מילאן 2012/13 :: בסימן חילופי משמרות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י VAR, ‏7/7/12.

1. Alta Tensione Member

יש לי הרגשה שזלאטן יקצץ במשכורת וישאר. קשה לי להאמין שהוא יסכים לשחק בליגה בינונית כמו הצרפתית כשכוחו עדיין במותניו.

2. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, אותו תיאגו שחתם לפני שבוע על חוזה עתק חדש. אין שמץ של היגיון לידיעה הזאת.

ואם כן, אז אין שמץ של היגיון מבחינת בניית קבוצה תחרותית. עדיף 2 ציפורים ביד מאשר 4 גוזלים על העץ, גליאני יודע את זה.

3. Ricky van Wolfswinkel Member

שחקנים לא פחות טובים שלוקחים שכר פחות גדול וגם מופיעים במאני טיים...

4. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

זרקת את המשפט שלך. עכשיו בוא תסביר לנו (תעיין אגב בנושא החוקים שעדכנתי לאחרונה) למה דדה או באלוטלי אמורים לתפקד יותר טוב מזלאטן או סילבה (שני שחקנים מוכחים מהרמה הכי גבוהה) במאני טיים ובכל. זלאטן עם ה-11515351 אליפויות שלו וסילבה עם פחות תארים אך צעיר והדלות שלו בתארים לא קשורה ליכולת האישית שלו בכל אופן. מבקש ממך קצת יותר מחצי משפט בומבסטי.

תודה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/12
  5. JohnTerry26 Member

נגיד ריקי, אבל מה עם סילבה?
    SoloConTe, אני דוקא חושב שתגמרו עם טבז. באלוטלי נראה מרוצה בסיטי ולא חושב שיעזוב בשנים הקרובות, לעומת זאת טבז, נראה קצת מוזר שיישאר שם עוד עונה בתור שחקן מפתח כאילו לא קרה כלום.

משהו אמר לי מהתחלה שברלוסקוני וגליאני לא יוכלו לומר לזה לא בסופו של דבר. זה פשוט מסדר להם את החיים יותר מדי בשביל לוותר על זה.

6. Alta Tensione Member

מצד שני, גליאני גם יודע שמצבה הכלכלי של הקבוצה לא מאפשר לו להחזיק את שניהם. אחד חייב ללכת.

עזיבה של זלאטן תיפגע באיכות של הקבוצה אבל לא בתחרותיות שלה. לא כאשר שמות כמו דז'קו וטבז מוזכרים כמחליפים פוטנציאליים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/7/12
  7. Ricky van Wolfswinkel Member

דיברתי רק על איברהימוביץ' ולא על טיאגו סילבה.
    האיש לא מגיע למאני טיים, מספר השערים שלו בנוקאאוט של ליגת האלופות מעיד על זה, העובדה שרק העונה הוא לא הבקיע שער אחד מתי שמילאן הייתה צריכה אותו כאשר בחלק מהמשחקים הוא נעלם לגמרי (יובה בסטדיום או פיורנטינה בסן סירו לדוגמא).

אני לא יודע אם באלוטלי יתפקד יותר טוב, אני לא מאוהדיו הגדולים אבל אני חושב שבגלל שמילאן גם ככה תצטרך לוותר על אחד מהשניים אז שווה להעיף את השבדי ולא את הברזילאי.

חוץ מזה ששליש מהשערים שלו הובקעו מהנקודה הלבנה שזו לא חכמה גדולה.

8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

העיסקה שמדברים עליה כוללת גם את סילבה אבל ההיגיון וגם הלב אומרים שהוא רק חתם על חוזה חדש...אני מאוד מקווה לטוב אבל הדיווחים ממשיכים להתעקש..

9. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

עזיבה של זלאטן חד וחלק תפגע באיכות של הקבוצה. אף שחקן לא ישתלב במרקם הקבוצתי שהוא יצר בהיותו אחד האנשים הדומיננטים בחדר ההלבשה, בסגנון המשחק של pass to zlatan שאלגרי משחק כבר שנתיים, אף אחד לא ישתלב שם לפחות לא מהר כמו שהיית רוצה לחשוב. חוץ מזה, האיש יודע לשים את הכדור ברשת, אל תיקח ממנו את זה. אין הרבה חלוצים בעולם שטובים בזה ממנו, ואני לא מדבר על עשיית המשחק המשובחת שלו כשהוא קם על רגל ימין (ובניגוד למריו, התדירות שזה יקרה לא מאוד נדירה). זה כמובן יפגע גם בתחרותיות שלה שבלי go2guy יכולה להמשיך לחלום על אליפות.

מצבה הכלכלי? ההנהלה של מילאן פשוט מצחיקה אותי. למה לירות לעצמך ברגל כל פעם מחדש כשמצב החשבון מראה מספר שלילי (ועם המספרים בכדורגל של היום, זה קורה בהכרח)? במקום לטפל בשורש הבעיה גליאני פוגע בתחרותיות של הקבוצה, כי מילאן שלא מתמודדת על הליגה והצ'מפיונס ליג היא לא תחרותית מספיק, נקודה. למכור את שחקני המפתח רק כדי לכסות מינוסים, שיצטברו ממילא מחדש, זה ניהול כלכלי מביך ולא יעיל. אם האניילים הצליחו "לכופף" את עיירית טורינו למען איצטדיון חדש, אני משוכנע שמילאן השייכת לאחד מראשי הממשלה המושחתים שידעה איטליה יכולה לקמבן לעצמה איצטדיון חדש במילאנו. איך אומר העיקרון הכלכלי הזה (ואני מבין אפס דברים בכלכלה) - תיצור כמה שיותר הכנסות. נראה שמילאן בדומה לאינטר לא התאוששה מהמכה בזכויות השידור, והיא נמצאת בלופ של סבל כלכלי אינסופי.

אז אולי זה לא פיתרון לטווח הקצר, אבל מצחיק אותי שבמילאן לא חושבים על הפיתרון הכי obvious שקיים (ובמיוחד כשהם רואים את היריבה מטורינו מבזבזת כאוות נפשה הודות לאחד כזה). זה, לצד הכנסת אוליגרך לקבוצה כמובן.

10. Ricky van Wolfswinkel Member

למה שיצטברו גם ככה מחדש? אם הוא יבנה אצטדיון/יהפוך את הסן סירו לשלו, יחתים שחקנים שמסיימים חוזה/ מחיר נמוך הוא יוכל לכסות את הגירעון.
    למילאן אין בנק העלמות כמו שיש לספרדיות או איזה איל נפט שמכסה את החוב בעזרת החברה שלו אז היא מוגבלת לניהול שפוי.

חוץ מזה שהבנתי שהם דיברו עם איזה איל נפט מהמפרץ ושהם בשיחות עם עריית מילאנו על אצטדיון חדש.

אם אתה בגישה של האוליגרכים אז למה לדעתך יובה לא צריכה אוליגרך בשביל להיות תחרותית?

11. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה יצטברו - כי למילאן לעת עתה -אין- איצטדיון בבעלותה והיא לא מניבה הכנסות שכאלה. לכן ההכנסות הנמוכות, קרי ההפסדים שנוצרים מהרצון להישאר תחרותית ללא מספיק כסף לכך.

הרעיון שהצעת זהה לרעיון שאני הצעתי - איצטדיון חדש למילאן. שחקנים שמסיימים חוזה זה אחד הטריקים הבודדים שנשארו בקלמר של גליאני והוא מבצע אותו ללא הרף ורוב הפעמים בצורה טובה מאוד.

אני לא בגישה של אוליגרכים, אני גם מתקשה להבין איך זה נרמז בהודעה שלי. יובה לא צריכה אוליגרך בגלל שיש לה איצטדיון, שזה הפיתרון הטוב ביותר שקיים. אוליגרך זה לקבוצות קטנות בלבד.

12. JohnTerry26 Member

אוליגרך זה למאגניבים.

13. cazzo Il Capocuoco

תסבירו לי מה זה אוליגרך בשפת הכדורגל? מישהו לא מקומי שמשקיע? אז מה ברלוסקוני ואניילי? טייקונים? מגנאטים?

למכור את סילבה והצועני ממאלמה במחיר כזה מגוחך זה טמטום אמיתי. צריך לבקש מהקטארי של פ.ס.ז.' 90-100 מיליון אירו על השניים הללו. אם גליאני לא מפוצץ את העסקה וממשיך הלאה, אז הוא ירווח בנוסף ל60-65 מיליון עוד איזה 60-70 על המשכורות שלהם, ככה מילאן תוכל לבנות קבוצה שבנוייה אחרת. מצדי שזלאטן ילך, ככה אוכל להיות אופטימי שלא נצטרך להיות תלוים בו וכך בעונות הבאות אולי תהיה לנו קבוצה שמבוססת פחות על אינדיווידואלים צוענים ומבריקים.

14. Legend_PaoloMaldini Member

במילאן רצו הצערה? קדימה זה הזמן.
    אני מודה שאני מאוהדיו הגדולים של איברה, אבל קשה לי לראות את הקבוצה תלויה בו כל כך..
    מה גם שהוא מעולם לא היה במשחקים הבאמת חשובים שמילאן היתה צריכה ולא מעט שערים הוא כבש מהנקודה הלבנה (בועט פנדלים משובח אבל עדיין).
    במילאן רצו הצערה אז זה הזמן להוכיח את זה, שחררנו את זמברוטה,ואן בומל, נסטה, גאטוסו,סידורף ואינזאגי.
    איברה גם כבר מזמן לא מהצעירים ורצף האליפויות שלו כבר הלך בעונה האחרונה אז הוא בא פחות להוכיח.
    הגיע הזמן למישהו צעיר ותוסס, כולכם מפחדים מהשם הזה אבל באלוטלי זה בדיוק מה שמילאן צריכה.
    הבעיה עם באלוטלי והסכנה האמיתית תהיה שהוא גדול על אלגרי.. רק מנצ'יני הצליח ומצליח לרסן את הפרא הזה.
    אבל אני בעדו.. כמו שאמרתי רצינו הצערה.. אז עד הסוף גם אם זה יעלה באובדן אליפות.. חייב להתחיל מאיפשהו.
    קשה לראות את מילאן תלויה באיברה זה מעיק לי על המשחקים אפילו שהוא גאון כדורגל אבל איברהימוביץ' זה לא רונלדו..
    ואם אפשר עוד להרוויח עליו כסף שיעזור ברכש באלוטלי (רק לא דזקו) ויעזור קצת בשקט של המצב הכלכלי של הקבוצה אז אני בעד.
    איברה נתן הרבה אבל שימו לב כמה איברה נתן לאינטר, כמה שערים ולקח אותם לבד.. בעונה הראשונה שהוא עזב את אינטר לברצלונה אינטר לקחה טראבל משוגע.. זה לא סתם מקריות, תאמינו לי.

15. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

בפעם האחרונה שניסיתי לנהל איתך דיון ברחתי אחרי כמה תגובות כי התחיל לכאוב לי הראש מלדפוק אותו כל פעם בקיר. אני מקווה שבסיבוב הזה דברים ילכו טוב יותר...

אוקיי. אני מבין שאתה חושב שאתה גאון הדור (או שאתה חושב שברלוסקוני האב, ברלוסקוני הבן, ברלוסקוני הבת, גליאני, בראיידה, קנטאמסה וכו' הם חבורה של דבילים שאין להם מושג לא בכדורגל ולא בכלכלה - גם זאת אפשרות), אבל אולי תנסה לתקוף את העניין תוך כדי יציאה מנקודה הנחה שונה במעט? אולי תניח שכל החבורה הנ"ל בכל זאת למדה דבר או שניים ב-30 השנים שבהן ניהלו/מנהלים את מועדון הכדורגל המצליח בעולם, ומודעת לעובדה שאיצטדיון חדש מניב רווחים מרשימים ונחמדים שכאלו, אבל פשוט לא מצליחה להשיג את האישורים הנדרשים כדי לפעול בעניין?

זה מחזיר אותנו לנושא שעליו דיברנו בדיון הקודם בינינו. משום מה אתה משוכנע שכל-כך קל לבנות באיטליה איצטדיון. כל מה שצריך זאת יוזמה, או מה שאתה מגדיר בתור "היכולת פשוט לחשוב ולעלות על הרעיון הגאוני שאיצטדיון שווה בוחטות של כסף ולפיכך תחרותיות מול סיטי ודומותיה". ברגע שאתה עולה על זה - בום! איצטדיון חדש ומבריק הישר מהניילון! איזה כיף! כמה קל! אתה תניח כמובן שהאניילים עלו לבדם על רעיון שלא ADL, לא גליאני, לא ברלוסקוני, לא צ'לינו, לא פוצו, לא גארונה, לא פרציוזי, לא לוטיטו, לא סנסי, לא דיבנדטו, לא מוראטי, לא זאמפריני, לא האחים דלה-ואלה ולא אף אחד אחר באיטליה חשב עליו. חס וחלילה שתניח שאולי האניילים הם היוצאים מן הכלל שאינם מעידים על הכלל.

תשכח מהדעה שלך, תשכח ממה שאתה חושב שאתה יודע ופשוט תפנים: באיטליה לא הולכים ובונים איצטדיון חדש. יש אינסוף גורמים אינטרסנטיים שתוקעים מקלות בגלגלים של כל יוזמה בתחום.

עכשיו אל תלך ותבקש ממני הוכחות למה שאני אומר ואל תנסה להוציא אותי הזוי שממציא דברים. אני כבר עשיתי את המחקרים שלי ואני לא הולך לשבת שעות וימים באינטרנט ולחקור מההתחלה רק כדי להגיש לך את הנושא על מגש של כסף. אם אתה באמת עד כדי סקרן ורוצה לדעת מה, למה וכמה - לך פתח גוגל ותעשה את זה בעצמך. למה אני לא צריך להוכיח לך שום דבר? כי המציאות עושה בעצמה את עבודת ההוכחה. תנסה לענות לעצמך על השאלה של כמה מתקנים נבנו או שופצו משמעותית מאז 1990, ותשווה את זה ביחס למספר הניסיונות ליזום מהלכים בנושא ע"י נשיאי קבוצות. כשתגלה שלא נעשה דבר במשך כמעט 25 שנה למרות שרוב מוחלט של נשיאי ובעלי הקבוצות הספיקו לדבר על הצורך במתקנים חדשים לקבוצות שלהם ולכדורגל האיטלקי בכלל, אולי תבין שמשהו פה לא מסתדר. זה על קצה המזלג ואני מקווה שהפנמת את העניין. כמו שאמרתי, אם אתה סקרן לעוד מידע על הנושא, פתח גוגל.

בתקווה שעיכלת את העובדות הנ"ל בנוגע להיעדר האפשרות לבנות איצטדיון חדש, נחזור למילאן אהובתי.

מילאן מכניסה סכומים לא רעים בכלל. למען האמת, יובנטוס - עם האיצטדיון החדש ועם ההכנסה הצפויה מליגת האלופות - במקרה הטוב תוכל להשתוות להכנסות של מילאן. אז קצת פרופורציות בבקשה. הסיבה שמילאן נמצאת בבעיות כלכליות היא (א) ערימת משכורות גבוהה מאוד, גם אחרי עזיבת ה-וקיה גווארדיה, (ב) העובדה שמילאן לא קיימת בואקום והיא מהווה חלק מקונצרן שלם שנפסק עליו תשלום קנס בשווי של יותר מ-600 מיליון יורו. קח לעצמך רגע, תנסה לעכל את המספר הנ"ל ורק אז תנסה לחשוב מה זה אומר.

כשאתה צריך לשלם קנס של יותר מ-600 מיליון יורו, במזומן, ובאים לך עם הצעה ששווייה עולה על 170 מיליון יורו (65 מזומן בתשלומים ועוד כ-108 בתור חוב שנמחק), אתה יכול לסרב לה, אבל איך נגיד... זה קשה.

לסיכום: עם איברה, בלי סילבה, עם סילבה, בלי איברה - נזיין את כולכם וגם את האחיות שלכם. פורצה מילאן!

אני אסיים בקריאה קצרה שאני מאוד אוהב:
    יובה! יובה! וופאנקולו! :aaa021: