מילאן 2012/13 :: בסימן חילופי משמרות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י VAR, ‏7/7/12.

1. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

באתי כבר להגיב באריכות, אבל אני חושש לשלומו של הראש שלך. חוץ מזה, ממש אין לי כוח להוציא מים מהסלע.

אם זה לא סתם מקריות אז מה זה? מאגיה שחורה שאופפת את המקום שזלאטן נמצא בו? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

2. SerieA Il Capitano

ADP,

דחילאק, שנים כבר שכל נשיא באיטליה רוצה לבנות איצטדיון. רק יובה מצליחה ובקלות מרגיזה.

תוכל בבקשה להסביר לי כיצד?

3. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן.כי לא לכל קבוצה יש האמצעים ליטול הלוואה בסכומים האלו ולעמוד בהחזר שלה מבלי לפגוע בעסק עצמו.כי עד ממש לא ממזמן הקבוצות הגדולות הרוויחו הרבה יותר כסף מזכויות שידור, מה שדחק לפינה רצון לבנות איצטדיון חדש.כי המערכת הביורוקרטית באיטליה נוראית, והרבה לפעמים מתייאשים מראש במקום להילחם בה (דומה לביורוקרטיה הישראלית שאני בטוח שכולכם מכירים).כי המצב הכלכלי באיטליה רחוק מלהיות איתן בשנים האחרונות, המדינה ממש לא יכולה לתמוך במתקנים חדשים והשילוב שלה עם המיתון בסקטור הפרטי באיטליה לא בדיוק גורם למוטיבציה להשקעה.כי לא תמיד העירייה רואה לנכון למכור שטחים בבעלותה לאינטרסים שלא משרתים אותה. כמו למשל שעיריית תל אביב תקצה את שדה דב המפונה בקרוב לבניית איצטדיון כדורגל חדש. האיצטדיון של יובנטוס הוקם על איצטדיון קיים.בניגוד לשאר הכותבים כאן, לא יצא לי לדבר עם לוטיטו או מוראטי ולשאול אותם מה הסיבות שהם לא בנו איצטדיון חדש, וגם לא יצא לי לשאול את האניילים כמה הם שילמו לראש עיריית טורינו. מצחיק אותי קצת שהקופצים בפרשת הקאלצ'ופולי לא קפצו גם הפעם, אולי זה מרמז משהו.

בשורה התחתונה מוראטי אמר שכל האישורים והכל לאיצטדיון שלו היו קיימים ב-2007 אבל המשבר הכלכלי תקע את הפרויקט. i rest my case

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/12
  4. SerieA Il Capitano

אין אף אדם ששכלו בראשו שלא ירצה לבנות איצטדיון חדש לקבוצה שלו. הרווח בטוח, בהינתן המימון המתאים. לא מדובר בהשקעה שאינה בטוחה, לא מדובר על בניית נדל"ן מסוכנת.

אנדראה דלה וואלה אמר עשרות פעמים שאת הכסף לבנות איצטדיון יש. מימון הוא השיג. את האישורים הוא לא השיג. עיריית פירנצה יורה לו ברגליים כל שני וחמישי.

נשיא אודינזה פוצו השקיע 30 מיליון אירו בשיפוץ הפריולי בקיץ שעבר רק כי עיריית אודינה לא רוצה לתת לו לבנות איצטדיון חדש.

לאאורליו די לאורנטיס ממש לא חסר כסף והוא צריך להילחם כדי לבנות איצטדיון חדש עבור הקבוצה שלו.

צ'לינו כבר אמר שאת הכסף לאיצטדיון יש לו.

מה משותף לכל אלה? כסף יש, קשרים אין. זו הסיבה כנראה.

מוראטי מנסה לבנות לאינטר איצטדיון כבר חמש עשרה שנה. הוא בזבז על הקבוצה מיליארד אירו ורק בשנים האחרונות הפסיק לקבל דיבידנדים מהעסקים שלו ולכן תזרים המזומנים שלו בירידה. למשפחת אניילי אומנם יש יותר כסף, בזכות פיאט (וסרג'יו מרקיונה, ששומר עליהם), אבל הם לא היחידים בעלי הממון. ממש לא.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/12
  5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

יותם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

שי, אני באמת לא מבין את ההערכה השגויה שלך וכנראה שההיכרות שלך עם הבירוקטיה האיטלקית מאוד חלשה, אני אמנם לא מתגורר באיטליה אבל כבר הכרתי אנשים שחיים שם, שמעתי על ההתנהלות וקראתי הרבה ולא סתם היא הבירוקרטיה, מהאיומות באיטליה. מה גם שאם סילביו היה באמת רוצה לפי הדברים שלך אז ממזמן היה אצטדיון חדש.

ולנושא המקצועי. כואב לי מאוד לראות את סילבה הולך, בהנחה שהוא הולך, לא כי הוא איזה אוטוריטה סטייל מלדיני, נסטה או קוסטקורטה אבל כי זה מסמל בעיניי איזשהוא מעבר לסטטוס שלא רציתי לראות את מילאן נושרת אליו אבל המצב הכלכלי הזה מחייב את כולנו להסתגלות, נקווה לטוב.

6. golding מנהלים

7. Milanista3 Member

על עזיבת זלטאן אפשר לעבור על סדר היום. למרות שלדעתי כרגע הוא החלוץ הטוב בעולם, מילאן תלוייה בו, המשכורת שלו בשמיים והוא לא נעשה צעיר עם הזמן ויכול להיות שבאמת עכשיו זה הרגע המתאים למכור.
    אבל טיאגו סילבה? יש כל כך הרבה סיבות למה לא, ששום סכום כסף בעולם לא יכפר עליהם. הוא לדעתי כרגע הטוב בעולם לתפקידו.חוץ מזה שלדעתי המחיר על שניהם הוא מגוחך, סילבה הוא סמל בהתהוות במילאן ועזיבה שלו היא בעצם אמירה של מילאן שהיא קבוצה בינונית ללא שאיפות. וזה עוד בלי לדבר על זה שאיבדנו את נסטה וסילבה ביחד וזו תהיה מכה אנושה להגנה שלנו.
    אולי יהיה קצת אוויר לנשימה מבחינה כלכלית לטווח הקצר, אבל בטווח הרחוק, גם ההכנסות יירדו ( מנויים, כרטיסים, מוצרים, מענקי ליגה וליגת אלופות וכו ) וגם שחקנים מהרמה הגבוהה ביותר לא ירצו להגיע לקבוצה לא תחרותית כמו מילאן.
    אני מקווה שאני טועה אבל אנחנו בדרך הבטוחה להפוך לאייאקס או במקרה טוב לליברפול. אני מקווה שהאוהדים באיטליה ימחאו כמו שצריך נגד המהלך הבזיוני הזה, לא מנויים, לא מוצרים לא כלום. מצידי שגליאני יהיה היחיד במשחקי הבית בסאן סירו ויבין שזו לא התנהלות למועדון בסדר הגודל של מילאן.

8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

בגזרת היוצאים:
    מרקו פוסאטי ששולם עליו לא מעט כסף לבחור איטלקי צעיר בגילו באותה עיסקה לא מובנת שבה מילאן רכשה עימו עוד שני צעירים שרק המדונינה יודעת מה איתם הושאל לאסקולי עם אופציה לרכישה. העין המקצועית של גליאני טעתה?

העיסקה של פס.ז' - 40 על סילבה, 25 על זלטאן פלוס בונוסים כאלה ואחרים. ראיולה כבר בצרפת וישוחח עם לאונרדו. ייתכן והעיסקה תוכרז כבר הערב.

בגזרת הנכנסים האפשריים:
    אסטורי וטבז הם המטרות הראשיות כרגע. הסוכן של דסטרו ביקר לפני מספר שעות במילאנלו.

9. 亚历山大帕托 Member

הוא כישרון אדיר ורק בן 19. בשבילו לשחק בסריה B כרגע מהווה עליית מדרגה.

10. VAR Member

לפני חודש בדיוק היו פרסומים על 50 מיליון יורו תמורת סילבה ו-40 תמורת זלאטן. זה יוצא ביחד 90.

העיקר שגליאני יודע מה הוא עושה.

11. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההודעה של יותם מסכמת בצורה נפלאה את המצב הקשה של נכסי ברלוסקוני והסיבות למכירתם הצפויה של סילבה ו/או זלטאן. אפשר להישאר עם השניים האלו, אך חובותיו של ברלו יתפחו בשנים הקרובות, חלון ההעברות יישאר שומם וטוב לא ייצא מכך. אישית, את העזיבה של זלטאן אני יכול לקבל, אולם טיאגו סילבה הוא הלב של המועדון, השחקן הטוב ביותר שלנו וצפוי בעוד כעשור להיחשב לאגדה מילאנזית. עם זאת, וקשה לי לכתוב דברים כאלו- אין מנוס מלמכור את השניים, הם השחקנים היקרים ביותר בשוק וכתוצאה מכך יכסו במידה מסויימת את חובותיו של הפרזידנטה וזאת מבלי לשכוח את משכורותיהם הגבוהות. אינדיבידואלית, אין שחקן שיכול להוות תחליף לברזילאי ובוודאי לא השמות שנמצאים כעת בשוק, כי פשוט הוא הבלם הטוב ביותר. על כל פנים, אם השמועות על המחליפים אכן נכונות, שזה אומר אסטורי, דסטרו, קולארוב, דיארה ואולי גם דז'קו או טבס, כקבוצה אין לי ספק שמילאן תתחזק. נכון, אסטורי לא ישתווה בחיים לסילבה, אך הוא בלם מספיק איכותי ובנוסף אליו, יבוצעו רכישות לעמדות נוספות. דסטרו, חלוץ העתיד של איטליה מתקרב אלינו בצעדי ענק לצד שחקנים יותר מוכחים כמו שני פליטי הסיטי.

לסיכום, לכל צעד שיבוצע יש יתרונות וחסרונות. נותר לנו להמתין ולקוות שכל החלטה של ההנהלה משלבת תבונתיות בדבר עתידה הכלכלי של מילאן, יחד עם התחשבות ברגשות האוהדים ועתיד המועדון.

12. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים איתך. ממה שהבנתי הייתה לו עונה טובה בלאטינה וכעת כשהוא רק בן 19, יקבל את במת הסריה B בכדי לבטא את יכולותיו והצדקה לסכום הגבוה ששולם עליו. אין לאף קבוצה אינטרס להשאיל שחקן ללא תמורה ולכן מפני שבאיטליה קיימת ליגת פרימברה אין מנוס מלבצע ויתורים כאלו ואחרים. עונה טובה שלו שם ומילאן תעשה את כל המאמצים להחזירו. אסקולי בין כה במצב פיננסי לא מזהיר.

מרקו בלדאן, בלם פותח בפרימברה בן 18, עובר לנוצ'רינה בבעלות משותפת.
    לוקה גירינגלי, מגן ימני בן 20 שבעונה האחרונה שיחק בספאל, עובר בבעלות משותפת לנובארה.
    אלסיו אינוצ'נטי, מהשחקנים הבולטים בעונה הנהדרת של קבוצת הפרימברה, צפוי לעבור לפרו ורצ'לי.

13. yonmu Member

1. מכירה של סילבה היא אסון. כל עוד לא מדובר במחיר הזוי (70מ' יורו בערך) או שהשחקן דורש לעזוב, אסור למכור אותו. מלבד הפגיעה המקצועית העצומה, תהיה גם פגיעה תדמיתית שתגרום למילאן להראות כמו ארסנל. ואז כמו אייאקס ואודינזה.
    2. מכירה של זלטאן יכולה להיות חיובית. נכון, מדובר בשחקן ההתקפה החשוב ביותר שלנו, אבל אם מוותרים עליו ומביאים טראקווריסטה (הנקודה הבאה), יחד עם שאר החלוצים שלנו (רביעיה לא רעה בכלל) ההתקפה לא תהיה החלק הבעיתי לדעתי. תלוי ברגליים של פאטו.
    3. אני אשמח לחזרה של קאקה. הוא נחלש מאוד בריאל מדריד, אבל לדעתי זה בעיקר בגלל ההתיחסות אליו כשחקן ספסל (למרות שרק הוא {והפציעות} אשם באיבוד המקום בהרכב). מעבר, בטח לאיטליה ובטח למילאן יכול לעשות לו רק טוב. מה אנחנו נרוויח? את הקשר ההתקפי הכי טוב שאנחנו יכולים להשיג, וקשר מרכזי נפלא - בואטנג..

יש התקדמות בגזרת אקווילאני (הלוואי שישאר) או רוביניו (הלוואי שיעזוב)?

14. JohnTerry26 Member

באל ג'זירה(!) אומרים שהעסקה נסגרה. 72 מיליון יורו+7 בונוסים. בלאקיפ אומרים לעומת זאת שזה לא נסגר אבל זלאטן הסכים למעבר.

15. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

yommu,

1) על אייאקס מיותר להרחיב, אך ההשוואה לארסנל היא לא הוגנת כלפי מילאן ונובעת מחוסר ידע ו/או חוסר רצון להבין מה המצב הפיננסי בו מילאן נמצאת ולכן היא מוטעית מיסודה; ארסנל הוא אחד מהמועדונים העשירים והמרוויחים בעולם. עם זאת, המועדון בראשות המנג?ר וההנהלה מראים מדיניות כושלת ביותר שמתאימה הרבה יותר ל?פידר קלאב בכל צורה ודרך אפשרית לאורך השנים האחרונות ועקב-כך אנחנו לא מצליחים להשאיר את הכוכבים הגדולים של הקבוצה שמתלוננים בצדק על חוסר אמביציה ברור למדי. לעומת זאת, מילאן נמצאת בקשיים כלכליים כמו שמתואר בדיון היטב וגם במאמר המצוין והמומלץ מאוד של ?סוויס ראמבל? אותו הבאתי לכאן כבר קודם לכן. מכירת הכוכבים הגדולים של הקבוצה, הנכסים היקרים ביותר שלה, היא ככל הנראה בלתי נמנעת במצב הקיים.

2) אני מודה, כמו רבים, גם אני סולד מאישיותו של זלאטן איברהימוביץ', אבל אין ספק שמדובר באחד החלוצים הטובים בעולם כבר במשך שנים ארוכות ואחד מהכדורגלנים היותר מוכשרים ושלמים בהיסטוריה של המשחק. מצד שני, הבעיה המקצועית של זלאטן היא שבצורת המשחק שלו הוא כל-כך דומיננטי שזה פוגע לעיתים קרובות בצורת המשחק של קבוצתו - וזה קרה בכל מקום אשר שיחק בו במהלך הקריירה העשירה שלו. עזיבה שלו אולי דווקא תעשה טוב ברמה המקצועית למילאן ותגרום לשחקנים אחרים מתוך הקבוצה לפרוץ בנוסף לרכש מוכח שחייב להגיע - בדיוק כמו שקרה בזמנו אצל היריבה העירונית השנואה - אינטר.

3) אתה רושם על פגיעה תדמיתית, אך מעוניין להחזיר את קאקא אל הקבוצה? מילאן ביצעו עסקה יוצאת מן-הכלל בזמנו. כבר אז עוד טענתי שהברזילאי היה מעבר לשיאו ומאז כבר עברו כמה שנים רעות מאוד מבחינתו במדי ריאל מדריד. מי אשם בכך? כנראה שבעיקר הברכיים הדפוקות, אך זה נושא שכלל לא אמור לעניין אף אחד, בוודאי לא את אוהדי מילאן. אני כבר הייתי מעדיף את בואטנג על פניו בעמדת הקשר ההתקפי. כך או כך, מילאן צריכה ?דם חדש? ואת התהליך הזה היא הייתה כבר צריכה לבצע זמן רב קודם לכן. עכשיו, במצב הקיים, זה יהיה הרבה יותר קשה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/8/12