מכבי "אלקטרה" תל-אביב 2008/9

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י samoel, ‏13/8/08.

1. gustavo_broccoli Member

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרקוס בראון ייצטרף מחר לקבוצה...נו, מתנה? אני מאד אוהב את השחקן הזה. הוא לא שחקן שיקלע כל משחק 25 נק', אבל אין ספק שמכבי החתימה/עומדת להחתים שחקן עם שם. למה רק עכשיו? כי לשמחתי ז'לגיריס בבעיות כלכליות ואולי גם בגלל ששחקנים טובים עוד ירצו לשחק באירופה בגלל שלא התקבלו למבחנים האחרונים בנ.ב.א. אני מעריך שיבוא גם עוד גבוה נוסף במקום ווייט או באטיסטה. לא סתם מיעט ווייט לשחק נגד ראשל"צ 'האימתנית'...

3. Number 8 Member

מרכוס בראון, הזר החדש שיחבור יחדיו עם יניב גרין במכבי, צפוי לתפוס את מקומו של רודני וויט בקבוצה.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏19/10/08
  4. samoel Member

תודה!
    הצלחת לשעשע אותי גם ביום נוראי שכזה.

5. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

אני חושב שההחתמה של מרכוס בראון הוא בסדר גמור,אני לא אגיד מעולה כי אני לא יודע איך העונה תתפתח.

מה שאני כן יכול להגיד זה שלי יש בעיה עם מאמן מכבי תל אביב אפי בירנבוים, ראשי מכבי תל אביב צריכים לשים לב שכל פעם שהם הביאו מאמן שהביא את העוזרים שלו מקבוצתו הקודמת הקבוצה לא הייתה טובה, כמו שנה שעברה עם קטש ועוזרו מגליל עמיאל. כנ"ל כאן עם אפי ועוזריו מבני השרון, אין להם ניסיון ברמות הגבוהות של היורוליג, מה שאומר שהם לא צריכים להיות שם. אני חושב שאם כבר הביאו את אפי כמו שאמרתי החלטה שגויה כי אין לו ניסיון באירופה עם כל הניסיון שלו בתור מאמן הוא רק אימן בליגה הישראלית ותמיד היה אנדרדוג, כי תמיד מכבי הייתה בטופ, ופה הוא חייב להיות בטופ כי זאת מכבי תל אביב. אני חושב שבהתאם להוצאות הכספיות של מכבי תל אביב, מאמן ראוי היה שרון דרוקר עם ניסיון אירופאי, שאימן קבוצות באירופה. וגם הגיע עם ירושלים לגמר ליגה אירופית היול"ב קאפ, ברור שהייתי רוצה לראות את גרשון או את בלאט על הקווים אבל הם דורשים מעל ומעבר.

לסיכום בעניין המאמן, נתפשר על אפי אני מקווה שתהיה לו עונה טובה לו ולמכבי שנהנה לראות אותם כי באמת שיש לנו סגל שחקנים טוב. אולי עוד שינוי אחד והקבוצה סגורה ומוכנה.

בעניין השחקנים:

ההחתמה של מרכוס בראון היא מעולה, אמנם שחקן דיי מבוגר (34) אבל בעל ניסיון עשיר באירופה שלא מפחד במאני טיים ולא מפחד לקחת את הזריקה המכריעה ובד"כ קולע. זה מה שמכבי היו צריכים מאז שפרקר עזב, GO TO GUY ,שחקן שהכדור יילך אליו והוא יודע מה לעשות עם הכדור, לא כמו בלותנטל שרק עמד על קו השלשה או סימונס שמאבד ביטחון ולא יודע מה לעשות עם הכדור.

בטורניר מוסקבה שהיה לפני מס' שבועות ג'לגיריס לקחה את הטורניר והוא היה מצטיין וקלע שלשות מכריעות. אחרי שצסק"א הובילו ב-14 נקודות הפרש, ג'לגיריס הורידה וניצחה ולקחה את הטורניר.

שחקנים שלא צריכים להשאר במכבי הם טריי סימונס ורודני ווייט. בנוגע לסימונס אין לו מקום במכבי אחרי ההחתמה של בראון, ובנוגע לווייט מכבי צריכים למצוא סנטר דומיננטי וחזק עם יכולת פוסט אפ כמו וויצ'יץ, ושפישר ישמש כ-PF ליד הסנטר שיבוא כי לפישר אין נוכחות של סנטר הוא יותר בסגנון של מוריס ובאסטון חוסם ולוקח ריבאונדים ולא שחקן שתמסור לו את הכדור מתחת לסל. ואם ישתמשו בו כ-PF, לצד סנטר דומיננטי שיבוא, הוא יהיה יותר טוב גם ממוריס וגם מבאסטון כי יש לו יכולות גבוהות יותר מה גם הוא יותר גבוה.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ווייט בדרך החוצה, היום לא שיחק נגד רמת גן, מבחינתי אני חושב שבתוך ימים יוחלף בשחקן שלא מצא קבוצה בנ.ב.א.

לגבי אפי בירנבוים, קודם כל מכבי החתימה מישהו שתמיד היה אחד ממתנגדיה הגדולים. לא רק שאני חושב שהוא מאמן פחות טוב מספאחייה למשל, הוא גם לא איש עם ניסיון עשיר באירופה. בוא נגיד ככה, עם בראון אני באמת חושב שגם בירנבוים יראה יותר נצחונות, אבל סביר להניח שאם במהלך העונה העגלה עדיין לא זזה, המאמן גם יתחיל להתנדנד על כסאו. בכל מקרה כרגע אני מבסוט מהבאת בראון ואני למעשה מצפה היום להחלפת ווייט בשחקן שנקרא ג'ק בלאק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

7. George Best Member

אני יודע שזה מעט מוזר,
    אבל אם מישהו מוצא/יודע במקרה את השורה הסטטיסטית של שאראס במשחק הבכורה שלו במכבי(ניצחון על מלאגה בבית 88-73) אני אשמח(נק אסיסטים ריב דק איבודים וכו'..).

תודה.

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

9. פול סקולס Member

למי שאין כוח להיכנס ללינק:

14 נק', 5\4 מהשדה (לא יודע איך אומרים את זה, הטווח של ה2 נק), 4\2 מהשלשה
    8 אסיסטים
    3 ריבאונדים (1 בהתקפה)
    5 איבודי כדור
    4 עבירות

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

4 פורוורד רודני וייט - http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx
    5 גארד מרכוס בראון - היה בינוני מינוס,השתפר קצת לפני הסוף,אבל נראה כמו חור גדול בהגנה וגם לא מציאה בהתקפה.
    6 גארד דריק שארפ - אחחח איפה אתה דרק...איפה?
    7 גארד קרלוס ארויו - יותר גרוע מזה הוא לא יכול להיות...אני מקווה.
    8 פורוורד ליאור אליהו - היו לו דקות טובות,בהתקפה הוא שם,עושה ריבאונד טוב,רק חסר את ההגנה והקליעה מחצי מרחק.
    9 סנטר יניב גרין - משחק טוב,אפילו טוב +,הבעיה היחידה שהשופטים שדדו אותו ושרקו לו עבירות מפגרות,נקודת אור כמעט בודדת היום.
    10 גארד/פורוורד טל בורשטיין - חלוד,מלא בחלודה,יש עליו חלודה ובעיקר חלוד.
    11 גארד טריי סימונס - היה מצויין,נתן כיפים על הספסל שצריך,עשה פרצופים עצובים שחטפנו סלים,עילוי של ממש.
    12 פורוורד ג'ייסון ויליאמס - בשביל זה כספי לא משחק?
    13 פורוורד עומרי כספי - בשביל זה כספי כן משחק?
    14 גארד דרור חג'ג' - ארויו גרוע,בראון זקן,למה לא לתת יותר דקות לחג'ג'.
    15 פורוורד/סנטר אסטבן באטיסטה - מר טעות מפגרת לדקה,כמה שטויות..והאמת..שום דבר טוב.
    21 סנטר דיאור פישר - נקודת האור הבודדת השנייה,מבחינה התקפית הוא היה מצויין,בולדוזר מטורף,בהגנה בינתיים הוא לא עשה יותר מידי ובעיקר פישל.
    33 גארד רגב פנאן - לא רגב פנאן..רכב פנאן.

אפי בירנבוים - קפא,חילופים לא מובנים,הגנות לא מובנות,ניהול משחק בינוני במקרה הטוב.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בהחלט חושב rainman שעדיף שלא אחקה אותך כי אז התסכול שלי על קבוצתי באמת יוצאת החוצה...
    בעוד כרבע שעה אייאקס משחקת וגם שם אין מה לחגוג, אבל באמת ובתמים נבהלתי היום מכמה דברים:
    1) ארויו, עזבו רגע יום חלש, ליותר טובים זה קורה, אבל הבחור היה יותר גרוע מביינום!?!
    2) פישר, הצטיין אולי כי עשה מה שהוא יודע לעשות. בדקות האחרונות כבר היה צריך מקשת השלוש לכדרר ואז גם איבד כדור. מבחינתי פישר היחיד שיכול בשקט לומר ששיחק היום טוב.
    3) מרקוס בראון קיים אולי כמה אימונים, הוא שחקן בסדר גמור
    4) הקו הקדמי שלנו, באטיסטה וגרין פשוט שחקנים בינוניים. אליהו כבר זמן היה צריך להיות 'כוכב', אבל לאט לאט אני מסופק אם אי פעם הכשרון שלו יצא החוצה. כרגע אני נוטה להאמין שהוא לא כל כך מוכשר.
    5) הרמה של ציבונה, פעם קבוצה גדולה היום? אפילו קהל ביתי אין להם.

כואב, פשוט כואב לי כשאני קורא שרענן כץ הגיע למכבי בשביל הזכייה ביורוליג ולא בשביל האליפות המקומית. אין ספק שאני מסכים איתו והרשו לי להגיד שחבל לי אם אוהדים יקרים אחרים לא חשבים ככה. לדעתי מכבי בשלה למהפכה רצינית, מהפכה בהנהלה, אבל סביר להניח ששני אנשים בטופ ההר לא מוכנים לרדת בשביל המועדון שהם כל כך אוהבים.

12. samoel Member

על מה אתה מקשקש? מהפכה בניהול? רק שמעון מזרחי הישן והטוב מסוגל להחזיר את מכבי למה שהיא. מה אתה חשוב שהניהול הפזרני של כץ ואין חוכמות שהוא עושה יביאו את מכבי למשהו? הבנאדם עוד לא קלט שפה זה לא אן בי איי. באמת שאני לא מבין את התגובה שלך. אני רק אזכיר שהקבוצה של מקדונלד נאספה בתקציב אפסי ואז אדון כץ לא היה איתנו. הקבוצה של שאראס לא עברה את ה- 12 מיליון דולר (נגיד 15 בגלל היחלשות הדולר שאז היה קרוב ל-4.6) אז קבוצה שמדברים על התקציב הגבוהה בהיסטוריה (כלומר אם בעונה הקודמת דיברו על 18-20 אז העונה מדובר על 20-22) מביאה שחקנים כמו וויליאמס, רודני וויט מאמן חסר נסיון (אני אגיע לזה בהמשך) וחושבת שבראון אחרי שני אימונים יציל את המולדת טועה ובגדול. ולא זה לא שמעון זה דווקא החבר'ה האחרים. כי שלכוכב שלך לא הולך שמעון יודע שלנצח מנצחים עם כספי ולא עם אליהו ובאטיסטה.

לגבי המשחק, זוועה , הצתעללות. מאיפה להתחיל.
    נתחיל בראש, אפי. הוא חסר נסיון באירופה וראו היום בדיוק למה אני התכוונתי שאמרתי שאני לא בטוח לגביו באירופה כמה שהוא מצויין או לא הוא לא טעם (בדיוני סוף עונה). אז פראסוביץ' לימד אותו איך מחזירים היום מומנטום(כי קבוצה שמובילה 7 וכבר מפגרת היא איבדה מומנטום) ואיך עושים את זה עם חצי מהתקציב של מכבי. אבל אפי ירכוש את הנסיון אני בטוח. אני יכול להיות אופטימי בעמדה הזאת כי אם תסתכלו כמה זמן לקח לדיוויד ופיני לנצח את משחק החוץ הראשון שלהם אז ניחא. בטופ 16 הכל יתאפס.
    ארויו הכל לא נבנה סביבו אבל הוא המרכז צריך להיעשות כאן משהו. בכלל הבנאדם נכנס לקריז כשהוא לא משיג את הנקודות שלו, זה רע - לפעמים לא הולך.
    מרכוס בראון, בחייאת שאני לא מבין. יומיים אתנו וכבר משחק כל כך הרבה? ואם כבר משחק שיעשו את התרגילים שמיועדים לסימונס, ואם אין כאלה אז מה מצפים מאדון סימונס שישחק טוב אם לא עוזרים לו? בכלל בעיניי סימונס הוא הביזיון של כל הקבוצה הזאת, הרסו ת'אמא של השחקן, עדיף שישחררו ולא יפגעו בו.
    וויליאמס כמה שאני שונא אותך אתה רק מזיק, לא עושה לי את זה ההגנה שלו ועל ההתקפה אין מה לדבר, אני טענתי שהוא לא מתאים ומכבי תצטרך לקום ולפול על קליעות שלו כי אפי פשוט מחזיק ממנו הרבה יותר מדי.
    אליהו המוגבל והאוטיסט הזה לא מסוגל להחזיק כדור ולתפוס אותו בשתי ידיים איזה שחקן אוטיסט, זיו ציין פה שני חסרונות שלו אבל זה החסרונות הכי גדולים. אין הגנה אין קליעה מחצי מרחק אז מה יש? הפרשנים הקשקשנים(גם אליך שלח אני אגיע) הוא טוב מול גבוהים כבדים, בטח כל עוד קוראים להם פרקאצ'ין ולא שחורציאניטיס ושאר התותחים הרצינייים בצבע. עוד סתם שחקן לאסופת הבינוניים שנקראת מכבי אלקטרע.

אחרי הקיטורים הגיע הזמן לשבחים. ד'אור פישר, ידעתי שגלום בו הפוטנציאל ההתקפי. היחיד שראוי היום ללבוש את החולצה הצהובה.

בלט בהעדרו - מנהיג אחד בשם דרק שארפ, שטות הכי גדולה של אפי. עם הנסיון עם השקט מי אם לא הוא וטל יכולים להוריד מארויו את הלחץ , א ז טל מנסה אבל גם הוא רק מתאושש.

בראון הראה בכל זאת כמה הוא שחקן חכם ומנוסה, היו לו כמה מסירות טובות שהחזירו קצת את מכבי עד שהחבלן התורן דאג להחזיר את היתרון לקרואטים.

שלח חזרתי - מה זה כוכבים לא מקריבים עבירות? לא מקריבים הם לא שחקנים הם לא ראויים להקרא כוכבים שמישהו יחדיר להם ולך את זה, היה אחד גדול בשם פארקר אנתוניו הוא היה אומר קודם כל הקבוצה אח"כ אני. אז אולי הוא לא כוכב הוא לא מקריב עבירות. אפילו שאראס היה עושה עבירות שטויות במיץ ,זה טיפוס של שחקן, ובשביל זה יש מאמן שיחנך ויתן בראש.

מה שלי הכי הפריע זה לא האין הגנה, זה דווקא האין התקפה. כי הגנה היה ברור שלא תהיה.

13. JR-Riquelme Member

באמת עדיף שישחררו את סימונס. שחקן כל כך מוכשר, ולא מקבל דקה אחת במשחק כזה שעוד בראון גם ככה היה בינוני מאוד. היה מקום להכניס אותו. שחקן עם קליעה אדירה, יכול לתת 10 נק' רצופות בקלילות שהוא נכנס לזון, פשוט שחקן כשרוני ביותר שחבל שלא מכריעים אותו.
    וויליאמס מאכזב אותי, מה הוא שם לפני המשחק בידיים שהכדורים בכל מהלך בורחים לו?

ארויו שחקן ענק, לא מתאים לשיטת האין שיטה של מכבי, הוא מתאים לראן אנד גאן, גם סימונס, גם וויליאמס, גם פישר, פשוט החמישייה של מכבי נועדה להיות קבוצת ריצה.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים עם הכל בתגובה שלך חוץ מזה,אני חושב שאתה מזלזל יותר מידי באליהו,סך הכל הוא נתן הרבה נקודות ועשה הרבה דברים טובים,הבעיה שלו שהוא משתפר בדברים שהוא טוב בהם אבל לא בדברים שהוא צריך להשתפר בהם,לNBA הוא לא יגיע כי עם כל הכבוד כמוהו משופרים יש עוד הרבה בNBA בטח ובטח ביוסטון.

ועם כבר,אז עוד אכזבה,עוד פוטנציאל NBA שאני לא מבין למה כולם אומרים את זה,מה יש בכספי שאין באחרים,אני רואה את כל המשחקים של מכבי באירופה ואת כל המשחקים של מכבי שמשודרים בליגת "לוזר" ועדיין לא ראיתי שכספי עושה איזה דברים שיובילו אותו לNBA או אפילו לאיזה קבוצת צמרת באירופה.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקנים ענקיים לא משחקים ביורוליג...אני ראיתי את ארויו מספר פעמים בנ.ב.א, אבל מה שראיתי אתמול היה נראה כמו איזה אח של ביינום. שום שליטה על על קצב המשחק, השתוללות, זריקות קשות, כניסות עם הראש בקיר וכו'. פשוט קיבלתי אתמול שוק כי לדעתי הוא לא שיחק פעם אחד בשביל קבוצה של דון נלסון...

קבוצת ריצה? לדעתי שום בוצה לא זכתה באליפות ע"י ראן אנד גאן בטח בלי הגנה חזקה. ראיתי בעיקר את מרשל עושה צחוק מכל הקו האחורי, ומבחינתי השחקן הזה לא שחקן צמרת אירופאית.

לדעתי מכבי הולכת על חוט מאד דק, ואני ל מבין שיניב גרין למשל עוד אומר את הדברים האלה: ""יש דברים טובים שאנחנו יכולים לקחת ממנו, למרות ההפסד. היו לנו דקות טובות שבהן שיחקנו הגנה עם הרבה לחימה, רצון ומוטיבציה. אולי היה לגארדים יום קצת יותר חלש, אבל בסך הכל הם עשו את העבודה. היו כמה טעויות ואיבודים לקראת הסיום שבעצם עשו את ההבדל. ניקח את הדברים הטובים, נשתפר עוד קצת ונחשוב הלאה".

אפשר לחשוב שהפסדנו ביוון בדקה האחרונה...בכל מקרה אביב לביא אמר אתמול דבר מאד נכון, שתי נצחונות על הגליל ואבלינו ומכבי יכולה קצת להשתחרר מהלחץ. בוא נראה אם ביתנו מבצרנו כי בטח הגליל יבואו ליד אליהו עם הרבה ביטחון וחוצפה חיובית.