מירוץ החימוש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Yaak#Berko, ‏11/5/05.

1. תמיד דל-פיירו Member

תל אביב מתחדשת זה טוב אבל קודם כל היא שוב מותחת את הגבול הכספי שלה,ומפקירה את הצעירים של הקבוצה...

אתם מביאים לי את בלסינג קאקו במקום ברונו רייס,נו באמת? קודם כל הוא לא יותר טוב בכלל,עכשיו מי אמר שהוא ישתלב בקבוצה ועכשיו אתם תצטרכו גם לחפש קבוצה לברונו...

ומה תעשו עם כל הישראלים שדרך אגב את רובם אני מאד מעריך:אורן זייתוני,תמיר כהן,ברוך דגו,אלי ביטון וארז מסיקה-חמישה קשרים מצויינים לטעמי שבקצב הזה לא יראו יותר מדי דקות שנה הבאה וחבל...

אני לא הנתי למה להחזיר את אפק בכלל? השחקן בחו"ל,תנו לו לפתח שם קריירה גם אם זה בליגה השנייה בספרד,הוא יוכל לפחות להתפתח ולהתקדם משם,אם הוא יחזור לפה אז הקריירה שלו רק תהיה בירידה...
    אותו הדבר גם על פיני בלילי...

ותגידו אמבמבה ומרקש בתוכניות שלכם גם?? שני אפסים...
    ומה עם פרוחה?הוא אמור להיות החלוץ? לא חושב שהוא פחות טוב מדוארטה,לדעתי אפילו בעל ניסיון עדיף בהרבה...
    תנו לו להמשיך בנצרת,שיוביל שם את הקבוצה...

משחקי נמני לא מובנים לי,הוא עכשיו יסתדר עם קלינגר פתאום?
    זה פשוט מחראה על הנהלה חלשה,אם עושים מהלך,טוב או לא טוב ממשיכים איתו,לא נכנעים ככה ועוד לשחקן מבוגר שהרבה אחרי השיא,למרות שאני מאד מעריך את הכישרון שלו...

ובקשר לברקו,אני אוהב אותו,מקווה שהוא יתן עונה אחת טובה ויפרוש,שלא ישחק לי בגיל 36 שכל הקסם יעלם.. מקווה שהוא יצליח אבל בכלל לא בטוח,עם כל מלחמות האגו שלו...

בסך הכל מכבי תל אביב תהיה קבוצה הרבה יותר טובה,רק חבל שהיא לא משקיעה בכלל ברכש הגנתי...
    היא חייבת להוות יריב ראוי לחיפה,ואולי גם להצליח באופ"א,אם באמת יקחו את הגביע...

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך שברונו רייס משחק השנה זה בושה, סתם להחזיק אותו כי קאקו לא בטוח ישתלב? אז אם רונאלדו מחר אומר שהוא יסכים לעבור למכבי וישלם בעצמו את ההעברה לא צריך להחתים אותו כי הוא לא בטוח ישתלב?

מעמדם של זייתוני ותמיר כהן ישאר אותו דבר, אלי ביטון זה היניב קטן שלנו, כל שנה זה אמורה להיות שנת פריצה אצלו.

מה אכפת לך שיבואו אליינו ויחזקו אותנו לעזאזל, ראה שוב תאוריית רונאלדו.

אני לא ראיתי את דוארטה מן הסתם, אבל פרוחה איטי ולא טכני, רבאק אתה כל כך דואג לשחקנים, כאילו מישהו מכריח את השחקן לבוא אליינו, "תנו לו להוביל", אז בוא נתן לחיפה לקחת אליפויות, גם ככה הם ייצגו אותנו יותר בכבוד

הם מחזירים אותו בלית ברירה, הם יודעים מה זה יעשה לקהל, זה לא מוכיח על חולשה, זה מוכיח על בגרות אמיתית, שניתנת רק למועטים.

חכה עונת המלפפונים עוד לא התחילה, תהיה הגנה, לא מאמין שמוסא ז'אן ואבו סיאם ימשיכו להוביל את העורף.

3. נדב מיכאלי Member

בואו נתחיל מזה שמכבי תל אביב עשתה כמה דברים חכמים :
    אבי נימני -אין ספק ,נימני חוזר -הקהל חוזר ואולי גם הצבע חוזר למכבי תל אביב אחרי שהיא איבדה אותו בשנה וחצי .
    נימני בא אז כבר תרשמו : מכבי תל אביב שנה הבאה תיהיה הקבוצה עם הכי הרבה מנויים .אין ספק .
    אבי יחיאל -לטעמי רכש מצויין,שחקן מצויין כלבויניק רק יכול לעזור להגנה של מכבי שהשנה במינוס 10 .
    בלסינג קאקו - אחד הזרים הטובים שנחתו פה ,זר מצויין (שהביא אלי כהן בהתחלה לבית"ר אבל בגלל שלא היה כסף הוא ויתר עליו ובסופו של דבר לופא לקח אותו) ,בעל בעיטה טובה,שליטה בכדור,אם הוא יהיה בכושר כמו לפני שנה ושנתיים הוא יצליח במכבי.
    עכשיו לגבי ברקוביץ' כבר נאמר בעבר ,תלוי איך הוא יהיה .
    מכבי תעשה טעות גדולה אם היא תביא את רוסו,ברקוביץ',נימני .
    שיביאו רק את נימני וביחד עם ברקוביץ' בקישור זה יכול להיות לא רע .
    אם מכבי תעשה רכש בחוכמה ולא תביא שחקנים מכל הבא ליד ,היא תצליח ואין לי ספק .
    אם היא תביא רכש מכל הבא ליד ,למשל : 4 חלוצים,5 קשרים התקפיים,4 קשרים אחוריים,5 בלמים אז היא תיכשל כמו בית"ר של גוטמן ,מכבי חיפה של שנת 95 .
    הם צריכים להביא רכש בחוכמה .
    אם הם יעשו את זה -מכבי שנה הבאה תרוץ לאליפות חזק .
    מסתבר שגם מכבי עזבה את כל הטקטיקות,כל המניפולציות וגם הם רוצים כבר לחזור לעצמם .ואין דבר יותר ייחודי מזה שמכבי תל אביב תיזכה באליפות בשנה ה-100 של המועדון .

4. נדב מיכאלי Member

בואו נתחיל מזה שמכבי תל אביב עשתה כמה דברים חכמים :
    אבי נימני -אין ספק ,נימני חוזר -הקהל חוזר ואולי גם הצבע חוזר למכבי תל אביב אחרי שהיא איבדה אותו בשנה וחצי .
    נימני בא אז כבר תרשמו : מכבי תל אביב שנה הבאה תיהיה הקבוצה עם הכי הרבה מנויים .אין ספק .
    אבי יחיאל -לטעמי רכש מצויין,שחקן מצויין כלבויניק רק יכול לעזור להגנה של מכבי שהשנה במינוס 10 .
    בלסינג קאקו - אחד הזרים הטובים שנחתו פה ,זר מצויין (שהביא אלי כהן בהתחלה לבית"ר אבל בגלל שלא היה כסף הוא ויתר עליו ובסופו של דבר לופא לקח אותו) ,בעל בעיטה טובה,שליטה בכדור,אם הוא יהיה בכושר כמו לפני שנה ושנתיים הוא יצליח במכבי.
    עכשיו לגבי ברקוביץ' כבר נאמר בעבר ,תלוי איך הוא יהיה .
    מכבי תעשה טעות גדולה אם היא תביא את רוסו,ברקוביץ',נימני .
    שיביאו רק את נימני וביחד עם ברקוביץ' בקישור זה יכול להיות לא רע .
    אם מכבי תעשה רכש בחוכמה ולא תביא שחקנים מכל הבא ליד ,היא תצליח ואין לי ספק .
    אם היא תביא רכש מכל הבא ליד ,למשל : 4 חלוצים,5 קשרים התקפיים,4 קשרים אחוריים,5 בלמים אז היא תיכשל כמו בית"ר של גוטמן ,מכבי חיפה של שנת 95 .
    הם צריכים להביא רכש בחוכמה .
    אם הם יעשו את זה -מכבי שנה הבאה תרוץ לאליפות חזק .
    מסתבר שגם מכבי עזבה את כל הטקטיקות,כל המניפולציות וגם הם רוצים כבר לחזור לעצמם .ואין דבר יותר ייחודי מזה שמכבי תל אביב תיזכה באליפות בשנה ה-100 של המועדון .

5. אשדודי Member

הרכש של מכבי ת"א בהחלט מרשים, וזה מצויין לליגה שהתחרות על האליפות תחזור, אבל נראה שיש כמה סדקים בולטים ברכש שמסתמן למכבי ת"א בנתיים..

קודם כל קאקו (27) הוא לא בדיוק קשר אחורי דוגמאת דירסאו של חיפה או זוטא כפי שקלינגר בטח היה מעדיף, אבל הוא שחקן מצויין לליגה שלנו, עם יכולות מדהימות דווקא בחלק ההתקפי (מרבה להיכנס לרחבה ולכבוש שערים חשובים) אבל בעיקר יש לו יכולת מנהיגות לא רגילה לקחת על הכתפיים את כל הקבוצה (כפי שעשה עם ב"ש בדרכה לצמרת ועם אשדוד בהישארות בעונה שעברה), מה שכן קשה להעריך איך הוא ישתלב ביחד עם שני מנהגים בלתי מעורערים כמו נימני וברקוביץ'.. זה כאילו קלינגר בונה קבוצה של קפטנים.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx

בקיצור יהיה מעניין לראות איך מרכז הקישור הנוצץ של מכבי ת"א יתחבר בעונה הבאה, והאם החיסרון של קשר אחורי דוגמאת דירסאו או זוטא יהיה בולט? אולי בכלל האסטרגיה של קלינגר בעונה הבאה היא לכבוש שניים על כל שער שסופגים? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/champions.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/05
  6. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

אין סיכוי. זה יותר מידי התקפי בשביל מר בונקר. בכל מקרה, נימני יפתח במגעים לחזרה למכבי רק בסוף העונה הנוכחית (ואחרי שבית"ר תשלם את החובות שלה אליו).

7. city Member

אני היחיד שחושב שמכבי ת"א תגמור כמו אשדוד ?
    להביא 10 כוכבים ולעשות מהם קבוצה זה בלתי אפשרי. ביחוד כוכבים כמו ברקוביץ ונמני, שחקנים בעלי אגו ענק. הם היו צריכים להמשיך להסתמך על שחקני בית עם חיזוק במקומות הנכונים, לא לקנות כל מה שזז.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

גל, כשאין לך שחקני קישור שיוכלו ליצור מצבים לחלוצים או בכלל יבקיעו אני לא מתפלא על מצבת החלוצים של מכבי שלא נדבר על כיבושים, כי להוציא את לירן כהן אין למכבי שחקן קישור כשרוני אחד שיכול ליצור מצבים לחלוצים...ובתאכלס זה מאוד חסר לה. גל לא יודע מה איתך אבל ברוב הפעמים כשמכבי וחיפה מגיעות לסוף ונלחמות עד הסוף, היד של אתה יודע מי על העליונה : ) 94/5, 95/6, 2003/4...רק עונה אחת לא לקחנו למרות שהובלנו את הטבלה ברוב הזמן 93/4...

אגב במכבי סגורים לעונה הבאה: איל ברקוביץ', ז'וזה דוארטה, אבי יחיאל, בלסינג קאקאו, וגם על פי מה שאני יודע רוני גפני מבני יהודה בדרך.

ולמי שפתח את הנושא, שאלת לגבי מכבי חיפה? הדבר הכי נכון מבחינת חיפה יהיה לא לשנות כלום, אם הם יתחילו לשנות לדעתי פה תהיה הבעיה שלהם, כי כרגע הם כמו מכבי שלקחה את אליפות אירופה, ולא עשתה שינויים...אם לא יעשו את זה גם בשנה הבאה האליפות השלישית ברצף ומספר 10 עשויה להיות שלהם...אני רוצה ב"ה אליפות מספר 19 אמן : )

ושמוליק, להוציא את תמיר כהן, ארז מסיקה ולירן כהן, כל שחקני הקישור של מכבי כנראה ילכו הביתה וביניהם ברוך דגו.

סיטי, אתה יודע מה ההבדל בין מכבי ת"א לאשדוד? מכבי ת"א תמיד היתה קבוצה גדולה, אשדוד מעולם לא היתה כזו, ניסו להפוך אותה למשהו שהוא לא, במכבי תמיד שיחקנו שחקנים גדולים ונוצצים בכל אורך השנים...כך שזה לא מה שאמור להפוך את מכבי ת"א ל-אשדוד 2...זה שבשנתיים האחרונות מכבי נראית כמו קבוצה מצחיקה, מה לעשות...אגב מה שעשתה צ'לסי בשנה שעברה לא נחשב לבנות קבוצה מ-10 כוכבים ומעלה? ומה שעשתה מכבי ת"א כדורסל זה לא לבנות קבוצה מכוכבים?

וב"ה יהיה סופי גם המלך. אמן.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אתה מזיין בשכל תגיד לי? כל מה שכתבת על מכבי זה בולשיט אחד גדול...למה מי זאת מכבי חיפה? קבוצה שב-5 שנים אחרונות היתה 4 פעמים אלופה, ניחא, כשמתוך זה שנתיים הליגה לא ממש היתה ליגה נכון? וואו הישג 2 אליפויות ברצף כשאין לך יריבות...ממש כמו ספרטה פראג. בתאכלס איפה היתה מכבי חיפה בין השנים 94-2000? כמה אליפויות וזכיות היו לה? אני שונא את היהירות והשחצניות הזאת של אוהדי חיפה כאילו היתה אלופה 37 פעמים ב-45 שנים אחרונות.

אגב אם נמני וברקוביץ' שחקנים גמורים אז אין ספק בכלל שג'ובאני רוסו, שייך לקטגוריה הזאת.

אגב כשכתבת שאבי יחיאל "לא משהו" אין לי ספק שזה מה שחשבת על חיים מגרשווילי לפני שהוא בא למכבי חיפה..

10. תמיד דל-פיירו Member

עזוב את הדוגמא של הלא משתלב,בלסינג קאקו הוא שחקו נהדר אבל לא יותר טוב מברונו רייס שגם אם הייתה לו עונה חלשה זה אשמתו הישירה של המאמן...
    וכל החילופים לא תמיד עוזרים,בטח שעוד 4 עמדות מחליפות שחקנים...

מזותמרת מה אכפת לי שיבואו לשחק אצלכם?? אפק ובלילי הם שחקני נבחרת ישראל שכרגע פיתחו לעצמם קריירה בחו"ל וישתפרו מאד מאז שעברו,בתור אוהד נבחרת ישראל אני לא רוצה שיחזרו לישראל וירדו ברמה,גם אם זה לבוא למכבי חיפה שלי,תנו להם לעשות קריירה בחו"ל,תחפשו כישרונות ישראלים אחרים...

נמאס לי שלוקחים שחקנים מקבוצות קטנות,פרוחה היה בקריית גת הצליח ישר לקחתם אותו,עשה משהו מיוחד אצלכם?? לא ממש,כי הוא שחקן של קבוצות קטנות,דוארטה הוא בדיוק כזה-אתם תראו לבד בשנה הבאה,זה ידפוק את נצרת ואותכם באותה מידה,אתם תראו...

מה שכן בהגנה אני מקווה שתחליפו את שני המגנים הליצנים,סיאם ומוסא,ותציבו בלם שני ראוי ליד סטרול..
    לא בטוח בכלל שיחיאל הוא האופציה הטובה ביותר,אבל אין הרבה בלמים טובים בארץ...

ומישהו מוכן לענות לי? אמבמבה,מרקש וגובאניני עוזבים??

בקשר למכבי חיפה-אין ספק שהיא צריכה להביא מגנים ימנים(עדיף שניים) ובלם נוסף שיחליף את ווסקלי...
    ובקישור עדיף לא לקנות ולהביא וכדאי להתחיל לתת הזדמנויות לשחקנים צעירים,גם אם קטן יעזוב..

11. M_T_A Member

אם גיל זה הדבר היחיד שלפיו אתה קובע שהשחקן גמור אני מפסיק להקשיב לבולשיט שלך, מצטער.
    חוץ מזה נימני חגג רק לפני שבועיים(26.4) יום הולדת 33 אז בן 34 הוא לא כל כך..

ושוב אתה מוכיח את הבורות שלך. אין לך מושג מה זה אבי נימני בשביל מכבי.

מאיפה אתה יודע את זה???? מה נכנסת לו לראש???? תמיד אפשר להתקדם ובמיוחד בגיל צעיר כמו של דוארטה אבל העיקר שהמומחה שלנו לקביעת פוטנציאל של שחקנים החליט שאין לו פוטנציאל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

ישראל זה המקום היחיד בעולם ששולחים שחקנים לקבר בגיל 30

12. אשדודי Member

לאוהד הירוק, אל תשכח שככל שהאוהדים של חיפה אומרים על ברקוביץ' שהוא כבר גמור ככה המוטיבציה שלו לדפוק אתכם ואת שחר גדולה יותר.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

ברקו עבר למכבי ת"א כי הוא יודע שאם יצליח להוביל את הצהובים לאליפות, הקהל הירוק יצא חזק נגד יעקב שחר (מה שטרם קרה, ובצדק..), וכל זה מסיבה אחת שלא רצו להחזיר את הסמל ברקוביץ למכבי חיפה בהתחלה..
    זה ידוע שהחלק השפוי של הירוקים לא מצליח להשתלט על המתפרעים, והדרך מפה עד אפילו להתפרקות היא מאוד קצרה.. אז קח את זה בחשבון בכל פעם שאתה אומר שברקוביץ הוא שחקן גמור http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/lol.Xxx
    * אני לא יודע אם ברקוביץ יצליח במשימה שלו, אבל מעניין מה הייתם אומרים עליו אם הוא היה חוזר למכבי חיפה, גמור?! בטוח לא, קוראים לזה קהל צבוע אחי..

ראובן עטר בגיל 40 יכול להיות השחקן הכי טוב בליגה המעפנה שלנו, ככה שזה לא רלוונטי הגיל. די להזכיר את חיים רביבו שאמרו שהוא לא יהיה טוב, והוא קרע את הליגה במשחקים שהוא שיחק עד לפרישה עם 6 שערים ו-6 בישולים ב-12 משחקים..
    בקשר לנימני, אם הוא יחזור למכבי ת"א זה רק בגלל הקהל לכן אין ספק שהוא יתן מעל ומעבר במשחקים בשביל הרבבות שיבואו לעודד בעיקר אותו.. אולי חשש יותר ראלי במקרה שלו זה עודף מוטיבציה.. :aaa031:

בקשר לקאקו, הוא נמצא בגיל של שיא קריירה 27, ככה שלהגיד עליו שחקן גמור זה הדבר הכי המטומטם ששמעתי.. אני לא אוהד מכבי ת"א אבל זה ברור למדי שהוא עדיף ברונו רייס..
    העניין הוא שיותר הגיוני אם קלינגר היה מחפש קשר אחורי במלוא מובן המילה, סוג של קלוד מקללה שהורס התקפות ונותן שקט לחלק היצרתי (ברקו ונימני) להראות מה הם יודעים..
    אבל קאקו הוא לא האיש, הוא יותר שחקן שסביבו בונים קבוצה שלמה, שחקן שיודע לתת גולים, לכן אם קלינגר יתקע אותו כקשר אחורי כאשר יאסר עליו לעלות הרבה להתקפה (כפי שמסתמן להיות), אז קאקו לא יהיה אפקטבי למכבי ועדיף יהיה לקלינגר לשבץ בעמדה כבר את זיתוני.. זו דעתי.

13. יוגב אסולין Guest

נתחיל מזה שעם מכבי תעמיד קבוהצ ממש ממש טובה עואלי היא תוכל להיות אלטרנטיבה למכבי חיפה שרק תשפר במעט את המ שיש לה השנה ויהיה קשה מאוד נגדם גם טובים וגם מגובשים..

עכשיו על מנת להשקיע בקבוצה טובה צריך חיבור של שתי דברים. זרים ברמה מאוד גבוה שיעלו את הרמה שלה קבוצה.. ולא שום זר בינוני. ביחד איתם צריך ישראלים טובים שזה אומר כמה ותיקים כמו ברקו נימני וכמה צעירים שיהיו התמריץ של הקבוצה גם לשנה וגם לשנים הבאות.

במידה וכל זה יבנה כמו שצריך הקבוצה יכולה להצליח מאוד. כרגע עושה רושם שמכבי הולכת על שמות חזקים מבלי לחשוב יותר מידי איפה הם ישחקו איך הםן יתאימו לסגנון וכו'.. וחבל.
    מה שכן טוב שהם התחילו את העונה מוקדם... וזה יתרון על יתר הקבוצות.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לרייס יש כבר שנתיים חלשות, מה אשמתו של קלינגר פה, מעמדו של רייס במכבי לא השתנה מזה בעונת האליפות, רייס פשוט גמור, וקאקו יותר טוב ממנו בהרבה, רייס לא יגיע לבולטון אני מבטיח.

מצטער חשבתי אתה אוהד מכבי, בכל מקרה, אתה באמת מצפה שאנחנו נתחשב בנבחרת? אז יאללה תמכרו את כל חיפה לחו"ל ששחקנים יתפתחו למה לא.

מסכים, אבל לדוארטה יש נתונים יותר טובים מלפרוחה זה בטוח, גם אני לא רוצה אותו ואת טוטואנה, הם צריכים להוכיח את עצמם לאורך לזמן ולא איזה עונה אחת בנצרת עלית.

אבו סיאם דווקא לא רע בכלל כל עוד הוא לא מתעסק בהתקפה יותר ממה שצריך, גם סטרול היה ליצן כמה שנים, אי אפשר לקטול ככה, אני בכלל בעד לשים את מסיקה מגן שמאלי.

עד כמה שאני יודע 4 זרים עוזבים בטוח, ויש התלבטות לגבי אמבמבה.

15. תמיד דל-פיירו Member

קודם כל אני לא אתנגד ששחקנים חיפאים יצאו לחו"ל,אני מאד אוהב את קטן ויודע שיהיה קשה להחליף אותו אבל יותר אשמח אם הוא ייצא לחו"ל ויצליח שם...

אבל בכל מקרה הדוגמא שהבאתי לי לא טובה,כי השחקנים האלה כבר עזבו,בלילי עם שם מכובד בטורקיה ואפק הוכיח שהוא מסוגל לפתוח בסנטנדר(עזב רק כי היה זר)..
    אז מה לעשות אני לא רוצה שיירדו ברמה,אני מעדיף את נבחרת ישראל על מכבי חיפה...
    חבל שלא כולם ככה...

חוץ מזה שום דבר לא מבטיח שהחברה האלה יפתחו בהרכב,שמשחקים לידך שחקנים כמו נמני וברקו,נראה לך שאפק הולך להיות שחקן בטוח בהרכב?
    וזה יהיה הפסד של הנבחרת כי הוא שחקן חשוב לה,(לא כמגן) אלא בתור קשר..