מילאן 07-08: ממשיכים להחזיר ילדים מהשאלות הביתה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י מיכל3, ‏3/6/07.

1. Paolo Maldini שחקן ותיקים

מיכל, שוב, כל הכבוד.

ובכן רוסונרים יקרים, עונה חדשה בפתח (ואני יודע שנשארו בערך עוד חודשיים אבל עונת המלפפונים מבחינתי מסמנת כבר תחילת עונה).
    הרבה אומרים שכעת, אחרי הזכייה בצ'מפיונס והעובדה שלא זכינו באליפות איטליה כמה שנים, אנחנו צריכים ללכת חזק בזירה המקומית ולא לתת חשיבות גדולה מדי לאירופה.
    ואני מסרב להסכים. ליגת האלופות תמיד היתה ותמיד תהיה יוקרתית יותר ומכובדת יותר מכל תואר מקומי שלא יהיה באירופה. מבחינתי, המטרה מספר 1 של מילאן גם בעונה הבאה היא הצ'מפיונס ליג.

קשה לדבר על מה שיהיה לפני שנדע את סגל השחקנים.
    מה שכן, אוכל להגיד שאני מצפה לרכש מאסיבי (ורענן). לא לתת לגביע להשפיע על הזיכרון ולא לשכוח את תחילת העונה האיומה של הקבוצה.
    לא ביקשתי את רונאלדיניו. אבל מצד שני גם לא להסתפק בכל מיני גרימים ואוליביירים. רוצים שמות מהשורה הראשונה.

ציונים לעונה שעברה? וואלה דווקא בא לי (אגב, יניב לא היה עובר על זה בשקט http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx):

דידה-6.5
    סטורארי-6
    קאלאץ'-4
    בונרה-6.5
    מאלדיני-8.5
    קאפו-5
    קוסטקורטה-4.5
    פבאלי-6
    יאנקולובסקי-9
    קלאדזה-6.5
    נסטה-7.5
    אודו-8
    סרג'יניו-5
    סימיץ'-5.5
    אמברוסיני-7.5
    ברוקי-6
    גאטוסו-9
    גורקוף-6.5
    קאקה-9.5
    פירלו-7.5
    סיידורף-8.5
    בוריילו-4
    ג'ילארדינו-5
    אוליביירה-4
    רונאלדו-8

נערך לאחרונה ב: ‏4/6/07
  2. ACBenb Member

קצת הגזמת עם יאנקו וסיידורף, לא כאלה שוס.

3. Chievo Member

כן מסכים איתך, סיידורף התעורר איכשהו דווקא ברבע גמר ליגת האלופות במשחק אחד ויחיד (גם בחצי גמר, אוקיי שני משחקים), וסטורארי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx מתי יצא לך לראות אותו משחק??!!

4. Paolo Maldini שחקן ותיקים

אני התלהבתי מאוד מיאנקולובסקי. בכלל לא ציפיתי ממנו להגיע לרמה הזאת ולהשתלב בהרכב הראשון של מילאן.
    סיידורף? התחיל רע אבל חזר לעצמו בענק.
    לגבי סטורארי, יצא לי לראות איזה 2-3 משחקים שלו במילאן (הוא לא שיחק יותר). הוא התחיל בצורה מצוינת למרות שהיו לו כמה טעויות קטנות. לכן 6.

5. מיכל3 Member

פירלו קפטן? עם כל הכבוד לתרומה שלו על המגרש ובכל מה שנוגע לחלק המקצועי, הוא ממש לא מתאים להיות קפטן. אתה יכול להגיד עליו הרבה דברים-שחקן נהדר, ציר מרכזי בקבוצה, יצירתי, אבל מנהיג הוא לא וזה חלק שמאוד חשוב אצל קפטן. מלדיני למשל לעומתו, עם כמה שהוא רגוע הוא בהחלט לידר. גם לגבי קאקה אני לא מסכימה, אומנם הוא השתפר בחלק הזה השנה ולקח על עצמו את הקבוצה (בחצי השני של העונה), אבל גם לקאקה קשה לי לקרוא עדיין מנהיג. אם לא אמברוסיני, אז גאטוזו צריך לקבל..אני בטוחה שבתור קפטן הוא ידע להשתלט על היצרים שלו ועל הנטייה שלו להכנס לכל מיני תגרות.

אבל גם ליאנקולובסקי לקח המון זמן להשתלב בתפקיד החדש שלו ובהתחלה הוא פתח רע את העונה. התחלה שנמשכה למעלה מחצי עונה כמעט. רק בחודשים האחרונים הוא הציג יכולת טובה כמו רוב הקבוצה, לטעמי המקסימום שמגיע לו זה 7.5 (שזה ציון לא רע בכלל), אי אפשר למחוק חצי עונה ראשון ולא להתייחס.

נערך לאחרונה ב: ‏4/6/07
  6. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון שהוא לא מנהיג, אבל יש לו משהו שלדעתי יכול קצת לכפר על כך וזה התפקיד שלו וסוג השחקן שהוא. הוא שחקן שהכל עובר דרכו... הוא אולי לא מנהיג מבחינה נפשית/רוחנית, אבל על המגרש הוא שולט על חבריו לקבוצה והוא זה שבעצם יודע מתי צריך לדחוף את כולם קדימה ומתי להרגיע את כולם על ידי הרגעת והאטת המשחק.
    קאקה עוד לא מוכן להיות קפטן ובינתיים אפשר לתת לו תפקיד של קפטן שלישי או רביעי. אם יהיו מקרים של חצאי הרכב או הרכב צעיר יחסית (עכשיו כשאני מסתכל על זה, זה דבר כמעט בלתי אפשרי אצל מילאן), הוא בהחלט הכוכב ההוא שיידע להנהיג את כולם. הצורה שבה הוא דחף את הקהל ושחקנים בדקות הראשונות של הגומלין בחצי הגמר נגד היונייטד מראה שיש בתוכו את סוג האופי שמתאים לקפטנים.
    בעבר תמכתי בגאטוזו כקפטן אפשרי (בעונה שעברה עוד הייתי מתעצבן לפעמים ששבצ'נקו היה קפטן ולא גאטוזו כשמאלדיני חסר), אבל מקרה שקרה באותו חצי גמר מדובר גרם לי להבין עד כדי כמה הוא לא מתאים לתפקיד. לקראת סיום המשחק הייתה תיגרה שגאטוזו היה מעורב בה, היה לו כבר צהוב והוא היה מאוד קרוב לקבל את האדום שהיה מונע ממנו לשחק בגמר. במקום ללכת אחורה ולנסות להירגע הוא המשיך להשתלח בשופט ולריב עם שחקני מנצ'סטר יונייטד ובשתי הדקות שאחרי התקרית הוא המשיך להתנהג בעצבנות. מזל שאנצ'לוטי קלט את זה מהר ותוך כמה דקות רינו הוחלף.

7. Number 8 Member

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/6/07
  8. uriazu Member

הנרי לא מתאים למילאן, ולפי דעתי לשום קבוצה אחרת חוץ מארסנל, במילאן הוא יהפוך לשחקן משני, מן המניין ואני לא חושב שזה מעמד שמתאים לשחקן ענק שכזה, לדעתי הוא חייב להישאר בארסנל ולסחוב אותה בעונה הבאה לאליפות ולא לעבור למילאן.

9. Andrea21 Member

למה לא?
    הוא וקאקא...נשמע טוב לא?אחח איזה חלום...

חוץ מזה שאנצ'לוטי רק מעוניין זה עוד לא שלב להתחיל לדבר על מתאים או לא מתאים.

10. Paolo Maldini שחקן ותיקים

הנרי? לא הייתי לוקח את האופציה הזאת יותר מדי ברצינות.
    צריך לעשות הרבה כדי להוציא אותו מארסנל, ואם תהיה קבוצה שתקנה אותו היא בארסה.

11. MHFC Member

אפשר לשכוח מכך שהנרי יגיע למילאן, וכפי שכבר אמרו פה אם הוא יעזוב את ארסנל (והוא לא! ), אז כנראה הוא ינחת בברסה שמעוניינת לצרף אותו, כי מילאן לא תוציא עליו סכומים ענקים, אלא רק ברונלדיניו כפי שהם כל כך רוצים. בהנחה שהוא היה מגיע הנרי יכול להוסיף הרבה להתקפה, הרבה יותר שערים מאשר עושים ג'ילא, אינזאגי ואוליברה ביחד. אבל הבעיה שעדיף ללכת על חלוץ הרבה יותר צעיר, הנרי באוגוסט יהיה בן 30, ועדיף כבר ללכת על חלוץ באזור הגיל 20-25, לא יותר.

אגב בקשר לציונים, אני לא אתן ציונים, אבל אני רוצה להתייחס לכמה נקודות.

לא הגזמת?
    נתת לו את הציון הכי נמוך שאפשר, אז נכון שהוא איכזב ובגדול העונה, אבל איך הוא מקבל ציון קטן יותר מאשר קאלאץ ומאשר בוריילו ?

איך גורקוף מקבל את אותו הציון שקיבל בונרה?
    בונרה אומנם לא השתלב כמגן ימני, אבל מאז שהוא הוצב כבלם לאחר שנסטה נפצע, בונרה היה פשוט נהדר, ההגנה נראתה הרבה יותר טוב, לא עשה שטויות, ושיחק בעמדה שבה הוא נראה הרבה יותר טוב לעומת זאת מגורקוף כמעט ולא ראיתי כלום העונה, למעט כמה משחקים בודדים (אולי אם הוא היה מקבל יותר קרדיט אפשר היה לראות את הכישרון שלו, והיינו רואים ממנו הרבה יותר ממה שראינו).

12. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

במקום לדבר על שחקנים לא ריאליים כמו הנרי, אולי כדאי להתייחס קצת יותר לאמרסון שכמעט סגור בקבוצה. העונה האחרונה בריאל לא לא עשתה טוב לשם שלו ונדמה שאנשים שוכחים שהוא קשר אחורי מעולה. עושה רושם שהוא מגיע על תקן של מחליף לברוקי כשחקן רוטציה במקרה הטוב, אבל מה שאולי מדאיג אותי זה שאם הוא יקבל את ההזדמנות שלו, הוא יתפוס אותה בשתי הידיים ויקח את המקום בהרכב ששמור לאמברוסיני.

13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא דווקא יכול להיות מחליף ראוי לאוליביירה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx .

באופן כללי, אני חושב שהנרי צריך לעזוב את ארסנל ומילאן מבחינתו (הקבוצה הטובה באירופה) היא יעד נהדר.

14. Raulito Madridista

קודם כל, מיכל, כל הכבוד על פתיחת הדיון - http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx למרות שכמו שכבר אמרתי לך במסנג'ר, לדעתי תמונה של מאלדיני עם גביע אירופה מהעונה הייתה נחוצה ומוסיפה צבע לדיון.

אני חושב שמילאן גמרה את העונה שעברה בצורה נהדרת וכמה יפה מבחינתה שבעונה שהכל הלך קשה ושום דבר לא הצליח לה בליגה ולעומת זאת היא ראתה את היריבה אינטר דורסת ושוברת שיאים, כמה יפה שהעונה נגמרה בתואר הכי חשוב מבחינתי - ליגת האלופות. וכלל שהשלבים הגבוהים בצ'מפיונס הגיעו, מילאן התחזקה והתחזקה. היא מחקה תוצאה רעה מאוד בבית נגד באיירן וניצחה אותה בגרמניה, היא הצליחה למחוק פיגור מהאולד טראפורד ולעבור קבוצה חזקה כמו מנצ'סטרו וגם הצליחה לתת משחק הגנה מצויין נגד ליברפול ולנקום.

אני חושב שפאולו מאלדיני היה צריך לפרוש בשיא, לא כי לדעתי הוא ממש גמור, לא, הוא יכול להוסיף ניסיון בעיקר באירופה ולהוות שחקן רוטצייה(ידוע שמאלדיני בשנים האחרונות משחק פחות ופחות אם כי הוא עדיין משחק בדר"כ שהוא כשיר), הוא עדיין שחקן הגנה טוב ויציב והוא מלך במילאן, אך לדעתי הוא היה צריך לפרוש בשיא כמו שאמרתי, עם התואר הכי גדול מבחינתו, עם עוד גביע אירופי.
    אבל מאלדיני רוצה עוד ואפשר להבין אותו, קשה לפרוש ממשחק.

מבחינת רכש, אני חושב שרונאלדו בעונה הבאה אמור להפוך לשחקן הרכב קבוע במילאן ואם לא הפציעות הוא אמור לתרום. יהיה לו את הקיץ להשתקם מהפציעה שפקדה אותו והוא כמובן לא יזומן לקופה אמריקה ובינתיים יש לו חופש גם ממשחקי נבחרת ברזיל. הבעייה היא בעמדת החוד השנייה. אני חושב שיש לשחרר את אוליבייירה או ג'ילארדינו. הייתי הולך על הראשון שפשוט לא השתלב, למרות שהשני מחמיצן כרוני ונתן עונה חלשה למרות שכמות הכיבושים שלו לא עד כדי כך מזעזעת.
    אינזאגי הוא שחקן שתמיד יקום מהקבר אבל במידה ואחד מהשניים שציינתי יימכר, אולי אינזאגי לא התשובה ולא הפיתרון.
    שלב נוסף שמילאן צריכה לעשות זה להמשיך בניסיון להצעיר את הסגל. דילמה מבחינתי בקישור פרט לקאקא שיישאר וגאטוסו שכל העונה היה יציב. פירלו היה בעונה לא טובה, תחת עומס אדיר ובעונה הבאה אולי הוא צריך שחקן מחליף, מצד שני יהיה לו מנוחה בקיץ, לפחות לעומת שנה שעברה. אני לא יודע מה מצב המחליפים של מילאן(גורקוף הוא מחליף של מי בקישור?), אבל אולי צריך גם מחליך לסיידרוף. הייתי ממליץ על סניידר אבל בניגוד לסיידרוף בהגנה הוא בינוני מאוד. סיידרוף התעורר לקראת סוף העונה, אבל בגדול העונה שלו הייתה בינונית.

אני חושב שמילאן תחל את העונה הבאה בכוחות מחודשים וגם ללא רכש היא יכולה להפריע מאוד ואולי גם לזכות באליפות, אבל לדעתי הם צריכים להוציא קצת כסף מהכיס. אני הייתי רוכש למילאן שחקן הגנה, שחקן קישור ושחקן התקפה. אם יש עודף לתקציב אז עוד שחקן קישור.

15. Paolo Maldini שחקן ותיקים

דור, פירלו הוא אחד הקשרים הטובים בעולם, פליימייקר נהדר. איך אפשר לחשוב בכלל על להוריד אותו לספסל? העונה שלו היתה בינונית. לא רעה כל כך אם כי גרועה ביחס לעונות הקודמות. אל תשכח שלמעט חופש קצרצר של כ-4 שבועות, פירלו משחק רצוף כבר 2 עונות בגלל המונדיאל. הוא שחקן השדה שמשחק אולי הכי הרבה במילאן ולא מקבל כמעט מנוחה, פשוט כי אין לו מחליף ראוי. לכן ניתן לסלוח לו על העונה הבינונית. מה שכן, מילאן חייבת להמשיך ולנסות להביא לו מחליף (קצת יותר מכובד מיוהאן ווגל בבקשה).