסלובנים, אי אפשר לומר שמכבי חיפה לא בחנה אותם, מכיוון שהיא גם חקרה את הקבוצה לפני המפגשים איתה וגם כמובן שני המפגשים עם הקבוצה, בהם בלטו שני השחקנים האלה.

נחתיל עם רוברט קורן, אין ספק לגבי יכולותו, והוא השחקן הטוב ביותר שמשחק בפובליקום, וכמובן גם בנבחרת הסלובנית, כבש צמד מול חיפה, ונתן משחק מצויין, עשה כמעט כל דבר על המגרש. הוא נחשב לנכס של המועדון הזה שקיווה להכניס משחרורו לא מעט כסף, הוא בהחלט שחקן כשרוני.

http://www.publikum.com/images/topics/koren_s.Xxx
    רוברט קורן

השני הוא חלוץ פיזי וגבוה, דראגן צ'דיקובסקי
    http://www.publikum.com/images/topics/cadikovski_s2.Xxx

כפי שנאמר, שחקן צעיר ודי מבטיח, רק בן 21, עם נתונים פיזיים מרשימים, וגם הוא עשה לא מעט בעיות להגנת מכבי חיפה בשני המשחקים מול הסלובנים. ההתקפה תצטרף להישען עליו, יש לו כח, ואת יכולת הכיבוש הוא כמובן יצטרך להוכיח.

אגב, הדיווחים האחרונים מספרים על שחרורם של השניים מפובליקום וכל מה שנשאר זה החתימה הרשמית עם מכבי חיפה, והם צפויים להגיע לישראל בשבוע הבא. יש להזכיר שהם אמרו לא פעם שהם מאוד שמחים להצטרף למועדון כמו מכבי חיפה.

נראה עד כמה זה יעזור....

3. burning soil Member

לקורן יש הצעות מרוסיה ומיוון,ככה שהוא לא סגור
    ב100% בחיפה.

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ממש התיחסו לזה כאן אבל אני חושב שההבאה של שני חלוצים ברמה לא רעה ומאותה קבוצה חשובה מאוד למכבי חיפה בגלל שהם בעצמם מכירים אחד את השני ועד שיתאקלמו בארץ (משום מה ברוב המקרים במכבי חיפה זה הולך קשה מאוד) הם יכולים לבלות ביחד מאחר והם חברים טובים ויש להם שפה משותפת (בטוח שלפחות אחד מהם לא יודע אנגלית) זה יקל על החיים ההתאקלמות שלהם בתחילת הדרך, שהיא השלב המשמעותי ביותר, כפי שראינו שלדנטה לופז זה לא הלך במיוחד. הוא היה מסוגר לבדו ולא הבין את השפה (ולא הבין אנגלית) ואתם תראו שבקורדובה כשידברו ספרדית יהיה לו יותר קל להתאקלם ויראו את זה על הדשא שם.

---------------------------------------------------------------------------------------------
    דרך אגב, זו ההודעה ה- 1000 שלי בפורום הזה, ואני שמח שזה יוצא דווקא בפורום הישראלי האהוב עליי במיוחד ועוד בדיון על מכבי חיפה, קבוצתי האהובה. רציתי לומר תודה לכולם שעושים לי כזה כיף לגלוש, לקרוא, להחכים, להמר והלגיב כאן בפורום. תמשיכו ככה!!!

5. שגיא Guest

מזל טוב.

ובקשר לשני השחקנים, צ'דיקובסקי הוא חלוץ השפיץ, רוברט קורן משחק יותר מאחור, שחקן יותר רב גוני, שלדעתי אפשר למצוא לו 2-3 תפקידים במגרש, מכיוון שיש לו יכולות. הוא מהיר, טכני, מאוד נחוש, נקווה שיביא את כל אלה גם לחיפה, אם וכאשר יגיע...

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד קצת על הזרים של חיפה.

צ'דקובסקי בן 22 משחק בנבחרת מקדוניה ונחשב אחד מחלוצי העתיד שלה.
    הוא שיחק העונה 15 משחקים וכבש 7 שערים.
    http://med.walla.co.il/archive/95321-4.Xxx

רוברט קורן["רובי"] נחשב ליורש של זחוביץ,הוא בן 23
    שנה שעברה הוא היה מלך השערים של פובליקום עם 12 שערים,העונה יש לו בינתיים 5.
    בינתיים העונה הזאת היא עונה בינונית של קורן ולמרות זאת יש לו 4 הופעות בנבחרת והתעניינות מהמון קבוצות באירופה.

אלבס[מרקוס פאולו] שיחק 8 פעמים בנבחרת ברזיל,יש לו שער אחד מול ניו זינלנד.

7. ילדה בירוק לבן Member

אני מקווה מאוד שהזרים החדשים ישתלבו בקבוצה מהר ויעשו בה שינוי!
    חלוץ וקשר אחורי היה דחוף להביא.. תודה לאלוהים שהם נזכרו.
    אבל חורחה
    http://www.liga.co.il/leaguespic/1058648771.Xxx
    תמיד תמיד אני יאהב אותך!!!

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי אפשר היה להשאיר את בריטס,אבל לשים אותו בעמדה הטבעית שלו ולא להביא את קורן,סך הכל רואים שהוא כישרוני ופשוט הוא שיחק לבד והיה צריך לעצור את כל הקישור לבד וזאת בכלל לא העמדה שלו..
    אין לי ספק שאם המאמן הבא שלו יידע לנצל אותו טוב אנחנו נראה שהפסדנו שחקן טוב

גם במקרה של לופז אני מאמין שאפשר היה לעשות יותר...אבל אין מה לעשות עם עובדות אין מה להתווכח כרגע ושני הזרים האלה לא סיפקו את הסחורה.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רק שהם לא התאקלמו בארץ אז גם היה צריך להפריד ביניהם? כך בריטס בכלל לא היה מסתדר בחברה אם היו משחררים את חברו הטוב. זו הייתה מעין עסקת חבילה. חייבים להביא שנים שיש להם במשותף כמו שכבר אמרתי ולכן הובאו שני שחקנים של פובליקום.

10. burning soil Member

בטוח שאם צ'דיקובסקי שבדרך לחיפה לא יבקיע שערים מהר,
    חיפה תיכנס ללחץ שעלול להוציא אותה מהמאבק לאליפות,כמו כן
    זה יכול להיות הפוך.

11. Forza Sampdoria Member

חברה , מישהו יודע כמה תקבל חיפה עבור בריטס ו{פ}לופז ?

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

צ'דיקובסקי חתם סופית בחיפה ל-4 שנים וחצי.

13. burning soil Member

לדעתי הם שוחררו ללא תמורה,אבל זה דורש בירור.

14. Yaak#Berko Member

הקבוצות יקחו עליהם את כל ההתחייבויות של חיפה וחיפה תמשיך להחזיק בחצי מהכרטיס של לופז. מכבי חיפה לא הפסידה שקל.

15. Forza Sampdoria Member

לוקאס ז'לנקה , קשרה בן ה-24 של ספרטה פראג , מועמד למכבי חיפה ובקבוצה שוקלים אם לזמנו לישראל . במידה ויימצא מתאים , יוזמן ז'לנקה לישראל לתחילת השבוע הבא.

ז'לנקה , שהופיע העונה בספרטה פראג בליגת האלופות , הוא קשר עושה משחק ומועמדותו עלתה לאחר שהירוקים טרם קיבלו תשובה סופית מקשר פובליקום הסלובנית , רוברט קורן. בשל העיכוב בתשובה של קורן באשר לשאלה אם יגיע ארצה , החלו כאמור בהכנות לבדיקת מועמדים אחרים.

ז'לנקה גדל בספרטה לצד תומאס רוזיצקי של בורוסיה דורטמונד ועזב לאנדרלכט , שהשאילה אותו לשנתיים ל-ווסטרלו. ב-2001 הוא חזר לספרטה פראג ומאז רשם 70 הופעות במדי הקבוצה ובהן כבש 7 שערים . הקשר הצ'כי זכה עם נבחרת צ'כיה הצעירה באליפות אירופה ב- 2002 .
    http://www.sparta.cz/images/foto/hraci0304/2zelenka.Xxx