מכבי "אלקטרה" תל-אביב 2008/9

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י samoel, ‏13/8/08.

1. דנידין Member

כאשר כל הכסף נשפך בין כמה מועדוני פאר באירופה, חשבנו שאבדנו, מכבי לא תצליח להתחרות בטופ, אבל אחרי אתמול מכבי הציגו משהו שיכול להיות ענק. איכשהו מכבי תמיד שומרים את עצמם בטופ, מועדון עיקש ששואף תמיד הכי גבוה. גם כזה נראה שיש שנים חלשות כמו עונה אשתקד, אז פתאום נזכרים שמכבי היו בגמר הפיינל-פור! מכבי תמיד בטופ!

2. George Best Member

זה כולה משחק הכנה...
    אשתקד מכבי ניצחה את אולימפיאקוס בצורה מרשימה מאוד במשחק הכנה, אז מה?
    אין ספק שהרכישה של ארויו נראית כמו בול פגיעה, אבל יש עוד דברים לשפר,
    צסק"א, פנא, אולימפיאקוס - טובות ממכבי, ולא בטוח שרק הן.

3. samoel Member

ראיתי את התקציר, ואני יותר ממשוכנע, שהסיבה שלא יביאו מחליף לפייזר זה ארויו.
    מה שהלך שם עם פישר ברבע הראשון(זה מה שרואים בתקציר) זה פשוט תענוג. השילוב הזה יחזיר את המשחק בין שניים הכל כך נפלא של מכבי.

4. JR-Riquelme Member

פנא? למה? בשנה שעברה הם היו גרועים, ואני לא שמתי לב שהם קנו שחקנים שיכולים לשדרג את הקבוצה..
    מכבי בהחלט לא נופלת מפנא, את אולימפיאקוס אף אחד לא ראה והיא תעלומה, יש לי בכלל הרגשה שהבלון יתפוצץ שם.
    אני חושב שמכבי בהחלט יכולה להגיע לפחות לפיינל פור, אבל בלי קשר אירופה מאוד התחזקה עם קבוצות כמו ברסה ורומא שקנו שחקנים שאמורים לשדרג את הקבוצות בכמה דרגות

נערך לאחרונה ב: ‏24/9/08
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפסד שאולי אומר משהו לחודשים הבאים? מכבי הפסידה "שוב" לצסק"א (76-59) ולפי מה שקראתי היא התקשתה בעיקר ברבע השלישי. אני יכול אולי להגיד הרבה דברים, אבל אחרי 3 משחקים באמת אסור כבר לקבוע דברים אמיתיים. ארויו שיחק חולה כך שאותו בכלל אוציא מהמשוואה. כעיקרון אני כן אומר שאני לא מאמין במכבי הזו כי אם נוציא את ארויו מתמונת המשחק למכבי אין איכות אמיתית בקו האחורי שלה. ליודעי דבר מהליגה הישראלית, מכבי כבר ניסתה בעבר 'לחטוף' זרים מצליחים מקבוצות ישראליות אחרות, אבל אלה לעולם לא נעשו פתאום כוכבי על כמו שראינו היום במדים האדומים של צסק"א. לדעתי מכבי עם העסף שיש לה צריכה גם להתחיל לחשוב הרבה יותר על ההגנה שלה. ימי שאראס/פארקר/ניקולה העליזים כרגע לא נראים באופק כי אין לנו את הסכומים להתחרות עם הצמרת הגדולה (שגם עוד התרחבה) של היורוליג. לכן אני חושב שמכבי צריכה לבנות קבוצה 'בונקריסטית' כי אם אתה מוריד את קצב המשחק יש בהחלט אפשרות שאפילו נגד צסק"א הפער לא יעלה מעל לעשר נק'. בכל מקרה הבנתי כבר שבירנבוים מעדיף משחק יותר מהיר ואז יש לדעתי סיבה לחשוש אלא אם כן למכבי תהיה אחד ההגנות הטובות ביבשת.

אז כעיקרון אני לא מאמין בקבוצה הזאת, אבל לא פייר עכשיו לקחת את ההפסד הזה ולהגיד לכולם: told you so.

6. George Best Member

למה פנא טובה יותר?
    כי יש להם סגל חזק יותר ממכבי ב2 רמות, והם יותר מחוברים ויש להם את המאמן הכי טוב באירופה(יחד עם מסינה).
    זה למה.

7. JR-Riquelme Member

2 רמות? בכלל לא, ואפילו בשנה שעברה שמכבי הייתה עם סגל הרבה פחות חזק היא הגיעה יותר רחוק מפנא.
    לדעתי יש רק קבוצה אחת שאפשר להגיד בוודאות שהיא טובה יותר ממכבי וזו צסק"א נכון לעכשיו.

8. ISRAl Member

סימונס שחקן גדול.

העונה הוא יוכיח שהוא מספיק טוב גם לרמות הגבוהות באירופה. אין לי ספק בכלל.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי שוב פעם הפסידה בשניות האחרונות לפאו, הפעם 80-79. ההפסד הזה בעצם לא מזיז לי כי בסה"כ מכבי היתה שוות כוחות לצבא הרכש המאסיבי של הירוקים מאתונה.

10. Ohad_Glr Member

מכבי לא נופלת מפאו? אתם מכירים את הקבוצה הזו בכלל?

אגב, שיחרור פייזר לא פינה בכלל כסף. לפייזר לא היה הביטוח המתאים כדי שחברת ביטוח תיקח על עצמה את עלויות השחרור ומכבי הייתה צריכה לשלם לו פיצוי שהוא חלק די גדול מהחוזה שלו. הוא אגב שוחרר רק בגלל הפציעה (למי שלא יודע, זאת כבר פעם שנייה שהוא קורע את אותה רצועה. אם מוסיפים גם את המשקל שלו לעניין הזה די בטוח שהקרע הבא גם יגיע).

פישר מבחינתי הוא התעלומה הגדולה ביחד עם וייט. כמה שוייט מוכשר, עדיין חסרים לו כמה ברגים בראש. אפי הוא אחד שמסוגל לסדר אותו ואם זה יצליח מכבי יקבלו שחקן מעולה (ואם לא הוא יהיה שחקן שמחרב את המשחק) לגבי וייט אני חושב שאין אמצע, או שהוא יהיה מעולה או שיהרוס את המשחק בכל דקה שהוא על המגרש (יזרוק כל כדור) .
    פישר שיחק בליגה הבלגית והיה שם טוב. השאלה הגדולה היא אם הוא יצליח לעשות את קפיצת המדרגה מהליגה הבלגית ליורוליג. הרמה בבלגיה נמוכה וזה שהוא היה טוב שם לא אומר כלום לגבי היורוליג. נכון שהוא עושה יפה את הפיק אנד רול עם ארויו (בעצם, עם אחד כמו ארויו אפילו אני יכול לעשות פיק אנד רול טוב) אבל צריך לקוות שנראה גם דברים אחרים ממנו.

נערך לאחרונה ב: ‏29/9/08
  11. Mark Hughes Member

על מה אתה מדבר?
    פאו קבוצה הרבה יותר טובה ממכבי, לפחות ברמה אחת מעלה.
    אתה באמת יכול להשווות קו אחורי שכולל את חציברטאס, דיאמינטידיס, ספאנוליס ושאראס לארויו, סימונס , חג'ג' ובורשטיין?
    ועוד לא השוותי בין הקו הקדמי של פאו (באטיסט, צארצריס ופוטסיס) לזה של מכבי.
    תעשה לי טובה, מכבי קבוצה פחות לא ברמה של פאו שנמצאת בלבל אחר לגמרי עם צסק"א ואולימפיאקוס. ארויו רכישה גדולה אבל בכל שאר העמדות מכבי נחותה משלושת הגדולות ואפילו מהספרדיות.

12. JR-Riquelme Member

בסדר, בגלל זה פנא הייתה בגמר היורוליג ומכבי לא.
    אם היא כזאת טובה היא הייתה מגיעה בקלות לפיינל פור, כמו שצסק"א עשתה.
    ארויו יותר טוב משאראס, סימונס לא נופל מאף שחקן שם מבחינה התקפית
    עדיין אף אחד לא ראה את פישר ואת רודני וויט במבחן אמיתי כדי לראות אם הקו הקדמי של מכבי פחות טוב מזה של פנא.

אתם עדיין לא ראיתם את מכבי במשחק רשמי וכבר קובעים שפנא יותר טובה בכמה רמות? על מה ולמה? מישהו פה יודע מה רודני וויט יכול לעשות בשיאו? איזה הגנה דאור פישר יכול לתת? איזה חיבור בכלל יהיה למכבי?
    אני חושב שאם בשנה שעברה שמכבי הייתה חלשה והיא הגיעה לפיינל פור, ופנא לא הגיעה לשום מקום אז מכבי לא נופלת ממנה זה אחד, ובטח עכשיו שמכבי עשתה רכש גדול והביאה מאמן טוב יותר בעוד שפנא לא עשתה כמעט שום שינוי.

13. samoel Member

ריקלמה, קודם כל פנא כבר מחוברת מה שאומר שהיא עכשיו לבטח בכמה רמות מעל מכבי. דבר שני, אולי במבחן התוצאה מכבי הייתה מוצלחת אבל כולם יודעים שהמזל התערב שם לא פעם וגם ההגרלות של מכבי סדרו לה קבוצות בינוניות שלא לדבר על לוזריות, קבוצות שהן ברמה שלה או פחות לעומת פנא שנפלה עם סיינה ופרטיזן, שני הפסדי בית בטוחים. וכמובן פילזן שפתאום התפרקה אחרי שניצחה בסנסציה את פנא ודפקה את כל הבית ההוא. אין ספק שפנא אכזבה, אבל חלשה ממכבי בטח לא.

סימונס עוד יצטרך לתת את הדין אם הוא באמת כל כך איכותי ברמות האלה, עד עכשיו הוא לא מוכיח. אני לא סופר את משחקי ההכנה כי מכבי צריכה להתחבר, הסיבה הפשוטה היא שארויו, הגיע בטעות לקבוצה שבנויה על סגנון משחק אחר ועכשיו צריך להתאים אותה אליו כי אין ספק מי פה בעל הבית.

עריכה:
    קראתי עכשיו את הכתבה על שמלוק איזה כתבה נהדרת. אגב גם מוכיחה שהתקשורת לא אוהדת מכבי כמו שאתם אוהבים לצייר אותה. ומוכיחה כמה טיפשים מנהלים את הכדורסל בארץ. וכמה חבל הצורה ה"מקצוענית" החדשה שהכל פתוח.

נערך לאחרונה ב: ‏30/9/08
  14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שעם הכישרון שיש לפנאתינייקוס קשה להתווכח, אבל לפעמים לוקח זמן לחבר את הדבירם. לגבי מכבי, מה שהיה בעונה שעברה נמחק ואי אפשר להשוות בין הקבוצה הנוכחית לקודמת. זו אולי קבוצה מוכשרת יותר על הנייר, אבל כבר ראינו מה הנייר שווה (גם בכל הנוגע למכבי בעונה שעברה וגם בנוגע לפאו בעונה שעברה). יכול להיות שמכבי מודל 2008/09 תהיה טובה יותר מ-2007/08, ויכול גם להיות שהיא תהיה חלשה ממנה. אי אפשר לדעת איך זה יתחבר.

15. Ohad_Glr Member

JR-Riquelme- אם רק היית זוכר שבכדורסל יש גם הגנה. נניח ש"סימונס לא נופל מאף שחקן שם מבחינה התקפית" (רק נניח) מה עם ההגנה? אתה באמת יכול להשוות בין ההגנה שנותן דיאמנטידיס למשל לאחד משומרי המרגרינה של מכבי?