מכבי "אלקטרה" תל-אביב 2008/9

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י samoel, ‏13/8/08.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כספי, לא אליהו ולא הלפרין יגיעו לנ.ב.א. קודם כל הדבר הבולט שאין לשלושת השחקנים האלה זאת הגנה. כבר ראיתי בארה"ב שחקנים עם פחות כשרון התקפי מכספי, אבל שם דורשים קודם כל הגנה. נדמה לי שהקבוצות עוד מוכנות לוותר על זה אם השחקן קולע בממוצע מעל לעשרים נקודות למשחק במשחקי היורוליג, אבל השלישייה הנכבדה לא עושה את זה.

לגבי כספי עוד אפשר אולי לקוות, אבל אליהו והלפרין?
    להלפרין אין הגנה ואין יכולת שמבדיל בינו לבין 'שחקן גטו' ממוצע שיוצא מהקולג'ים. אם שחקן כמו פאפאלוקאס ודיאמנטידיס לא נמצאים מעבר לים למה הלפרין כן? ליאור אליהו לא שחקן הגנה ולדעתי די מוגבל כי אין לו קליעה מבחוץ. לכספי יש את הסיכויים הכי גדולים, אבל אם הוא בקושי משחק בזאגרב אז מה יעשה בקבוצה נ.ב.א?

2. samoel Member

הרשה לי לחלוק עליך בעניין כספי. אפ לכספי יש משהו יציב זה דווקא ההגנה שלו. לא פעם בעונה שעברה ראית אותו מנטרל את שחקני היריב, שחקנים משמעותיים, אבל העניין אצל כספי שההבדל בין עמרי של משחקי הבית לעמרי של משחקי החוץ הוא שמיים וארץ. אני מבטיח שתראה את זה מול אבלינו. אחד המכביסטים הבודדים בקבוצה הזאת, שחצן בצורה חיובית רוצה למעוך לדרוס ולרמוס כמו שמכבי הטובה ידעה, מלהיב את הקהל(אני זוכר את זה מגמר הגביע אמנם הפסדנו שם אבל כספי ירק דם)

אני מקווה שכספי יקבל יותר דקות מאליהו, כדי שיוכיח את טענותי. ואם כבר הזכרתי את ליאור, אתמול כל פעם שהוא מקבל כדור אני וחבר שלי נלחצנו, כל התנועות המוזרות שהוא עושה מכיוון השלוש, ממש פחד אלוהים שלא יאבד את הכדור. בכלל ראיתם את הזריקההמוזרה שלו? הוא מיידה את הכדור לסל, זה לא זריקה. וריבאנדים הוא בכלל מעיף הוא לא תופס את הכדור, אני חושב שהמספרים שלו מטעים תמיד וביחס לדקות שהוא על המגרש כל שחקן עם כשרון התקפי כשלו היה עושה אותם מספרים הבעיה היא החור ההגנתי שמחזיר על זה אם לא כפול מזה.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחחח באמת לאליהו יש תנועות מוזרות,בחיים לא ראיתי שחקן עם סיבובים כאלה מוזרים לכיוון הסל.
    לפעמים זה נראה כאילו הוא ברח ממופע בלט ופתאום מצא כדור ביד אז הוא זורק את זה.
    הקטע שגם הרבה פעמים כל הסיבובים המוזרים והקפיצות בלרינה מטעות את ההגנה וזה עושה דברים טובים.

בקשר לכספי,עד עכשיו הוא לא הוכיח שום דבר לפוטנציאל NBA,יש לו הגנה סבבה,המון מלחמה ונחישות,הוא יודע להטביע לא רע לגובה שלו,יש לו קליעה נחמדה,אבל שום דבר שיראה שהוא מתאים לNBA או משהו קרוב לזה,אני מקווה שאני יטעה בעתיד(אפילו הקרוב) אבל אני לא מבין מה כל המהומה.

בסופול שדבר,היחיד שהיה קרוב,אפילו מאוד לNBA זה קטש,כל השאר היו "קרובים" על הנייר ולא יותר.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש שמועות על החזרת פייזר לקבוצה, האם ההנהלה בפאניקה או משהו? מבחינתי להחזיר שחקן שבעצמך שיחררת היא טעות גורלית, אני רוצה לדעת למה פייזר שוחרר. סיבות בריאותיות? אז אולי אני יכול עוד להבין את זה, עניין מקצועי? אז מכבי איבדה את השליטה על ההגה.

5. Nadav_sh Member

איך מכבי אחרי כל כך הרבה שנים של מקצוענות בטופ של הטופ, הפכו לחובבנים של החובבנים. בלתי מתקבל על הדעת. הם כבר לא יודעים מה הם רוצים מעצם, מתנהלים בפאניקה, מביאים שחקנים ברגע האחרון, משחררים שחקנים ברגע האחרון וכדומא. שמעון מזרחי חולה?

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

פייזר שוחרר מסיבות רפואיות.

אני לא חושב שזה שימון אלא יותר האחרים.

7. samoel Member

אני לא יודע איך זה לא מוזכר באתרי הספורט או אפילו ביורוליג. אבל ידיעה מרעישה!!
    רגב פנאן פורש ממשחק ויעבור להיות עוזר מאמן הכושר בקבוצת הנוער של מכבי. השושלת הגדולה של מכבי באמת מגיעה לקיצה, ואלמלא שארפ ובורשטיין אין יותר שרידים אפילו לא נערי פוסטר. אני מניח שהקש ששבר את גב הגמל היה הגופיה שלבש בראון במחצית הראשונה מול גליל.
    אגב, את הידיעה קראתי בשתי השורות האחרונות בכתבה של מכבי היום במעריב, ובשתף הדברים שבכתבה זה היה נשמע כאילו נלקח ממדור סאטירי או משהו.

האמת שאני יכול להבין אותו, גם מקום בליגה השנייה להערכתי הוא היה מתקשה למצוא (בשל החוקים עם הצעירים, וגם שם הוא לא שחקן מוביל). אני חושב שהוא יהיה מורה לספורט גדול שעוד נשמע עליו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

טוב, כפי שמסתמן מהשעות האחרונת.
    באטיסטה ורודני ווייט בחוץ, פייזר (שינחת מחר) ואוסטין (שוחרר מבשיקטאש וכעת שחקן חופשי) אין.

דעות?

9. דנידין Member

שלפעמיים (או רוב הפעמיים למען האמת) לא פוגעים ברכש. מה שנראה טוב לסקאוטר או נראה טוב באוסף קלטות הוידיאו, מגיע לקבוצה גדולה עם הרבה לחץ ונכשל. ככה זה במרבית הריכישות של מכבי במהלך השנים. אז נכון שהיו שנים טובות שהרכישות פגעו בול ואף היו עוד יותר מוצלחות ממה שדימיונו כמו פארקר וניקולה (שאראס ידעו שהוא טוב, הוא הגיע כאלוף אירופה). חוץ מאותה עידן בפחות או יותר, קשה לפגוע ברכש. אם רוצים רשימה של שחקנים ממש טובה בסגל, צריך להוציא הון, שמה לעשות, אין למכבי כרגע להוציא.

העזיבות האלו בסוף מסמנות על יותר דקות לישראלים לבנתיים עד שיגיע רכש (אם בכלל). אי אפשר להאשים אף אחד בצוות הניהולי או המקצועי שרכש לא פוגע. צריך לקוות שיפגע יותר טוב להבא.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

היות שאני את אוסטין אני בעיקר מכיר מימיו בהפועל ירושלים, וגם את זה מדפי הסטטיסטיקה, אני מבין שאוסטין לבטח יתרום להתקפה שלנו, אבל מה עם ההגנה שלו? מהדיווחים שאני קראתי גם זה לא משהו, הא?

בכל מקרה הוא עוד לא הגיע...מה שכן, פייזר בריא ואולי אוסטין יחזירו את אליהו וגרין לסוף הספסל. ברור לי שגרין לא מביא את הסחורה שמספיקה לנו באירופה, אבל למרות הדיעה השלילי שלי על אליהו, אני לא חושב שפייר שמכבי תייבש אותו על הספסל. אם כבר היא אולי טוב תעשה אם תשאיל אותו לקבוצה מחו"ל. יש משהו בדבריי?

11. samoel Member

תגידו לי מה קורה שם במכבי?
    כן אני מבין שלא רואים שיטה, כן התבוסה כואבת גם לי, אבל דחילק 4 מחזורים ואפי מפוטר? איך בדיוק רוצים לבנות שם דור עתיד של מאמנים כמה אפשר לסחוב את פיני גרשון?!?

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שזורקים כבר מיד את בירנבוים כי הוא מהתחילה לא היה צריך לבוא, רק מה, לדעתי לפטר את המאמן לא יציל את העונה הזאת. לקבוצה הזאת יש יותר מדי שחקנים בינוניים, את האמת, לדעתי גם האליפות בסכנה אלא אם הקבוצה בעצמה תתחיל להזיז את התחת. ברגע שאחרי כל סל ירושלמי השחקנים מתווכחים אחד עם השני (זה אולי סימן שבירנבוים לא שולט בקבוצה?) אפשר להביא גם את פיל ג'קסון. השחקנים בעצמם צריכים למות אחד בשביל השני וכרגע אני לא ממש משוכנע שזה קורה.

בוואן מפרסמים רשימה של מאמנים מועמדים. את האמת? מאליקוביץ' לא יגיע, אבל אם לא דרוקר אז הייתי מת מצחוק עם הסרבי יגיע למכבי. פתאום ייצטרכו במכבי לשחק הגנה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx
    אגב רק לא צביקה שרף, די, אפשר למנות אותו גם עד גיל 80.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

דור עתיד? במכבי תל אביב לא קיימת המלה עתיד, רק ההווה.

14. samoel Member

הכוונה היא מאמן אחר שלא אימן מעולם במכבי.

15. samoel Member

אני חייב להגיד, משהו אומר לי שלמכבי כדאי לחכות לפחות אחרי המשחק מול מלאגה.
    לא אני לא רואה דרך, לא אני לא ממש בטוח שהשחקנים מאמינים באפי, בכלל הקבוצה איבדה אתמול הפרש 23 כמדומני. אבל הצורה שבה הוא זעם על הקווים זז ולא שקט, זה מה שהיה חסר בו. אני לא מאמין שהיו צריכים לדחוק אותו לפינה כדי להוציא את זה ממנו בסופו של דבר זה אפי, והוא כמעט תמיד היה ככה. אבל אם הוא חוזר להיות ככה אולי טוב מאוחר מאף פעם לא, כולנו אמרנו שהצ'אנס מגיע לו. אני חושב שעם אפי ובלעדיו התוצאה ביום חמישי נקבעה (בין אם נצחון ובין עם הפסד). דבר אחד ברור, כשהשחקנים מחליטים הם יודעים גם ללחוץ ולעשות הגנה (נכון שיחזקאל סקוורר הוא לא קאבזס, אבל עם 3 פעולות מפרקות את הגבעה, כדי לנצח את מלאגה בהיכל יספיקו 7-8 ושמירה על משחק מאורגן ואחראי)