מכבי חיפה או בית"ר ירושלים? מץ'-אפ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אלמוג23, ‏10/10/06.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

פלאש, אני מוכרח להחמיא לך. עשית את זה כל כך נכון וטוב, נהניתי לקרוא. עמדת פחות או יותר על כך החולשות והנקודות החזקות של הקבוצות אחת אל מול השניה.
    אני רוצה לחזק את החיסרון בבלם נוסף במכבי חיפה שעלול לפגוע בה מאוד העונה, במיוחד עם העומס הגדול שיש בתקופה הקרובה- נגיד שאולארה מוצהב וחרזי פצוע, והופס, חסר בלם שיפתח ליד קינן, ואז יתחילו האילתורים עם קייסי כבלם (מה שיאלץ אותנו לשחק עם מג-רע-שווילי), או גזל או סואן כבלמים ומה לעשות זה לא התפקיד שלהם.
    אני לא מסכים איתך לגבי פביאני ולגבי ההשוואה בין קטן ובן שושן: אני חושב ש"המפלצת" השמנמנה לא תתברר כמציאה גדולה עבור בית"ר, בטח לא הגירסה הירושלמית לקולאוטי. לגבי ההשוואה שלך, עם כל הכבוד לבן שושן שאני מחזיק ממנו פוטנציאל ענק, קטן עדיין שחקן שמסוגל לעשות את ההבדל עבור מכבי חיפה, לעומת בן שושן שעדיין אין לו ניסיון או מנהיגות (קטן אחרי הכל כבר ראה דברים בכדורגל והוא קפטן הקבוצה).

חיפה לא משחקת עדיין את הכדורגל שהיא יודעת העונה. בדרך כלל היא מתחילה להכנס לכושר בסביבות חודש אוקטובר (ואז כל האוהדים שואלים למה אי אפשר לעשות את זה חודש וחצי קודם ולעלות לאלופות), אבל הפעם לפנינו עומס משחקים גדול בתקופה הקרובה- זה יכול להוציא מהקבוצה את הטוב ביותר, וזה יכול גם לגרום לקבוצה ליפול באירופה/בליגה/בשני המפעלים. כל זה תלוי הרבה ברוני לוי והיכולת שלו לשחק עם הרוטציה (היא יותר קטנה מבשנים קודמות אך עדיין קיימת) ובשחקנים שעדיין לא מזכירים את עצמם מהעונה שעברה וצריכים לעשות שיפור (אולארה, בוקולי, מסודי).
    לגבי בית"ר, לא מעט שחקנים חדשים שצריכים להתחבר, בינתיים הלך להם במזל במשחקים נגד הגדולות, ולעומת זאת דווקא נגד הכח הקטנה המזל היה נגדם. אי אפשר להגיד שהם מציגים כדורגל מעולם אחר.

2. flash Member

אני לא אוהב את הכדורגל של בית"ר בלשון המעטה, אני מאוד אהבתי את הכדורגל שהיה כשפרננדז. מסתבר שלפעמים המזל קובע. עונה שעברה בית"ר שיחקה נפלא, אבל לא היה לה מזל בחלק מהמשחקים ולפחות לפי התוצאות לא חל שיפור משמעותי עם פרננדז. העונה 10 נק' מ12 אפשריות, אבל הכדורגל לא משהו.
    לגבי פביאני, לי אין מושג אם הוא יהיה טוב או לא כי לא ראיתי אותו משחק... אמרתי "אם" הוא יגיע לרמה של קולאוטי (זר שמגיע לבית"ר צריך להיות לפחות ברמה של קולאוטי, או שהוא לא שוה את הכסף, ככה שזה לא תקוה חסרת בסיס) אז ההתקפה של בית"ר לא תיפול מזו של חיפה. לגבי בן שושן, אני אוהב את האופי שלו, לא אנוכי או אגואיסט, לא עושה כותרות, שקט, לעומת קטן האגואיסט המנופח שחושב את עצמו לשחקן אירופאי, עושה כותרות בכל עיתון ומדבר יותר מדי. לדעתי בן שושן לא נופל בהרבה מקטן (רשמתי גם קודם שקטן קצת יותר טוב, שים לב), ואני חושב שיש פה כמה שחושבים שהוא גם יותר טוב. מה שבטוח- הם לא אוהדי חיפה, עם כל המאמץ לאובייקטיביות פה.

נערך לאחרונה ב: ‏10/10/06
  3. bar levi Member

אני אומר שהקהל של בית"ר יקח אליפות. הקהל של בית"ר יביא לה את האליפות, לשחקנים יהיה 30% לקהל 70%, בהחלט הקהל הכי גדול והכי איכותי בישראל. ובגלל שקהל כזה כמו של בית"ר לא יכול לסבול כבר 8 שנים בלי אליפות, ואפילו עם 50% יכולת של השחקנים בית"ר תהיה אלופה

4. אלי מתחן Member

אתה במקרה אוהד בית"ר?

5. bar levi Member

אני לא אוהד אף אחת בכדורגל הישראלי

6. אלמוג23 Member

אויי איזה שטויות!

אז בוא נעשה אותו דבר,נגיד בן יוסף מוצהב ובנאדו פצוע ואופס אין הגנה לביתר...

את מי ישימו את איתן טיבי בלם?

דרך אגב הסיכוי שבן יוסף יהיה מוצהב ובנאדו פצוע , גדול מהסיכוי שאולארה יהיה מוצהב
    וחרזי פצוע.

7. flash Member

אלמוג אתה רציני? חסר אופציות לבית"ר? טיבי אמסלם יואב זיו, כל אחד מהם יותר טוב מקייסי או סואן כבלם.
    הא? על מה ולמה קבעת את זה?!

8. shikaka15 Member

יש סיבה דיי טובה בלי קשר לכתבה שאני ייתן לה לינק עכשיו הוא תמיד היה מלוכלך ובנאדם מתעצבן מכל דבר ותמיד נכנס לסכסוכים עם שחקנים והנה דוגמה למה שהוא http://one.co.il/cat/articles/article.aspx?id=82043&bz=27
    בלי קשר לזה הוא באמת שחקן מוכשר אבל חרא של בנאדם !!!

9. אלמוג23 Member

איתן טיבי יותר טוב מקייסי כבלם? חחחחחח

גם את קובי גנון הפכו לבלם והוא מצוין...

תבין , שחקן הגנה שיש לו את זה , לא משנה איזה תפקיד יתנו לו הוא ימלא
    את זה באופן מצוין , ראה מקרה אריק בנאדו ששמו אותו קשר אחורי.

מאיפה הבאתי שהסיכוי של ביתר יותר גבוה? תראה תמשחקים ותבין לבד.
    כל שני וחמישי מורחק להם שחקן...

10. IsraeliSoccer Member

אני לא מסכים איתך בדבר אחד ,עמדת המגן הימני אם כל הכבוד אלון חרזי בכל זאת הוא אחד השחקנים הותיקים והמנוסים יותר בישראל,אז נכון לרדוף אחרי שחקנים בישראל או בבית"ר בפרט הוא לא יוכל לרדוף אבל מצד שני אפק לא שחקן הגנה,הוא בכושר טוב אבל בכל זאת יותר מתאימה לא ההתקפה.
    בקשר לקישור ,בית"ר עולה עלינו בזכות הכסף הרב שהושקע שם שימו לב לפרננדז הוא לא יכול להתמודד עם תקשורת ,הוא הפך להיות "השחקן" של בית"ר ובשני המשחקים האחרונים הוא לא מורגש,למכבי חיפה יש הגנה תוקפת וזה סוג של חסרון הגנתי .

הסיכום שלי:
    מכבי חיפה קבוצה טובה עם סגל שחקנים טובים,צעירים ובוגרים כאחד.
    לבית"ר יש חומר גלם טוב אבל אין מאמן שישתמש בו,בית"ר צריכה לנסות למצוא מאמן יותר טוב מארדילס,אפילו אם הוא ישראלי.
    קישור-בית"ר,בזכות סגל הקשרים הגדול בקבוצה .
    הגנה-לדעתי מתחלק,באמצע מכבי חיפה יותר טובה ומנוסה,אבל בצדדים חיפה לפחות בעידן רוני לוי משחקת עם שני מגנים בתור שחקני אגף שדוחפים את ההתקפה,בית"ר מסתמכת על עבודת ההתקפה וההגנה חוץ מעמרי אפשר בדרך כלל נשארת מאחור.בקיצור הגנה תוקפת יש למכבי חיפה ברמה גבוהה מאוד ,לבית"ר יש הגנה חזקה ,אבל שעושה אך ורק הגנה.
    התקפה:לדעתי מכבי חיפה עולה על בית"ר בכמה רמות עם רוברטו קולאוטי וקטן בהתקפה
    ועוד עם מחליפים כמו מליקסון ואביטמן אין צורך להסביר.

אני לא הייתי עד הסוף אובייקטיבי כי אני אוהד את חיפה.בכל זאת אני הסכמתי איתך בתוצאה הסופית אבל ההסברים שונים במקצת.

11. flash Member

איתן טיבי-בלם. ראית אותו משחק שאתה שופט אותו לשחקן פחות טוב מקייסי כבלם (העמדה הטבעית שלו ולא של קייסי). בכל מקרה, יש לבית"ר את אמסלם וזיו, שבטוח יתפקדו יותר טוב מקייסי, כבר ראו אותם משחקים שם עונה שעברה והם היו בכלל לא רעים (במיוחד אמסלם).
    חחחחחחחחחחחחחחחחחח אתה רציני בעניין הזה???? איזה שטויות.... ננראה לך שכל שחקן טוב מהשורה הראשונה בארץ יכול לשחק בכל התפקידים?? בכלל נלך יותר רחוק, לפי מה שאמרת, לשחקני הגנה המובילים באירופה לא צריך להתאים עמדה בהגנה, כי הם יכולים לשחק באופן מצוין בכל העמדות. ואם שחקן ברמה של אריק בנאדו זה מספיק, אז רוב שחקני ההגנה בליגת האלופות לא צריכים שיתאימו להם עמדה, הם יכולים לשחק בכל העמדות באופן מצוין.
    זה חוסר מזל, ורואים את זה במהלכים החוזרים. אני לא אצא בהצהרות שהשופטים נגד בית"ר, אבל האדום של בן יוסף למשל בכלל לא היה.

12. אלמוג23 Member

אין לי כוח להתחיל להתכווח עם אוהד ביתר כי אתה פשוט לא אובייקטיבי!

אולי אתה לא יודע לקרוא , אבל אני יודע שטיבי הוא בלם והוא הגיע מנתניה.. שהוא שיחק
    במסגרת גביע הטוטו עשה המון טעויות , קייסי כבלם לא סופר אותו וגם את יואב זיו שלא מכיר
    את המושג הגנה(מתי תבינו שהוא בכלל קשר!?! )

קח את טל בן חיים במדי בולטון , משחק בלם , מגן ימני , מגן שמאלי , והוא מצטיין בכולם!
    קח למשל את מאלדיני שמשחק גם כבלם וגם מגן שמאלי , היום רוב שחקני ההגנה מוזזים
    לפי הצורך של המאמן ואין להם בעיה עם זה , הם מקצוענים ויודעים את העבודה.

כמו שאתה אומר שההרחקות זה חוסר מזל , אז אני אומר לך שהניצחונות שלכם זה מזל!
    אז מתישהו המזל יתאזן לכאן ולכאן ואולי לא ירחיקו לכם שחקנים אבל גם לא תנצחו..

ובואו נחדש לכולם , שימו את חיפה מול ביתר מבחינה רגשית אני יותר אוהב את ביתר!
    את הסיבות למה אני יותר אוהב את ביתר אני ישאיר לעצמי , אבל זה רק מראה לכם שאני
    אובייקטיבי מאוד!

13. flash Member

אובייקטיבי שמוקיטיבי, רוב המשתמשים פה מהללים את השחקנים בקבוצות שהם אוהדים.
    לא מעניין אותי אם אתה אוהד חיפה או לא, אתה לא אובייקטיבי לפי הודעת הפתיחה שלך.
    את האמת, רק על המשפט הזה אני מבין שאני מתווכח עם אחד שלא ממש מבין בכדורגל, ואין טעם לויכוח.
    אבל בכל זאת, אני לא יכול שלא לענות.
    לרוב שחקני ההגנה היום, יש תפקיד אחד בלבד שבו הם מצטיינים, ואם מנסים אותם לפעמים בעמדות אחרות זה לא אומר שהם יכולים לשחק שם קבוע. יש יוצאי דופן כמו מאלדיני, גאלאס, סילבסטרה, אמסלם, זיו, חרזי, שחקנים שיכולים לשחק בכמה עמדות בהגנה, אבל קייסי הוא לא כזה. קייסי טוב כמגן שמאלי, כבלם לא.
    טיבי- בלם, לא אמרתי את זה כי חשבתי שאתה לא יודע, אלא כדי להראות שזה העמדה הטבעית שלו, ושל קייסי העמדה הטבעית היא מגן שמאלי.
    אני חותם לך שיש אפילו הרבה אוהדי בית"ר שחושבים שהצחונות עד עכשיו הם מזל, ואני ביניהם. לא פלא שאחרי התיקו מול הכח שרקו בוז, האוהדים לא התרשמו מהפוקסים ב3 הנצחונות הראשונים, הם יודעים שבית"ר לא משחקת טוב, ואם תסתכל קצת אחורה בדיון תראה שאני בעצמי רשמתי שאני לא מתלהב מהכדורגל של בית"ר:
    ככה שלא חידשת פה כלום.

14. אלמוג23 Member

flash להגיד שאני לא מבין בכדורגל זה כמו שאני יגיד שאתה ארקדי גאדמייק.

שים לב שאתה נוגד את עצמך! קייסי הוא מגן שמאלי ואתה אומר שהוא לעולם לא יוכל להיות
    בלם , אבל מצד שני אתה כנראה לא מודע לעובדה שבעצם התפקיד של זיו הוא קשר שמאלי ,
    אז זיו יכול להיות מגן ובלם? זה שהוא ממלא את התפקידים האלה לא אומר שהוא מתאים לתפקידים
    האלה. כנ"ל לגבי עומרי אפק , שכל קשר בינו לבין עמדת המגן מקרית בהחלט.

15. אלי מתחן Member

כן יואב זיו יכול להיות מגן ימני, מגן שמאלי ובלם כי הוא טוב בזה.
    וגם אם הוא לא הכי מוכשר הוא נותן מעצמו 100% ומצליח בכל התפקידים. בתור מגן ימני הוא הצליח הכי הרבה מכל הניסיונות.