מילאן 2019/20: מכבים ומדליקים מחדש, שוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י yonmu, ‏3/8/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. טל. Member

אני לא חושב שהסיכויים של פיולי להצליח כאלו נמוכים. זו הזדמנות מעולה בשבילו ו- הסגל הזה דווקא די מתאים לו.

בכלל - כשמדובר על מאמנים שאינם עילויי - שאלת ההתאמה הבסיסית של הסגל הנתון לקיבעון הטקטי הבסיסי (נקודת המוצא הטקטית) של המאמן החדש: היא הפרמטר הכי חשוב להצלחה בשליש הראשון של העונה.

מאמן חדש, כמו ג'מפאולו, שאין לו שחקנים שהוא כן צריך ויש לו שחקנים שהוא לא צריך - סיכוייו להכשל בתחילת עונה (לכל הפחות בשליש הראשון של העונה) יהיו די גבוהים..., ולא משנה אם הוא הגיע מקבוצה קטנה או מקבוצה גדולה, ולא משנה אם הוא בא לאחר קדנציה מוצלחת או לאחר קדנציה לא מוצלחת.

אני (כפי שכתבתי כבר בעבר) לא הייתי מפטר את ג'מפאולו כל כך מהר... אוקטובר רק החל. היו צריכים לתת לו עוד חודש אחד לפחות.

uri אוהב/ת את זה.
  2. yonmu Member

@אלעד
    בתקופות האלה הכדורגל היה כל כך שונה שבלתי אפשרי להשוות. בכל מקרה, אני לא טוען שזה קריטריון חובה, וכבר הבאתי את אלגרי כדוגמא. אני כן טוען שאף אחד מהמאמנים שנכשלו כאן לא הצליחו יותר במקום אחר.
    לגבי השחקנים אי אפשר להגיד את זה, כי יש שחקנים שהצליחו מאוד במקומות אחרים ונתקעו דווקא אצלנו (היגוואין ובונוצ'י לדוג'). העובדה שאף אחד מהמאמנים שנכשלו כאן לא הצליחו במקום אחר אמורה להוביל למסקנה שעדיף להפסיק את הניסיונות לגלות את האלגרי הבא ופשוט לשלם סכום רציני. בתחילת העונה זה יכל להיות קונטה, עכשיו זה יכול להיות ספאטלי.
    אגב, הסיבה שספאלטי סיים במקום הרביעי כרוכה לא רק ברומא ולאציו, אלא גם במילאן. אנחנו לא צריכים כרגע מישהו שיתעלה על יובנטוס ונאפולי, אלא בדיוק את זה שיראה את רומא ולאציו בינוניות וישיג את התוצאות הסבירות - תוך יצירת קבוצה שמשחקת כדורגל - שיביאו אותנו למקום הרביעי, גם אם ברמת התקציב אנחנו שייכים למקומות 1-3.

אני לא חושב שאי פעם ספאלטי אימן קבוצה ששיחקה כדורגל נחות יותר ממה שאנחנו רואים פה מאז שאלגרי עזב (בעונה שלמה).

@EO11 כי הוא לא הגיע למקום הרביעי ולא המשיך לעונה נוספת (ולא כי חיכו לו הצעות עדיפות).

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu
    רק לדייק, פיולי כן לקח קבוצה למקום שמוביל לליגת האלופות, סיים עם לאציו במקום ה 3 בעונת 14/15 (הודח במוקדמות).

DRORIKO ו-yonmu אוהבים את זה.
  4. VAR Member

אין לי מושג למה מילאן מינתה אותו. אני יכול רק לשער, ואם היית קורא קצת יותר לעומק היית מבין גם למה התכוונתי.

anyway, אני לא צריך שמאמן יוציא יותר מסך חלקיו. אני צריך מאמן שיודע לאמן כדורגל מודרני. אין פה בכלל שאלה של התאמה של שחקנים. קבוצות שלא היית לוקח מהן שחקן אחד להרכב שלך או אפילו לסגל מסוגלות לשחק בצורה שאפשר להסתכל עליה. לא עקבתי יותר מידי אחרי סמפדוריה, אבל ממבט על איך שמילאן נראיתה תחתיו זה או שהוא איבד את חדר ההלבשה ושחקנים עושים לו סבוטאז' או שהוא לא באמת מסוגל לעשות את זה בשילוב עם ציפיות כלשהן. אין לי סיבה לחשוב שזה הראשון.

5. טל. Member

את זה אתה לא יכול להשיג בשלב הזה...

אי אפשר לטפס בסולם 3 שלבים בבת אחת. אתה יכול לנסות. כמובן. אבל רוב הסיכויים שתיפול ותשבור ת'ראש.
    דה-ז'ה-וו לדיוני ה"ספאלטי" הרבים שניהלתי פה זה אך שנה שעברה.

קודם אתה מביא מישהו ש-ייצב את המערכת. שיבטיח מקום 4 ורצף הכנסות ויזרים דם חדש ויעניק פתיח חדש למועדון.
    אח"כ נדבר על אח"כ.

יש שלב א'.
    ויש שלב ב' (מה שאתה כל כך רוצה).

לצערנו הרב בד"כ מאמנים שמתאימים לשלב א' לא מתאימים לשלב ב' - ולהפך.
    (כנ"ל גם סגל שחקנים יהיו כאלו שיגידו)

6. DRORIKO Member

לא שג'מפאולו הוא איזה הצלחה מסחררת אבל אני לא חושב שהוא האשם במצב של הקבוצה. הסגל שלה פשוט לא טוב. סוסו וצ'לנוגלו הם שחקנים בינוניים מדי בשביל להוביל קבוצה לצמרת, פאקטה עוד בוסרי מדי לליגה האיטלקית, פיונטק לא חד מתחילת השנה, קסיה הוא פלופ, ואפשר להמשיך עם הרשימה הזאת עד בוריני. מילא אם השחקנים הזה היה נובלים תחת ג'אמפאולו, אבל הם לא היו טובים גם תחת המאמנים שהיו לפניו. פיולי עם כל הכבוד, ויש, לא יעשה יותר מדי קסמים, במקסימום הוא יכול לשפר קצת את התוצאות, בדיוק כמו שגאטוזו עשה, אבל הכדורגל ישאר משעמם באותה מידה.

7. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדיוק יצא לי לסיים לקרוא לאחרונה את Inverting The Pyramid, ספר של ג'ונתן ווילסון על הטקטיקות של הכדורגל מתחילת ההיסטוריה של המשחק. אנחנו - כולל אנוכי - הרבה פעמים מציינים את המונח "כדורגל מודרני" בהקשר של כדורגל התקפי ואטרקטיבי עם מונחים מתחכמים של "גגנפרסינג" (שבתאכלס הוא בסה"כ שם מגניב למשחק לחץ מסודר באיזור היריב), אבל היה דיי מדהים - לפחות מבחינתי - לראות איך בהרבה מובנים ובאופן סופר קלישאתי ההיסטוריה אכן חוזרת על עצמה; פפ הוא לא מהפכן, הוא מיישם את הדברים שהתחילו באמסטרדם 60 שנה קודם לכן עם שחקנים שיאפשרו לו את זה. מוריניו לא היה מהפכן, הוא יישם את הדברים שעשו רוקו והררה 40 שנה קודם לכן במילאנו עם השחקנים שיאפשרו לו את זה.

הכדורגל עבר שינויים כאלה ואחרים לאורך השנים עם כל-מיני adjustments. אני לא אומר שלא. הדרישות בעיקר הולכות ונהפכות גבוהות יותר עבור כולם, אך הרעיון הפשוט של מאמן טוב שבונה שיטה טובה סביב שחקנים טובים הוא המשתנה הקבוע שנשאר. לכל השאר אין חוקיות.

זה ניתוח פשטני מדי, וסביר להניח שכל מקרה היה גרוע בדרכו שלו.

יכול להיות שאף אחד מהמאמנים אכן לא טובים מספיק ויכול שפשוט לא היו להם שחקנים טובים מספיק לשיטת משחק שלהם בגלל DOF ו/או מזומנים. יכול להיות שכל הדברים נכונים. אני חושב שמה שבולט בקיץ של אינטר הוא הסינכרון המצוין בין הכסף של אינטר, מארוטה וקונטה.

בסה"כ מבהיר טוב איפה ספאלטי עומד ואיפה מילאן עומדת.

נערך לאחרונה ב: ‏8/10/19
    Sprewell, Bianconeri, EO11 ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  8. alexshw Member

חשיבה קצרת טווח. זה לא שמילאן הולכת לרדת ליגה. זה מאוד מתאים למועדונים חולים שכל הזמן מוצאים את עצמם חושבים איך להציל משהו בטווח המיידי מאשר לחשוב איך לחזור לטופ. פיולי זה ללכת על הבינוני והמוכר. לא חושב שככה מילאן תצא מזה.

DRORIKO ו-SerieA אוהבים את זה.
  9. Alta Tensione Member

תיהיה לי בריא אלכס. הסגל של מילאן הוא הכי צעיר בליגה. מינו מאמן בתחילת הקיץ שיש לו רק מה להוכיח. איך זה חשיבת קצרת טווח?

10. DRORIKO Member

על הכפאק, אז למה לפטר את אותו המאמן הזה אחרי 7 מחזורים, ודווקא אחרי ניצחון. אתה אומר שלמאמן הזה יש מה להוכיח, אז תן לו את הזמן להוכיח מה הלחץ? מילאן במאבקי ירידה? יורגן קלופ נמצא על הטלפון?

טל. אוהב/ת את זה.
  11. yonmu Member

@DRORIKO
    כמעט כל אחד מהשחקנים שציינת שיחק טוב יותר תחת מאמן אחר.
    סוסו כבר הראה שהוא בהחלט מספק את הסחורה ברמה הזאת (כשנרצה לעשות את ההתקדמות הבאה הוא עשוי להיות בעייתי), קסי היה נהדר באטלנטה, פיונטק היה החלוץ הכי חם בליגה בעונה הקודמת, בנאסר היה שחקן הטורניר באליפות אפריקה.
    בקיצור, הסגל לא קרוב לעליבות שאנחנו רואים פה. הסגל הזה לא נחות מזה של אטלנטה, ואנחנו לא קרובים להראות כמוהם (בתוצאות כן).
    זאת אשמת המאמנים שהיו כאן, ולא פלא שאף אחד מהם לא הפך להצלחה גדולה אחרינו.

@אלעד
    לא הבנתי עם מה באת להתווכח.
    לא טענתי שהכדורגל היום כל כך שונה ולכן צריך מאמן עם ותק (בין השאר כי זו טענה תמוהה).
    טענתי שהתפקיד של מאמן היום שונה. יש אינספור אפשרויות לרכש, יש תקציבי ענק, יש יחסים שונים בין המאמן להנהלה וכו'. אין מה לנסות לחפש את הרוקו או הסאקי או הקאפלו החדשים.
    כסף גדול היה פה. מנהלים שונים עברו פה. אולי הבעיה היא בסנכרון, ואולי, אם אף אחד מהמאמנים הנ"ל לא הצליח במקום אחר - אז הם פשוט לא מתאימים לשאיפות של מילאן.

ספאלטי סיים בטופ 4 ב8 מתוך 9 העונות האחרונות שלו (עם קבוצות גדולות באיטליה).
    מילאן סיימה מחוץ לטופ 4 ב6 מתוך 6 העונות האחרונות שלה.
    זה שידוך נדרש, ולצערי נראה שכסף - לא גדול במיוחד - מנע ממנו להתגשם.

DeRossi16 אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

סוסו שנה שעברה נתן חודשיים-שלוש נהדרים ואז נעלם כלא היה. פיונטק השנה לא חד מול השער, אין לזה קשר לג'אמפאולו. יפה שקסיה היה נהדר באטלנטה אבל אנחנו מדברים על המאמנים הקודמים במילאן, וקסיה לא נראה תחתם יותר טוב. אם כבר אצל ג'אמפאולו הוא נראה טיפה יותר טוב כי הוא עולה יותר למעלה לעזור להתקפה. מזכיר קצת את מה שהיה באטאלנטה.

ואגב יפה שאתה משווה את מילאן לאטאלנטה. אני אזכיר לך שאטאלנטה שנה שעברה פתחה את העונה חרא והבעלים במקום לפטר את גספריני האריך לו את החוזה, איך זה נגמר כולנו יודעים. עכשיו אני לא אומר שהיה צריך להאריך חוזה לג'אמפאולו, אבל סבלנות לא היתה מזיקה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/10/19
  13. alexshw Member

רשמתי קודם שהבחירות מאותו מעגל סגור של מאמנים.

14. Alta Tensione Member

מהמעגל הזה צמחו וצומחים טובי המוחות בעולם. פה זה לא אנגליה שצריך לפזול החוצה.

15. alexshw Member

איכשהו אף אחד מהם לא מגיע למילאן אחרי אלגרי שמילאן די הכשילה בסוף.
    לא נמאס להתבוסס בבינוניות.

מצב נושא:
הנושא נעול.