מכבי חיפה או בית"ר ירושלים? מץ'-אפ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אלמוג23, ‏10/10/06.

1. SaFiN Member

אני חושב שביתר תהיה האלופה השנה עם כל שחקני הרכש שגידמאק הביא... :aaa031:

2. shikaka15 Member

אם מכבי חיפה תגיע רחוק באירופה אז לאף אחד לא יהיה איכפת אם בית"ר יקחו אליפות במיילה השנה התרכזו בהפועל ת"א ומכבי חיפה ובית"ר תיהיה פחות מעניינת מעובדה אחת פשוטה יותר מעניין מה הישראליות יעשו באירופה ולא מה בית"ר תעשה בליגה ומכיוון שבית"ר נכשלה באירופה אז היא קבוצה פחות מעניינת מהפועל ת"א ומכבי חיפה

3. flash Member

איפה אתה רואה שאמרתי ש"מגן שמאלי לא יכול לשחק כבלם..."??
    קייסי יכול לשחק כבלם, אבל לעולם הוא לא יהיה טוב בזה כמו מגן שמאלי, אפילו לא קרוב. שים לב למה שכתבתי, תקרא בריכוז, אולי תבין.
    אני יכתוב שוב, קצת יותר ברור. לרוב שחקני ההגנה יש תפקיד אחד בלבד שבו הם מצטיינים, קייסי אחד מהם. אם ניסו אותו פה ושם כבלם זה לא אומר שהוא טוב שם כמו, או קרוב ליכולת שלו כמגן שמאלי. אבל יש יוצאי דופן כמו כל הרשימה למעלה, שיכולים להצטיין בכמה עמדות בהגנה. קייסי לא אחד מהם. ברור?

4. Raulito Madridista

מצטער אם אני לא אתייחס להודעות הקודמות שנרשמו כאן ואתן רק את דעתי.

אני חושב שהעונה הזו הולכת להיות של בית"ר, תחושת בטן כזו, היא חייבת לקחת אליפות, יש לה את הכלים לעשות את זה, ויש את התחושה שאם לא עכשיו אז אף פעם. בינתיים מתחילת הליגה לבית"ר יש מזל של אלופים. זה לא רק שהסגל שלה הכי טוב בליגה, אם כי של חיפה לא נופל ממנו בהרבה, זה גם, שהקבוצה בכלל לא הייתה מחוברת ורוב ההרכב היה חדש, ובית"ר הצליחה לא להפסיד ולקחת 10 נקודות מתוך 12 והיא במקום הראשון, היא תיהיה בפער של נקודה לפחות ממכבי חיפה, שאף אחד לא אמר שהיא תנצח בבלומפילד.

העובדה המקלה ביותר על בית"ר ירושלים כרגע היא שמכבי חיפה והפועל ת"א העפילו לשלב הבא בגביע אופ"א ויש להם לפחות ארבעה משחקים לשחק, יהיה עליהם לחץ אדיר, לוח זמנים צפוף מאוד. אני חושב שגם הפועל מועמדת לאליפות, אבל אם היא תיקח זו תיהיה הפתעה גדולה, אי אפשר לקחת אליפות בלי הגנה, גם כל משחק הפועל פותחת בנאיביות ולוקח לה יותר מדיי זמן להיכנס למשחק. רוני לוי ממכבי חיפה לדעתי השנה יילך יותר על גביע אופ"א, חיפה רוצה להצליח באירופה אחרי שמאז ההצלחה עם שום לא עשתה כלום באירופה ונכשלת שנה אחרי שנה, ואם היא תזניח משהו אז זה את הליגה לדעתי.

אני חושב שבעמדת השוער אין היתרון ברור לאף אחד משני הצדדים, בעצם באף עמדה אתה לא יכול להגיד שקבוצה אחת עולה על הקבוצה השנייה בהרבה. קורנפיים לאחר שהיה בינוני מאוד בשנות האלפיים, נותן שנתיים מצויינות לאחרונה, דוידוביץ שוער יציב בדר"כ, בפנדלים אבל ברור למי יש היתרון.

מרכז ההגנה של בית"ר ירושלים על הנייר עולה על זה של מכבי חיפה. לבית"ר יש שלושה בלמי נבחרת, אצל חיפה אני לא מחזיק כל-כך מאולארה, וקינן באמת מצויין. אין לבית"ר מגן שמאלי כמו קייסי.

בקישור אני חושב שלבית"ר יש היתרון קטן, במרכז המגרש, חיפה לא מצאה פיתרון לבעיית עידן טל, דירסאו לא יכול לעשות עבודה של שניים. בוטאנג, מירוסביץ, ואלברמן הם שחקנים מצויינים. באגפים, מבחינת כישרון זה בערך אותו דבר, אבל זנברג יותר טוב כקשר ממסודי, שהתפקיד המקורי שלו זה חלוץ, שם הוא מביא לידי ביטוי את היכולת האמיתית שלו.

בהתקפה ההיתרון הוא של מכבי חיפה, קולאוטי החלוץ הטוב בארץ, יניב קטן שחקן מוכשר מאוד, מסודי גם יכול לשחק כחלוץ והוא יהיה מעולה, ארבייטמן שהוא כישרון גדול על הספסל. אצל בית"ר גם יש שחקנים מצויינים, בן שושן, תמוז, פינטו, אבל אני רואה היתרון לחיפה.

בעמדת המאמן היתרון ברור לרוני לוי שכבר שלוש שנים במכבי חיפה, הוא מכיר טוב את כל הקבוצות בליגת העל ויודע מה לעשות עם השחקנים שלו, ארדילס לא הרשים אותי בכלל עד עכשיו למרות שגם לו יש חלק בהצלחה של הקבוצה.

5. Melixon 15 Member

מי כותב לפי אהדה לקבוצה אני כותב לך מה שאני חושב, יש דברים שכתבת שאלה שטויות..

קראתי את כל ההודעה שלך לידיעתך וגם ראיתי שכתבת שפרננדז הוא שחקן חופשי ולא שחקן אגף ימין..
    עם מי להשוות?! לא עם בואטנג..
    עם אלברמן! אולי הוא שחקן פיפטי-פיפטי בתפקידו המקורי אבל הוא משחק בעמדת הקשר הימני - היה קשה?
    אתה יכול להשוות את פרננדז לשחקן שמגיע מאחורי החלוץ כמו קטן כמו שאמרתי,
    זה הכי קרוב כי לחיפה אין שחקן שמשחק בתפקיד כמו פאבריס

יצחקי אולי בכוח, אבל הוא בכלל לא מתפקד בעמדה הזאת בבית"ר.. אז איך אתה יכול להשוות?
    עמית חלוץ מובהק.. אל תחשוב עליו אפילו

ואלה השטויות הכי גדולות ששמעתי ממך, תוך שנה קינן יהיה יותר טוב מטל בן חיים?!
    אולי זה ישמע לא מנוסח הכי טוב - אבל טל בן חיים הוא פשוט סוס! אין מילה אחרת..

אהבה שלי לשחקן לא תלויה בכלום, אם מליקסון עזב את בית"ר אז הפסקתי לאהוב אותו??
    אני לא כמו המתאהבים בפאבריס למיניהם, כי הוא עבר שני שחקני כפ"ס והרים..

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאחר המחזור האחרון בו בית"ר ירושלים ומכבי חיפה הפסידו למכבי נתניה והפועל תל אביב, אתם עדיין משוכנעים שהקרב על האליפות יהיה בין שתי הקבוצות הללו? כמו שאמרתי בהודעות הקודמות שלי, אני חושב שלא. תוסיפו לרשימה הזאת מעכשיו את הפועל תל אביב, ובעוד 2-3 מחזורים יהיה אפשר לדעת אם להכליל את מכבי פתח תקווה, מועדון ספורט אשדוד או מכבי נתניה גם ברשימה הזאת.

7. ReL Member

איי , הישראליות הישראליות , היא טבועה בנו בדם . רק בישראל גורל האליפות נקבע אחרי כל מחזור .

מכבי חיפה ובית"ר במשברון קטן וזה ברור שהם ייאבקו על האליפות , אני לא יודע אם הם יזכו כי השנה יש הרבה מתחרות וגם יש להפועל וחיפה את אירופה , אבל בטח שגורל האליפות לא הסתיים להם .

מספיק שבית"ר חותמת עם שלמה שרף ביום ראשון הבא , אחרי ההפסד של ביתר 1-0 להרצליה משער של גרשון(עצמי) , והיא לוקחת את האליפות בהליכה.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חיפה מגמגמת מתחילת העונה, משהו שם ממש התפקשש ויקח להם זמן להתחבר ואסור לשכוח שיש להם גם את גביע אופ"א על הראש. בית"ר ירושלים אפילו לא מראה סימנים של התחברות. זאת אומרת שגם אם באמת יקרה מה שאמרת, רק מאז היא תתחיל לאט לאט להתחבר. בינתיים יחלפו לפחות עוד 2 מחזורים והקבוצות הללו כנראה תאבדנה נקודות.

וזה לא נכון להגיד שקבעתי את זה רק לפי המחזור האחרון, כי תמיד אמרתי שעם יצחק שום הפועל תל אביב מועמדת לאליפות. המחזור האחרון רק חיזק את החשיבה שלי ולכן החלטתי לשלוח את ההודעה הקודמת שלי באשכול הזה.

9. מכבי הרצליה ! Member

על מה אתה מדבר? כולם יודעים שגם אם הפועל וחיפה יעפילו מהבתים של אופ"א אף אחת מהן לא יקחו באמת את הגביע... נכון, זה הישג אבל עדיין לא תואר. (חוץ מזה שכמו שחיפה נראת עכשיו היא גם לא תעפיל מהבתים)

10. shikaka15 Member

חיפה נראית שונה תמיד באירופה ובליגה וזה מוכח אני בטוח שחיפה תראה שונה ביום חמישי
    ותשחק עם הרבה יותר מרץ .

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה ברור. אין שום ויכוח לדבי זה. כל קבוצה, ישראלית במיוחד, עולה עם מוטיבציה אחרת למשחקים באירופה ואני בטוח שכבר שכחו שם את ההפסד להפועל ת"א. כל משחק לגופו.

12. Riki Member

הכול מילים. ברור שהשחקנים מושפעים מההפסד להפועל, וזה לא רק זה... אנחנו כבר מתחילת העונה נראים כמו כוסיות על המגרש.
    אי אפשר להתנתק לגמרי ממה שקורה לנו בליגה, עם כל הכבוד.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שאתה משחק באירופה, אתה מתנתק.

14. EL Capitan Member

חיפה עדיין לא הראתה שום יכולת העונה (ושאף אחד לא יחשוב בכלל להזכיר לי תמשחק הראשון נגד ליברפול, כי בצורה הזאת- הגנתית עם תכנית משחק מיוחדת למשחק 1- חיפה לא משחקת וגם לא תשחק בליגה), שמזכירה את היכולת שלה מהעונה שעברה, ולכן להגיד עליה קבוצה טובה יותר בהגנה ובהתקפה (חוליה שללא קישור טוב לא יכולה לתפקד כמו שצריך. ואגב, מה זה קבוצה טובה יותר בהגנה ובהתקפה? תגיד חולית ההגנה שלה טובה יותר. קבוצה טובה יותר זה בכללי, בהכל) זה לא נכון, לפחות לא עד שהיא תוכיח את זה.

15. Melixon 15 Member

לא אחור מלהישמע מפגר, חומר שחקנים "נוצץ" (ואני ממש לא אומר שזה מה שיש לבית"ר) לא לוקח תארים בהליכה.. וזה הוכח במקרים רבים..

קח לדוגמא את בית"ר של זאבי, אשדוד*, הגלאקטיקוס של לוני והדוגמא הכי טובה היא ריאל מדריד של השנים האחרונות..
    קבוצה זה לא רק שחקנים, זה לא משחק בשכונה.
    הדבר הכי חשוב שלחיפה יש ולבית"ר אין זו התאמה וחיבור בין השחקנים..
    כמו שאמרתי כמו עוד הרבה אנשים פה ההרכב של חיפה רץ כמה שנים טובות בעוד שבית"ר היא קבוצה חדשה לגמרי..
    כל מה שקשור לקבוצה בעצם יכול להשפיע עליה לטובה או לרעה..

קבוצה בלי מאמן טוב, בעיקר קבוצה עם חומר שחקנים טוב מאוד, לא שווה כלום..
    מאמן טוב חייב להוציא את המקסימום ולנצל כמעט ב100% את יכולות השחקנים שלו.