מי תזכה בליגת האלופות?!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י מרט הכלי, ‏23/10/04.

1. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברמן תעבור גם את אינטר. אני מהמר עלייה גם לאליפות הבונדס.

2. Barcik Member

אני לא לחלוטין מסכים. אמנם ההגנה איננה אימתנית, אבל ישנו שיפור ניכר ממה שהיה בשנים עברו. אחרי עונת פלופ אחת רפאל מארקז עושה סימנים של בלם ראוי, ופיתח תקשורת מצויינת עם קרלס פויול (אורי צודק. עם הוא נפצע, בארסה בתחת). וכמו שהמקסיקני הראה מול קאקה, גם בקישור האחורי יש לו מה להציע. ומה עוד ששם משחק דקו, המנוע האולטימטיבי באירופה. לשייך את פועלו להתקפה גרידא זוהי טעות גסה. דקו בינתיים, בחלק ההגנתי, עולה על אדגר דווידס בעונה שעברה, גם בסטטיסטיקות היבשות וגם בתרומתו המשוקללת לקבוצה.

3. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע מה להגיד לך. ישלי משהו נגד קשרים דיפנסיביים נמוכים, גם נגד מקללה ודווידס ישלי טענות
    אבל שיהיה. דקו שחקן מצויין, אבל הוא עוד יותר מנוע כאשר שחקן דיפנסיבי לידו (בפורטו היו לידו שניים
    ומפה התוצאות), וכך שהוא לבד, השחקן ה"הגנתי" היחיד בקישור, אין כזה סיפור שהוא משתלט על מרכז
    המגרש כאשר יבואו לו זוגות כמו - פירלו-סיידורף, מקללה-לאמפרד, בראחה-אלבלדה, אמרסון-טקינרדי
    קמביאסו-ורון ועוד... אתה מבין את הנקודה שלי?

4. נדב מיכאלי Member

הימור פרוע :אחת מ-2 הקבוצות שיגיעו לגמר.
    ניראה אם אני צודק.

5. Barcik Member

כן, אני מבין, אבל אני חושב שבברצלונה מנסים להביא שיטה אחרת לשליטה במרכז המגרש. במקום שהקישור של בארסה ימנע מקבוצה אחרת לפתח משחק בעזרת תיקולים ומיקום אפקטיבי, הוא ימנע את זה ממנה על ידי החזקת הכדור. ובאספקט זה, אין עוררין ביכולת של הצמד דקו-את-שאבי. זוהי פילוסופית המשחק של רייקארד. מול מילאן זה עבד בכלל לא נורא, בנוסף לסגירה המוצלחת של מארקז על קאקה.

6. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאמפרד את מקה מחזיקים יותר מ60 אחוז זמן בכדור, נראה לך באמת שדקו ושאבי מסוגלים לנצח כזה
    צמד?

7. Yeste Member

שאבי שיפר את משחק ההגנה שלו.ככה שהיום אני לא רואה הבדל מאוד משמעותי בתפוקה ההגנתית בינו לבין מאניש שיחק עם דקו בפורטו.
    חוץ מזה,אתה טועה ,כי חוץ מהמשחק מול נומנסיה ,לא ראיתי את בארסה משחקים בלי שאבי+קשר אחורי(אדמילסון,מרקז ,מוטה) ככה שבכול מה שקשור לקישור הגנתי ,בארסה מסודרת.
    ברור שביכולת ההגנתיות של שחקני הקישור -מילאן או צ'לסי למשל עולות עליה.

הסגל של באיירן בכלל לא מרשים.
    ההגנה בינונית למדי, ולפי דעתי, זה לא יספיק להם ברמות הגבוהות באמת,לוסיו לא כזה בלם גלקטי כמו שעושים ממנו.לצידו משחק בלם בינוני,ונראה שגם בצדדים אין להם מגנים באיכות של שאר הקבוצות הגדולות באירופה.
    נכון, יש להם שחקנים מצויינים כמו בלאק,זה רוברטו ומקאיי.אבל התלות המוגזמת שלהם במקאיי פשוט לא תספיק להם בשביל להגיע אפילו לחצי הגמר.

למפרד שחקן מצויין,לך תשווה אותו לדקו,אולי הקשר הטוב בעולם היום.
    מקללה,החזקה בכדור? באותו משפט?
    אולי השחקן הטוב בעולם בחיסול התקפות,אבל אני לא בטוח שהשליטה שלו בכדור עולה על זו של וואליד בדיר. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/10/04
  8. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שמספיק נגד נומנסיה לא מספיק נגד מילאן ושאר האריות. אני באמת מפרגן לשאבי על שיפור התפוקה
    ההגנתית שלו, אבל הוא עדיין שחקן "שקט" מידי שתופס פעם ב-יום טוב. חבל לברצלונה להפסיד את
    האלופות בגלל כזאת שטות.

9. Barcik Member

כן?

10. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה בדיוק על אותו עיקרון ושני שחקנים יותר טובים. נקווה שנראה כזה קרב בגמר.

11. Yeste Member

לשאבי יש תדמית.
    אולי הוא נראה כמו אחד שתמצא משחק בשכונה או משהו כזה...
    הוא צעיר(24) וכול הכישרון העצום שטמון בו מתגלה כול פעם מחדש שמשחקים לצידו בקישור שחקנים כמו רונלידיניו דקו וג'יולי .
    אם בארסה תיפול בצ'פיונס,אז תאמין לי שזה לא יהיה בגלל ה-"אי איכות "של שאבי.אם כבר אז בגלל בלאטי וג'יו הבינונים.

12. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאבי הוא אחד הכשרונות הכי גדולים באירופה. על זה אני מסכים. אבל הבעיה היא האנמיות שלו.
    הוא לא משתמש בכשרון שלו, פעם בחודש אתה רואה הברקה שלו. זה לא מספיק לקבוצה עם שאיפות
    כמו של ברסה. אינייסטה מנייה הרבה יותר בטוחה.

13. Barcik Member

בזה אני מסכים. הבעייה העיקרית של שאבי זה ההעלמויות שלו, בעיקר מול קישור לוחץ. גם נגד מילאן, היו דקות בהן השתוקקתי שהוא יצטרף לרחבה מאחורה בתור הגורם החופשי והמפתיע, אבל הוא פשוט לא היה שם. בכל זאת, יש מגמת שיפור משמעותית ביכולת, העירנות והגישה שלו מאז שדקו לצידו. העונה הוא אחד השחקנים הטובים והיציבים בברצלונה. לא סתם הוא חזר היישר להרכב הפותח של נבחרת ספרד (לא שזה כבוד גדול http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ). אם הוא לא יעלם בשלבים הגבוהים, זו לא תהייה הבעייה של בארסה.

14. Yeste Member

אתה טועה.בארסה ממש ממש ממש לא צריכה את ההברקות של שאבי בשביל להגיע להצלחות.
    בשביל הברקות יש שם את רונלדיניו,ג'יולי וסמואל אטו.
    ליד רונלדיניו ואטו, שאבי נראה במידה מסויימת שחקן אפור.אבל אם תשים לב ותעקוב אחריו פעם אחת במשחק של ברצלונה השנה ,תראה שהוא פשוט לא עושה טעויות.

15. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם ריאל אמרו אותו דבר על מקללה.