מכבי "אלקטרה" תל-אביב 2008/9

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י samoel, ‏13/8/08.

1. JR-Riquelme Member

בגלל זה אמרתי מבחינה התקפית אחינו, כנראה שגם אתה שוכח שבכדורסל יש גם חלק שקוראים לו התקפה.

2. samoel Member

כבוד גדול היה לי היום להגיד שלום לענק.
    נ-י-ק-ו ו-ו-י-צ'-י-ץ'!
    איזה שחקן איזה אדם. היה מרגש נורא היום בהיכל, צמרמורות עברו בגופי. חוץ מבודדים אפילו הלפרין קיבל כבוד. רק איכשהו פאפלוקאס וינאקיס ידעו להעכיר על האווירה יחד עם השריקה המפגרת בסוף לבלתי ספורטיוית שלמעשה חרצה את גורל המשחק.

לגבי מכבי,
    קבוצה יותר מדי מאוזנת, חוץ מארויו אין אף שחקן שאפשר לשים עליו אצבא ולהגיד וואלה הוא יעזור לקרלוס למשוך את העגלה כולם יותר מדי מונוטונים, ואם כבר מישהו מצטיין אז זה רק בצד אחד של המגרש. אין ספק שיידרש זמן כדי לחבר את אוסף השחקנים הזה, אבל לא נראה שיהיה להם מה למכור ברמות הבאמת גבוהות. מי יודע הלוואי ואני טועה. גם לארויו עצמו יש לי טענות, ארויו אמנם יותר רכז מהשלושה האחרונים שדרכו במכבי, אבל עדיין הנטייה להפוך גם לסקורר מונעת ממנו באמת להיות רכז טהור, הרכזים שאני לפחות אוהב ומעריך הרבה יותר (שאראס, פאפאלוקאס). לפעמים נדמה שאריו מרוכז בליצור לעצמו מצבים בעזרת האחרים ושוכח מהם קצת.

והערה לסיום לגבי האדומים מפיראוס,
    להערכתי הלפרין לא ימצא יותר מרבע שעה(במקרה הממש טוב) בקבוצה של ינאקיסס, יש להם מצבת גארדים נהדרת עם צ'ילדרס שנדמה כאילו כשמתחשק לו הוא יכול לעשות סל ונראה כי הוא לא תוקף את הסל מספיק. הייתי גם אומר שלא כדאי להשאיר אותו פנוי , כי זה באנקר. גם הגבוהים של אולימפיאקוס נראים טוב ניקו מתחיל להזכיר את השחקן ממכבי (אולי זאת האין הגנה של מכבי) ואפילו קלע שלשה, סופו מפחיד ועושה הרבה נקודות במעט דקות.
    אני רואה בעיה קטנה לינאקיס, רוב השחקנים הבאמת טובים שלו הם עם נטייה למשחק התקפי בעוד שינאקיס מאמין בהגנה, נראה איך זה ישתלב אחד עם השני.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מה שכרגע מפריע לי במכבי, שוב פעם אין 'גו טו גאי' אמיתי. מה לעשות, הפכנו למפונקים ופיינל פור בלי מכבי זאת אכזבה. מבחינתי מכבי לא חייבת להיות שם כל שנה, אבל כרגע אני נוטה לחשוב ששלב
    16 האחרונות זה המקסימום. קשה לי להתרגל לאפי בירנבוים במכבי, הוא שוב פעם, כרגע לא האיש שאני רואה מוליך את מכבי לנצחונות גדולים.

0 נצחונות מ-6 נסיונות מול קבוצות אירופאיות זה רע, אבל אני בקושי ראיתי כמה דקות כדי להגיד משהו. שוב פעם אם הייתי שומע שלמכבי יש לפחות אפשרות לשחק הגנה רצחנית אז אולי הייתי יותר אופטימי, אבל כולנו יודעים שלא נקח את גביע אירופה עם כדוסל מהיר. אני עדיין מתקשה לקבל את העובדה שניקולה פתאם לא מספיק טוב בשבילנו ומצויין בשביל רבע שעה באולימפיאקוס. שיגידו שזה היה עניין של כסף, מצויין, שחררנו את ניקולה, פייזר, ביינום והלפרין שלבטח לא היו זולים ומה קיבלנו בחזרה?

תגידו שאני מגזים, יכול להיות, אבל אני מדבר מהבטן...בסוף נראה מי צודק, אני תמיד מוכן להודות שטעיתי, אבל מומחים יותר גדולים ממני מנבאים עונה אירופאית לא גדולה של מכבי. בשבילי האליפות והגביע בארץ תארים נחמדים, אבל היות ששמעון סידר לנו הופעות רצופות בגביע אירופה, איבוד אליפות בארץ לא אומר עונה בגביע קוראץ'...

לדעתי סדר העדיפויות השתנה בעשור האחרון, אבל במכבי עדיין יש פאניקה נוראית אם לא זוכים חס ושלום בדאבל. אני התבגרתי והבנתי שיותר מרשים להיות בפיינל פור האירופאי מאשר לקחת כל שנה דאבל בארץ. יש שותפים פה להרגשה הזאת?

4. George Best Member

יש מישהו שלא שותף להרגשה הזו?
    כמובן שזה מעוות.
    אני בדעה שתמיד המסגרת המקומית היא החשובה ביותר,
    אבל בליגה שהאלופה מתפרקת, אין קהל,
    שקבוצה יודעת שתשחק ביורוליג ללא שום קשר למיקום הסופי שלה בליגה,
    בליגה שהאליפות נקבעת בשיטת גביע מטופשת -
    אי אפשר שלא להבין.

5. Lupo Member

אני לא רוצה לחרוץ גורלות בשלב מוקדם מאוד של העונה אבל זה פשוט לא זה.
    וויט ופישר הם שחקנים מאוד בינוניים שלא כל כך מבינים מה תפקידם בכח לפי מה שנראה.
    ארויו? שחקן מוכשר, אין ספק, אבל אני בספק אם הוא השחקן שישכיח את שאראס סופית.
    וויליאמס וסימונס- כל כך חלשים לקבוצה כמו מכבי. לא מתאים בכלל לטעמי.
    לדעתי, הבעייה העיקרית עד עכשיו היא הזרים הבינוניים של הקבוצה.
    אני מקווה מאוד שיהיה שינויים בסגל אפילו בשבל מוקדם כל כך.

6. y56kh Member

מכבי עוד תתאושש השנה
    לא משנה מה יקרה תצוטטו את ההודעה הזאת מכבי עוד תחזרו לעצמה העונה ואולי גם שוב יגיעו לגמר היורוליג

שנה שעברה אמרתי "טופ16 בקושי" והם הגיעו לגמר אז הפעם MARK MY WORD מכבי זה כמו יאצק
    נופל וקם

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

גם אני הייתי מחכה עם סיכומים לפני שהעונה התחילה. זאת קבוצה חדשה לגמרי, מהמאמן, השחקנים ועד עוזר המגבות החדש. נראה בצורה ברורה יותר מה מכבי אחרי שירוצו יחד חודשיים בזמן אמת.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלע, למכבי אין חודשיים בשביל להתחבר אם זה בסופו שלדבר יקרה. בעוד 10 ימים משחק הפתיחה ביורוליג...אני הולך עם מנשה כי לדעתי הקבוצה הזאת נועדה לכשלון. אני הראשון שיגיד פה שטעיתי, אבל בירנבוים לא מתאים למכבי כמו חצי מהקבוצה הזאת. ממתי מביאים זר מבליגה הבלגית? אם מכבי הצליחה פעם ב עם זר מהליגה שלנו (מוריס), מה לעזעזאל מחפשים ביגה עוד יותר חלשה מהישראלית? מוריס היה הפתעה נעימה, אבל מכבי לרב נכשלה עם זרים/מתאזרחים מהליגה שלנו. דוגמאות? נוריס קולמן, מרק בריסקר, בורקו ראדוביץ, ובטח יש עוד כמה שכרגע שכחתי מהם.

אני באמת כל כך מקווה שאני טועה, אבל סלע בדבר אחד אני יודע שאני צודק, לקבוצה הזאת יש 10 ימים להתחבר כי אם נפסיד בזאגרב הלחץ יעלה. הפסד במחזור השני נגד אבלינו ובירנבוים ירגיש באמת מה זאת מכבי...אגב, מומחים יותר גדולים ממני מטילים ספק גדול בקבוצה האת לכן מי אני? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לקבוצה יש חודש מתחילת העונה להתחבר. לא חייבים להגיע ליום הראשון של העונה טיפ טופ. אף אחד לא מגיע לכושר שיא בתחילת העונה, אלא צריך לכוון את הכושר שיא לאמצע\סוף העונה. זה עוד מוקדם לשפוט את מכבי כה נחרצות. אז נכון שזה כרגע לא נראה טוב בכלל, אבל הייתי מחכה עוד קצת כי יש סיכוי טוב שנראה מכבי חזקה מאוד בהגנה, מהירה, רצה, פיזית ועם הזמן גם מלוכדת. זה המאמן וזה חומר השחקנים.

10. JR-Riquelme Member

למכבי יש קבוצה מצויינת עם חומר שחקנים מצוין ומאמן מצוין, קצת סבלנות חברה. כמו שסלע אמר הכל שם חדש, אפילו השחקנים לא נשארו, גם כל החמישייה שלהם השתנתה. לא פשוט להתחבר אחרי חודש וחצי בערך.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בתור התחלה אני לא חושב שהשלושה האלו היו כישלון. וחוצמזה, מכבי זה של התקופה ההיא הייתה שונה. השחקנים האלו לא הובאו על תקן של מובילים וכוכבים, הם באו על תקן שחקני סגל לכל דבר ואני לא חושב שאפשר לציין אותם ככישלון, אני חושב שאם תשאל אנשים אחוז קטן יגיד שלפי דעתו בריסקר וראדוביץ' היו כישלונות. אלו שחקנים ששיחקו עשו את המוטל עליהם, ומי שזוכר יודע שכל מה שציפו מהם היה לצלוף משלוש בשעת הצורך, מכבי של אותה תקופה הייתה שונה ממכבי של העשור הזה. בריסקר בעצם היה חלק מהסגל שזכה ב-2 אליפויות אירופה אם אני לא טועה אבל אני זוכר אותו בתור אחד שבהחלט עשה את מה שציפו ממנו.

-------------------------------------------------------------------

אני יודע שזה לא קשור לדיון שהלך פה וזה לא קשור לתוכן של ההודעה עצמה... סתם הפריע לי שנתת את השחקנים האלה בתור כישלונות.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, אתה תמיד מוזמן ללכלך עליי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    ברצינות, כשלונות מבחינה אירופאית...טעות שלי שלא הזכרתי את זה. ברור שהם הצליחו הרבה יותר משחקנים ידועים כמו ווינפרד קינג, דייוויד אנקראם, נואל פליקס, ברונו שונדוב וכו', אבל לדעתי הם הגיעו לאירופה גם בגלל להעביר את מכבי לרמה הבאה בליגת האלופות דאז. בזה הם נכשלו.

לגבי המצב היום, ראו בעצמכם:
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3608355,00.html

העונה עוד לא התחילה וכבר יש מתחת לפני השטח בעיות...שוב פעם, במכבי הדברים האלה אמורים להפוך את העונה הזאת לסיוט. מבחינתי איבוד האליפות בכלל לא ביג דיל, אבל בשביל ההנהלה זה היה כנראה כאילו הבן שלך נדרס לנגד עיניך. אני כבר זמן מתרכז אך ורק ביורוליג בעיקר כי מכבי גם ככה משחקת שם בצורה קבועה. באותה השנה שמכבי איבדה את האליפות לגליל היינו צריכים לשחק בגביע קוראץ'...זאת היתה השפלה (למרות ששיחק אז אצלנו שחקן נהדר בשם וונדל אלכסיס).

אז הפועל חולון זכתה באליפות אחת, ביג דיל, בעונה הזאת הן יהיו יותר קרובות לפירוק מאשר לכתר נוסף. מבחינתי מכבי פשוט היתה ואולי עדיין בפאניקה נוראית. הלכה האליפות!?! אין תואר!?!, במקום בשקט למצוא יותר כסף, להתחזק בצורה טובה קיבלנו סדרה של החלטות פזיזות. אפי בירנבוים לא היה צריך להגיע למכבי, זרים מקבוצות ישראליות הובאו אך ורק בשביל להרוס להן ולא בשביל לתת פייט לקבוצות עשירות הרבה באירופה. דיברו על סגל קטן? מה רואים עכשיו? לפחות 12 שחקנים שחצי מהם אולי בכלל לא שחקנים מתאימים או טובים מספיק בשבילנו.

זאת לא הפתעה שלפני כחודש מכבי משפילה את הגליל/גלבוע ואתמול מפסידה לה על אמת (למרות מה זה גביע ווינר, אבל עזבו זה פרס). באמת, אפילו עם השחקנים האלה אי אפשר לנצח קבוצה ישראלית שגם התחילה הקיץ באימונים באותה התקופה? לא הפסדנו אתמול לבוסטון סלטיקס, הא? אז מכבי לא בשיא הכושר, אבל הגליל? ואולקר? ולובליאנה? עזבו את פאו, אולימפיאקוס או צסק"א, מה עם הקבוצות ב'רמה שלנו'?

אני חושב שתצטרכו עוד זמן רב לסבול את הפסימיות שלי פה, אבל אני בכיף אתנצל ואגיד שטעיתי אם באמת מכבי עם הסגל הזה תתחיל לשחק כמו שצריך. אההה, וזה לא אומר שאני מחכה לנצחונות קלים על אריות אירופה...בכל מקרה העיתונות כבר גילתה כמוני שהקבוצה הזאת אולי לא בנויה כמו שצריך, הם לא יתנצלו ויגידו: "אוי, טעיתי". העניין הוא אם אתם טועים מה אני אשמע אז? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

13. samoel Member

אבל אני כן מסכים עם הגישה שאומרת ששחקני הליגה לא מתאימים ליורוליג. זה שמישהו מכבב בעפולה גלבוע, בראשון ואפילו בירושלים לא אומר שהוא יתאים ליורוליג שופכים סכומים בצורה לא נכונה על מנת להגיד הסגל ארוך. תביאו 3-4 תותחים. הייתי חוסך בוויט ו-וויליאמס ומשאיר את מוריס. כל הקבוצה שהתפרקה השנה בפרטיזן, אני בהלם איך לא הביאו שחקן אחד משם. אפי תמיד ידע לשבח את ניקו על חוכמת המשחק אבל לא חסרים שחקנים צעירים עם חוכמת משחק כשל ניקו בקבוצות הבלקן. ואני חושב שמכבי היית צריכה למצוא שם את המחליף לניקו.

אין ספק שהקבוצה תשחק אטרקטיבי, אין ספק שהקבוצה תרוץ הרבה, אני יכול לחתום שאפילו יהיה הרבה לחץ על כל המגרש דבר שגורם למשחק מהיר והרבה בלאגן ועניין. אבל אני חושב שזו לא הצורה שמכבי צריכה לבחור לעצמה.

אני לא מסכים עם הטענה שלמצוא שחקנים בליגה הבלגית זה טעות. אם אתה רואה שחקן שמתאים לך תקח אותו להפך אני חושב שמכבי יכלה להשאיר את מוריס ואת פישר היו למכבי שני מגינים שלהרבה קבוצות היה קשה להסתדר איתם וכמובן את מוריס כאופציה התקפית טובה עם קליעה מבחוץ ומחצי מרחק. אני גם רוצה להזכיר את נייט האפמן שהגיעה מהליגה השנייה בספרד! ולא חסרים דוגמאות של שחקנים מוצלחים מליגות חלשות איזה קבוצה הייתה ספליט של ניקו?

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהה, סמואל (או האם זה שמואל? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ), הנה הקטע, זה לא מספיק לאירופה. העניין בשבילי הוא שהיות שמכבי גם ככה משחקת ביורוליג, אירופה יותר חשובה לי ממשחקים במקומות נידחים בארץ.

בכל מקרה אני לא חושב שאנחנו ממש משדרים בתדר שונה. רק משהו על ניקו, הוא בא מבית ספר לכדורסל. בעצמך הזכרת למשל את פרטיזן, מבחינתי מכבי צריכה לבדוק הרבה יותר בשוק האקס יוגוסלבי, אבל זאת דעתי.

דבר אחרון לגבי שיטת המשחק. בגלל שלמעשה 90 אחוז ממשחקי ההצלחה האירופאית של מכבי לא ראיתי (אני לא גאון אינטרנט ולווין עוד לא היה לי) אני יוצא מההנחה שתואר אירופאי לוקחים עם הגנה. שאראס, פארקר, ניקולה, שארפ והאחרים לא שיחקו כדורסל בושידו, אבל אם אני שומע למשל דברים על וויט אני לא מבין למה אף אחד במכבי בדק אם בכלל מדובר בשחקן שמשחק גם הגנה. באסטון ומוריס תרמו להגנה גם כאשר ניקולה למעשה כבר לא היה פקטור הגנתי (אם הוא בכלל אי פעם ממש היה תגיד אתה).

בסופו של דבר ש סיכוי יותר גדול לעלות לפיינל פור עם משחק בושידו מאשר עם כל סגנון אחר. למצוא בכל מיני 'חורים' שחקן כמו האפמן, ניקולה או פארקר זאת לקנות 10 כרטיסי לוטו ולקוות שהפור ייפול על הכרטיס שלך. אני ממש לא נגד זה, אבל גם אתה מזכיר את עניין מוריס, איך מוותרים על שחקן כזה? אז מה אם הוא לא סקורר כמו ארויו? הגנה, ידידי, הגנה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אגב הנה שחקן שמבחינתי עדיין אליל, קווין מגי ז"ל. אני כמתבגר זוכר את ההצגות של האיש הזה. מבחינה התקפית לא היה למכבי שחקן ברמה הזאת. אסור להשוות בין דורות שונים, היום הכדורסל הרבה יותר יצירתי וטוב מאשר בסוף שנות השמונים, אבל קווין נתן למכבי כל משחק אירופאי מינימום 20 נק'. היות שכילד הייתי שרוף עליו אני מוכן להשבע שהמשחק הראשון שהוא לא הגיע לעשרים נק' היה במשחק חוץ בפזארו. אותו פזארו עם וולטר מאניפיקו המגושם אך קטלני באותה המידה.

צמד חמד היו, קווין ודורון. 3 גמרים אירופאיים, 3 גמרים עם דמעות. לשני הענקים באמת הגיע תואר אירופאי (דורון עוד זכה כ'נער פוסטר' ממש בסוף הקריירה שלו, לא?), אבל פעמיים אותו טרייסר מילאנו מקולל עם מקאדו, ד'אנטוני, ומנגין ופעם אחד במינכן נגד קוקוץ' וראג'ה כשחזרתי מותש מטיול שנתי בבית הספר, מנעו מהגיבור שלי את המגיע לו.

כל כך עצוב שהאיש כבר לא איתנו...הייתי בכיף רוצה אחרי צהריים לדבר איתו ולראות קצת מה מסתתר מאחורי האיש המיוחד הזה. בכל מקרה הנה לכם כתבה יפה שלו היום מ-YNET:
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3608382,00.html

http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1664142/kevin_hh.Xxx

15. samoel Member

קודם כל זה סמואל, כשהשם הוא בכלל מאור.

איבדתי אותך קצת בעניין מוריס, אם חשבת לרגע שאני חושב שהחיתוך היה נכון בגלל השכר אז לא ממש לא בהחלט אני מעריך את ההגנה וכמו שלפאו וצסק"א תמיד יש הרכב מתישהו על המגרש(וזה לא מתישהו קצר זה ל-15-20 דקות) שמכיל שני גבוהים הגנתיים באופן יחסי. אני חושב שלמכבי הייתה האפשרות לאמץ מודל שכזה עם מוריס ופישר(שלגביו לדעתי אתה תטעה, הגישה שלי טוענת ששחקנים מסוגו , כמו באסטון, הופכים ליעילים גם בפן ההתקפי בגלל רכזים כמו ארויו , ואם היה ניקו ... ההמשך ידוע)

אני לא חושב שזה לוטו ללכת על שחקנים כמו האפמן פארקר ושות', גם מקדונלד לא הגיע בסכומים גבוהים(הכל בקנה מידה יחסי). אני בטוח שאפשר למצוא בקבוצות כמו מנרקה ,קאחה סול, אורל גרייט, סנט פיטרסבורג, שחקנים שיתאימו ליורוליג.עם זאת, אני כמוך אמרתי ומעדיף ללכת על שחקנים מהגוש היגוסלבי. אתה מדבר על מגי, אותם קבוצות הורכבו בלירות במונחים של היום, אז לשפוך חצי מיליון אבל לשפוך אותם נכון ולא על גייסון וויליאמס.