מילאן 2021-2022 :: עקב בצד אגודל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י yonmu, ‏18/8/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Ever Banega Member

זה בדיוק מה שאני אומר, זמ מדד אובייקטיבי דיי טוב אבל בדיוק כמו כל מדד אחר, תמיד יש עוד 1000 משתנים אחרים בדרך והוא ממש לא איזו הוכחה מתמטית.

VAR- לא כל כך הבנתי מה ניסית להגיד על סכום הנקודות האמת.

2. itzik.miro Member

אוסיף שכל מה שהבדיל בין העפלה של יובה להדחתה היה בעיטה אחת של קוואדראדו שפגעה במשקוף - אז אם היא הייתה נכנסת זה היה אומר שיובה טובה יותר? לא

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

3. VAR Member

שהוא לא רלוונטי בהשוואה בין הליגות. בוא נפשט את זה וניקח 2 בתים בליגת האלופות. אחד בית המוות שנגמר כך:
    1. ריאל מדריד 10 נקודות
    2. בורוסיה מנשנגלדבאך 8 נקודות
    3. שחטאר דונצק 8 נקודות (מאזן פנימי נחות מול גלדבאך)
    4. אינטר 6 נקודות

ובית שני נגמר כך:
    1. צ'לסי 14 נקודות
    2. סביליה 13 נקודות
    3. קרסנודר 5 נקודות
    4. ראן נקודה אחת

האם אני יכול להסיק מזה ש:
    1. צ'לסי > ריאל?
    2. סביליה > גלדבאך?
    3. הבית השני היה יותר איכותי מהבית הראשון? (זכייה במפעל + שמינית גמר מול חצי גמר + שמינית גמר)

itzik.miro ו-Roma אוהבים את זה.
  4. Ever Banega Member

אתה כנראה ממש לא הבנת אותי, אני לא אומר שמי שהרוויחה יותר נקודות בליגה שלה טובה יותר ממש לא. מה שאני אומר שקבוצות בספרד טובות יותר ובכל זאת לא בהכרח מרוויחות יותר נקודות (אולי הסבר גרוע אבל ניסיתי לנסח את עצמי בצורה אחרת).
    בוא נגיד ככה, לדעתי אינטר של השנה שעברה בחיים לא עושה בספרד 91 נקודות, למה? כי קבוצות שכן עשו את זה בספרד היו הרבה יותר טובות, למה אני חושב ככה? כל אחד שתשאל יגיד לך שאינטר של השנה שעברה לא היו מאריות אירופה, בסדר אולי בבית אחר ואם הדברים היו מתפתחים אחרת היא הייתה עולה לנוקאווט, זה לא משנה את העובדה שהיא לא הייתה קבוצת טופ ולא כזו שמועמדת לזכייה.
    אם כבר זורמים על הדוגמה שלך ובוא נניח לרגע שריאל וצ'לסי באותה רמה, מכיוון שצ' לסי הרוויחה יותר נקודות אולי היא הייתה בבית יותר קל. זה כאילו בגדול הלוגיקה שאני מכוון אליה אולי מהדוגמה זה יותר ברור.
    ושוב אני אבהיר, כמובן, כמו כל מדד זה רק צד אחד של הסתכלות ותמיד יש 1000 גורמים נוספים שמשפיעים, אבל זה בהחלט מדג אובייקטיבי לא רע לדעתי.

5. itzik.miro Member

נניח והספרדית יותר טובה

אז מה? את מי זה מעניין ולמה זה רלוונטי לדיון של מילאן?

טונאלי אוהב/ת את זה.
  6. Ever Banega Member

אותי מעניין מאוד. התחלנו משיחה על מילאן ומשם התגלגלנו חחח.

7. yonmu Member

@VAR
    זו לא פרשנות תוצאות אלא בסיס עובדתי לדיון. אין כאן מסקנה ברורה של 'לה ליגה > סריה אה', אבל אלה כן הנתונים הרלוונטיים.
    האנקדוטות שאותן אתה מזכיר נחמדות, אבל אני בטוח שאם היית אוהד ליגה ספרדית היית מוצא את המקרים האלה לטובת קבוצות ספרדיות. (כמעט) על כל בעיטה של קוודרדו שהלכה למשקוף יש בעיטה מול קוודרדו שהלכה לקורה, וכאוהדים אנחנו זוכרים את מה שחשוב לנו. לכן הבאתי 6 מפעלים שונים (ואם הייתי מביא יותר הפער היה גדל בהרבה) והראתי שהעליונות הספרדית די ברורה. לצורך העניין, בהנחה שאתה מקבל את זה שהפרמירליג חזקה יותר מהסריה אה - איזה ראיות אתה מביא לזה?
    זה או המדד האוביקטיבי-יבש של מפעלים בינלאומיים, או המדד הסוביקטיבי של 'ראיתי משחקים פה ושם וככה נראה לי'.
    רביעייה ברמת בארסה-ריאל-אתלטיקו-סביליה לא היתה באיטליה כבר המון זמן.

לדעתי אגב הנושא הזה בהחלט קשור למילאן, לאור העובדה שאנחנו מאוד מצליחים בליגה ומאוד כושלים באירופה.
    החוקיות הברורה עד עכשיו היא שאנחנו מנצחים בשיטתיות קבוצות חלשות ממנו ונתקעים מול קבוצות חזקות כמונו או יותר. חצי עונה ראשון:
    קבוצות חזקות - ליברפול L, יובנטוס D, אתלטיקו L, פורטו L, פורטו D, אינטר D, (נשאר - אתלטיקו, ליברפול, נאפולי).
    קבוצות חלשות - סמפ'W, קליאריW, לאציוW, ונציהW, ספציהW, אטלנטהW, ורונהW, בולוניהW, טורינוW, רומאW,
    (נשאר - פיורנטינה, ססואלו, גנואה, סלרנטינה, אודינזה, אמפולי).

8. itzik.miro Member

על פי פרשנות תוצאה באירופה נטו, להוציא את העונה שעברה הספרדית גם מעל האנגלית אז אולי היא בכלל "הליגה הכי טובה".

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא נכון. הקבוצות האנגליות צברו יותר נק' דירוג מהספרדיות בכל עונה מאז 2017 למעט עונת 19/20, אז הספרדיות צברו 18.928 והאנגליות 18.571. ב-5 העונות האחרונות (כולל הנוכחית, בה סביר שהפער יגדל) האנגליות צברו כ-11 נקודות יותר מהספרדיות.

טונאלי אוהב/ת את זה.
  10. Raulito Madridista

ב-2017/18 ריאל מדריד זכתה במפעל (בשלב הבתים היא סיימה שנייה ולא הצליחה לנצח את טוטנהאם אבל זה ניקוד זניח לדעתי), ברצלונה הגיעה לרבע הגמר וכך גם סביליה שהדיחה את מנצ'סטר יונייטד. לצורך העניין היו שלוש ספרדיות ושתי אנגליות ברבע הגמר. אתלטיקו מדריד זכתה בליגה האירופית משמע עונה טובה של הספרדיות. מניח שהפערים היו זניחים אם בכלל. לגבי מילאן, על אף שיובנטוס במעין עונת משבר אני מסתכל עליה כקבוצת ענק כמובן. היא לא הצליחה לנצח אותה ולא את אינטר, עם כל הכבוד לאטאלנטה. מילאן צריכה לנצח גם משחקים גדולים באמת בליגה וזה יוסיף לה ביטחון. שלב הבתים שלה בהחלט מאכזב.

11. itzik.miro Member

נקודות דירוג שהתבססו על מה? זכיות או ניצחונות בשלבי בתים ומוקדמות?

כי אני זוכר שליטה ספרדית כמעט אבסולוטית בגביע אופא ובצמפיונס מבחינת זכיות בעשור האחרון.

12. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

על הישגים.

13. itzik.miro Member

שהם?
    כי אם אני זוכר נכון למעט צלסי בשנה האחרונה ויונייטד עם מוריניו בליגת אירופה שאר הזוכות בעשור האחרון במפעלים היו באיירן והספרדיות.

14. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליברפול זכתה בליגת האלופות ב-19'. צ'לסי זכתה שבוע לפני בליגה האירופית (כשניצחה בגמר את ארסנל).

הניקוד מחולק על ניצחונות, תוצאות תיקו והעפלות.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  15. itzik.miro Member

סבבה.

בעשור האחרון

צלסי ויונייטד אלופות יורופה
    ליברפול וצ'לסי אלופות צמפיונז

ריאל - 4 צ'מפיונס
    בארסה צ'מפיונס
    סביליה - 4 יורופה
    ויאריאל 1 יורופה
    אתלטיקו מדריד 2 יורופה

עריכה: ראיתי עכשיו שרשמת למעלה 5 שנים אחרונות אז אני אשאל

למה לקחת 5 ולא 10 שנים? כי זה מוציא את הפרמיירליג יותר טוב?

בכל מקרה הנתונים האלה מראים שכל הדברים הללו משתנים ולכן הדיון הזה של למי יש יותר גדול הוא דיון מיותר, במיוחד כשמכניסים את סכומי הכסף המתגלגלים.

מצב נושא:
הנושא נעול.